Премини към съдържанието
c4nwerK

Цялата къща под наем или на отделни етажи

Препоръчан отговор

Здравейте, имаме къща на 10км от София, на 2 етажа, с по 4 стаи (вкл. баня и тоалетна). Искам да и направя основен ремонт и да я пусна под наем. Проблема е, че за да се качиш на втория етаж, минаваш през първия, а знам, че когато нещо се дава под наем не може да се минава през единия етаж.

-Първият вариант е да се направят външни стълби до горния етаж.

-Вторият вариант е да се даде цялата къща под наем

-Третият вариант е някакси да се направят стаите така, че да се дава на 3-4 човека под наем, напримерно работници. Вие имате ли имот, който го давате под наем и къде го рекламирате?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпросите за преустройство към архитект или поне строителен техник. Като искаш отделно отдаване трябва да има и отделни бани. Нататък съгласно категоризация на обектите и изискванията за категориите. Това ако туристически обект, при свободен наем както се договорите. 10 километра оттатък околовръстното ли? Населено място?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чудя се как ще е по-добре, на отделни етажи или цялата къща да се даде под наем. Става въпрос за село Лозен. Къщата стои неизползвана от 6-7 години, идеята ми е да направя основен ремонт и да я пусна под наем. Отоплението ще е на климатици или котле на пелети, за което ще се грижа аз. Ако е на климатици, сметката ще си плащат наемателите, ако е на котле с пелети аз ще поемам разходите за отоплението, но ще вдигна наема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, c4nwerK написа:

Чудя се как ще е по-добре, на отделни етажи или цялата къща да се даде под наем. Става въпрос за село Лозен. Къщата стои неизползвана от 6-7 години, идеята ми е да направя основен ремонт и да я пусна под наем. Отоплението ще е на климатици или котле на пелети, за което ще се грижа аз. Ако е на климатици, сметката ще си плащат наемателите, ако е на котле с пелети аз ще поемам разходите за отоплението, но ще вдигна наема.

Е какво като се минава през първия етаж??? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Емил Костов написа:

Е какво като се минава през първия етаж??? 

Мисля, че не е редно едни наематели да минават през етажа на другите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, c4nwerK написа:

Мисля, че не е редно едни наематели да минават през етажа на другите.

Зависи от наемателите. То и ако се минава през различни входове пак може да има проблеми. Пусни къщата така, виж какви ще са отзивите, а после решавай дали има смисъл или не!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

първия етаж ще се дава с по нисък наем, ако е на етажи, защото 1-я коридор ще се явява обща час

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има една къща в селото, дават я за 900 евро цялата, но е последна мода.

Семейство от работата ми си наеха етаж от къща в с. Лозен за 600 евро, мисля че беше около 75квадрата. Цените вървят добре, пък ще видиме. Първо ремонта :)

.. че с тази работа по цял ден, ще отнеме доста време този ремонт. 

Някой да е работил с агенции за недвижими имоти? Мирела, Явлена, Ера и др.? Има ли смисъл да работя с агенция, която ще ми рекламира жилището или да действам сам. Благодаря Ви.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я дай плана на къщата по етажи как е и в дворното място как е, ако е строена законно де.
Иначе я нарисувай максимално точно и пусни снимките в голям размер, като ги качиш на radikal.ru  и махнеш там това: - уменьшить картинки до 
а линковете ги лепнеш тука в мнението ти.
И ще мога да ти дам адекватни съвети.
Агенции за недвижими имоти не ти трябват, те са само едни долни паразити.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко е законно, трябва да потърся утре скицата и мога да пратя плана. Сега се позанимавах малко с рисуване :D

Като влезнеш от входната врата и напред са стълбите, които са със завой и стигат до втория етаж, дано разбереш какво съм искал да нарисувам.

Снимка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е ясно от рисунката, снимай плана, от него ще е ясно. Той ще е един голям чаршав трябва да го снимаш, няма как да се сканира с домашен скенер. Имам план за къщата ми в София, та знам какво е .

Ако даваш две етажа отделно, ще изкрваш повече пари, отколкото да даваш цялата къща на един наемател.
Колкото по-нисък наем трбява да ти плаща всеки отделен наемател, толкова по-лесно после си навираш негов заместник, като спре да плаща, щото ... ами уволнили го например.
Трябва преди ремонтите да си измислиш вариант как да трасформираш минимално къщата, така че да стане като два апартамента, но с плюса че имат и двор да ползват. Ако има начин да сложиш котлето ще е най-добре, ще набараш баш баровци които искат хем в къща да са , хем и парно да имат.
Родителите ми не бяха мислили за отдаване под наем, та се наложи да дават стаи под наем с ползване на обща баня и тоалетна и обща кухня. Което е кофти вариант. Ако са били предвидили че ще се дава под наем единия етаж, е могло да се направи много по-добре и повече пари да е носил. Ама като няма акъл човек да предвижда и да мисли, така става.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще го потърся и ще го снимам. Хубаво е да се отделят двата етажа, но не знам по кой начин ще стане, защото отвсякъде има прозорци и не знам дали ще може да се направят външни стълби, които водят до втория етаж. Като цяло всеки етаж си има баня, тоалетна, кухня, хол, спалня. Горният етаж има малко балконче и голяма тераса. Може да се ползва двор, има къде да се паркира. Ами то вместо да се взимат по 2 климатика на етаж, е по-добре да се направи котле, което е и за двата етажа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това климатиците се слагат горе, щото работата им е да охлаждат, а студеният въздух пада от горе на далу. А като топлият се качва от долу на горе. Ама климатикът като си е горе и ще топли само горе а ти е студено на краката.
Щом като имаш място за паркиране е супер.
Като скивам плана ще ти кажа какво мисля.
Има е един сайт за безплатни обяви за даване на квартири под наем, пускал съм в него обяви от Белгия даже, за в къщата в София. Ама сега не ми се рови по и-мейлите да го изровя, щото беше преди доста години.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване