Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Бихте ли ми препоръчали нов компютър до около 700лв. 

Ще се ползва за браузване, филми, netbeans. 

Не разполагам с монитор, но той ще се купува отделно. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам коя версия на netbeans  ползува автора, общо взето ако се гледат препоръчителните характеристики, а не минималните, иска поне core i5 т.е поне 4 физически ядра за версия 8.1, към обема оперативна памет и дисковото пространство няма сериозни изисквания...Обаче има и по-нови версии и там не ми се търси, но е вероятно изискванията да са повишени. Нищо чудно, в най-новата за момента версия 10, дори минималните изисквания да са вече за 4 ядрен процесор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

i3 8100 е до 2400 mh може и по-евтина рам препоръчвам това https://www.olx.bg/ad/nov-geym-pc-intel-g4600i3-6100-gtx-960-8gb-ddr4-256nvme-garantsiya-CID632-ID7KcM7.html и може да го питаш за монитор + 100 лв с ips ако нямаш ще ти смени и видеокартата ако искаш за 50 100 лв примерно с gtx 1060 и си ти бате 700 лв. получаваш и монитор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 28.02.2019 г. в 9:42, heroes написа:

Бихте ли ми препоръчали нов компютър до около 700лв.

преди 14 часа, Ivan899 написа:

Човека е написал - нов компютър

А да се сравнява двуядрения пентиум с 8-ма серия четириядрен i3...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така е бате но за 700 лв ще вземе i3 без видеокарта и монитор за тях някъде 400 отгоре ще му трябват демек цената ще е 1100 за ips монитор и видеокарта минимум 1060 3 гб даже втора ръка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този компютър които съм посочил двуядрения струва 490 с gtx 960 по-евтин трудно ще се сглоби с видеокарта и нормално вече е продаден.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ще купува на старо от която и да е фирма ще вземе машина с 4 ядрен за 300-400 лв. с гаранция 

и ще му останат достатъчно пари за 1050TI втора ръка. Само че пише нов.

http://alphacom-bg.com/product/1295/hp-prodesk-800-g1-toweri5-4570-8gb-500gb.html
https://www.olx.bg/ad/palit-gtx-1050ti-4gb-stormx-palen-komplekt-CID632-ID7LsLO.html#4190338de1

570 лв. с 4 ядрен Хасуел и GTX 1050TI а за оставащите 130 лв. може да вземе 512GB SSD при желание.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване