Премини към съдържанието
gibson58

Проблем с инсталиране на уиндоус 10

Препоръчан отговор

Ами действай  - изключи SSD диска физически или поне му изкарай интерфейсния кабел и инсталирай на "харда".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, gibson58 написа:

До сега бях с уиндоус7 ,но реших да сложа 10

машината ми трябва до понеделник,че работя на нея.

С какъв акъл почваш такива промени при положение, че работиш на тази машина?

Бекъп на работеща OS имаш ли?

А друг физически твърд диск?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Принудих се,защото седмицата яко се сбъгяса и имах доста проблеми (които сега може и да се окажат хардуерни,а не от 7).Трябват ми и няколко програми,които не се поддържат от 7 .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Важна информация на "Seagate 1TB ST31000524AS 7200 RPM,32MB SATA-III" имаш ли?

Ако ДА - аз бих се замислил преди да продължа с опитите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да ,в подписа ми е дори.Защо,какво подозираш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, gibson58 написа:

Да ,в подписа ми е дори.Защо,какво подозираш?

Освен липсваща OS, да не търсиш после и затрити файлове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо, ползвам го от 6-7 години и смарта му е перфектен?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извадих ш*баното ДВД и всичко заспа.Не знам дали за момента нещо е захапало,но засега нямам никакви проблеми.Инсталирах десетката,активирах ,ъпдейтнах ии сложих драйвърите.Имам още 2 въпроса.

1.При това положение сега настройката в биоса какво да избера  ? В момента е на Lagacy ROM ,имам и опция EFI compatible ROM?

2.От опита ми да инсталирам уиндоус 7 остана при зареждането да ме пита коя ОС да стартирам.как да махна 7 (която не е инсталирана) и да не се показва този екран за избор на  7 и 10 ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2.От опита ми да инсталирам уиндоус 7 остана при зареждането да ме пита коя ОС да стартирам.как да махна 7 (която не е инсталирана) и да не се показва този екран за избор на  7 и 10 ?

Win бутон + R -> msconfig -> Enter -> таба Boot -> маркираш реда с Windows 10 и натискаш бутона Set as default -> Apply -> OK -> restart.

След рестарта от същото място можеш да маркираш и изтриеш реда с Windows 7.

Или така:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

E ужас,тъкмо си помислих ,че се е оправил и тази сутрин го оставих да работи известно време и пак сини екрани,един след друг...

Тамън 3 ама различни ,започна автоматичната поправна,която не поправи нищо.

Ще направя снимки на смарта на дисковете и ще ги кача след малко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом и двата диска са закачени, няма да се учудя проблема да не е в SSD-то, а в HDD. Възможно е бут файловете да се пишат на харда, и затова да гърмят сини екрани. Дай снимка от диспечера на дисковете, ако можеш.

След инсталацията правиш ли някакви оптимизации, и инсталираш ли друг антивирус ? Обикновено сини екрани бият от счупени драйвери и проблеми със захранването. При проблемни дискове се отчитат грешки при инсталацията и се наблюдават "замръзвания" на системата.

Дистанционно само гадаем за възможности... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента изобщо не стига до уиндоуса направо син екран при това различни или влиза в рековери за диагностика.аз инсталирах ос ,ъпдейтнах я и като мямаше нищо сложих само антивируса и активирах ос.накрая и сталира 3 драйвера .при едното влизане в рековери ресторнах до прясна инсталация но веднага заби.оттам никакво стартиране не успя да направи.бях изклучил и всички дискове и устройства.оставих само видеото и ссд то.направих пълен тест на ссд то за лоши сектори с някаква програма от хиренса (същата която ми показваше много хрешки по рано. Но установих че не е наред нещо с нея и записах наново хиренса).след това направих теста пак и нищо не показа като дефект.сега понеже не може да зареди не мога да заделя дял на някой хард за да имсталирам на него.с какво може под дос да заделя дял и да имсталирам на харда?

https://my.pcloud.com/publink/show?code=XZohVA7ZxaCx7GPSJkz6fwtPc2D8uyiu76tk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 25.05.2019 г. в 14:44, gibson58 написа:

Дъно ASROCKZ68M/USB3

I7 2600K

2X8 GB HYNIX на 1600мхз,но съм ги вдигнал на 2100

Версията на БИОС-а може да ти е стара и да не поддържа още Windows 10 https://www.asrock.com/MB/Intel/Z68MUSB3/index.asp#BIOS

Според излезлите БИОС-и то предпоследния  2013/2/25 * Windows 8 Ready. Все още нямаш излязъл БИОС които да е Windows 10 Ready макар,че може да пробваш да сложиш последният 2.30 2018/4/18 които запушва уязвимостите на процесорите ИНТЕЛ 

Програмата с която тестваш ССД-то е от 2010 то тогава мисля,че нямаше все още измислени SSD-та (Добра програма за тестване е HD Tune Pro v5.70 като пуснеш пълният тест и официалната програма за диагностика на АДАТА https://www.adata.com/us/ss/software-6/ като гледам поддържа и твоят модел.

