Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, реших да ъпдейтна на Oreo и понеже офицално за този телефон няма ROM свалих от AOSP и го инсталирах през TWRP. Лошото е, че след като зареди новия Андроид видях, че няма Google Play. Свалих Gapps Micro и се върнах в TWRP, за да ги инсталирам и тук дойде проблемът - TWRP не вижда вече storage-a и нито мога да избера .zip файла с Gapps, нито мога да флашна друг ROM. Другото, което забелязах е, че TWRP преди беше на английски, сега при всеки рестарт е на китайски и трябва да му сменям езика обратно на английски. 

Някакви предложения какво мога да направя, че да видя файловете през TWRP. Телефонът няма SD карта, за да ги кача там. От както имам телефона вече 3 пъти съм сменял ROM, но за пръв път ми се получава такъв проблем. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смени ROM-а. Ако си изтеглил някой китайски, това е напълно възможно. Потърси някой за европа.

https://forum.xda-developers.com/mi-5s/help/mi5s-links-happy-rom-flashing-t3767609

Ето и още, по-надолу пише как и с какво се флашват:

https://xiaomifirmware.com/roms/download-official-miui-roms-xiaomi-mi5s/

И тези неща се правят, като първо се чете, не да си правиш експерименти и каквото стане!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пролемът ми е с Recovery-то. РОМ не сменям за първи път, чел съм достатъчно, но за пръв път ми се случва TWRP да не ми разпознава storage-a при положение, че е същото TWRP и същият телефон и флаш-нах успешно РОМ и след това TWRP-то спря да вижда паметта на телефона и въпреки че имам 3 РОМ-а свалени за всеки случай няма как да сложа нито един от тях. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В горната връзка (втората), която съм ти дал, има дадени няколко алтернативи за флашване на този телефон, пробва ли с тях? Прочете ли го изобщо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах, но изискват телефона да се свърже с PC-то, а компютъра не го разпознава като устройство, MiFlash, който би трябва да има и драйвъри дава някаква грешка при стартиране. Най-вероятно ще стане с някой от посочените методи, но първо трябва да успея да свържа телефона с комптъра. Като пухна кабела само го зарежда, не излиза никъде като устройстов, дори като неразнато в Device Manager-a. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Телефона изобщо има ли работеща система? Ако да, включи "USB debugging" в "developer options" и пробвай пак. Ако не - може да си го брикнал и да трябва сервиз (дано и там да могат да го оправят). И с тези обяснения "дава някаква грешка", без да казваш точно каква или да дадеш снимка, няма как някой да ти помогне.

Виж и тук:

https://forum.xda-developers.com/mi-mix/help/usb-otg-mi-mix-t3535404)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, телефонът има Андроид 8.1, включил съм USB debugging. 

Това е грешката на MiFlash

image.png.8708bdfa034bd51cf2d861820cbab420.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пише, че му липсва някакъв текстов файл. Като му дадеш да продължи какво става? В "details" какво пише? Пробва ли с друг кабел? Друго USB/компютър? Рестарт на ОС на компютъра? Направи ли изчистване на системата през рекавърито (reset)?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изчистих системата преди да инсталирам РОМа, сега вече не мога да чистя нищо, защото рекавърито казва unable to mount storage. 

Пробрах с 3 различни кабела, и на Windows 10 и Linux Mint, които са на една машина. Пробвах и на един лаптоп с Windows 7 и там е абсолютно същото. 

Ето какво дава за грешката в details, като continue нищо не става. 

image.png.77024255ee4419a73df5d4d0bae7a7b6.png

Като съм в Андроид през File Manager-a си виждам всички файлове, включително свалитените ROMове и т.н.

През рекавърито не се виждат и според мен оправя ли се рекавърито (TWRP) след това ще е лесно, но без връзка с компютъри и recovery-то не мога да флашна. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като имаш работещо TWRP форматирай data дяла под ext4 примерно и ще ти даде да го монтираш, след това си флашни custom ROM примерно:

https://forums.oneplus.com/threads/cant-mount-data-internal-storage-on-twrp.765293/

Цитат

go into wipe then advance wipe click on data then repair then change file system then select ext4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Raze написа:

Като имаш работещо TWRP форматирай data дяла под ext4 примерно и ще ти даде да го монтираш, след това си флашни custom ROM примерно:

https://forums.oneplus.com/threads/cant-mount-data-internal-storage-on-twrp.765293/

