Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте колеги. Някой наскоро да е подменял книжката си? Моята е изтекла преди известно време (чак сега забелязах) и трябва да отида да я сменя, но има ли нещо друго което трябва да нося освен лична карта? Някъде чета медицинско искат, но е от стари теми.

Какво точно се носи?

Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам къде е това „някъде“ - в сайта на МВР-Пътна полиция пише, че е нужно:

Цитат

карта за оценка на физическата годност на водач/кандидат за придобиване на свидетелство/правоспособност за управление на МПС, издадена от общопрактикуващия лекар, от транспортните областни лекарски експертни комисии (ТОЛЕК) или от Транспортната централна лекарска експертна комисия

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, MisterDimchev написа:

Здравейте колеги. Някой наскоро да е подменял книжката си? Моята е изтекла преди известно време (чак сега забелязах) и трябва да отида да я сменя, но има ли нещо друго което трябва да нося освен лична карта? Някъде чета медицинско искат, но е от стари теми.

Какво точно се носи?

Благодаря предварително.

Медицинско трябва задължително, НО зависи какви категории имаш. Ако си само до "В", медицинското излиза най-евтино, защото джипито може да ти го направи, без да обикаляш и плащаш по кабинети. Ако обаче си с "С" и нагоре категории, минаваш през 5 кабинета + проверка дали се водиш на отчет в психото. В психото обикновено не се плаща, а през останалите кабинети в нашата поликлиника цените варират от 8 до 10лв. До тук 40лв. минимум. С медицинското, лична карта, шофьорска книжка и талон отиваш в КАТ. Там се попълват още няколко документа и се плаща такса 28-30лв. за обикновена поръчка. За експресна, нямам представа колко е. Ако имаш неплатени глоби ти ги връчват, и имаш 14 дневен срок да си ги платиш, иначе не получаваш книжката и губиш отстъпката от 30% за глобата. Това е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С категория B съм. 

Благодаря ти много за пълната информация. Експресната поне в сайта на МВР пише 2 пъти на нормалната - значи 60лв. 

Няма как ще трябва да се вади.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поразпитай за колко време ги правят обикновената поръчка! Миналата година вадих и мисля на 30.07 подадох документите, а на 06.08 имах нова книжка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, MisterDimchev написа:

С категория B съм. 

Благодаря ти много за пълната информация. Експресната поне в сайта на МВР пише 2 пъти на нормалната - значи 60лв. 

Няма как ще трябва да се вади.

Експресна вече не правят. Или бърза  - 10 работни дни или нормална - 20 работни дни. Аз си я вадих преди 1 година. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах впредвид бързата. Доста хора казват, че преди 10-те дни са я взимали. А дано да е вярно. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, Joss Bomon написа:

губиш отстъпката от 30% за глобата

Такива отстъпки има само за електронен фиш и то в срока за добрволно плащане - до 2 седмици. Сроковете и цените ги пише на гишето. Гледай да не те набарат да караш с изтекъл документ че е дебела санкцията.  

Цитат

Освен наказанието глоба, в последното изменение на Закона за движение по пътищата, влезли в сила от 21-ви януари 2017г., в чл. 171, т. 2а е предвидено спирането на колата от движение за срок от шест месеца до една година, на собственик, който управлява моторно превозно средство, без да притежава съответното свидетелство за управление, както и на собственик, чието МПС е управлявано от лице, непритежаващо съответното свидетелство за управление.

Т.е. шофирането без книжка е приравнено на шофирането, след употреба на алкохол или наркотици и няма значение, дали автомобила е управляван от собственика му или от друго лице, на което той го е предоставил. Спират колата от движение, чрез временното прекратяването на регистрацията й, като органите на реда свалят на място регистрационните табели на автомобила.

Изт: https://advokat.cab/bg/blog-post-31.html У нас всеки наказващ си го тълкува по своему..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямах глоби, нямах глоба затова, че беше изтекла преди 8 месеца. На времето имах фиш, странно няма го в данните, дори и като проверих онлайн.

Цялата работа ми излезе 15лв медицинско, личната ми лекарка го изкара за 1 минута. 52лв ми взеха за бързо изкарване. Общо взето това беше. 

И за щастие стана и доста бързо, което не очаквах - около 20-тина минути отне попълване на документи, плащане и т.н. Аз отидох подготвен с карта - така да платя, че в сайта пише карта или банков път. 1-вото беше за предпочитане естествено. Казаха ми ела другия петък да си вземеш книжката, но според други хора от моя град казват, че излизали по-рано, така, че сряда може да проверя. Дано темата е полезна след време за други които ще подменят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, MisterDimchev написа:

Нямах глоби, нямах глоба затова, че беше изтекла преди 8 месеца. На времето имах фиш, странно няма го в данните, дори и като проверих онлайн.

Цялата работа ми излезе 15лв медицинско, личната ми лекарка го изкара за 1 минута. 52лв ми взеха за бързо изкарване. Общо взето това беше. 

И за щастие стана и доста бързо, което не очаквах - около 20-тина минути отне попълване на документи, плащане и т.н. Аз отидох подготвен с карта - така да платя, че в сайта пише карта или банков път. 1-вото беше за предпочитане естествено. Казаха ми ела другия петък да си вземеш книжката, но според други хора от моя град казват, че излизали по-рано, така, че сряда може да проверя. Дано темата е полезна след време за други които ще подменят.

Отиди провери в НОИ. Със сигурност имаш глоба 20 лева за просрочие на книжката. При мен беше същата история.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...