Не вярвам,че може да се клокне паметта ти от 1600 на 2100 които са вече честотите на DDR4 то колкото и ток да и подаваш не би трябвало да тръгва или след малко ползване би трябвало да са се изпекли чиповете от топлината която отделя дори и да има алуминиева обвивка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, gibson58 написа:

Нали инсталираш WIndows 10 на цялото ССД? Как така ти оставя Windows 7?

Като инсталираш Windows 10 не триеш ли ССД-то и след това Windows да си го раздели и да го форматира. Как така ще остане Windows 7?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А тоя биос за моето дъно от къде да го изтегля?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От сайта на производителя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, vpvelev написа:

Нали инсталираш WIndows 10 на цялото ССД? Как така ти оставя Windows 7?

Като инсталираш Windows 10 не триеш ли ССД-то и след това Windows да си го раздели и да го форматира. Как така ще остане Windows 7?

Трия го целия и създавам дяла наново.не знам как е останал 7.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, gibson58 написа:

А тоя биос за моето дъно от къде да го изтегля?

преди 1 час, KoiAzLiWe написа:

Версията на БИОС-а може да ти е стара и да не поддържа още Windows 10 https://www.asrock.com/MB/Intel/Z68MUSB3/index.asp#BIOS

Според излезлите БИОС-и то предпоследния  2013/2/25 * Windows 8 Ready. Все още нямаш излязъл БИОС които да е Windows 10 Ready макар,че може да пробваш да сложиш последният 2.30 2018/4/18 които запушва уязвимостите на процесорите ИНТЕЛ .

----------------------------

Цитат

Трия го целия и създавам дяла наново.не знам как е останал 7.

Да не ти е разделен на 2 диска и ти да триеш само едната част? А другата в която е Windows 7 да остава?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, vpvelev написа:

Да не ти е разделен на 2 диска и ти да триеш само едната част? А другата в която е Windows 7 да остава?

Не, цялото ссд е 1 дял плюс15% които оставям неразпределено.но няма значение оправих този проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, gibson58 написа:

Не, цялото ссд е 1 дял плюс15% които оставям неразпределено.но няма значение оправих този проблем.

Това е добре. И аз оставям, но около 10%.

Пробва ли това, което ти писах вчера. Може и да не помогне, но го пробвай за всеки случай.

Цитат

gibson58, пробвай това:

- Изключи SATA кабела от SSD, но остави захранващия кабел свързан.

- Включи компютъра и стартирай BIOS. Остави така компа включен около половин час. След това го изключи.

- Включи SATA кабела за данни обратно в SSD и включи компютъра, и виж сега дали се вижда в BIOS.

Пробвай след това инсталирането на Windows.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, vpvelev написа:

Пробва ли това, което ти писах вчера. Може и да не помогне, но го пробвай за всеки случай.

Да, даже повече време стоя,но без резултат.Сега пробвах друга версия на 10 да инсталирам и пак на 15% като стигна изгърмя .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега последно пак ли има проблем?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, KoiAzLiWe написа:

Не вярвам,че може да се клокне паметта ти от 1600 на 2100 които са вече честотите на DDR4 то колкото и ток да и подаваш не би трябвало да тръгва или след малко ползване би трябвало да са се изпекли чиповете от топлината която отделя дори и да има алуминиева обвивка.

Ами не съм много навътре с оувърклока ,но рамта я ползвам вече 4-та година без охладители на 2133Мхз с тайминги 11-11-11-30 CR на auto и без да съм пипал волтажите.

преди 1 минута, Raze написа:

Сега последно пак ли има проблем?

Ами да, изобщо не можа да се инсталира. понеже през деня ме нямаше сега разделям един хард за да инсталирам на него десятката.След това мисля да пробвам пак да инсталирам 7 на ссд-то и да го тествам ден ,два да видя ако няма проблеми е заради ОС няй вероятно биос не го поддържа.Ще сложа и онзи бета биос за ИНТЕЛ от 2018...За друго не се сещам за момента какво да направя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма как BIOS да не ти поддържа ОС! Windows 10 се инсталира и работи и на компютри, които са предвидени да работят с XP, че и по-стари. Проблема е най-вероятно, както ти казахме и преди това, в бюджетното ССД. Ако има гаранция направо го пращай да го сменят. Дай да му видим и SMART статуса като инсталираш и подкараш ОС, въпреки че няма гаранция, че там ще е отразен проблема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 44 минути, gibson58 написа:

сега разделям един хард

Дискът GPT/MBR? С какво създаваш дяллове? Как разделяш? Какви/колко дяла?

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия.