Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Моля за съвет, защото не мога да реша. Искам да сменя сегашното ми телевизорче с това Сони или LG . Ще се гледа DTH и youtube, филми и ми се иска да има флаш плеър, евнтуално. За сонито надали без тв бокс. Не държа да е 4К.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ние от къде да знаем какво е DTH ?

Качеството на картинката няма да ти хареса и на двата със сигурност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз лично без да му мисля много бих взел Sony. Просто опитът ми с ред уреди на LG е крайно негативен и изобщо не съм доволен от качеството на този бранд. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, Белгиеца написа:

Ние от къде да знаем какво е DTH ?

Качеството на картинката няма да ти хареса и на двата със сигурност.

Сателитна телевизия.
Не съм съгласен, сонитата от към картина са доста добре спрямо другите, но LG-то има повече приложения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам 2 LG-та(50" и 32").Донякъде са го докарали.За Сони съм,но погледни и Панасоника.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, bojoviki написа:

Имам 2 LG-та(50" и 32").Донякъде са го докарали.За Сони съм,но погледни и Панасоника.

Въобще да не го прескача, що се отнася до Панасоник.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Stoichev написа:

Сателитна телевизия.
Не съм съгласен, сонитата от към картина са доста добре спрямо другите, но LG-то има повече приложения.

Много са ти объркани представите за реалността приятелю.
Първо, ето ти дефиниция от истниски сателитен сайт:
https://www.telesatellite.com/lexique/direct-to-home/

сателитната телевизия която гледам аз не е само DTH ами и multistream предназначена да бъде излъчвана от наземни станции ефирно.
Ти също можеш да гледаш multistream с ето този примник за 30 евро Octagon SX8 HD ONE,  а за 60 евро с Edision Primo който ще ти пуска и ютюб и сталкери и ИПТВ и за другото четеш на сайта им.

Това Сони което си го посочил няма как да има добра картинка, защото при бързи движения във филми или мачове ще има видими проблеми. Това от мен да го знаеш.
Горе долу, ако тръгнеш да ги тестваш по магазините, може и да не намериш добър Фул ХД, просто защото търговците на са внесли такъв. И щеш не щеш, ще си купиш 4К така както няма да гледаш 4К. Невероятно но факт. Това е логиката на печелбарите търговци, за съжаление.
Да бе, няма как да ти помогнем, защото нямаме власт над търговците, те решават какво да поръчват.
А цветовете на панасониците са по-реални от тези на самсунляците и ЛЖ. Ама са по-скъпи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Когато си прав, винаги съм те поощтрявал и подкрепял. Колкото и да не ти се вярва!

Редактирано от Филипов
Не се отговаря с цитат! (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Белгиеца написа:

А цветовете на панасониците са по-реални от тези на самсунляците и ЛЖ. Ама са по-скъпи.

Точно в десятката.Цветовете са супер.Не споменах Панасоника,понеже темата е за Сони и LG.Както ви казах съм с две LGта.В детската 32",в хола 50" и в кухнята 42" Панасоник.Е там най се кефя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можеш да разгледаш новите им серии( 2018) при добро желание и като инфо за близкото  бъдеще.

https://www.kaldata.com/ревюта/ревю-на-телевизора-panasonic-fz800-oled-tv-300464.html

Редактирано от Филипов

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Stoichev написа:

Здравейте! Моля за съвет, защото не мога да реша. Искам да сменя сегашното ми телевизорче с това Сони или LG . Ще се гледа DTH и youtube, филми и ми се иска да има флаш плеър, евнтуално. За сонито надали без тв бокс. Не държа да е 4К.

Tези които си избрал са много слаби модели, ако имаш възможност си вземи този, Сонитата започват оттук