Правих го това, но ми дава отново unable to mount storage. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Погледнах при братушките за проблема.
Засега няма решение при тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се занимавай. По - добре мини на iPhone.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, anonu написа:

По-добре да запазиш мнението за себе си - не помагаш с нищо! Само едни простотии. К'во? Мнения ли трупаш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, anonu написа:

И да не нпроверява нищо. Ако го стори - от моста на Витиня. Всеки може да е тъп и прост, ама хората с повече пари не ги прави по-малко прости.  Като си купи Айфон и? Да не би да не бъде следен, да е повече сигурен? Капиталъзъм е - да. Ама парите все още нямат оправдание. За лайно някои плащат 100лв. други 2100. Нищо не дава право на вторите да се подиграват на първите. Дори обратното - първите могат да си прават гавра с вторите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, DarkEdge написа:

Значи като го направя това и TWRP вече вижда internal storage-a, но понеже с форматирането затрива файловете и ми ги няма .zip файловете с ROM-овете, които имах. Сега тъпото е, че като зареди пак Андроида и сваля нов ROM и след това като се върна в TWRP пак не се вижда internal storage и сътветно пяк трябва да правя  Wipe>Format data>yes при което отново се затрива сваления ROM. А с кабела пак нищо не засича на компютъра. 

Имам чувството, че TWRP-то веднъж рестартира ли се забравя всички предишни промени - затова бях споменал в първият пост, че преди година и нещо да кажем първият път като флашвах РОМ трябваше да сменя езика на самото рекавъри от китайски на английски и от тогава винаги си е стартирало на английски. Сега при всяко влизане в TWRP рекавърите отново е на китайски и всеки път трябва да го сменям на английски. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този телефон карта памет няма ли? Или ако имаш USB памет, може да я вържеш с USB OTG кабел и от там да инсталираш друг ROM. Също така след като форматираш дял-а монтираш ли го в TWRP?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За съжаление няма и аз бях решил, че има и дажа качил няколко РОМа на микроСД, но се оказа, че втория слот е за втора nanoSIM карта. USB OTG кабел нямам с USB Type-C. След форматирането пробвах да го монтирам, но това не ми помага, защото дяла е празен вече. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Masakra написа:

И да не нпроверява нищо. Ако го стори - от моста на Витиня. Всеки може да е тъп и прост, ама хората с повече пари не ги прави по-малко прости.  Като си купи Айфон и? Да не би да не бъде следен, да е повече сигурен? Капиталъзъм е - да. Ама парите все още нямат оправдание. За лайно някои плащат 100лв. други 2100. Нищо не дава право на вторите да се подиграват на първите. Дори обратното - първите могат да си прават гавра с вторите.

Защо? Какво прави първите по - добри, че техните екскременти са по евтини? Поне няма да се ядосва с глупости. А и iPhone са доста евтини вече, особено ако си вземе по старо поколение като например iPhone 8. И да много о сигурен си с iPhone, зашото компанията цени личната сфера на потребителите си. 

преди 1 минута, enuff написа:

За съжаление няма и аз бях решил, че има и дажа качил няколко РОМа на микроСД, но се оказа, че втория слот е за втора nanoSIM карта. USB OTG кабел нямам с USB Type-C. След форматирането пробвах да го монтирам, но това не ми помага, защото дяла е празен вече. 

Не си губи времето с глупости. Отивай в Ало.БГ и си купи нов iPhone: https://www.alo.bg/6125997#highlight=iphone+8

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, anonu написа:

Не си губи времето с глупости. Отивай в Ало.БГ и си купи нов iPhone: https://www.alo.bg/6125997#highlight=iphone+8

Приеми, че съм си купил iPhone, но се опитвам да оправя този за спорта. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, enuff написа:

Приеми, че съм си купил iPhone, но се опитвам да оправя този за спорта. 

Щом ти прави кеф, ок :). Мислех че го правиш с единственият си телефон.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@anonu, усещаш ли, че пълниш темата с никому ненужни екскременти?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробрахме на един приятел на лаптопа с неговия USB Type-C кабел неговият телефон го разпознава. След това със същият кабел, на същият лаптоп включваме моя и не го разпознава. Значи проблемът е в телефона, а не в кабела или компютъра. 

Сега въпросът е има ли начин да направя да се справя без свързване с комптър. Дали може да се направи root без recovery, за да се опитам да флашна с друга версия на TWRP например и да видя дали нещо ще се промени?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След форматирането като го монтираш пак ли не се разпознава от компютър? Как тогава записваш файлове в паметта на телефона, като не се разпознава?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...