Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Имам следния проблем реших да си поръчам ново PC, след като му инсталирах Windows 10, пуснах Benchmark valley и винаги когато стигне до теста на GPU-то и компютъра се изключва и немога да го включа веднага. Съмнява ме захранването, но искам да чуя и вашето мнение. 

Motherboard:ASROCK B450M-HDV AM4

CPU:AMD Ryzen 5 1600 (3,2GHz)

GPU:Gigabyte RX-580 4GB

RAM:2X4G DDR4 2666 KINGSTON HYPEX

PSU:Makki PSU ATX-500W MAKKI-ATX-500-B-PCIE

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази китайска бомба сам ли си я избра или някой "приятел" ти я препоръча?

Паметта също не е оптималната! Имаш ли все още възможност да замениш компоненти?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За съжаление в момента нямам възможност да подменя паметта, но днес мисля да сменя захранването отново със 500w, но от 100+лв, че явно съм решил да спестя от най-важната част. 😁

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не гледай W, а гледай цялостно захранването!

Преди да направиш отново прибързана покупка, уточни от къде искаш да пазаруваш и колко точно е бюджета ти, за да ти се предложи нещо което наистина си струва.

Ако си го купил тези дни и ако търговеца е разбран може да се измисли нещо, но там ти трябва да си питаш.

Било е добре първо да питаш после да купуваш, но ... това вече е минало.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направил съм грешка като съм избързал, но днес няма да я повторя ще отида до магазина със PC-то и ще решим със човека на място какво захранване ще ни трябва. Благодаря за отделеното време! 🙏

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Помисли и за смяна на RAM паметта, по-добре върни сегашната и вземи една плочка 8 GB и на по-висока скорост, след някой друг месец втора, 4 GB особено за игри са малко вече в доста от игрите, да не говорим ако си отворил и други неща. И защо не взе по-новия процесор Ryzen 2600, разликата в цените е минимална:

http://nikem-bg.net/computer-components/AMD-Ryzen-5-1600-3.4GHz-AM4/ Цена: 310.67 лв. с ДДС

http://nikem-bg.net/computer-components/AMD-RYZEN-5-2600-3.4GHz-6-CORE-19MB-Cache-AM4-MPK/ - Цена: 322.47 лв. с ДДС

Захранване за около 100 лева примерно това ще стане:

http://nikem-bg.net/computer-components/PSU-FORTRON-HYPER-600-600W/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 45 минути, Raze написа:

4 GB особено за игри

Аз виждам 2Х4ГБ, да не би нещо със зрението. Много памет на конфигурация, която е с, в най-добрият случай, средни характеристики. Убеден съм, че като за тази машина паметта е достатъчна. Честотата не е чак толкова зле на паметта, тъкмо колкото е нативната поддръжка на контролера. Ако е толкова зор за честота, едва ли ще е проблем да й качи някой мегахерц, но той не е с APU, а с дискретна видеокарта, че да е критична толкова честотата на паметта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опс. Имах в предвид 8 GB.

Средни характеристики за процесор с 6 ядра и 12 нишки не бих казал, още повече, че картата също не е нисък клас, позволява игри на 1080p и на високи/максимални настройки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, Raze написа:

Опс. Имах в предвид 8 GB.

Средни характеристики за процесор с 6 ядра и 12 нишки не бих казал, още повече, че картата също не е нисък клас, позволява игри на 1080p и на високи/максимални настройки.

Ами средни са, забравяш, че има вече процесори с 8 ядра в мейнстрийма, а забравяш че има и ентусиастки клас, където ядрата явно не можеш да ги преброиш. Впрочем, скоро тия 6 ядра ще станат нисък клас, ако Райзен 3300 са действително 6/12, а това ще е най-ниският клас Райзен от новата серия, така че не я брой вече тая машина като висок клас. В момента е среден клас, на път да стане към ниският клас.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Принципно е така, но машината ще е актуална още много време за всичко, включително и игри, а и винаги може да се направи upgrade. Аз с моя 4/8 процесор от 2012 година и видеокарта GTX 970 подкарвам всичко и нямам проблеми с нищо, а има хора, които и толкова нямат. А това дъно е само с 2 слота памет, затова е най-добре да се сложи 2х8 GB, ако не после ще трябва да се взема наново пак цял комплект, ако иска да ъпгрейдва и тази сегашната памет ще трябва да я подари на някой.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 56 минути, Raze написа:

Принципно е така, но машината ще е актуална още много време за всичко, включително и игри, а и винаги може да се направи upgrade. Аз с моя 4/8 процесор от 2012 година и видеокарта GTX 970 подкарвам всичко и нямам проблеми с нищо, а има хора, които и толкова нямат. А това дъно е само с 2 слота памет, затова е най-добре да се сложи 2х8 GB, ако не после ще трябва да се взема наново пак цял комплект, ако иска да ъпгрейдва и тази сегашната памет ще трябва да я подари на някой.

Ще направи сега ъпгрейда и като паднат паметите до на есен с още 20+%, ще го е яд на теб, че го припираш да сега, ако му пука де.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За сега не мисля да правя Ъпгрейд на нищо, единствено ще си сменя днес захранването и ще пробвам дали ще издържи Benchmark. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, n.mihaylov1996 написа:

За сега не мисля да правя Ъпгрейд на нищо, единствено ще си сменя днес захранването и ще пробвам дали ще издържи Benchmark. 

Струва ми се, че тази система не е взета само за да минава Benchmark!

Иди и питай какво ще ти предложи човека като захранване и евентуална смяна на компоненти (ако има такава възможност) и след това се консултирай с човек който нищо не печели от теб!

Без да обиждам продавача! Но същия той вече ти е продал тази система и не ти е казал, че това захранване е умряла работа! Аз на негово място нямаше да ти го продам, защото щеше да е по моето име после!

Имаш глава на раменете - използвай я!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много Ви благодаря за съветите и мненията! Ще отида при продавача и ще си поговорим на четири очи. 🙏😁

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, sliderum написа:

Ще направи сега ъпгрейда и като паднат паметите до на есен с още 20+%, ще го е яд на теб, че го припираш да сега, ако му пука де.

Е ако може защо да не смени сега 2х4 за 1х8 и по-нататък да си добави същата памет 1х8 като събере пари още една плочка?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Raze написа:

Е ако може защо да не смени сега 2х4 за 1х8 и по-нататък да си добави същата памет 1х8 като събере пари още една плочка?

Що да се мъчи с едноканален достъп до паметта?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щото ако няма пари за 2х8, това е по-добрия вариант, особено на дъно с 2 слота. По-добре да изчака 1-2 месеца и да събере пари за още 8 GB, отколкото после да остане с 2х4 и да се чуди какво да ги прави, а и отново да взема 2х8. Все пак той си решава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Тошко2001
      Здравейте!  Гледам напоследък се вихрят страшни спекули  със зеолита. Трябват ми едно 10-15 кг зеолит за земеделски цели, ама няма брате всичко живо е надуло цените. Чувам , че из кърджали бил 30-40 лв чувала ама аз съм на бая километри от там . Разполагате ли с контакти с хора/фирми, които продават на приемливи цени и пращат по куриер? Благодаря  ви. ..........
    • от Angel Georgiew
      Здравейте. Понеже мониторът ми сгъна, реших, че ако ще си взимам нов, ще си взимам 144hz. Та разгледах из сайтовете и се спрях на 2 (спрямо бюджета, който съм си определил) и реших да се допитам тук, кой от двата и защо е по-добре да взема. Също така имам един допълнителен въпрос, има ли някаква особеност при подкарването на 144hz монитор, или нещата с връзването му протичат както при всеки друг монитор?
      Ето ги и мониторите :
      - https://www.ozone.bg/product/monitor-acer-kg241-pbmidpx-24-1920x1080-144hz-1ms-cheren/
      - https://desktop.bg/displays-zowie-zowie_xl2411p
      Благодаря предварително! ❤️
      edit : До сега съм ползвал IBM Think Vision (ще ви излъжа за модела, но е доста траш) а GPU-то е Gygabite Geforce GTX750. 
    • от aivanov1
      Здравейте! Днес ми направи впечатление един проблем с телефона ми Samsung J7 2017. Когато прозвучи нещо от говорителя (независимо дали е тон на звънене, мултимедия, уведомления и прочие), звукът отначало си тръгва нормално (в случая на max), а след няколко секунди започва драстично да намалява докато не стане много тих. Гледах настройките – всичко е наред. Моля за помощ!
    • от Devinbg
      Привет.
      Моля за съвет - Лаптопа ми е Lenovog50 с 4гб рам и се прецаках  като закупих още 4 гб рам с идеята да го подсиля с 8гб  но проблема е ,че на втория слот има прорезчета за рамта но онези "телчета" така да се изразя чрез които щраква ги няма.Не е носен никога в сервиз така е закупен.Как мога да оправя това освен да закупя цяла 8гб, имали вариант някак да се слага или аз не мога да ги сложа?
      Благодаря предварително!

• от Spinder Whoey
      Здравейте, някъде Октомври месец миналата година си прецаках монитора и не искаше да показва картина (само надпис - Out of range)
      (докато играх лига сменях настройки за резолюцията, hertz-овете и стана така, че да бъгна играта и windows-a и да трябва да преинсталирам машината...
      Това го оправих.) След преинсталацията с чисто новия 1809 (първият който M$ пуснаха, този, при които се изтриваха файлове на потребители) 
      си пуснах csgo на резолюцията на която играх преди злополуката - т.е. 1280 на 800, като преди си играх на нея нормално, а сега е бъгната, 
      общо взето не scale-ва добре. Ще пратя и снимки. По принцип на самия монитор резолюцията си му е 1440x900, но в cs не играя на нея. 
      В момента съм на 1280x768, но си искам моето 1280x800, тъй като сегашната резолюция не е лоша, но картината беше по-добра с 
      допълнителните 32 пиксела, всичко изглеждаше по-добре, макар и малко...
      По принцип монитора си работи на 60 Hz, но в упътването си пише, че може да работи и на 75 Hz.
      Е, преди инцидента с лигата / смяната на настройките имах възможност да го пусна да си работи и на 75 и на 60 - сега не мога на 60. Тоест, избирам си от intel hd control панела да работи на 60 Hz, не се показва картина и след около 15 секунди си се връща на 75 Hz.
      Монитора е VA1903wb ; model - vs11654 .
      Видеокартата е вградената intel hd 630.
      Общо взето желая да оправим scaling-а и да си играя 1280x800. Моля, помогнете за решението на нелепия казус

• Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване