Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, може ли да ми предложите конфигурация за игри ( дота2 и цс ) до 850 лв с възможност да е на изплащане без периферия. Благодаря ви предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С тази тенденция - утре очаквам да се падне до 500 лв.

Изплащането е разисквано в друга тема и не касае конкретните компоненти, но:

- с какъв монитор разполагаш?

- някакъв стар хардуер имаш ли които може да се вложи?

- само чисто нови части ли трябва да съдържа системата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, DIKSAN написа:

Здравейте, може ли да ми предложите конфигурация за игри ( дота2 и цс ) до 850 лв с възможност да е на изплащане без периферия. Благодаря ви предварително!

Трудна задача, ако искаш да купуваш от българия, или по-скоро с компонентите който си струват, но все пак, ако бюджета се вдигне в разумни граници се получава следното:

Дънна платка - MSI B450M Pro-VDH (линк), видео карта - RX 570 4GB Sapphire Nitro+ (линк). Имаш малко над четири часа за да направиш поръчката на видео картата, след което цената най-вероятно ще се качи близо двойно. Дъното мисля, че не е част от ''Crazy Days'' намаленията им, но може и да греша.

Останалото от никем (линк). До тук 914.50 лв. Може да се спести около 50 лв. закупувайки се дъно с A320 чипсет, но това до голяма степен обезсмисля R3 1200 (и бюджетните Ryzen процесори в общи линии), заради липсата на оувърклок при А320. От кутия не знам какво може да купиш за 20-30 лева, което да си заслужава покупката, също и за захранването.

*** Не съм запознат с условията за изплащане на Емаг и Никем. Компонентите са примерни и не те насърчвам да поръчваш от тях, нито обратното. Аз лично едва ли бих пазарувал от никем(изцяло мое мнение).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Inno написа:

RX 570 4GB Sapphire Nitro+ (линк). Имаш малко над четири часа за да направиш поръчката на видео картата, след което цената най-вероятно ще се качи близо двойно.

На какво основание тази карта ще струва двойно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, plamen_petrov_80 написа:

На какво основание тази карта ще струва двойно?

На фона на ценообразуването на AMD RX 570/580 карти в България и най-вече практиките на Емаг - след намаленията обикновено покачват значително цената.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако във въпросния магазин вдигнат цената задължен ли е да я купува от там или може да я потърси на друго място без да дава два пъти повече пари.

Казваш му го така сякаш не я ли поръча веднага - олеква с двойна сума пари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма никаква опасност от покачване на цените на АМД видеокартите, особено пък двойно. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 34 минути, plamen_petrov_80 написа:

Казваш му го така сякаш не я ли поръча веднага - олеква с двойна сума пари.

Не, просто ти така го разбираш. Дори и да е ''само'' 40-50% е достатъчно значително да прехвърли вече и без това надхвърления бюджет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигурно!

За мен по-логично би звучало така: RX 570 4GB Sapphire Nitro+ (линк). Ако картата представлява интерес за теб, то промоцията й важи в следващите четири часа (за да направиш поръчката), след което цената най-вероятно ще се качи и ако желаеш тази карта ще трябва да я търсиш другаде на близка (поносима) цена.

Изобщо не разглеждам картата и цената й - самия изказ за мен е като или вземаш или гориш с много - аз така го разбирам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, Inno написа:

Не, просто ти така го разбираш. Дори и да е ''само'' 40-50% е достатъчно значително да прехвърли вече и без това надхвърления бюджет.

Доста добро предложение. Има ли алтернатива за картата понеже вече няма намаление или да изчакам ако излезне нещо евентуално

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, DIKSAN написа:

Доста добро предложение. Има ли алтернатива за картата понеже вече няма намаление или да изчакам ако излезне нещо евентуално

В никем има PowerColor Radeon RX 580 Red Dragon V2 4GB за 342.60. В Stealtech има Sapphire RX 570 Nitro + 4GB за 359 лв..Ще трябва да се свържеш с тях, ако искаш да разбереш дали цените са актуални и дали картите са налични. Картата в Емаг беше 310 лв. . Интел и Nvidia комбинация ще е по-добро решение за тези две игри, но GTX 1050Ti е значително по-слаба от RX 570. i3 8100 е доста по-скъп от R3 1200, освен ако не го намериш на някаква по-нормална цена и го комбинираш със евтино H310 дъно.

Ако имаш възможност да купиш картата не на изплащане извън страната има прилични оферти, например 11265-31-20G за 311лв (линк ). В същия сайт в момента има 4GB/8GB 570-ки за 265-295 лв. MF са част от  ''Raise the game fully loaded'' промоцията на AMD, тоест имаш две AAA игри, по-избор от три. България няма нито един вносител/търговец, който да участва в нея, за разлика от предишната й версия (''Raise the game''), която предлагаше Star Control: Origins, Strange Brigade и AC: Odyssey.

Картата която е предложил ncl настина е на добра цена, но ако не си запознат с тези карти или нямаш някой познат/приятел, който е опитен е прекалено рисковано според мен. А да купиш карта от OLX (и не само) без продавача да ти даде поне ден-два време за тестване (money back) е равносилно на това да си хвърлиш парите на вятъра.

Update: Има вероятност цените на RX 570-580 да продължават да падат покрай GTX 1660TI и най-вече GTX 1660, но ще видим. Естествено, дали това ще се случи и кога ще се види в идните седмици. Дали въобще ще се случи в българия е друг въпрос.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При 650 лв. за 1660TI е нормално по-слабата 590 да е 550 лв.

Поне ако гледаме най-евтините 100 лв. разлика е нормално и едва ли ще има осезаем спад.

Колкото до 570 и 580 те принципно вече са намалени просто някой бройки са на старите цени.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 23.02.2019 г. в 23:51, Roujin Z написа:

При 650 лв. за 1660TI е нормално по-слабата 590 да е 550 лв.

Поне ако гледаме най-евтините 100 лв. разлика е нормално и едва ли ще има осезаем спад.

Колкото до 570 и 580 те принципно вече са намалени просто някой бройки са на старите цени.

Така като споменаваш цените в лева, за цените в българия ли говориш или Европа ? Ако говориш за цените в българия, никакви аномалии няма да ме изненадат. Най-евтината 590-ка, която намирам налична в българия е калпавата ''дебеланко'' с цена 557 лева (Vario), а най-евтината 1660Ti е Palit StormX за 608 лв. (Vario). При толкова малка разлика в цената и в предвид факта, че Vario не участват във ''Raise the Game Fully Loaded'' (най-вероятно), не знам кой въобще би взел AMD картата под внимание.

Стартовата цена на RX590 за СА е $279, тоест също толкова колкото и на 1660Ti. Никой дори няма да си помисли за Radeon-a при еднаква цена, освен ако не е болен фен на Resident Evil и Devil May Cry поредиците и има интерес във The Division 2. А и далеч не всички търговци участват във промоцията. RX 590 отчайващо има нужда от спад на цената, няма как да разчитат на перфектната окомплектовка, защото не всички са заинтересувани в игрите. Според мен тези слухове (линк) ще се окажат истина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бих добавил и двойно по-голямата консумация на 590-ката. 1660Ti се очертава като най-добрия избор в средния клас.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това което забелязвам аз е че всичко масово дори във високия клас е с памет на Micron.

Само за AMP модела на Zotac които при 2060 е със Самсунг не намерих инфо но предполагам и той няма да е по-различен.  

п.с. 2ххх на Nvidia е твърде рискова покупка ако и тук ситуацията е подобна си е чиста загуба на пари.

Ако не е така ще е първата читава серия а не игра на тото с големи залози.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дооколкото знам, Micron произвежда памети за RTX и GTX сериите основно. Nvidia ползват памети на Samsung за Quadro. Проблемите с RTX доведоха до ситуацията да се ползват памети на Samsung тогава, като имаше и хора с проблемни карти със самсунгските памети. То и 10** ползват памети от Micron, но нямаше такива масови проблеми. Според мен просто е имало лоша партида от страна на производителя на памети или е бил друг основния проблем, но се е проявил по този начин.

Докато АМД не излязат от комата в която са и не си регулират цените, за да са актуални и да имат шанс срещу зелените, 1660Ti ще е по-добрият избор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересното е че и Интел се бутат между шамарите въпреки че не могат да се оправят с процесорите си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, shark_turboto написа:

Докато АМД не излязат от комата в която са и не си регулират цените, за да са актуални и да имат шанс срещу зелените, 1660Ti ще е по-добрият избор.

От намаление има нужда RX 590 и съответно RX 580. Vega 56 точно в момента се намира на повече от изгодна цена + три игри и за мен е по-добър избор от 1660Ti, 2060 и дори 2070 (освен на човек не му пука за RTX и DLSS при последните две). Проблема е че добрите цени са предимно в западна Европа - Великобритания, Германия, Франция (може да има и други), където е по-евтина от 1660Ti, наравно, или малко по-скъпа в зависимост от търговеца и модела. Честно казано няма да се изненадам ако остана леко по-скъпа от 1660Ti в най-лошия случай, след като намалението на Поларисите влезе в сила. В Щатите се изненадвам как намалението наистина беше по-скоро бутафорно, за разлика от Европа (e-e-e, един път и ''янките'' да видят какво е). В момента най-евтината 56 в NewEgg - PowerColor RedDragon с три игри на стандартна цена от $369, което не е непременно лошо (32% по-скъпа от базова 1660Ti), но не е и нещо невероятно. По-лошото е че Dragon-а е единствената под 400, останалите - $450-600. Странно защо са толкова зле цените там и AMD не натискат за да е обратното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В случая говорих за цените тук. Не смея да коментирам на запад как е, защото честно казано, нямам директен опит с покупки от чужбина. А тук цените на Вега 56 (и въобще на всичко) са неприемливи.

1660Ti - отварям сайта на варио и гледам, че най-скъпата е 692лв. 2060 започва от 736лв и стига до 900+, така че е несравнима с 1660Ti, за производителността е ясно как стоят нещата, около 20% разлика. Вегата е на някакво странно място като има един Strix за 800+лв, а всичко друго е над 1000лв. Несериозно е. Игри няма. Рейтната е на 210W, спрямо 1660Ti на 120-130. Единствената прилична покупка, която би била по-добра от 1660, би следвало да е 1070TI. Това е, ако се намери на цена, идентична с тази на 1660Ti. Поправете ме ако греша.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 27.02.2019 г. в 0:17, shark_turboto написа:

В случая говорих за цените тук. Не смея да коментирам на запад как е, защото честно казано, нямам директен опит с покупки от чужбина. А тук цените на Вега 56 (и въобще на всичко) са неприемливи.

1660Ti - отварям сайта на варио и гледам, че най-скъпата е 692лв. 2060 започва от 736лв и стига до 900+, така че е несравнима с 1660Ti, за производителността е ясно как стоят нещата, около 20% разлика. Вегата е на някакво странно място като има един Strix за 800+лв, а всичко друго е над 1000лв. Несериозно е. Игри няма. Рейтната е на 210W, спрямо 1660Ti на 120-130. Единствената прилична покупка, която би била по-добра от 1660, би следвало да е 1070TI. Това е, ако се намери на цена, идентична с тази на 1660Ti. Поправете ме ако греша.

Зависи от цената и от какво точно човек има нужда. Аз лично 1070/1070Ti едва ли бих купил, ако смятам да ползвам картата по-дълго време, но пък Turing еквивалентите са със 25% по-малко памет. 1070Ti ще е почти невъзможно да се намери на цената на 1660Ti, освен втора ръка разбира се. За 229 (цената на чистата 1660) няма как да стане, освен втора ръка. До преди няколко дни имаше Palit Jetstream GTX 1070 (без Ti) в Alternate.de за €279, но вече е свършила.

Тази от Vario се намира за почти 140 лева по-евтино във Amazon.de, продавана директно от тях (линк). На тази цена е от поне няколко седмици. Не бих купил Strix Vega 56/64 обаче, защото е пълно с оплаквания (линк). Немарлива работа са свършили Asus с картата и причината е че са били мързеливи и просто са рециклирали охладителя (и не само) от GTX 1080, типично за Asus. Като чета мненията в reddit нямат особено добра история със AMD карти. Консумацията й е доста над 210W, дори и с ''енергоефективния'' BIOS (линк). Естествено, ако човек седна и я ''undervolt-не'' и фино настрои консумацията ще падне значително, честотите ще са значително по-стабилни.

Ако си правиш изводите относно производителността на вегите от ревютата - недей. Vega 56 е съвсем равностойна карта на 1070Ti и RTX 2060, но само ако работи както трябва. Никой обаче не ги тества ''както трябва'', ами ''директно от кутията'', тоест без да се бута нищо, поне в масовите ревюта. Повечето от тестовете са със референтни карти (късно излязоха Add-in-board моделите), тоест здраво ''тротващи'' и доста далеч от 1471MHz. Нереферентните поне не са толкова температурно ограничени и държат по-високи честоти, но и те са далеч от оптимална работа. Просто са си такива карти - изискват известна работа за да работят ''гладко'' и вина за това има AMD.

Лошото е че със Vega 56 паметта е на късмет, за разлика от 64 - ако човек попадне на Hynix ще е доста ограничен, а HBM клока е изключително важен при нея, като се има в предвид колко е спъната от ниските честоти и пропускателна. Ако човек попадне на Samsung вече е друга работа, но трябва добро охлаждане и контакт, имайки се предвид колко чувствителна е HBM от към температури. Късмет е и пакета на картата (важи за 56 и 64 - линк), и двата имат плюсове и минуси.

П.С:

В момента има добри ''flash'' намаления във MF (линк):

Най-доброто изпълнение на Vega - Nitro+ за 409 (Vega 64)

Червен дракон 56 - 309

До преди около 30 мин имаше в наличност Gainward RTX 2070 Phantom GS за 453, както и Asus RX 570 Expedition za 122. Не бих купил точно тази 570-ка, но за тези пари - толкова.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ви ли омръзнаха тея игри? ... На мен ми писнаха на 13-14 години. Сега съвсем други неща са ми в главата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е нерелевантно в случая.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване