Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте. Имам следните проблеми на телевизор Samsung UE65NU7092U

1. Качвам филми на флашка в формат mkv и  когато пусна филма, телевизора ми казва, че не поддържа този формат и няма да има звук и филма няма звук. 90% от по-новите филми (съответно HD) нямам звук на тях.

Видях, че това са форматите, които поддържа: (прикачвам две снимки)

Виждам, че mkv присъства в тези формати, така че би трябвало да няма проблем. Моля да дайте ми съвет как да гледам филми без да имам подобни проблеми. Сигурен съм ,че някой от вас го прави.

2. Има ли вариант да стриймвам екрана ми от лаптопа към телевизора, като изключим тези два варианта:

Опитах с опциите:

1.Wifi споделяне на екран - моят лаптоп не го поддържа.

2.HDMI към телевизора - телевизора не намира лаптопа. Звъннах в Самсунг, другата седмица ще ми влизат в телевизора да били ъпдейтнали последната версия на софтуера.

1.png

2.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този телевизор не е ли с android? Ако е, просто му изтегли mx player или vlc и пробвай да пуснеш филма през тях. За mx player трябва да си изтеглиш допълнително ac3 кодек, ако нямаш звук, но в гугъл лесно се намира как става.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Raze написа:

Този телевизор не е ли с android? Ако е, просто му изтегли mx player или vlc и пробвай да пуснеш филма през тях. За mx player трябва да си изтеглиш допълнително ac3 кодек, ако нямаш звук, но в гугъл лесно се намира как става.

Не е с андроид за съжаление.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никъде не виждам телевизора да поддържа DTS - съответно филмите с такъв звук ги избягваш, теглиш само тея дето се поддържат от телевизора

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Относно проблема с аудиото при mkv вероятно файла който пускате е с аудио кодек който не се поддържа от телевизора. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, mtaci написа:

Не е с андроид за съжаление.

С тази програма се оправя звука при Samsung

http://audioconverter.heartware.dk/tutorial/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този телевизор не поддържа DTS, както ти казахa по-горе.

Всички нови на Samsung от 7-а серия не го поддържат. Просто го отрязаха.

(коментирано е многократно във форума)

Свържи си лаптопа с HDMI кабел и си гледай всичко.

Ако целиш многоканално и качествено аудио възпроизвеждане (използваш  hi-fi тонколони, усилвател/ресийвър) си ползваш лаптопа за видео плеър или подходящ Android TV Box.

Иначе DTS, DTS-HD Master audio, не може да се "усети", от вградените говорителчета на телевизора. Така, че едно Dolby Digital (AC-3) е добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, oic написа:

Всички нови на Samsung от 7-а серия не го поддържат. Просто го отрязаха.

Всички модели от 2018г. насам не поддържат DTS както и всички модели на Panasonic.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, mtaci написа:

че mkv присъства в тези формати, така че би трябвало да няма проблем.

MKV  не е формат. Нито е кодек за аудио или видео.

МКВ е контейнер (нещо като "отворена за разширения спецификация" която да обединява множество различни типове кодеци, обединени в общ файл) - в него и видеото и аудио-кодеците могат да са множество типове и видове. Така, че... ако нещо "плейва" .mkv , то съвместимостта не е гарантирана - както е в случая.

За пример - и уиндоуския .АVI не е кодек, а също е контейнер. също и МК4... Трябва да се чете, но по принцип това мултимедийно поприще е вече значително по обем и си иска доста натрупване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, PigManu написа:

С тази програма се оправя звука при Samsung

http://audioconverter.heartware.dk/tutorial/

Благодаря ти, това ми помогна много, трябва да те черпя една бира.

Благодаря на всички за съветите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...