Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте,
Предполагам сте чули, че А1 въвеждат 5G мрежата. В момента правят тестове.
Какво ви е мнението за 5G и по-точно влиянието му над екосистемата и човека?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, miroslav.z@abv.bg написа:

Здравейте,

Какво общо има един протокол за обмен на данни с екосистемата? Човека ще ползва тази технология, която му върши работа и го устройва, като перо в себестойността на крайния продукт, който произвежда

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, miroslav.z@abv.bg написа:

Здравейте,

Това че се правят тестове нищо не означава. В момента 5G е ненужна технология, а и никой доставчик в България няма да хвърли милиарди за да си подмени базовите станции. Да не говорим за софтуери, поддръжка и каквото още се сетиш. В Европа и чужбина е същото. Все още нямаме стабилно 4G, че да се използва 5.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доставчика в българия няма да хвърли милиарди. За това и аз съм съгласен, но съм сугурен, че въпреки това ще го въведат. Още повече, че европа и света за всичко ни ползват за опитни зайчета, заради продажните ни политици.
И въпреки, че А1 са си частник имам "чувството", че нещата ще се случат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, miroslav.z@abv.bg написа:

Доставчика в българия няма да хвърли милиарди. За това и аз съм съгласен, но съм сугурен, че въпреки това ще го въведат. Още повече, че европа и света за всичко ни ползват за опитни зайчета, заради продажните ни политици.
И въпреки, че А1 са си частник имам "чувството", че нещата ще се случат.

Нищо такова няма да се случи.  Все още няма никъде нормално 4G покритие. Никой няма да инвестира в 5G. А и то в момента е ненужно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Емил Костов написа:

Нищо такова няма да се случи.  Все още няма никъде нормално 4G покритие. Никой няма да инвестира в 5G. А и то в момента е ненужно.

Ще видим. Уважавам чуждото мнение. Ако стане да знаете, че ви чакам да си продължим разговора :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, miroslav.z@abv.bg написа:

Ще видим. Уважавам чуждото мнение. Ако стане да знаете, че ви чакам да си продължим разговора :)

Аз от 11 години работя във Виваком, та ми е много ясно за какво става на въпрос. Не налагам мнението си, казвам какво съм видял и виждам от личен опит. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 54 минути, miroslav.z@abv.bg написа:

Какво ви е мнението

Търсачката на форума е за ползване:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, DarkEdge написа:

Търсачката на форума е за ползване:

Вяхно, че я прегледах отгоре, но статията е само за качество на услугата, но не засяга това което ме интересува.
Не ме интересува качество на услугата, скорости, а до колко е безопасно. Защото технологиите се правят за да има технологии, а не да са безопастни за хората.
А мен ме интересува безопасността. Тема която дори в презентацията на А1 ловко се избегна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Влиянието върху екосистемата ще е същото каквото е и сегашното на 4G .. Не се филмирайте чак толкова...  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, miroslav.z@abv.bg написа:

Вяхно, че я прегледах отгоре, но статията е само за качество на услугата, но не засяга това което ме интересува.
Не ме интересува качество на услугата, скорости, а до колко е безопасно. Защото технологиите се правят за да има технологии, а не да са безопастни за хората.
А мен ме интересува безопасността. Тема която дори в презентацията на А1 ловко се избегна.

Не, не е безопасно ако стоиш до такава базова станция. Ама ти няма какво да правиш около нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чия безппастност? Технологиите се рсзвиват, точно за да може, тези технологии да са в полза на хората! За да се използват, като индтрумент за ограничаване на потенцислни ьаплахи за здравето и жовота - примери има много!

Гъстота на клетките, честоти...какво, да не ползваме телефони, да не гледаме телевизия...да ходим в някоя пещера

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Sinbad_ написа:

Влиянието върху екосистемата ще е същото каквото е и сегашното на 4G .. Не се филмирайте чак толкова...  

Абе и аз така си мислих докато не ми се наложи да стоя до това прекрасно рутерче. След втория час започваще да ме боли главата. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Емил Костов написа:

Абе и аз така си мислих докато не ми се наложи да стоя до това прекрасно рутерче. След втория час започваще да ме боли главата. 

Ти и срещу нормална чиния за 4G  да седиш на такава мощност, пак ще те заболи тиквата... Въпроса е в мощността на излъчване, а не в стандарта ..

Виждал ли си военна тропосферка а? А знаеш ли какво е полето срещу нейната антена ( чиния ) .. изсъхва всичко... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Sinbad_ написа:

Ти и срещу нормална чиния за 4G  да седиш на такава мощност, пак ще те заболи тиквата... Въпроса е в мощността на излъчване, а не в стандарта ..

Виждал ли си военна тропосферка а? А знаеш ли какво е полето срещу нейната антена ( чиния ) .. изсъхва всичко... 

Не се и съмнявам!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Емил Костов написа:

Не се и съмнявам!!!

Уж си във виваком, а повтаряш такива глупости... Предполага се че си на ти с радиоизлъчванията и видовете антени... мощности, честоти.. а какъв е пакета, стандарта, не играе роля... Изчислява се SAR , поне знаеш реално какво представлява нали, а не само по стойности  показани уж на телефоните...и дадени накреатко  като уж вредност на телефонното  излъчване..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 5 минути, Sinbad_ написа:

Уж си във виваком, а повтаряш такива глупости... Предполага се че си на ти с радиоизлъчванията и видовете антени... мощности, честоти.. а какъв е пакета, стандарта, не играе роля... Изчислява се SAR , поне знаеш реално какво представлява нали, а не само по стойности  показани уж на телефоните...и дадени накреатко  като уж вредност на телефонното  излъчване..

Никой не ти говори за телефоните!! Да не говорим, че е безмислено да се използва 5G в момента.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Емил Костов написа:

Никой не ти говори за телефоните!! Да не говорим, че е безмислено да се използва 5G в момента.

Това дали е безсмислено или не е съвсем друга тема и боза... Аз говорех по въпроса на коплексиралия се от разни статийки и мислещ се за голям екоактивист автор на темата... Подобни плашещи с измислени уж статийки където 5G видите ли, избивало птици и всичко наред едва ли не... смях в залата... 

Вредата е нито повече нито по малко от предни генерации... Естествено с увеличаване на клетките, и станциите се увеличава и общия електромагнитен фон, но простата замяна на една генерация с друга не променя нищо, освен ако излъчвателите не ги направят по мощни за 5G..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Света се развива което хубаво.

С такива разсъждения като на емилчо си седиме в пещерите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://offnews.bg/tehnologii/5g-tehnologiata-koiato-shte-promenia-sveta-703418.html

Та така, искат още да орежат от военните честоти .. Мдам, е те тогава ще стане майка плаче тъпан бие ;)) Особено с военните станции дето работят на подобни честоти :)))

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Емо ти ако не искаш не ползвай 5 Г има си хора които ще искат .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, Sinbad_ написа:

Изчислява се SAR , поне знаеш реално какво представлява нали, а не само по стойности  показани уж ..

Ако ,методиката (алгоритъма), по който се "изчислява", SAR не беше базирана на статистическа информация!

А, СТАТИСКИТАТА си е " сбор от НЕВЕРНИ данни, коото винаги дават верен резултат!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, street racer написа:

Ако ,методиката (алгоритъма), по който се "изчислява", SAR не беше базирана на статистическа информация!

А, СТАТИСКИТАТА си е " сбор от НЕВЕРНИ данни, коото винаги дават верен резултат!

Честно казано не знам как го изчисляват..но знам като цяло базовата физика на електромагнитното влияние върху билогични организми , включая човека ... Подобно на радиоактивността, всеки знае че е опасна..но защо, как, кои от видовете и..малко се замислят... Физика, химия, биология... мдам...

Като цяло би трябвало да има някакви базови стойности добити по екпериментален път, и на тази база да се изчислява вече евентуално вредно въздействие на бъдещи излъчвания... Дали някога са правени такива екперименти медицински и научни, възможно е, най малкото военните съм сигурен че са правили в някои отношения, а министерствата по здравоопазване или компании в останалите...Но кой знае... всички пишат, никой не се запитва аджеба как са стигнали до тези изводи...Все пак съществуват предпазни мерки за излъчвания над нормата... но като постоянен фон кой знае...особено в техническия век където атмосферата е наситена с радиоизлъчвания всякакъв вид, дори влаковете електрическите и тролеите имат електромагнитно излъчване, всеки двигател електрически един вид има и излъчване някакво.... искренето на волтова дъга създава и радиовълни .. абе дълга и широка...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Емил Костов написа:

Приятел!

Има написани инструкции за работа около такова "рутерче" и ти ги знаеш много добре. Нали си съгласен че не са сложени по улиците през 500 метра , а някъде на високо, и да имат ОПРЕДЕЛЕНИ хора достъп до тях. Хората, обслужващи такива антенни съоръжения минават переодически през медицински преглед и подписват декларации с определен тип съдържание. Така е навред по света, така е и ТУК!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...