https://www.technopolis.bg/bg/TV/TV-SONY-KD-43XF7596-4K-Ultra-HD-LED/p/16148

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако имах толкова пари предназначени за телевизор, изобщо нямаше да питам. Аз давам телевизори за по 700-800 лева, ти ми вадиш телевизор за 1300 лева.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прекалено скъпо е 1300 лв за малък телевизор. Пък и той се надява да мине със само 750 лв.
Цените на телевизорите така хубаво падат в периоди на намаления и промоции, че е леко глупаво да се купува веднага, без реална представа за най-добрите възможности които трябва да се дебнат.
Обикновено вносителите за новите модели слагат една висока цена. И после след време се оказва, че е измамно нереална и я плащат само наивници. Трябва да се търси при коя мощна верига са поръчали на ниска цена самите търговци, та да могат да си позволят и те да продават по-евтино. Зависи от жизнения цикъл на определен модел. Кога е излязъл той самият и кога ще бъде заменен от производителят му с нов модел. Цяла наука си е да ги издебнеш и купиш на сметка. Трябва да си им изучил навиците на търговците там където живееш и да гледаш по разни сайтове показващи развитието на цените на разни модели телевизори. Сайтовете може и да са европейски, щото като играе мечката у съседа, ще дойде и у нас.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вярно е, но знаем какви са изкуствени отстъпките в България. Технополис пускат по -10%, бахти отстъпката. Мислех сега покрай Велик ден, но пак божа работа какво ще пуснат и колко ще надуят цената седмицата преди намалението.

Редактирано от Филипов

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, Stoichev написа:

Ако имах толкова пари предназначени за телевизор, изобщо нямаше да питам. Аз давам телевизори за по 700-800 лева, ти ми вадиш телевизор за 1300 лева.

Виж тогава нещо за 200, 300лв за де ни ти вадя за 1300лв.

преди 32 минути, Белгиеца написа:

Прекалено скъпо е 1300 лв за малък телевизор. 

На който му е скъпо не купува,  такива коментари като твойте са толкова безмислени....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Майсторът на покупките на сметка съм аз, моето дете гледа на 50 инчов за само 400 евро, аз на друг 50 инчов смарт за 500 евро.
Ако ми трябва нов телевизор ще изровя супер оферта в района в който живея, щото съм учил маркетинг миналия век и знам кво и как става в кухнята на търгашите. Освен това, знам как да ги притисна в някои случаи да ми свалят цената. Последно беше за фотоапарат Сони с 20% по-ефтино специално за мен, без да е в период на намалени цени или промоции.
Като им кажа колко струва в амазона и че е стар модел това дето го продават и те клекнат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бай Ганя психодиспансера те зове. 

Има ли тема в която да не си написал за тия 50Hz боклуци за по 40евра и то 50инчови мазляци.

преди 5 минути, Белгиеца написа:

Майсторът на покупките на сметка съм аз, моето дете гледа на 50 инчов за само 400 евро, аз на друг 50 инчов смарт за 500 евро.
Ако ми трябва нов телевизор ще изровя супер оферта в района в който живея, щото съм учил маркетинг миналия век и знам кво и как става в кухнята на търгашите. Освен това, знам как да ги притисна в някои случаи да ми свалят цената. Последно беше за фотоапарат Сони с 20% по-ефтино специално за мен, без да е в период на намалени цени или промоции.
Като им кажа колко струва в амазона и че е стар модел това дето го продават и те клекнат.

Купил си два боклука от парите на дядо ти които са на реалната си цена и от сутрин до вечер се хвалиш с тях, толкова ти е акъла.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 часа, Stoichev написа:

Определено бих ти препоръчал телевизор на  Sony. Имам едно 40 инчово и две LG-та- разликата в картината е огромна при много близки параметри.В ценовия диапазон ,може да погледнеш и тези Samsung и Panasonic

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Принципно съм "роб" на Sony, но като гледам ... 43 е по-голямо от 40 ... и друго ... LG-то е с по-ниска цена ... та ако не робуваш на стил, марка и прочие ... LG е твоя телевизор ... ;)

Не съм запознат с ОС WEBOS 4.0 ... другата "SMART TV" е "дървена" ... особено когато решиш да ползваш клавиатура, мишка и т.н. и най вече браузера ...

Що се касае за удължената гаранция ... хм ... аз винаги до давам повечето средства, за да я има ... но това си е мой избор ... защото не съм много късметлия и не съм хазартен тип ... ;)

Успех! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, Stoichev написа:

Какво мислите за удължената гаранция? Имате ли опит с нея?

Напразно пропиляни пари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 34 минути, Белгиеца написа:

Напразно пропиляни пари.

Ами не съм напълно съгласен.Имам ли възможност за удължаване на гаранцията се възползвам.Ясно е,че е търговски трик за вземане на допълнителни пари.На доста продукти удължаването става чрез регистрация на съответния сайт в интернет.А колкото до доплащането.......зависи вече колко е самото доплащане,с колко се увеличава гаранцията.А и не е лошо да се провери дали продукта е от тези с по-чести дефекти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване