Премини към съдържанието
gibson58

Проблем с инсталиране на уиндоус 10

Препоръчан отговор

Донесох друго дъно и друга рам.сега тъкмо закачих другата рам на моето дъно на което има само проц и видео.пуснах наново направена ДРУГА флашка с тула на МС.процентите бяха към края когато излезнах за малко от стаята и като се върнах беша отново на прозореца за избор на регион клавиатура и език!?!продължих като изтрих всички дялове и ги създадох отново но този път вместо главният дял и един 500мв системен уондоуса направи няоколко.за първи път виждам такова нещо.пак изтрих и създадох само 1 .но пак се създадоха и другите .ще приложа снимка.и този път инсталацията завърши току що.сега да правя ли някакви тестове или да чакам за син екран?

https://i.gyazo.com/1e060eac05f4dc4bf73e8e02cf41c726.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

при малки хардове е безсмисленo GPT разпределение на дялове
направи си разпределението да ти е MBR и файлова система NTFS

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И как да стане това? Значи затова са станали толкова дялове,уиндоуса си е решил да го направи GTP?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

защото си направил флашката в GPT
трябва да избереш MBR и NTFS

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оффф сега наново инсталация нали?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако машината има само UEFI, няма как диска да е на MBR! @gibson58 остави го така. Направи в BIOS първо стартиращо устройство да е диска и зареди флашката чрез boot меню-то на дъното или просто ако пак ти излезе отново този прозорец, извади флашката и рестартирай, инсталацията ще си продължи от диска!

Относно дяловете, windows си ги прави автоматично, ако диска не е оразмерен и е празен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо не ми стана ясно.Сега десятката е вече инсталирана и почти ъпдейтната.Предполагам не е само UEFI защото в биос имам Lagacy ROM ,имам и опция EFI compatible ROM и на кое сега последно да го  сложа?

После защо за слагам пак флашката ако няма да инсталирам отново.Може ли по подробно обяснение ,че не схващам цялата картинка и какво трябва да се направи.Благодаря за което.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Под команда от инсталaционен  носител в CMD
 diskpart 
 list disk 
select disk 0 
convert mbr

Или си записваш на флашка Hiren's BootCD и от там става много лесно!
1207112315_Bitmap.thumb.jpg.8afecc1ed2ae74996414002e3a7e8b69.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, gibson58 написа:

Сега десятката е вече инсталирана и почти ъпдейтната.

Щом си я инсталирал и ъпдейтнал значи е готово. 👍

Дано вече да няма сини екрани.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, gibson58 написа:

Нещо не ми стана ясно.Сега десятката е вече инсталирана и почти ъпдейтната.Предполагам не е само UEFI защото в биос имам Lagacy ROM ,имам и опция EFI compatible ROM и на кое сега последно да го  сложа?

После защо за слагам пак флашката ако няма да инсталирам отново.Може ли по подробно обяснение ,че не схващам цялата картинка и какво трябва да се направи.Благодаря за което. 

Кой ти казва да я слагаш пак? Казах ти като ти излезе пак екрана на инсталацията с избор на език да я извадиш и рестартираш - просто като си задал първо устройство в BIOS USB, при всеки рестарт на компютъра той стартира първо от USB, а там ти е инсталацията, за да тръгне инсталирания windows, трябва да зареди от диска.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 52 минути, gibson58 написа:

Оффф сега наново инсталация нали?

аз, като най-гламавия в тоя форум, точно това щях да направя, за да съм сигурен в себе си

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, дръндю написа:

защото си направил флашката в GPT

Aз нищо не съм правил,явно инструмента на МС си е решил на своя глава да го прави GTP.

преди 2 часа, gibson58 написа:

биос имам Lagacy ROM ,имам и опция EFI compatible ROM и на кое сега последно да го  сложа

Досега не се бях цитирал сам :D та кое да оставя в биоса на тези опции.

преди 2 часа, дръндю написа:

Под команда от инсталaционен  носител в CMD
 diskpart 
 list disk 
select disk 0 
convert mbr

От конзолата е по лесно  щом става.Защо да се занимавам да правя флашки ...

P.S. дава ми the specified disk is not convertible

преди 2 часа, Raze написа:

Кой ти казва да я слагаш пак? Казах ти като ти излезе пак екрана на инсталацията с избор на език да я извадиш и рестартираш - просто като си задал първо устройство в BIOS USB, при всеки рестарт на компютъра той стартира първо от USB, а там ти е инсталацията, за да тръгне инсталирания windows, трябва да зареди от диска.

Явно ти си говорил по принцип,защото нали вече беше инсталирана като го писах това...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирах отново както

дръндю

каза и ъпдейтнах.Да чукна на дърво за сега няма проблеми.Мисля да върна моята си рам и ако няма проблеми да направя някакъв тест,но какъв? Аида ли,Intelburntest ли , да изпържа всичко с Prime95 ли или има по-подходящ тест за моят случай?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...