Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. Преди 2 дни, както си цъках из фб изведнъж ме изхвърли (изписа нещо от сорта на Session Expired), опитах да вляза пак и ми излезе съобщение с "Акаунтът ви беше блокиран". Поискаха ми да потвърдя самоличността си като кача снимка на лична карта и го направих (може би малко тъпо от моя страна). Писах на какви ли не имейли свързани с фейсбук и все още нямам отговор. При опит да си направя нов акаунт с различен имейл - не става. Излиза пак "Акаунтът ви беше блокиран". Не съм качвал нещо за което да ме баннат, нито съм коментирал нещо. Преди не съм имал никви забрани, банове и тн. Това ми дойде изневиделица както се казва. Някой имал ли е такъв проблем и има ли шанс да се оправи някак?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей, и съжалявам за възникналата ситуация, която е доста неприятна. Преди да изпратиш снимка на личната си карта, помисли ли, че това може да е маскиран сайт? Също така, моля те дай малко повече подробности - къде изпрати снимката, кога, имаше ли лице, което изисква тази снимка? Най-важното е, че това е доста голяма беля и е възможно да си се хванал на измама, и последствията може да са доста неприятни. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изпратих я на Help Center на фейсбук. (Излиза като опция когато не можеш да си влезеш в акаунта, затова не мисля, че е фалшиво). Като цяло помислих, че може да е маскиран сайт, но се поразрових из гугъл и навсякъде и видях, че реално го има този Help Center и други хора също са си изпращали информацията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според вас някой във фейсбук като какъв има право да изисква информация от личната ви карта, камоли пък цялата снимана?

Колко изпростя народа с тези социални мрежи просто не е истина. Дъното отдавна е пробито...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искат ID за потвърждение на самоличността. Не мисля, че е проблем... Дано не е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, Trichkoff написа:

Искат ID за потвърждение на самоличността. Не мисля, че е проблем... Дано не е.

Като не е проблем дай и на мен снимка на личната ти карта и един празен лист с твоя подпис. :) :) :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като цяло не ми беше това въпросът. Мисля, че достатъчно прочетох точно по този случай и съм решил, че не е проблем. Друго нещо питах.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Trichkoff написа:

Като цяло не ми беше това въпросът. Мисля, че достатъчно прочетох точно по този случай и съм решил, че не е проблем. Друго нещо питах.

Само поддръжката на FB може да ти каже какво се случва. Никъде в настройките за сигурност на FB не виждам да се иска лична карта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж тук за какво се разказва. И на много други места има такива случаи като твоя.  А какво си мислил и че си писал за друго нещо, то се вижда, че нито си мислил, нито ще продължаваш да мислиш.

https://www.kaldata.com/it-новини/още-веднъж-facebook-е-искал-от-новите-потреби-307270.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, Емил Костов написа:

Само поддръжката на FB може да ти каже какво се случва. Никъде в настройките за сигурност на FB не виждам да се иска лична карта.

В момента съм във "Входяща кутия за поддръжка" именно с поддръжката. Върнаха ми мейл, че ще разгледат случая и ще се свържат с мен скоро (някво автоматично съобщение)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Trichkoff написа:

В момента съм във "Входяща кутия за поддръжка" именно с поддръжката. Върнаха ми мейл, че ще разгледат случая и ще се свържат с мен скоро (някво автоматично съобщение)

Ами ще чакаш. Мен обаче ми е странно защо не може да си направиш НОВ акаунт!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Емил Костов написа:

Ами ще чакаш. Мен обаче ми е странно защо не може да си направиш НОВ акаунт!

И на мен ми е странно това. Все едно съм баннат от целия фейсбук. Дадоха ми идея, че може да е за impersonating и да ми е забранен достъп докато не докажат, че съм аз. Но пък всичко това без никакво предупрежнение или поне съобщение за какво е спрян акаунта..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Trichkoff написа:

И на мен ми е странно това. Все едно съм баннат от целия фейсбук. Дадоха ми идея, че може да е за impersonating и да ми е забранен достъп докато не докажат, че съм аз. Но пък всичко това без никакво предупрежнение или поне съобщение за какво е спрян акаунта..

Не знам! В момента във ФБ е уникална каша. Пробиви, сложни политики за сигурност, ботове дето могат да те баннат, защото така са си решили. При мен оторизацията е само по телефон и засега нямам ядове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Емил Костов написа:

Не знам! В момента във ФБ е уникална каша. Пробиви, сложни политики за сигурност, ботове дето могат да те баннат, защото така са си решили. При мен оторизацията е само по телефон и засега нямам ядове.

Между другото като се опитам да вляза във фб ми изписва, че ще ми прати смс код (който така и не получавам, защото е баннат акаунта), но ми е чудно защо го прави това.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Между другото като се опитам да вляза във фб ми изписва, че ще ми прати смс код (който така и не получавам, защото е баннат акаунта), но ми е чудно защо го прави това.  

SMS трябва да получиш на телефона си, но ако си сменил номера изгаряш!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Емил Костов написа:

SMS трябва да получиш на телефона си, но ако си сменил номера изгаряш!

Не съм го сменял. Това ми е странно, изписва, че ще прати и няма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм го сменял. Това ми е странно, изписва, че ще прати и няма.

Ами ще се чака явно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ех тоя Сураттефтер много сложен станал,добре че го зарязах

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

пробвай се през друго IP за нова регистрация

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 часа, _nib_ написа:

пробвай се през друго IP за нова регистрация

Ако го направя през друго и вляза през това (което е баннато) няма ли пак да ме баннат?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 38 минути, Trichkoff написа:

Ако го направя през друго и вляза през това (което е баннато) няма ли пак да ме баннат?

трябва да пробваш всички варианти

не мога да гарантирам-нямал съм,нямам и няма да имам фейсбук

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно са ти докладвали профила по някаква причина ,миналата година и аз имах същия проблем и направо си направих нов профил ,не съм се занимавала да качвам снимка за самоличност или такива неща 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, simple_girl написа:

Явно са ти докладвали профила по някаква причина ,миналата година и аз имах същия проблем и направо си направих нов профил ,не съм се занимавала да качвам снимка за самоличност или такива неща 

На мен не ми дава и нов да си направя. А и си искам този, защото имам доста неща на него, които не искам да губя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей и добър ден! Отговориха ли ти вече от Facebook? Има ли някакво раздвижване?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Nikitobee написа:

Здравей и добър ден! Отговориха ли ти вече от Facebook? Има ли някакво раздвижване?

Няма отговор, няма нищо. "Случая" (разговора с фб) седи на Отворен и чакам. И явнк съм баннат по ИП, защото пробвах да вляза с на приятел акаунта и ми излезе грешка и не ми даде..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване