Премини към съдържанието
palamida

Хладилник с фризер Либхер само фризера работи като се размразява и замразява сам.

Препоръчан отговор

Някой имал ли е такъв случай.Хладилника е на 9 години и дали си заслужава ремонта намира се на село.За да замразява значи компресора е здрав.Хладилната част е топла.Какъв спорет може да е проблема?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само @badr може компетентно да ти отговори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, palamida написа:

Някой имал ли е такъв случай.Хладилника е на 9 години и дали си заслужава ремонта намира се на село.За да замразява значи компресора е здрав.Хладилната част е топла.Какъв спорет може да е проблема?

Изпуснал е фреон. На сервиз да се провери и евентуално зареди отново. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо въпрос.

С два компресора ли е или само един?

При мен на друга марка с два компресора бе термо-сондата, т.е. датчика който мери вътрешната температура.

Смених го и всичко се оправи.

Това е от личния ми опит.

Успех!

п.п. Сега като се замислих май дали е с два или един май е от без значение, но все пак това е само хипотеза...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хладилника е постоянно включен.Мисля проблема дали не е от термостата.Утре ще купувам Горение.Четах и форуми такъв проблем не срещнах.Да замразява и след това да не работи примерно 1 ден.От една седмица е проблема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, palamida написа:

Хладилника е постоянно включен.Мисля проблема дали не е от термостата.Утре ще купувам Горение.Четах и форуми такъв проблем не срещнах.Да замразява и след това да не работи примерно 1 ден.От една седмица е проблема.

Само гадаеш, но за 9 години задължително трябва да се провери фреонът. Ако е изпуснал това може да бърка и термостата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С един компресор е.За Горение като хладилници някой има ли впечатление.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Имаме в къщи горение както и зануси. Работят и двата повече от перфектно. Но всичко е на късмет. В Плевен имам едно НЕО, което го взех втора употреба и вече е на 12 години и е просто ТАНК. 

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Емил Костов написа:

Само гадаеш, но за 9 години задължително трябва да се провери фреонът. Ако е изпуснал това може да бърка и термостата.

Май може и това да е проблема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май може и това да е проблема.

Ами то се проверява с уреди. Хубаво е да му се направи профилактика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Емил Костов написа:

Имаме в къщи горение както и зануси. Работят и двата повече от перфектно.

При мен е зануси от 11 години не е мръднал.Ама то всичко е до късмет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен е зануси от 11 години не е мръднал.Ама то всичко е до късмет.

Е има гаранция. Когато докараха занусито работи 2 седмици и спря да изстудява. Оказа се, че цялата партида имат дефектни филтри, които се пукат и от там изтича фреон. Направо го смениха с друг модел. Всичко си работи перфектно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На работата има един руски Хладилник ЗИЛ от 1988 до сега работи само дето уплатненията дето вече издават багажа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, palamida написа:

На работата има един руски Хладилник ЗИЛ от 1988 до сега работи само дето уплатненията дето вече издават багажа.

И аз на село имам един МРАЗ, който работи, но няма смисъл от него. Много ток харчи и трябва да му търся уплътнение на вратата. Така, че се използва за шкаф.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, palamida написа:

С един компресор е.

До колкото съм разбрал: Има две секции - фризер и хладилник, фризера работи, а хладилника - не ... по мое мнение не е от фреона.

Ако дадеш модела, то след някаква справка при чичо "Гошо", може да се изнамери някакво ръководство, за да се види в него често срещаните проблеми и отстраняването им.

Хм, някак си трябва да се погледне и как са направени "двата кръга", т.е. кое управлява как да циркулира фреона .... Та си трябва ръководство и някаква схема все пак ...

Както казах - от личния ми опит - по вероятно е да се е повредила "термо-сондата". Изнамиране на същата е малко трудно - аз ползвах един сервиз, защото те имат достъп до разни складове за резервни части. Та, поръчаха ми я, доставиха ми я и сам я смених, но ... хм .... наложи се почти да разфасовам хладилния отсек, за да я сменя - Видях се в приключение .... :)

Успех!

