Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. Въпросът ми е следният. Преди години наех човек, който да ми направи сайта. Всяка година му плащам определена сума за самият хост. Така се случи, че имам материални проблеми и тази година няма да мога да му платя. Домейна е закупен от него, но сме говорили и човекът ми е казал, че няма проблеми да ми го прехвърли. Въпросът ми е какво се случва реално със сайта ми и как може да продължи да съществува за да ме намират хората? Нямам никакви познания в областта и ще съм благодарен за компетентни отговори и съвети. Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто се сменя собствеността, но ако не си плащаш хостинга и домейна ще ти спрат самият сайт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Домейна е самото име - което е крайно препоръчително да е ваше и да е платено за дълъг период (мисля, че има възможност и за 10 години напред). Така никой няма да ви открадне името.

Хостинга е мястото където се помещава сайта ви - ако не го платите просто ще е недостъпен и вероятно ще изтрият файловете на сайта ви от там.

Тук много важно е да знаете вие дали имате копие на сайта си!

Ако не е тайна колко сте плащали до сега?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, plamen_petrov_80 написа:

Домейна е самото име - което е крайно препоръчително да е ваше и да е платено за дълъг период (мисля, че има възможност и за 10 години напред). Така никой няма да ви открадне името.

Хостинга е мястото където се помещава сайта ви - ако не го платите просто ще е недостъпен и вероятно ще изтрият файловете на сайта ви от там.

Не е задължително да се купува домейн за 10 години. Абонаментът се подновява всяка година. При хостинга е същото. Ако не си плати домейна или хостинга ще бъде уведомен, че услугите не са платени и ще бъдат спрени. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, Iwanpetrow написа:

Нямам никакви познания в областта и ще съм благодарен за компетентни отговори и съвети. 

Има изключително евтин хостинг, да речем по долар на месец. Ако ги нямаш тези пари, еми не се занимавай с нищо.
А има и безплатен хостинг и безплатни домейни, ама ще излиза реклама на сайта ти за разни продукти например.
Хостингът може да е и вкъщи на някой компютър работещ постоянно.
Можеш да си правиш сайтче на чужд домейн с поддомейн без пари и да даваш къс адрес на хората от който ще бъдат препращани към по-дългия където са ти страниците.
Много работи може, ама е най-добре да почнеш да разбираш от правене и поддържане на сайтове. Аз преди години ходих на един вечерен курс и се научих и си направих сам сайт за брачна агенция на обикновен HTML без база данни и без формуляри за записване. Цели 270 страници имаше с профили и всичко си работеше, нищо че правачите на сайтове ми предлагаха безплатно да ми направят с база данни да е и да ми откраднат профилите после и ги продадат.
Знаеш ли да броиш до 270 ( старници де ) ?
Еми ако знаеш, научи се и си го прави сам и си го управлявай с FTP софтуер , викат му клиент.
Плащането на хостинга и домейна с предплатена Виза карта например.
Да ти трябва сайт, ама да не искаш да си го направиш сам е като да ти трябва компютър за работа, ама да отказваш да се научиш да го ползваш, под предлог че нищо не разбираш от компютри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, plamen_petrov_80 написа:

Домейнът струва 30.00лв за годината, а хостинга(с включен домейн) е 150.00лв за годината.

В условията им пише:

".....
Ако клиентът пожелае да получи базата данни с артикулите и папката със снимките от онлайн магазина или сайта си ние ще експортнем артикулите в CSV или SQL формат, ще ги запишем на преносим носител заедно със снимките и ще ги предадем или изпратим на клиента срещу допълнителна цена, която ще договорим на база времето за изпълнение от наша страна, но не по-голяма от годишната такса. Ако клиентът реши, че иска да прехвърлим собствеността върху домейна, за който ни е платил ние сме длъжни да направим това безплатно, но само ако годишната такса за домейна ни е платена от клиента и домейнът е активен....",

ако това Ви говори нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

150 лв. за година не са много, но не са и малко пари.

Трябва много добре да помислите кое е най-удачно за вас и дали догодина ще вдигнете отново сайта.

Не знам колко време имате за да го решите, но мислете го много добре - направете ако трябва една таблица с -/+ да го има и да го няма сайта, както и проучете парите които ще ви струва да го спрете, но да го запазите (като домейн, файлове и т.н. - защото в момента вие нямате нищо - от една "честна дума", което не е малко, но в тези времена ....). Вижте какви са вариантите ви и за мигриране към по-нисък тарифен план към тази или друга компания предлагаща тези услуги.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, Iwanpetrow написа:

Домейнът струва 30.00лв за годината, а хостинга(с включен домейн) е 150.00лв за годината.

В условията им пише:

".....
Ако клиентът пожелае да получи базата данни с артикулите и папката със снимките от онлайн магазина или сайта си ние ще експортнем артикулите в CSV или SQL формат, ще ги запишем на преносим носител заедно със снимките и ще ги предадем или изпратим на клиента срещу допълнителна цена, която ще договорим на база времето за изпълнение от наша страна, но не по-голяма от годишната такса. Ако клиентът реши, че иска да прехвърлим собствеността върху домейна, за който ни е платил ние сме длъжни да направим това безплатно, но само ако годишната такса за домейна ни е платена от клиента и домейнът е активен....",

ако това Ви говори нещо.

Домейнът се прехвърля лесно. След като е платен ви се предоставя така наречения ключ за трансфер и нещата стават с няколко стъпки. За базата данни в хостинга е по-сложно и там е хубаво да си извикате специалист, защото има опасност да се загуби информация от базата данни или пък някой от артикулите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване