Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

А какъв съвет точно Ви трябва? И какво ще рече БМВ 320, коя генерация? Е30 ,Е36, Е46, E90 ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Давай смело.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Still Hustlin написа:

Давай смело.

Без по - голяма турбина, няма да стане :beer:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Страхотна машина. Какво точно те интересува?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един съвет.Която и генерация да хванеш,без значение дизел бензин са куци и проблемни, не вървят харчат,и пари и време, аве мани.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Примерно нещо подобно. Да ми кажете мотор коне заслужавали си имат ли дефекти  https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11557064352879726&slink=bapwbn благодаря предварително

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, Stanislav Manev написа:

Примерно нещо подобно. Да ми кажете мотор коне заслужавали си имат ли дефекти  https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11557064352879726&slink=bapwbn благодаря предварително

Колата е бетон. Наскоро братовчед ми си взе същата и е много доволен. Разхода е минимален,а за вървенето е пушка. :D  Тази от обявата си заслужава. [ според мен ]

преди 4 часа, franchesko написа:

Един съвет.Която и генерация да хванеш,без значение дизел бензин са куци и проблемни, не вървят харчат,и пари и време, аве мани.

И за теб един - метни се от покрива. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 52 минути, Stanislav Manev написа:

заслужавали си

Много! Солидна машина с много качества, издръжлива, икономична, красива. И нещо много важно-произведена в Германия!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Stanislav Manev написа:

Не виждашли, колко ,,ганьовски е написана обявата,, ,,директно от автовоза, перфектен демпфер, перфектен мотор,, Натоварена е още с 5 коли наведнъж като чувал с картофи, имал е време само да и върне километража, на запад дизелите ги спукват от каране, по 3-4000 км месечно, умножиго по12 месеца,а после по 14 години и ще получиш реалните километри на тоя кочина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам за къв са ви тия дизели, като в Европата се канят да ги забранят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 48 минути, Радул написа:

Не знам за къв са ви тия дизели, като в Европата се канят да ги забранят.

Те и бензина ще забранят, даже французите официално го заявиха до 2040 година. Целта е да се направи технологичен бум по изкуствен път, който да отложи икономическата криза. Обичайно такъв технологичен пробив се прави с иновативна и превъзхождаща многократно старите аналози технология, но електромобилите не са такава. Електромобилът е скъп, зарежда се бавно, батерията има кратък живот, замяната ѝ струва скъпо, прави изработва се с ограничени ресурси, не се рециклира напълно и е замърсител след завършване на жизнения ѝ цикъл. Електромобилите се нагряват силно и са по-пожароопасни. В момента в ЕС електроенергията е доста по-скъпа, отколкото в България, а тенденцията е да се увеличава, поради отказа от евтиния ток произвеждан в АЕЦ. 

Най-евтин и екологичен начин е да се премине на газ, от една страна и дизеловите и бензиновите могат да го ползват, от друга не отделя вредни емисии, не струва скъпо, а автомобилите в сегашната им форма са достъпни и добре усвоени в производство. 

Защо в ЕС и най-вече в Германия така налагат съвършено различна технология и по никакъв начин превъзхождаща класическите? Отговорът е лесен, народът ще е принуден да изхвърли автомобилите си и да даде много повече пари за новите, а кой ще спечели от това? Големите автопроизводители. На всякъде в капиталистическите страни властта е в ръцете на богатите предприемачи, те си купуват и поставят политици, а изборите са просто цирк за простолюдието. То това си е доказано и си личи по факта, че средната класа в световен мащаб изчезва. Чрез приемането на милиони емигранти в Европа, какво се получава? Конкуренцията за едно работно място става по-голяма, съответно крупния предприемач може да намери служител, но срещу по-малко възнаграждение.

Към днешна дата народите са много промити и сами не могат да си помогнат. Или ще става по-зле, или ще избухне отново мащабен военен конфликт, който е възможно да измени съществуващия световен ред. 

Колкото до BMW E90 320d не е лоша колата, но поне в моите очи това е най-бюджетно изглеждащото поколение на 3-та серия. Стопове, фарове, брони, много ми бие на бюджетен кореец. Иначе материалите в салона са прилични, не се износват като VAG, но не бих казал че е най-красивия и удобен салон. По-скоро си заслужава да се досъберат още малко пари отгоре и да се вземе Е60, 530д автоматик, доказани мотор и кутия, ако е зор да е БМВ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мани ги малките дизели. 

БМВ с 4 цилиндъра не е БМВ.(изключение тези преди 1995)

2литровия дизел съм чувал че е проблемен. 

3литровия е бетон. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е за тези пари три литров може да види, ма докато пуши нервно цигари пред сервиза. Поне на снимки колата изглежда прилично - иди, виж, при най- малкото съмнение бягай надалеч. Ако наслучиш на бройка, ще си доволен, ако не - има вероятност да намразиш марката завинаги.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да случи на бройка,ако я вземе от човек,който познава,съответно и колата му.Аз имам един приятел в София, продаваше си алфата 156 2.4 JTD петак.Верно искаше и 4300лв, което си е над средната пазарна цена за тази кола, и Ганьо веднага би казал ,,Този наред ли е?,,  но колата е гледана като писано яйце.Като пече слъбце и я паркирваше,слагаше фолио на предното стъкло, да не се нарушава салона, малко преди да я пусне за продаване смени съединител с демпферен маховик, и лично ми се оплака тогава,че цял месец трябва да опъва каиша,че да избие парата за съдинитела.Возил съм се,нито хлопа нито тропа.За тоя стар дизел наистина бих броил парите за него,защото знам,че наситина ще се отвоза.Но така на сляпо някаква 14 годишна таратайка,къде само всевишния и знае километрите, като знам западняците дрои да му е стара кола, той я продава,чак когато тотално всички консумативи свършат, хич не са глупави те.Съединител,акумулатор,гуми,накладки,дискове,ремъци, и тук таме някое ремонтче, и тая икономия уж от дизела,става един голям преразход реално.Тука такива стари дизели,са направо на подаръчни цени,понеже точно заради нещата,които изброих трудно им се намират купувачи,и на ли все с нещо трябва да я направят привлекателна тази покупка,в случея занижава и се много цената, иначе са непродаваеми тука.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Stanislav Manev написа:

A бензин или дизел ?

Дизел 2000 кубика, при 130 км/час гори 4.3л/100-това достатъчно ли ти е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи на пета предавка с 80км. в час, понеже тогава дизелите са най-икономични разхода трябва да е 2л./100км нафта

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, sound написа:

За бенз, ако не те бъркат 25-30лв на 100км ...... ?

Тая генарация 320 бенз. е четири цилиндъра, дават я уж много икономична по каталог, извъградски 5,5л/100км градски около 10л./100км, едва ли отговаря на истината, но 14-15л./100км няма как да даде, по 2 лева го смятам литъра.Редовия шестак 320 с много раздаване на газ из квартала може и да даде 15л./100км разход. , но е за предпочитане пред това четирицилиндрови недорузумение.По-надеждни са. Особенно Е46 фейслифт е с 2.3 мотор 170 к.с. и върви добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам дали имат шестаци 2,0 от тази генерация, сега ме мързи да проверявам, но бенза е 2,20 в момента, а 10л разход ще си ги прави, зимата градско и повече - предвид, че и колата ще е все над 10 годишна и много -стотин хиляди километра .... айде 30лв да е преувеличено, но 25лв. ще си ги харчи. БМВ и икономия не се връзват, който търси икономична кола, то да забрави за БМВ - дизел, бенз, тройка, седмица, жиб, няма значение, това е кола, която трябва да се поддържа, качествено! и нищо по нея не е евтино. Инак сам виждаш по улиците, колко тарайти се влачат, дето от бмв му останало само емблемата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мога да разбера, манията на българина, да си купува дизели.Били икономични.. дрън... дрън...  карал съм от 1,4 до 2.0 кубика дизел. Разход между 4 и 10л. на 100км нафта. Над 6л.  6,5л./100км не е никаква икономия.Като сложиш и за една петилетка премията на чичо Гошо , за да го подържа тоя камион жив, трябва наистина да въртиш много километри , че да ти е изгодно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, franchesko написа:

Не мога да разбера

Всичко, което си написал по-горе, показва, че нищо не разбираш от БМВ и от дизел. Спри да се излагаш, ще ти се смеят и циганите!

на 19.06.2019 г. в 1:11, franchesko написа:

320 бенз. е четири цилиндъра,

четири друг път-и това не знаеш.

222.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, B3M2W0 написа:

Всичко, което си написал по-горе, показва, че нищо не разбираш от БМВ и от дизел. Спри да се излагаш, ще ти се смеят и циганите!

четири друг път-и това не знаеш.

222.jpg

Баш 4 е, ама автора не говори за 25 годишно, като твоето

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...