Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Добър ден,

Където живея токът спира поне 1 път на седмица, може и да спре за 10 мин , но може и за 4-5 часа. 
laptop https://store.hp.com/us/en/pdp/hp-elitebook-745-g5-notebook-pc-customizable-2mg22av-mb
Когато се случи е нужно да не прекъсва работата ми, за интернет ще ползвам хотспот в тези моменти , за захранване на самия лаптоп съм се спрял на:
https://www.olx.bg/ad/anker-powercore-speed-20000mah-pd-vanshna-usb-bateriya-s-power-deliver-CID632-ID7Ak7O.html#b7d8f9d5a6
Това което ще се ползва на него са в най-натоварени моменти - 2xRemote Desktop + Citrix remote session 1x + Skype for business chats x3 + Outlook .

За рутера проблема е че го имам от поне 2015 - с последен firmware e (2015г...) - явно няма по-нов, защото опитах да ъпгрейдна, но ми изписа че е последният.

Доста често ми прекъсва връзката, долу в дясно в tray ми дава limited connectivity, оправя се като го изключа за 10 сек.
точен модел: 

maxresdefault.jpg

Благодаря предварително,

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За какво ти е power bank за лаптопа, той нали има батерия? Освен това този няма да стане най-вероятно:

Цитат

-USB-C Laptops which require an input over 22W may not be supported.

Като гледам лаптопа ти го дават, че му трябва повече мощност:

Цитат

AC adapter

65 Watt Smart nPFC Right Angle for Fast Charge AC Adapter

45 Watt nPFC Wmnt C6NS USB-C Straight AC Adapter

65 Watt nPFC C6NS USB-C Straight AC Adapter

Това ще стане, може да изкара 60 вата:

https://www8.hp.com/us/en/products/oas/product-detail.html?oid=20913120

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За backup , не мога да разчитам на лаптоп батерията постоянно, трябва и резервен план.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е варианта, търсиш нещо по-мощно или UPS.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ЮПС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

благодаря за отговора Raze, а за рутера нещо да кажеш? Да купя нов или?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

UPS е решението, лаптопа към power bank няма как да бъде свързан както и рутера. UPS за около 150лв няма да може да държи лаптоп и рутера 5ч. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имам UPS за настолния компютър, но държи по 15 мин колкото да изключа всичко нормално. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опция е и нова батерия за лаптопа плюс мобилен нет като резервен. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, благодаря ви за отговорите. Разглеждам точно в момента за батерия. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На рутера пробвай да му обновиш софтуера, както и да обновиш драйверите за wifi на лаптопа. С други устройства тествал ли си дали има подобен проблем?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет,

При всички устройства губи връзка, оправя се само при изключване за 30 сек и повторно включване на рутера

Пробвах да ъпдейтна firmware , но изписа че имам най-нова версия 2015, което ми се стори странно, защото до сега мислех че версиите се подновяватна официалния, не смятах че е толкова стар firmware. 

Не смятам че е от драйвърите на лаптопа, защото в офиса няма проблеми.

За батерията за моя модел лаптоп от тук мога ли да взема, ако имаш по-надеждни доставчици моля сподели, понеже не съм работил с алибаба, предпочитам да си взема от България батерии по възможност, но приемам и други идеи:

https://www.aliexpress.com/item/KingSener-New-Laptop-Battery-CM03XL-for-HP-EliteBook-850-G1-ZBook-14-HSTNN-DB4Q-HSTNN/32502476028.html?spm=2114.search0104.3.2.3ca81e22ka3xuj&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_10_10065_10130_10068_10547_319_10546_317_10548_10545_10696_10084_453_454_10083_10618_10307_537_536_10059_10884_10887_321_322_10103,searchweb201603_53,ppcSwitch_0&algo_expid=07d8c169-70a5-413f-9309-e2caf102f4ed-0&algo_pvid=07d8c169-70a5-413f-9309-e2caf102f4ed&transAbTest=ae803_4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сменете WPA2 криптирането с WEP на рутера и тествайте дали ще блокира отново. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Връзката между рутера и лаптопа - жична или безжична е?

Когато спре интернета - ping към рутера имаш ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптопа HP Elitebook 745 G5 ли е, това е батирията за него ако е? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Безжична е връзката, ще тествам при поява на проблема ping.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, m0nk3y написа:

Безжична е връзката, ще тествам при поява на проблема ping.

Аз никога не бих заложил на безжичната свързаност за работа, а и за друго също.

Въпросния рутер би трябвало да може да работи с DD-WRT и Open-WRT.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Ако токът спира произволно и също така не се знае колко време няма да го има спасението ви е само генератор + UPS и нищо друго.  Колкото до безжичната свързаност, тя не се гарантира и задължително се избягва ако не искате прекъсвания, лагове или загуби на пакети. Да не говорим, че ще ви трябва и втори интернет доставчик ако не искате спиране на интернета.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...