Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

бат'начо

Една сборка на основата на Лубунту 18.04 64бита

Препоръчан отговор

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Raze написа:

?

Той си прави собствени доработки. Понеже е пускал и преди, навярно не вижда смисъл от още пояснения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Открих един невероятно голям пропуск , който на чист български език се изразява така  ;)

sudo sed -i 's/Prompt=lts/Prompt=never/g' /etc/update-manager/release-upgrades

не, че ще има ефект когато приключи поддръжката на 18.04 версията. Просто това си е последния мохикан на официално Убунту с LXDE.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре се е получило. Поздрави!

yKDDshm.png

https://i.imgur.com/FXlSGSH.png

Но ще ми трябва време за да разгадая някои неща. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:) Не разбирам, какви неща? Стандартно Лубунту, сменени стандартните му програми с такива с повечко опции (уж) и "разбираеми" на БГ

galculator/mate-calc

evince/atril

abiword/libreoffice-writer

gnumeric/libreoffice-calc

mtpaint/pinta

leafpad/pluma

gnome-mpv/vlc

file-roller/engrampa

(на компа съм с Xubuntu, пък и от край време си харесвам неговите тема и икони). Добавени още няколко програми (от видимите)

gdmap

smtube

bleachbit

drill-search

clipit

skypeforlinux

gnome-screenshot (умишлено не съм го задал за подразбираща снимачка)

aisleriot

gnome-chess

gnome-klotski

скрити някои стартери, други пък видими (compton, libreoffice-math/xfce4-notifyd-config)...

Трябва да пусна лаптопа да видя още какво има, какво съм променял/добавял/сменял.

П.П. Забравих, образа го доработих, сложих още 2 стартера "за лесност" и "килнах" ел-те-еса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пропуснал съм fbreader. Хранилището на stacer е добавено, но не съм го инсталирал. Ако потрябва графично спиране/пускане на сервизи, за всеки случай.

За инсталираното с apt

pluma /var/log/apt/history.log

Подписващите ключове на хранилищата на mono, libdvdcss и skypeforlinux, както и deb-пакетите на bleachbit и drill-ui съм ги вкарал локално през /tmp папката и са инсталирани с dpkg.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доремонтирах го. Исках да направя всичко което искам на един път, без да пропусна нищо. Стана чак след третия път, не мисля да опитвам пак. На линка вече наистина е последния ми опит.

Уцелил си "неподходящо време" за сваляне, бях зает и нямах време да изтрия "грешката".

Плимута и звука от ХП, както и тапета (ми идва на ума), че съм ги "мъчил" и друг път , просто сега докато джурках в нета пак ми "излязоха" и ги сложих.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, бат'начо написа:

Уцелил си "неподходящо време" за сваляне, бях зает и нямах време да изтрия "грешката".

Да, днес го инсталирах на един лаптоп и видях проблемите. Не помнеше промените по панела след рестарт. Ще пробвам и новата версия. 

Тази от 10.06, която съм сложил на моя лаптоп, е без грешка. :)

Без екстри, но много бързо и пъргаво.

Тръгна и на един лаптоп от 2007 г. Браво!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То това е украсено Лубунту. Просто го правя с изглед на "рекламно лице".

Най -добре е да се инсталира оригинала, пък после да се украси "на вкус".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 43 минути, p4p написа:

Тази от 10.06, която съм сложил на моя лаптоп, е без грешка. :)

Там съм редактирал директно оригиналните файлове, докато сега само там където не може да е другаде настройката. И програмите са различни вече.

Не знам колко си запознат с LXDE. Лубунту 18.04 няма snap, няма и интеграция за десктоп-файловете (и за flatpak няма), трябва да се правят ръчно ако се ползват. И най-удачно е  за "ползване от въздуха" на appimage-и, понеже си питат за създаването им. И после "на вкус" може да се смени категорията в която да се визуализират от ~/.local/share/applications (ако не ни харесва) . То и сега командата на pcloud-a ми е env XDG_CURRENT_DESKTOP=Ubuntu:XFCE "/home/na4ko/Плот/NEW/pcloud" %U .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, бат'начо написа:

Не знам колко си запознат с LXDE.

Само бегло. И нямам намерение да задълбавам. След няколко години работа с Плазмата няма начин да избера LXDE. :wink12:

Но ми стана интересно, а и твоята сборка е идеална за зарибяване - бързо зарежда от флашка, лесно се инсталира, всичко важно го има и е с добра поддръжка на български език. А и върви на доста слаби машини. На моя лаптоп е като трета система. Ако случайно нещо липсва в openSUSE, да го намеря в Ubuntu. Нали там има всичко? Но досега не ми се е случвало.  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:)  Оказа се, че съм изтървал zenity и няма как апимиджа "да попита" дали да си създаде десктоп-файл. Ще правя упражнението още един път, за да е както го искам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен едно минималистично без програми ще е по-добре ,демек всеки да си слага каквото му душа иска :) труда ти е безценен  все пак .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да-ммм, ще трябва да е WPS, a.k.a. малко повече занимавка заради йероглифите които ме дразнят и преоткриване какво е писал за него cybercop. Важното е, че съм избистрил за мен си какво трябва да има и защо, с две дилеми -xdm да до има или да го няма и gpicview или viewnior.

Когато го зае** xdm (така се случва) ми идва на гости  един приятел и "добре, де, Линукс, как да сваля клип, в Уйн го мога навсякъде, така ми е направено" и ... "оживява". Даже почнах и превод да му правя и доизкусурявам, ама и него за***х.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това вярно ли е - трябва да слагам добавка на wps-а, за да поддържа отворени формати или инфото е старо? Да си гледат работата, няма да пробвам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, да, ама не. Има една съществена грешка в настройките (ако искам да го "направя просто"). И ако с оправяне там не се получи (най-вероятно ще е така) ... ще трябва да си направя сесия... и ако ще правя, то ще си направя направо мета-пакет и става "какво исках, какво се получи". :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обикновено като давам връзка, пиша че е силно препоръчително да се ползва (поне за сваляне) официално легитимно издание и място за сваляне. Правих промени, трих и т.н. и съм пропуснал.

Та, аз лично не бих ползвал това реално. Защото дори и направено доброномерено, то е направено от програма. Няма гаранция, че всичко е станало "както трябва". Възможно е и всичко да е по реда си. По-добрия вариант е да си инсталираш едно Лубунту и да си го направиш после пак такова (според мен).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко работи безпроблемно - Viber, Telegram, Discord...

724nHh7.png 

Още един път браво!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...