Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

T-Rex1

Не мога да сваля и вдигна стъклата на колата

Препоръчан отговор

Не мога да сваля и вдигна стъклата на колата без да е на контакт. Как може да се оправи? Колата е 2001 Renault Meganе. Мажете ли да ми помогнете?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 48 минути, T-Rex1 написа:

Не мога да сваля и вдигна стъклата на колата без да е на контакт. 

Те всички коли не могат без контакт.Ако беше така,крадците щяха да мушнат тел и да си свалят прозорците,без проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, T-Rex1 написа:

Не мога да сваля и вдигна стъклата на колата без да е на контакт. Как може да се оправи? Колата е 2001 Renault Meganе. Мажете ли да ми помогнете?

На тази кола няма да можеш. Не може да се оправи защото няма заложена такава опция. От тази година, най- много да има т. нар. комфорт модул, при кйто ако изгасиш автомобила, но не си отварял врата, стъклата могат да се свалят и вдигат и без да е на контакт. В момента в който отвориш и затвориш врата, тази възможност изчезва и трябва пак да дадеш на контакт. При съвременните автомобили,, тези и други неща се настройват от борд компютъра, според личните предпочитания на собственика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Епа за какво ти е тая безмислена опция.Може, да се настрои , ако отидеш при добър жичкаджия.Щом касетофона може да се върже и да си свири без да е на контакт,би трябвало и стъклата да може.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 3.07.2019 г. в 19:11, Радул написа:

На тази кола няма да можеш. Не може да се оправи защото няма заложена такава опция. От тази

на 3.07.2019 г. в 13:07, Димитър 59 написа:

Те всички коли не могат без контакт.Ако беше така,крадците щяха да мушнат тел и да си свалят прозорците,без проблеми.

Да ви е е”ва и двамата в майсторите.Имам едно меганче точно 2001, за хоби , и днес исках да му сменя корите, и реших да пробвам без контакт, ами става ве.Толко ги разбирате колите колко дядо ми от китара.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, franchesko написа:

Да ви е е”ва и двамата в майсторите.Имам едно меганче точно 2001, за хоби , и днес исках да му сменя корите, и реших да пробвам без контакт, ами става ве.Толко ги разбирате колите колко дядо ми от китара.

Мисля че обясних кога става без контакт. Като се научиш да четеш, тогава пак се изказвай.

Между другото, дя се направи да се вдигат и свялят от всякакво положение е най- лесното нещо- премества се един плюсов кабел. А бегай са да е*еш  твойта любов Мара Шепова.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Радул написа:

Между другото, дя се направи да се вдигат и свялят от всякакво положение е най- лесното нещо- премества се един плюсов кабел. 

Ами що мълча до сега и не го каза на човека, ами трябваше аз да те ,,засилвам,, бе аланколууу? Белким не си го направи сам, че ще изпуснеш 20 лева, а?Ай сега бегай да е;веш твойта виртуална любов ,,Сирена Петтебаджакова,,

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, franchesko написа:

Ами що мълча до сега и не го каза на човека, ами трябваше аз да те ,,засилвам,, бе аланколууу? Белким не си го направи сам, че ще изпуснеш 20 лева, а?Ай сега бегай да е;веш твойта виртуална любов ,,Сирена Петтебаджакова,,

Съмнявам се че ще се справи момчето.  А и не виждам смисъл от упражнението. За Сирена можеш само да си фантазираш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Радул написа:

Съмнявам се че ще се справи момчето.

Между другото, дя се направи да се вдигат и свялят от всякакво положение е най- лесното нещо- премества се един плюсов кабел.

Съмняваш се,че ще се справи с преместването на един кабел??? Ти самият го определи като най-лесното.И то наистина няма по-лесно от това,стига да знаеш, кой точно кабел.Нещо като кабелите,които трябва да се разменят на касетофона за да не ти трие настройките при всяко вадене на ключа.То с това би се справила и тъпа блондинка.Само ми е чудно, как прецени,че автора, е по зле технически и от ,,тъпа блондинка,,??? Стъклено кълбо ли имаш на клавиатурата??? Аве Радуле, аз да ти преличам на зеленчук???  Мислиш ли,че съм расъл в парник??? Защо не постъпи пичовската, и не каза къде ти е локацията,човека да ти даде 20 лева, и да му оправиш стъклата.Хем той ще се кефи,хем ще си помогнал адекватно,хем ще си изкарал пари.В други форуми,също има потребители автомеханици, те не споделят апсолютно никаква информация, дават си телефона,локация и цена,и всеки си преценява.Безплатен обяд няма.А ти постъпваш,точно като мишка.Издрънкаш една торба лакардии,уж ги разбираш нещата, за да изпъкнеш като умен на някой на гърба, а си премълчаваш за реалното решение,за да може човека да отиде на майстор и да си плати.Еми до като има Андрешковци и мърлячи няма да се управим, това е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, franchesko написа:

Аве Радуле, аз да ти преличам на зеленчук??? 

Еййй, ашколсун бе майна! Тъкмо се чудех на какво ми приличаш! Лукова глава. Ей тва е. :D

Да ти кажа все пак защо и как ми работи кристалната топка. Простичко е- чел съм и други теми на автора, в които задава въпроси, издаващи пълната липса на каквито и да е технически познания. Няма проблем с това, но тая работа не е за него. От 2 кабела гарантирано ше резне грешния. И после аз ще съм виновен, че стъклата му нацяло спрели да се свалят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, franchesko написа:

Тези Мегани са големи дараци.На него сваля стъкла само с контакт,твоята пък без контакт.Проблем няма никой.Защо тогава заглавието на темата му е ,,Не мога да сваля и вдигна стъклата"!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Димитър 59 написа:

Тези Мегани са големи дараци.На него сваля стъкла само с контакт,твоята пък без контакт.Проблем няма никой.Защо тогава заглавието на темата му е ,,Не мога да сваля и вдигна стъклата"!

Да ли са дараци, не мога да кометирам.Ти си гледаш от твоята камбанария на ремонтирал,такива,аз от моята на сосбтвеник,на напълно изправно технически екземпляр.Факт,е че всички консумативи могат да бъдат настроени,да работят или не работят, без подаване на контакт.

Да ти кажа все пак защо и как ми работи кристалната топка. Простичко е- чел съм и други теми на автора, в които задава въпроси, издаващи пълната липса на каквито и да е технически познания.

И каквото като няма??? Ти да не би да си се родил с такива??? Всеки е тръгнал от нулата.Може пък да има желание да се научи.Аз като се качих за първи път в кола,не знаех лампата на регистрационния номер да си сменя.Но и не питах,понеже ме беше срам,и само главоболия,от незнания и срам.На косъм да изям глоба в бегето,едвам с хиляда зора минах метър,на другия ден на слънчака, хората ,,културно,, и типично по ганьовски уж 10 лева струвало, пък няколко големи бутилки кола,няколко големи бутилки минерална вода,две кутии цигари,че нямали, и тая лампа излезна около трийсе лева.Да видиш после как питам, и как се научих, като се напатих от ганьовци.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Байно, аз съм монтьор бе, не съм учител.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 3.07.2019 г. в 12:15, T-Rex1 написа:

Тъй. Така зададен въпроса предполага, че преди е можело, ама ся не може. Демек е счупено нещо оригинално. 

Па франческо тоти вика, че можело да се "настрои". Само че да кълцаш кабели и да търсиш де да връзваш директно плюсове не е настройка. Настройка е кат си го бутнеш/активираш от борд компютъра. 

Големи лукуми разпънахте. И да, дарак е. Кофти ел инсталация, скапани датчици, яде/дере дискове, дръжки и заключващи механизми все едно от Зайо Байо са се паднали. Пък как гние нема говоря. Туй не е кола, туй е леген.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тия коли имат два единствени проблеми, които далеч не са свързани с електроника.Единия ,е че тавана се люпи, понякога и предния капак, но това се решава с качествен бояджия, другият, е че при купе-версията механизмите на задните стъкла, и се налага да се затворят с леко бутане от вън, да се извади буксата и да не се ползват, то няма и за какво.Отварят се само два пръста, а и отзад могат да седнат само две малки деца.Иначе кви ръжди кви калпави електроники, електрониката е чук,Магнети Марели мейд ин итали, при мен даже и лампите на бутоните за сваляне на стъклата работят.Ръжда даже и по аспуха няма, който си е още фабричния.На последния технически преглед, двама майстори я гледаха, само една малка, буза на задна  лява гума, която веднага отлетя в кофата и се сложиха четири чисто нови.За разлика от немските дараци,поне може да завива, не гори масло.Кат го наливаш след 10 000 км така го точиш.Предпочитам ей така да седи да ми изгние пред очите и да си я ровичкам през уикенда, до година ще се пребоядиса покрива и антикрилото,ако ми потрябва,тунджа до горе върта ключа и изчезвам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Франческо си мята свободни съчинения и хич не му пука, че някой лаик може да му се върже на глупостите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аве бастун,тва да не ти е бегето,дараци 15 годишни къде са за моргата,без катализатори,с изгнили прагове и подове, за 50 кинта под масата и минава преглед.Тука задната пръскалка само да не ти работи,или да си съвсем леко извън нормата за отделяне на вредни емиси и те ,,късат,, Защото,ако си затвори очите, от местния КАТ имат право на внезапна проверка,и да искат да се направи повторно преглед,на същата кола, пред очите на инспектора,и се установи,че има пропуски в прегледа,ако му е за трети пъти си губи разрешителното,и става един обикновен механик какъвто си ти.Даже и документ мога да ти постна,в който се описва при всеки технически преглед,какви тенически неизправности са открити,тенически неизправности ремонтирани, и реални километри,одобрени от местната инспекция по теническо състояния на автомобилите.Ако колата е била изгнила и заварявана също го пише.Ама искам след това да си скъсаш дипломата,ако имаш такава ,което силно ме съмнява.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ел инсталация казах, не електроника. Anyway, попаднал си на читава бройка, браво. Даже астрите имаха читави броики. Тва не значи, че всички не знам си колко стотин хиляди броики са като твоята, за същите години и пробег. Твойта е гледана преди тебе кат писано яйце сигурно. Относно техническите прегледи, не са пръй на глупав, отлично знаеш, че и в Холандия и в Белгия и в Швеция, Норвегия, Дания, Германия, навсякъде можеш да минеш метър. Има си чалъми. Стига хвали някъв 20 годишен которник, щот ти ся го караш, аз го карах кат беше нов, от магазиня. Да не говорим, че тука един от две седмици се мъчи да ми продаде едно такова, 1.6 16 винтилки 106 коня и е паднал вече на 30 евро и две шишета ракия. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Яката електроника на Магнети Умрели може всичко, дори когато я няма. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Радул написа:

Яката електроника на Магнети Умрели може всичко, дори когато я няма. :)

Тва пише на стъпковото моторче.Обаждах се в официялното представителство, да питам, в случей, че не се оправи с почистване,какво е и колко струва, и там е такова.Да го извада и да ти го снимам, ама искам след това на профила си да напишеш, ,,аз не съм автомеханик, аз съм лаик.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, franchesko написа:

Тва пише на стъпковото моторче.Обаждах се в официялното представителство, да питам, в случей, че не се оправи с почистване,какво е и колко струва, и там е такова.Да го извада и да ти го снимам, ама искам след това на профила си да напишеш, ,,аз не съм автомеханик, аз съм лаик.

Баси, намерил си стъпковото и даже си прочел какво пише на него!!! Ти си велик откривател бе майна, още малко ще намериш и радиото! Какъв лаик, ние тука прошляците в бегето кола не сме виждали и на снимка даже.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 10.07.2019 г. в 13:50, Silvering написа:

Стига хвали някъв 20 годишен которник, щот ти ся го караш, аз го карах кат беше нов, от магазиня. Да не говорим, че тука един от две седмици се мъчи да ми продаде едно такова, 1.6 16 винтилки 106 коня и е паднал вече на 30 евро и две шишета ракия. 

Далеч съм от мисълта да хвала вещ на 20 години.И като нова съм я карал, но и тогава минаваше за дарак, защото е рено.А пък мен ме изкефи, че е  хем хечбек, хем обира дупките сравнително добре, хем върви на гръм, хем нисък разход на бензин, тия харектеристики в едно, не притежава нито един хечбек от тия години.През много коли минах, но установих, че специялно Рено  за мен,  притежават доста добри характеристики събрани в една кола.Включително и първоначална цена като нова или втора употреба.Не робувам на имена и  тенекии.

на 11.07.2019 г. в 6:48, Радул написа:

ние тука прошляците в бегето кола не сме виждали и на снимка даже.

Недей да ми вкарваш думи в клавиатурата.Никога не съм твърдял подобни неща.Просто имаш още какво да научиш, а се държиш като пубер, на който всичко му е ясно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, franchesko написа:

Недей да ми вкарваш думи в клавиатурата.Никога не съм твърдял подобни неща.Просто имаш още какво да научиш, а се държиш като пубер, на който всичко му е ясно.

Mи в крайна сметка Франки, на мен ми е много по- ясно какво има в ТВОЕТО Рено и какво, и как може да се промени в него. Та не знам кой се държи като пубер...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 13.07.2019 г. в 9:55, Радул написа:

Mи в крайна сметка Франки, на мен ми е много по- ясно какво има в ТВОЕТО Рено и какво, и как може да се промени в него. Та не знам кой се държи като пубер...

Нищо не ти е ясно,тва ,ако ти го докарам,ще гледаш като полезно изкопаемо:)    Виж едно кръгче,мога да ти дам да обърнеш,ама преди тва си вземи тоалетна хартия

IMG_1961.JPG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...