Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, нямам си идея какви са цифровите приемници като функционалности.

Виждам че хора питат за това дали приема кодирани канали. Има ли такива приемници които приемат кодирани канали и има ли месечен абонамент за разкодирането на тези канали?

HD Качеството е задължително предполагам.

Искам чрез антена вътре в устройството да хваща ефирна телевизия. Виждам че има приемници които са сателитни. Сателитните могат ли да приемат ефирна телевизия?

Какви телевизии се хващат с такъв приемник ако говорим само за ефирната телевизия?

Има ли кодирани канали в ефирната телевизия или са само в сателитната?

Кои канали са кодирани ако може да изброите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Приемниците за ефирна телевизия имат около 10 безплатни канала, платени няма.

За сателитна телевизия се обърни към този форум 

http://dtv-bg.com/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Безплатните ефирни програми са 6 в цялата страна. В голямото село са пуснали още няколко "гювеч". Всичкото е SD. Няма HD. С  

преди 29 минути, makkasi написа:

антена вътре в устройството

ще хванеш точно дЕдовия.

преди 30 минути, makkasi написа:

Кои канали са кодирани ако може да изброите?

Не ти ли е голяма претенцията за хиляди програми? Рови си в търсачките. Кои пък и срещу какво се разкодирват е отделен въпрос. Аванта почти няма. След като нищо не разбираш се обърни към доставчик и си плащай и поне няма да се мъчиш.

Ако ще се мъчиш - купувай нещо такова. http://www.shop.pacostar.com/product/160/kombiniran-hd-efiren-dvb-t-t2-sateliten-dvb-s-s2-priemnik-ts4060-s-rf-modulator.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Филипов Благонавра за отговора. Може и по мило. Не искам хиляди програми. Очаквах до 10 да са.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако имаш неограничен и сравнително добър интернет, се намират доста стриймове с прилично качество, има и български канали. Има и различни приложения за андроид, някои безплатни, други платени, където също можеш да гледаш телевизия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 48 минути, Raze написа:

Ако имаш неограничен и сравнително добър интернет, се намират доста стриймове с прилично качество, има и български канали. Има и различни приложения за андроид, някои безплатни, други платени, където също можеш да гледаш телевизия.

Ами варианта с интернета е най-добър, но не знаех че има стабилни стриймове. Все пак усещането трябва да е  като да ползваш телевизор, а не компютър. Иначе да, канал 1 има сайт, нова има сайт, бтв има сайт и могат да се гледат, но за тази цел трябва към телевизора да вържа компютър. ? така ли е. Иначе как да ги прехвърля тези стриймове към телевизора. Телевизора има браузър но работата с него е мъка.

Четох и с rasbery pie че имали tv hat. Това пак е за хващане на телевизия, но пък rasbery-то може би ще има и някакви други стриймове които да вържа към тивито. В момента на него има retropie с kodi И през kodi има телевизия доколкото знам, но не съм успял да я пусна досега.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземаш си някой андроид устройство за телевизора и си готов. Само трябва да почетеш малко какви приложения може да ползваш и как се инсталират и настройват. Съответно няма да можеш да сменяш каналите през дистанционното, но към устройството може да си включиш с кабел или безжично мишка и клавиатура.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@makkasi  

Щом имаш KODI инсталирай тази добавка бях я пробвал миналата година и работеше.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако това работи ще е супер. Благодаря. Дано не са го хванали спец акциите, че наскоро четох че много Kodi разработчици си свалят добавките за да не ги хванат. Довечера ще пробвам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не само коди има онлайн телевизия. Ако имаш познати към някой кабелен/мобилен оператор, те имат приложения за гледане на онлайн телевизия, поискай да ти дадат някой акаунт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Raze написа:

Не само коди има онлайн телевизия. Ако имаш познати към някой кабелен/мобилен оператор, те имат приложения за гледане на онлайн телевизия, поискай да ти дадат някой акаунт. 

нямам такива познати за съжаление. Иначе нетфликс приложението го има на телевизора, но то ми е по скъпо от кабелната, иначе го тествах един месец и бачка, но 8 долара не ми се дават. Аз не гледам телевизия и ми трябва единствено Nova да чуя новините и някой детски канал за децата  ми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разгледай темата във форума има теми за онлайн телевизия, там може да намериш доста варианти. Потърси в гугъл също има много сайтове, примерно сеирсандък.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако телевизора ти има вграден DVB-Т тунер, (по новите имат и DVB-T2) вземаш една вътрешна активна антена за цифрова eфирна телевизия DVB-T или външна антена, в зависимост от местоположението в БГ. И си готов, имаш минимум 6 телевизии ( NOVA. bTV, BNT1, BNT2, BNT3 BGOnAIR).

Ако телевизора ти няма тунер за еф. цифрова ТВ, трябва да си закупуш приемник/тунер за DVB-T. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, makkasi написа:

Ако това работи ще е супер. Благодаря. Дано не са го хванали спец акциите, че наскоро четох че много Kodi разработчици си свалят добавките за да не ги хванат. Довечера ще пробвам.

Сега видях че го имам инсталирано на телефона в KODI и си работи.

Но като влезеш в БГ. секцията кликваш върху BG IPTV LIST там работят БГ каналите

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Pig написа:

Сега видях че го имам инсталирано на телефона в KODI и си работи.

Но като влезеш в БГ. секцията кликваш върху BG IPTV LIST там работят БГ каналите

Работят всички. Евала. Нямам идея как и кой ги стриймва. Да е жив и здрав.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, oic написа:

Ако телевизора ти има вграден DVB-Т тунер, (по новите имат и DVB-T2) вземаш една вътрешна активна антена за цифрова eфирна телевизия DVB-T или външна антена, в зависимост от местоположението в БГ. И си готов, имаш минимум 6 телевизии ( NOVA. bTV, BNT1, BNT2, BNT3 BGOnAIR).

Ако телевизора ти няма тунер за еф. цифрова ТВ, трябва да си закупуш приемник/тунер за DVB-T. 

Бях забравил че може да има. И сега изобщо не се бях замислял за това. Благодаря. Ще го проверя това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 24.06.2019 г. в 10:59, Филипов написа:

Безплатните ефирни програми са 6 в цялата страна. В голямото село са пуснали още няколко "гювеч". Всичкото е SD. Няма HD. С  

ще хванеш точно дЕдовия.

Не ти ли е голяма претенцията за хиляди програми? Рови си в търсачките. Кои пък и срещу какво се разкодирват е отделен въпрос. Аванта почти няма. След като нищо не разбираш се обърни към доставчик и си плащай и поне няма да се мъчиш.

Ако ще се мъчиш - купувай нещо такова. http://www.shop.pacostar.com/product/160/kombiniran-hd-efiren-dvb-t-t2-sateliten-dvb-s-s2-priemnik-ts4060-s-rf-modulator.html

купи си MAG 254 ако имаш интернет и си гледай каквото поискаш с абонамент от където си поискаш, работи само с интернет и абонамент 20-25 лв

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, Колю Фичето написа:

купи си MAG 254 ако имаш интернет и си гледай каквото поискаш с абонамент от където си поискаш, работи само с интернет и абонамент 20-25 лв

Ставаше въпрос за безплатно гледане, за плащане много са вариантите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Pig написа:

Ставаше въпрос за безплатно гледане, за плащане много са вариантите.

и аз това имах предвид....че с 20-25лв си гледа безплатно канали които нормално струват 500$ без сателит :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Колю Фичето написа:

и аз това имах предвид....че с 20-25лв си гледа безплатно канали които нормално струват 500$ без сателит :)

Впоследствие се оказа че на питащия му трябват няколко безплатни канала.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, Колю Фичето написа:

Здравей, благодаря за предложението. Както е казал Тодор Колев , не искам да плащам нищо всеки месец. Няколко безплатни канала ми стигат. Ако има бонус е добре и аз намерих този бонус чрез Kodi добавка. Върши работа и плейва доста бързо и даже има телевизии които ги нямам на кабелната в момента. Като цяло след по-малко от месец махам кабелната и оставам на интернет с Kodi. Да живее Kodi.
Варианта с андроид устройството ще е другия вариант ако нещо не ми се получи с Kodi.

Иначе ако става дума за намиране на евтин вариант, съм чувам и за някакъв от другия край на София, който предлага някакви си негови цифрови декодери, които хващат всички специализирани канали, декодира ги по някакъв начи, дали ловеше кодовете през техните мрежи, не помня, но имаш всички платени канали които може да намериш в България. Сигурно доста ще трябва да разпиташ да го намериш, но за 5 лева на месец е супер. Не го познавам  и не съм го виждал, само съм чувал за него от близък.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам пълния пакет на А1 и ако успея да прегледам 10-на канала пак е добре.

Хиляди канали от цял свят...........просто са ми ненужни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, makkasi написа:

Здравей, благодаря за предложението. Както е казал Тодор Колев , не искам да плащам нищо всеки месец. Няколко безплатни канала ми стигат. Ако има бонус е добре и аз намерих този бонус чрез Kodi добавка. Върши работа и плейва доста бързо и даже има телевизии които ги нямам на кабелната в момента. Като цяло след по-малко от месец махам кабелната и оставам на интернет с Kodi. Да живее Kodi.
Варианта с андроид устройството ще е другия вариант ако нещо не ми се получи с Kodi.

Иначе ако става дума за намиране на евтин вариант, съм чувам и за някакъв от другия край на София, който предлага някакви си негови цифрови декодери, които хващат всички специализирани канали, декодира ги по някакъв начи, дали ловеше кодовете през техните мрежи, не помня, но имаш всички платени канали които може да намериш в България. Сигурно доста ще трябва да разпиташ да го намериш, но за 5 лева на месец е супер. Не го познавам  и не съм го виждал, само съм чувал за него от близък.

нема такива за 5лв. :)  ....хакнати, кракнати...вси4ко спира след време....всяко чудо за 3 дена......но можеш да имаш всичко за 25лв....даже и 3000 филма пожелание и само с Смарт ТВ или МАG254,351. Никой не гледа повече от един канал, ама е хубаво да ги имаш...пък ако няма какво да гледаш ...пускаш филм4е. Ина4е безплатно , крадени и хакнати с Коди става да..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето и от мен едно предложение.

Купуваш сат. оборудване / антена,приемник,конвертори/ за около 200,300лв. .. може и втора употреба тогава ще е по-евтино и гледаш без да заплащаш нищо/ така нареченият шеринг/ и това е разрешено с учебна цел:)./ хиляди програми. Много са , но да ти изброя някои: Пълният пакет на Булсатком, немски, френски, австрийски,швейцарски,полски, холандски,сръбски,чешки, унгарски и др. Десетки hd канали с хубаво качество. Има и няколко 4к канали ,които могат да се гледат, но за тях трябва 4к приемник и тв. Аз имам такива но е още много рано за 4к. според мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Колю Фичето написа:

нема такива за 5лв. :)  ....хакнати, кракнати...вси4ко спира след време....всяко чудо за 3 дена......но можеш да имаш всичко за 25лв....даже и 3000 филма пожелание и само с Смарт ТВ или МАG254,351. Никой не гледа повече от един канал, ама е хубаво да ги имаш...пък ако няма какво да гледаш ...пускаш филм4е. Ина4е безплатно , крадени и хакнати с Коди става да..

Не знам кога спира, но моя колега си гледаше близо година така, но това беше преди 5 години. Сега може и вече да не може. Не съм се виждал отдавна с него, затова го оставям в сферата на веротностите и не го обсъждам повече. Помня че имаше спортните канали на диема със сигурност.

преди 2 часа, valseat написа:

Ето и от мен едно предложение.

Купуваш сат. оборудване / антена,приемник,конвертори/ за около 200,300лв. .. може и втора употреба тогава ще е по-евтино и гледаш без да заплащаш нищо/ така нареченият шеринг/ и това е разрешено с учебна цел:)./ хиляди програми. Много са , но да ти изброя някои: Пълният пакет на Булсатком, немски, френски, австрийски,швейцарски,полски, холандски,сръбски,чешки, унгарски и др. Десетки hd канали с хубаво качество. Има и няколко 4к канали ,които могат да се гледат, но за тях трябва 4к приемник и тв. Аз имам такива но е още много рано за 4к. според мен.

Може ли пример за такова оборудване + линк към статия да прочета за какъв шеринг става дума. Попрочетох малко за някакъв sky.de в интернет уж свързан с тоя шеринг, обаче нищо не разбирам - някакви добавки инсталират на линукс машина. Изглежда обаче че и този подход има проблеми и го спират. Дали ще ползвам това или Kodi, тогава няма кой знае каква разлика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...