Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте... По-вече от 2 години съм абонат на виваком (домашен интернет - интернета беше неограничен + 320 канала - от които по-вечето във момента не показват и домашен телефон). Преди няколко седмици техниците са сменили рутера + това и са сложили и една сим карта в рутера и е станала една каша. Защо ли? Във момента имам 30 000 МБ на максимална скорост за 1 месец. Вече се страхувам да седна пред компа, за да не свърши нета, а преди беше неограничен интернет и си бях доболен. Те ми са обадиха да подновим ли договора и аз им казах "ДА", но си помислих, че пак ще си имам неограничен интернет, а във момента не е така. При всички ли е така, които са абонати на виваком? Какво трябва да направя, за да имам неограничен интернет? Благодаря предварително... :)

asd.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, rivaull98 написа:

Здравейте... По-вече от 2 години съм абонат на виваком (домашен интернет - интернета беше неограничен + 320 канала - от които по-вечето във момента не показват и домашен телефон). Преди няколко седмици техниците са сменили рутера + това и са сложили и една сим карта в рутера и е станала една каша. Защо ли? Във момента имам 30 000 МБ на максимална скорост за 1 месец. Вече се страхувам да седна пред компа, за да не свърши нета, а преди беше неограничен интернет и си бях доболен. Те ми са обадиха да подновим ли договора и аз им казах "ДА", но си помислих, че пак ще си имам неограничен интернет, а във момента не е така. При всички ли е така, които са абонати на виваком? Какво трябва да направя, за да имам неограничен интернет? Благодаря предварително... :)

asd.png

Не ви е подновен договора както трябва. Това, което описвате сега е възможно най глупавия и неадекватен начин за зарибяване. Зная го, защото направих точно такъв план на жена ми, да си чете на воля новините и гледа манджите. Само че неиният е 60 гига за месец и цена 15 лева.Като го свършиш звъниш на 123 и ти дават още 30 гига за 4,50 лева без ДДС Отиващ в някой офис със стария договор. и им казващ че към това, което са те включили по новия, не съответства на договора за предоставяне на интернет. Гледам, зареждането с нови 30 гига са го вдигнали от 4.50 на 4,80. Това е новият им тъй наречен план  Mobix - 4G - безжичен

Рутера е безжичен тип - 3G-4G  Huawei  Model:B310s-22

"Те ми са обадиха да подновим ли договора и аз им казах "ДА", но си помислих, че пак ще си имам неограничен интернет, а във момента не е така" 

По написаното от Вас положение е редно да са ти запазили всичко от старият договор .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, rivaull98 написа:

Какво трябва да направя, за да имам неограничен интернет?

Най-лесното е да отидещ до бизнес центъра на вива и да им обясниш, какво искаш, какво работи и какво не работи. Те ще ти кажат какви са възможностите и колко ще струва!

ПС: Договорите, се четат, преди да се подписват

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това фибър нет ли е ? преди имаше такива неща с трафик нет а сега всичко е неограничено тия са егати ....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо въобще сте се съгласили на домашен интернет ограничен до 30 000мб на месец. Ако е мобилен става, но за домашен си е мазохизъм.

Още по-глупаво е, че сте подновили тази простотия и сега или ще си сърбате рядката супа, плащате и търпите, псувайки не друг а само себе си, или плащате накуп неустойките и се махате от този смотан план и си правите договор за НЕОГРАНИЧЕН интернет.

Тези 30 000мб (на мен) само за един ден няма да ми стигнат! Не знам как толкова време ви е стигало....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, ice_lion__01 написа:

Защо въобще сте се съгласили на домашен интернет ограничен до 30 000мб на месец. Ако е мобилен става, но за домашен си е мазохизъм.

Още по-глупаво е, че сте подновили тази простотия и сега или ще си сърбате рядката супа, плащате и търпите, псувайки не друг а само себе си, или плащате накуп неустойките и се махате от този смотан план и си правите договор за НЕОГРАНИЧЕН интернет.

Тези 30 000мб (на мен) само за един ден няма да ми стигнат! Не знам как толкова време ви е стигало....

Не си забелязал, че старият му договор съвсем не е бил това, което са му предоставили сега. Още повече - този тип договор  Mobix - 4G е от няколко месеца насам а не преди 2-3 години.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, Колев60 написа:

Не си забелязал, че старият му договор съвсем не е бил това, което са му предоставили сега. Още повече - този тип договор  Mobix - 4G е от няколко месеца насам а не преди 2-3 години.

Пропуснал съм да осмисля добре поста му. Извинявам се! Вторият ред от поста ми е невалиден и не му обръщайте внимание.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обикновено при продължаване на договор с оператор , не се прави нов договор , а се подписва АНЕКС . Ако продължението е направено по телефон , те трябва по куриер да ви изпратят анекса за подпис. Най-добре е или да им се обадите по телефон или да отидете в офис за да се разберете, което е и моя съвет. Да се разберете на МЕСТО!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, adersa написа:

Това фибър нет ли е ? преди имаше такива неща с трафик нет а сега всичко е неограничено тия са егати ....

Не, не е Файбър нет а е Мобикс.  Ограничения вече няма. 

Към постващия:

Местили ли се услугата на друг адрес?? Сега по какъв начин ви се предоставя телевизията ( по мед или по оптика или чрез сателитена чиния). Ако е третото в момента Виваком си сменят спътника и трябва да се направи пресканиране на каналите отново.

Колкото до Мобикс услугата няма как при подновяване на договора да си се даде такава услуга, ако не е сменяван адреса ( на новия няма техническа възможност) или просто АДСЛ на стария адрес вече не може да работи поради проблени чифтове. Всичко обаче това се казва от оператора.

Титулярът да отиде в Бизнес център и да си провери нещата.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Емил Костов написа:

Не, не е Файбър нет а е Мобикс.  Ограничения вече няма. 

Емо! Тук имам въпрос, ако обичаш. 

Какво искаш да кажеш думите: "Ограничения вече няма. "   Защото имам такъв план само за жена ми - 60 гигабайта трафик на месец.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Колев60 написа:

Емо! Тук имам въпрос, ако обичаш. 

Какво искаш да кажеш думите: "Ограничения вече няма. "  

Няма ограничения. За мобилните данни и интернет имаш висока скорост и ниска скорост. Когато си изчерпят мегабайтите по договор минаваш на ниската скорост, но услугата не се ограничава, не се спира и не се начисляват пари на мегабайт както беше преди.

А за услугите по мед, кабел и оптика никога не е имало ограничаване. Единствено се спират, когато не са платени.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Емил Костов написа:

Няма ограничения. За мобилните данни и интернет имаш висока скорост и ниска скорост. Когато си изчерпят мегабайтите по договор минаваш на ниската скорост, но услугата не се ограничава, не се спира и не се начисляват пари на мегабайт както беше преди.

А за услугите по мед, кабел и оптика никога не е имало ограничаване. Единствено се спират, когато не са платени.

Първо мерси за отговора, но не ме разбра правилно според мен.Ето:

При изчерпан лимит от 30 или 60 гигабайта до сега е след изчерпването се минава на много бавна скорост. При жена ми а и аз от там в момента пиша, след изчерпването на 60 гига миналия месец, скороста беше около 30 к. Че с такава скорост не можеш да отвориш браузер бе моето момче, камо ли да пишеш станица  текст на някой чуждестранен сайт. То може би казваш че при този план няма ограничаване (изключване) на интернета след достигане на месечният максимум. Или другото, което аз си помислих. Махна ли са ограниченията за 30 или 60 гига. Тя и скоростта им на теглене е под всяка критика, макар че в договора е написано до 100 мегабита. За Ipload - няма и да ти пиша. Но жена ми е много доволна, докато не седнах зад компютъра и не свалих един Bly Ray film 26 gigaи тя се отчая.За 4 часа сваляне и като и показах колко и е останал и ми каза повече нищо да не тегля за себе си. Аз не и се меся разбира се, защото при мен си имам отличен интернет. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Колев60 написа:

Първо мерси за отговора, но не ме разбра правилно според мен.Ето:

При изчерпан лимит от 30 или 60 гигабайта до сега е след изчерпването се минава на много бавна скорост. При жена ми а и аз от там в момента пиша, след изчерпването на 60 гига миналия месец, скороста беше около 30 к. Че с такава скорост не можеш да отвориш браузер бе моето момче, камо ли да пишеш станица  текст на някой чуждестранен сайт. То може би казваш че при този план няма ограничаване (изключване) на интернета след достигане на месечният максимум. Или другото, което аз си помислих. Махна ли са ограниченията за 30 или 60 гига. Тя и скоростта им на теглене е под всяка критика, макае че в договора е написано до 100 мегабита. За Ipload - няма и да ти пиша. Но жена ми е много доволна, докато не седнах зад компютъра и не свалих един Bly Ray film 26 giga i tq se otàq. Za 4 àsa svalqne i kato i pokazah kolko i e ostanal i mi kaza poweè ni]o da ne teglq za sebe si. Az ne i se i mesq de. Imam si otlièn internet.

Този тип свързаност не е направен са сваляне на филми, игри или прочие, а само за браузване. Използва се на места където няма възможност за друг тип свързаност. И при всеки оператор след изчерпване на мегабайтите се минава на 2G скорост ( 64,128 или 256 kb/s).  То е ясно, че с такава ниска скорост не може даже и да се браузва, защото самите сайтове вече се правят по различен начин и искат по-висока скорост.