п.п. Тука на село съм с един "Мраз" без компресор, работи и независимо, че е на над 40 г. серпентините и амоняка в тях са си на мястото ... а, и не харчи чак толкова ток ... даже имам резервен "цикъл на Карно" от един разфасован ... :) Към момента не ми се е налагало да го обръщам даже .... Само от време на време го размразявам .... та дори и уплътненията са си почти нормални ... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, palamida написа:

Компресора е здрав .Вероятно частичен пропуск.За да се отговори по-точно е необходимо да се знае модела.Защо толкова те мързи, че не си даваш труд да го напишеш.

преди 13 часа, palamida написа:

Не, не е от термостата

преди 13 часа, palamida написа:

Горение - марка позиционирана в ниския и среден сегмент.

преди 13 часа, Емил Костов написа:

Е има гаранция. Когато докараха занусито работи 2 седмици и спря да изстудява. Оказа се, че цялата партида имат дефектни филтри, които се пукат и от там изтича фреон. Направо го смениха с друг модел. Всичко си работи перфектно.

Ах Емо, Емо.Веселяк си ти друже.Досега никога не съм чувал за пукнат филтър, камо ли да видя.Ето какво е филтър  http://ashop.bg/r-ch-za-hladilnici/service-dryer/filtar-dehidrator-za-hlad-10gr-d16x83-116mm-otv-d2-5mm-r12-h6-r134a-600-78k.

Филтрите са медни и няма как да се спукат.Евентуално се пукат спойките, но тогава няма да върви повече от 2часа.

преди 1 час, ДиоиД написа:

а, и не харчи чак толкова ток ... даже

Е специално тези харчат повече.Те затова ги спряха от производство.Калкулацията тогава показвала, че за 7г. от разликата в консумацията се купува нов хладилник.

80 вата за охлаждан обем 80л. е твърде висока стойност.Сегашните хладилници харчат около 100вата при обеми около 300л.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знам какво е филтър за хладилник. Просто цялата пратка беше с дефектни такива. Самата спойка беше некачествена. Съжалявам, че не съм го снимка да го покажа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, badr написа:

80 вата за охлаждан обем 80л. е твърде висока стойност.

Нито искам да споря, но все пак, всичко зависи и, от изолацията... и степените на отваряне и затваряне, т.е. как се ползва .... ;) 

И понеже съм генератор на глупости, започнах да си фантазирам за идеалния хладилник .... мазата, кладенеца и т.н. туй дето не му требе иниргия ... :) Ох, а покрай това се сетих и за какво има в хладилника .... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сложих му от един развален beco термостат и работи и горе и долу замразява.Нещо е дало на късо,направо стопени жиците на лампата една на термостата.Сега трябва да търся Ranco К59-L2622.

IMG_20190421_154656.jpg

IMG_20190421_154627.jpg

IMG_20190421_120207.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на ‎21‎.‎4‎.‎2019‎ г. в 16:07, palamida написа:

Нещо е дало на късо,направо стопени жиците

До колкото си спомням, хладилника е на село, та провери за мишки .... щото такова "късо" май не може да е направено от хлебарки ....

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, ДиоиД написа:

До колкото си спомням, хладилника е на село, та провери за мишки .... щото такова "късо" май не може да е направено от хлебарки ....

Успех!

Предполагам от влагата е станало.Сондата на термостата чрез нея е стигнала вода до крушката и термостата.Преди 3 години изгоря крушката но си работеше нормално.Купих нов Снаиге сега тоз го имам за резерва с термостата от един Беко работи нормално включва и изключва и добре охлажда.Бекото и той е двукамерен.В нета гледам термостата 40 лв.и с дълги сонди а тази оригиналната е 40см.

Screenshot_2019-04-21-22-36-42.png

Screenshot_2019-04-21-22-36-17.png

Тези снимки ги намерих в нета като търсех термостата.Жиците на фасунката са стопени при мен.Снимките които бях правил ги изтрих вчера.Имаше едно хубаво нещо този хладилник ако температурата в помещението е под 16 градуса имаше копче за да работи на стария камерата се размразяваше зимата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване