Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Добър ден! Купих си 12 волта/5 вата крушка за фар, но не мога да намеря никъде фасумка за нея. От къде да закупя фасумка?

LightBulb_12V_5W.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв тип/модел е авто крушката:

Мисля че нещо от този тип би свършило работа:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, RamShop55 написа:

Същата е като тази:

https://www.caravanaccessoryshop.co.uk/product/bulb-12v-21-5w-15mm/845

Има 2 контакта отдолу.

Значи е с две светлини. Горната фасунга  е точно подходяща за целта.

Възможно е да потърсиш и в друг сайт от търсенето в Google

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря! Мисля че разбирам, крушката е "BAY15D", a фасумката(цокъла) е 1034, може би универсалния цокъл 1157 ще стане също.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Ако е за автомобил то обикновено са общи по няколко и могат да се ремонтират (нагар, ръжда). С 2 светлини са комбинирани за габарит и стоп. Различни са (височина на пъпките) за да си дойде всяка светлина на точното място. Обикновено са 5 + 21W.

Ако ти е просто да си светиш някъде от акумулатор има доста по-икономични светодиодни решения. Примерно с 10 пъти повече светлинен добив от равна по мощност нажежаема. Нямат пулсации на постоянен ток.

Редактирано от Филипов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Светодиодните решения не са вариант. Трябва да е с нажежаема жичка, тъй като тези ЛЕДове са на много вредни за очите и мозъка(честотата не е от значение, човешкия мозък и очи). Да си светя е. Ще ми трябва да я монтирам с нещо за да не ми свети в очите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

не знам защо си мисля, че това е поредния профил на Сергеев
само той ги издокарва такива... да се скъсаш от смях

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм с фамилия Сергеев, но съм напълно запознат. Ще се изненадате колко от нещата които ви казват са лъжа, но след като ви е казал веднъж някой си започвате да го повтаряте като развален телефон без да знаете защо е така и без да мислите.

Ето аргументите:

Човешкото око и мозък са еволюирали в последствие на десетки хиляди години да използват светлина родена от топлина(нарича се Слънцето). За това има едни дълбоководни риби на които им стърчи така лампа от главата и част от мозъка им липсва и са слепи. В действителност дори лампите с нажежаема жичка са вредни, но са по-добри. Едно време който помни имаше едни лампи които бяха с опасни вещества вътре в тях и бяха много добри в условия на мъгла.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, RamShop55 написа:

да използват светлина родена от топлина(нарича се Слънцето)

А, викаш, лампата с нажежаема жица, не е термичен източник на светлина - само Слънцето....?

Интересно.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не лъжи! Не съм казал такова нещо, ако не разбираш, не коментирай! Казвам че ледовете не са термичен източник на светлина, което е точно причината да подкрепям лампите с нажежаема жичка след като ми предложиха осветление с диоди.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Светлината от крушка с нажежаема жичка също трепти! LED лампите не са толкова опасни колкото се изкарват из интернет пространството, в къщи вече повече от 6-7г е LED осветлението и нямам проблем с това. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опасни са и трептението не е от значение. Това не е ефект който ще забележите веднага, като оловните тръби на римпляните, но до тогава ще е късно. Това е цялата идея, че трептението не е от значение а начина на създаване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, RamShop55 написа:

Опасни са и трептението не е от значение. Това не е ефект който ще забележите веднага, като оловните тръби на римпляните, но до тогава ще е късно. Това е цялата идея, че трептението не е от значение а начина на създаване.

И какво значение има енергийния източник, за свойствата на дадено електромагнитно лъчене, каквото е светлината?

ПС: Макар, че реално светлината е с корпускулярно-вълнов характер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Реално светлината е такова лъчение, докато ЛЕДовете не са. Нямат такива свойства и не са нещо с което човека е създаден и еволюирал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, RamShop55 написа:

Реално светлината е такова лъчение, докато ЛЕДовете не са. Нямат такива свойства и не са нещо с което човека е създаден и еволюирал.

Ти нов вид светлина ли си открил? Светлината, произхождаща от един (или няколко) светодиода, се подчинява на други физични закони - така ли?

Май трябва да отвориш отново (ако изобщо си отваря до сега), някой учебник по физика.....

Защо не разберете,  че Закона за запазване на енергията, няма да го промените!

Дори

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вие трябва да разберете че няма значение нито закона за запазване на енергията нито честотата.

Ледовете не произвеждат светлина а луминисцентен ефект! Няма да споря повече!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, RamShop55 написа:

Вие трябва да разберете че няма значение нито закона за запазване на енергията нито честотата. Няма да споря повече!

Каква честота те гони при светодиода, бе? Интензитета тук е постоянен във времето

преди 5 минути, RamShop55 написа:

Ледовете не произвеждат светлина а луминисцентен ефект

Пълна глупост!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...