Иначе ето информация за пакета, който използва жена ти.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Емил Костов написа:

Този тип свързаност не е направен са сваляне на филми, игри или прочие, а само за браузване. Използва се на места където няма възможност за друг тип свързаност. И при всеки оператор след изчерпване на мегабайтите се минава на 2G скорост ( 64,128 или 256 kb/s).  То е ясно, че с такава ниска скорост не може даже и да се браузва, защото самите сайтове вече се правят по различен начин и искат по-висока скорост.

Иначе ето информация за пакета, който използва жена ти.

Изчерпателен си. Инфото го имам, но в първия момент останах с впечатлението че е отпаднала границата от 30 или 60 гига. За браузване и готварство на нея и стигат и 30 гига. Лека вечер от мен

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

бе хора с тия изказвания ме връщатате 2000 година когато бедният ползваше трафик услуги на доставчика какъв мазохист трябва да си в днешно време да ползваш трафик нет данни в дома си .Е жена ти е доволна кой ли няма да е доволен ако за сек се зареди пощата или новинарски жълт сайт .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, adersa написа:

бе хора с тия изказвания ме връщатате 2000 година когато бедният ползваше трафик услуги на доставчика какъв мазохист трябва да си в днешно време да ползваш трафик нет данни в дома си .Е жена ти е доволна кой ли няма да е доволен ако за сек се зареди пощата или новинарски жълт сайт .

Тя не се занимава с това, което аз правя и не го "чува" за да иска повече. Предоволна е че си има в къщи Вайбър и си гледа картинки с разни...луканки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, adersa написа:

И кое е мазохизъм? Услугата си е повече от перфектна. Ако си някъде на хижа или вила, където няма възможност за оптика или мед какво според теб  е решението? Такива услуги се използват много, а това че ти не знаеш е съвсем друго нещо.

преди 6 минути, Колев60 написа:

Изчерпателен си. Инфото го имам, но в първия момент останах с впечатлението че е отпаднала границата от 30 или 60 гига. За браузване и готварство на нея и стигат и 30 гига. Лека вечер от мен

Не, не отпада. Имаш отчетен период. След като дойде ти се наливат отново мегабайтите на висока скорост.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, Емил Костов написа:

И кое е мазохизъм? Услугата си е повече от перфектна. Ако си някъде на хижа или вила, където няма възможност за оптика или мед какво според теб  е решението? Такива услуги се използват много, а това че ти не знаеш е съвсем друго нещо.

Тук вече съм съгласен, но имам отново проблем. Рутерът е направен да се регистрира на определено място, а не да го разнасяш из планините или на село. Така че  взаимоотношенията му са само с една конкретна точка на излъчване. Проверил съм го. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Колев60 написа:

Тук вече съм съгласен, но имам отново проблем. Рутерът е направен да се регистрира на определено място, а не да го разнасяш из планините или на село. Така че така че взаимоотношенията му са само с една конкретна точка на излъчване. Проверил съм го. 

Да! За Мобикс услугата точно така е направен умишлено. Ако не искаш да е така си вземаш пакет Traffic Unlimited. Тук нямаш това ограничение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Емил Костов написа:

Да! За Мобикс услугата точно така е направен умишлено. Ако не искаш да е така си вземаш пакет Traffic Unlimited. Тук нямаш това ограничение.

Благодарности от мен и съпругата. Сега ми вярва след твоя прочит, че не и правя никакви огранияения на нета. Лека вечер ти пожелавам!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Колев60 написа:

Благодарности от мен и съпругата. Сега ми вярва след твоя прочит, че не и правя никакви огранияения на нета. Лека вечер ти пожелавам!

:) Може да и ограничиш интернета ако и откраднеш сим картата от Huawei рутера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Емил Костов написа:

:) Може да и ограничиш интернета ако и откраднеш сим картата от Huawei рутера.

Когато не ме слуша, това ще направя, щото тя не знае че е със СИМ карта рутера. А като разбере, ще и кажа, че ти си ме "научил".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви за бързите отговори. Нашето семейство живее във чужбина и сестра ми учи тука във България. Аз просто дойдох да оправям някакви документи и тя като ми каза така и така и аз реших да отворя една тема в форума и да ми дадете информация относно проблема... Така след 1-2 дена взимам първия договор и отивам във офиса им и това е...

Отново Ви Благодаря ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, rivaull98 написа:

Успех от мен и живи и здрави на цялата Ви фамилия пожелавам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, rivaull98 написа:

Благодаря Ви за бързите отговори. Нашето семейство живее във чужбина и сестра ми учи тука във България. Аз просто дойдох да оправям някакви документи и тя като ми каза така и така и аз реших да отворя една тема в форума и да ми дадете информация относно проблема... Така след 1-2 дена взимам първия договор и отивам във офиса им и това е...

Отново Ви Благодаря ;)

За какъв първи договор говориш??

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване