Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

С две думи, цялата лява половина на мониторa ми (Dell u2312hm) почервеня. Проблемът не е софтуерен, не е кабелен, а е в самия монитор. Червените пиксели са забили и от няколко дни стоят така. Пусках различни клипове със сменящи се цветове, които уж да отблокират забили пиксели, но без ефект. Доколкото разбирам те са ефективни при единични пиксели, а моят проблем вероятно касае подсведката защото забилите пиксели са хиляди. Освен това стоят червени, а доколкото се информирах, само пикселите с бял или черен цвят се броят за мъртви. Освен това от време на време се появява т.н. ghosting (показан във видеото). Мониторът вече не е първа младост, на 7 години е и е извън гаранция. Преди три години имах абсолютно същия проблем, но тогава почервеня дясната половина, и се оправи от само себе си за по-малко от ден. Именно това ми дава някаква надежда - сега дясната половина работи перфектно и нямам никакви проблеми с нея. Някой има ли идея какво мога да направя, или поне да ми каже как точно се нарича моят проблем (за да търся по-правилно и точно в интернет), защото както виждате от заглавието, не съм съвсем сигурен. Ето две снимки. https://my.pcloud.com/publink/show?code=XZdEv37ZOX6zzPSBUsyOP1Ik737p24UnWtPX  https://my.pcloud.com/publink/show?code=XZgs7G7Zs22ip2ypuekfOrlqru0oLyDKiqRy

EDIT: Между другото, склонен съм да го отворя ако имам шанс да го поправя в домашни условия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тая болест да не е заразна? Вчера дойде в сервиза един ASUS с подобни оплаквания, а онзи ден едно Fujitsu. Само че докато при лаптопите лесно се намира да се купи съвместим дисплей и да се смени, при мониторите не е така или не може да се намери същия екран или е много скъп и обикновенно монитора се бракува и се купува друг.

Снимките ти не се отварят, надявай се пак да ти се оправи може пък и да имаш тоя късмет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А този проблем има ли си точно англоезично определение като тези които съм изброил в заглавието? Да потърся повече информация за причините, последствията и евентуалните решения? На снимката с кошчето се вижда че проблемите пиксели са през ред, което не знам какво означава но ясно се вижда.

Webp.net-compress-image (1).jpg

Webp.net-compress-image.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Цветомир Димитров написа:

С две думи, цялата лява половина на мониторa ми (Dell u2312hm) почервеня. Проблемът не е софтуерен, не е кабелен, а е в самия монитор. Червените пиксели са забили и от няколко дни стоят така. Пусках различни клипове със сменящи се цветове, които уж да отблокират забили пиксели, но без ефект. Доколкото разбирам те са ефективни при единични пиксели, а моят проблем вероятно касае подсведката защото забилите пиксели са хиляди. Освен това стоят червени, а доколкото се информирах, само пикселите с бял или черен цвят се броят за мъртви. Освен това от време на време се появява т.н. ghosting (показан във видеото). Мониторът вече не е първа младост, на 7 години е и е извън гаранция. Преди три години имах абсолютно същия проблем, но тогава почервеня дясната половина, и се оправи от само себе си за по-малко от ден. Именно това ми дава някаква надежда - сега дясната половина работи перфектно и нямам никакви проблеми с нея. Някой има ли идея какво мога да направя, или поне да ми каже как точно се нарича моят проблем (за да търся по-правилно и точно в интернет), защото както виждате от заглавието, не съм съвсем сигурен. Ето две снимки. https://my.pcloud.com/publink/show?code=XZdEv37ZOX6zzPSBUsyOP1Ik737p24UnWtPX  https://my.pcloud.com/publink/show?code=XZgs7G7Zs22ip2ypuekfOrlqru0oLyDKiqRy

EDIT: Между другото, склонен съм да го отворя ако имам шанс да го поправя в домашни условия.

проблемът най вероятно е точно кабелен (кабел на матрицата - може да е и лош контакт - решава се с изваждане и наново вкарване на кабела към матрицата) или драйверен (отлепен драйвер на матрицата - трябва нова матрица), има и вариант проблемът да е в процесора на монитора... втория и третия случай не може да се ремонтира в домашни условия...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този кабел на матрицата, предполагам е първото нещо което се вижда когато се махне панелът на монитора? В смисъл, не е нужно да си специалист за го изкараш и вкараш обратно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е от този кабел. Махнах задния панел и изкарах всички възможни кабели, продухах и тях и местата където влизат и ги вкарах отново. Проблемът остава. Освен това се получава нещо странно. Най-долния ред с пиксели се бъгва и показва това което би трябвало да е на най-горния - огледално. Сякаш цялата картина се е качила с един ред нагоре и най-горния ред е дошъл най-отдолу.

Webp.net-compress-image.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така, нека кажа как реших проблема, който продължи няколко дни. Никаква подменя на захранващи, или DVI кабели не помогна, нито пък отваряне на самия монитор, нито рестартиране до заводските настройки, нито клипове за отблокиране на пиксели. Това което направих е да изключа монитора отвсякъде (захранване, USB хъб, DVI кабел към видеокартата) за една нощ. На другия ден проблемът изчезна. Ако някой има същия проблем, важно е да изключите всички кабели, а не просто да изключите захранването от копчето на монитора (това няма да помогне, защото аз така или иначе всяка вечер го гася).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...