Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Katya Valcheva

Пералня ПРИВИЛЕГ - свири и свети, а не тръгва

Препоръчан отговор

Здравейте!

Имам пералня ПРИВИЛЕГ 5020. Пуснах я да работи, но всичките и светлини светят и пищи аларма. Не се изключват на никоя програма. Не е платката, съпругът я провери. Не е и нагревателя. Дайте някаква идея от какво би могло да бъде

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В инстукцията какво пише за грешката когато светят всички светлини? Какво се разбира под "платката я провери" понякога с поглед не се случват нещата. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ей сега някой гений ще ти даде мъдрата идея да се обадиш в сервиз. Сякаш има шанс да не си сетил.

Този пост никога не закъснява.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, zemonti написа:

Ей сега някой гений ще ти даде мъдрата идея да се обадиш в сервиз. Сякаш има шанс да не си сетил.

Щом не е за сервиз за какво е, очаквам да разбера, или написа поста от скука? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 3 минути, zemonti написа:

Много интересно при обяснение от типа пералнята свири и свети ти какъв съвет ще дадеш? Може би ще питаш дали и пърди?

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съпругът ми се занимава с електроника, и ремонтира платки от перални, така че е наясно с електрониката. Няма код за грешки, пералнята няма дисплей

Няма инструкция за експлоатация, а и в Интернет не успявам да открия. Пералнята е купена преди 14 години втора ръка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, katjaiv написа:

Съпругът ми се занимава с електроника, и ремонтира платки от перални, така че е наясно с електрониката. Няма код за грешки, пералнята няма дисплей

Не е нужно да има дисплей, погледнете в инструкцията на какво се дължи когато светят всички светлини. Възможно е да са, датчик, реле, програматор, помпа и т. н. тоест без диагностика няма как да се каже какво е. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, katjaiv написа:

Няма инструкция за експлоатация, а и в Интернет не успявам да открия. Пералнята е купена преди 14 години втора ръка

Той е специалиста, а вие питате във форум ...

Аз явно не ги разбирам тези неща!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има код за грешка и вероятно е този. Вероятно е някой сензор за нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Емил Костов написа:

Много интересно при обяснение от типа пералнята свири и свети ти какъв съвет ще дадеш? Може би ще питаш дали и пърди?

преди 2 минути, AAUUXX написа:

Щом не е за сервиз за какво е, очаквам да разбера, или написа поста от скука?

Аз не съм на принципа "По-добре тъп съвет, отколкото никакъв".

Когато съм търсил технически съвети, това е било защото не ми се занимава със сервизи. Много засечки имат елементарни разрешения и си струва да изчакаш включванията на опитни съфорумници, преди да юркаш човека да вика техник. Например - студен рестарт, почистване на филтър, засукан маркуч, претовареност, лоша нивелация...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да търсим помощ във форума, значи не успяваме нищо да открием. Пералнята е без дисплей и никъде не се изписва код за грешка. Безуспешно се опитвах да намеря ръководство за този модел пералня, но не успявам. Затова търся помощ тук

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, katjaiv написа:

Следователно в сервиз за диагностика и ремонт, ако съпругат Ви разбира наистина дадох насоки какаво да провери, ако не разбира има вероятност да я повреди повече и ще се обезсмисли сервиза след това. 

преди 5 минути, zemonti написа:

Когато съм търсил технически съвети, това е било защото не ми се занимава със сервизи. Много засечки имат елементарни разрешения и си струва да изчакаш включванията на опитни съфорумници, преди да юркаш човека да вика техник. Например - студен рестарт, почистване на филтър, засукан маркуч, претовареност, лоша нивелация...

Стига да може да поправи повредата на никой не му се занимава със сервизи, но ако я повреди повече след човъркане на посоки какво правим, купува нова защото сервиза ще е безсмислен. Какъв съвет да дадем ние неразбиращите в този случай ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, zemonti написа:

А как помагаш в момента. Постващият темата иска съвет. Ти какво ще му кажеш? Да вземе да я разглобява и да довлоши нещата. За информация, която е предоставена само такъв ще е съвета. Търси се лице или сервиз, който се занимава с поддръжката на такава техника.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, AAUUXX написа:

Какъв съвет да дадем ние неразбиращите в този случай ?

НИКАКЪВ!!!!!!

Какъв е този зор непременно да допринесеш със съвет по всеки технически въпрос?!?

преди 1 минута, Емил Костов написа:

А как помагаш в момента. Постващият темата иска съвет. Ти какво ще му кажеш? Да вземе да я разглобява и да довлоши нещата.

Къде пък ме видя да давам съвети на питащата?

Обратното - приканвам некомпетентните да се въздържат,

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, zemonti написа:

НИКАКЪВ!!!!!!

Какъв е този зор непременно да допринесеш със съвет по всеки технически въпрос?!?

Е хайде сериозно, какво казваш да си мълчим ли? Какъв ще е смисъла на форума тогава? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А дали можете да ми помогнете с ръководство за тази пералня, или инструкция за употреба. Надявам се там да има някакъв списък с грешките и евентуално кои лампи като светнат, какво означава

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, katjaiv написа:

А дали можете да ми помогнете с ръководство за тази пералня, или инструкция за употреба. Надявам се там да има някакъв списък с грешките и евентуално кои лампи като светнат, какво означава

Вижте дали ще Ви свърши работа това 

https://manualscollection.com/?fid=2ede11c43a6df9c582d0f72e52d8b7b2&read=online

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, katjaiv написа:

Едно от тези би трябвало да съвпада по функции. Успех.

https://www.e-manual.eu/en/search-5/washmachine+privileg+5020

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, zemonti написа:

Едно от тези би трябвало да съвпада по функции. Успех.

https://www.e-manual.eu/en/search-5/washmachine+privileg+5020

Да съвпада, колко да съвпада печка с пералня? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, katjaiv написа:

"Пералня ПРИВИЛЕГ - свири и свети, а не тръгва""

Давам ви една идея!

Отворете си едно вечерно увеселително питейно заведение щом разполагате с музика и светлинни ефекти. Майтапа настрана.  За има няма месец ще изкарате пари за две нови перални а не както пишете че е купена преди 14 години и то - ВТОРА РЪКА!

"Съпругът ми се занимава с електроника, и ремонтира платки от перални, така че е наясно с електрониката. Няма код за грешки, пералнята няма дисплей

Няма инструкция за експлоатация, а и в Интернет не успявам да открия. Пералнята е купена преди 14 години втора ръка"

Поне не казвайте че мъжът ви ремонтира платки и електроника, че го излагате пред хиляди хора.Никъде до сега не срещнах написан моделът на вашата увеселителна 14-годишна пералня. Не се ли досетихте че тук не може да има ясновидци и никой до сега от форума не е канен на гости във вашето семейство?  Чудни хора из тази България. Можете ли да прочетете как се задават въпроси в този форум, защото там където пишете не е "Празни приказки и забава"?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, AAUUXX написа:

Да съвпада, колко да съвпада печка с пералня? 

Изрично написах "едно от тези".

"Едно".

Не "всички". Ок?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигурна ли си, че това е точния модел на пералнята. 

Ето два сайта, където може да се намери упътване

Линк1 и Линк2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, Колев60 написа:

Поне не казвайте че мъжът ви ремонтира платки и електроника, че го излагате пред хиляди хора.

А не ти ли минава през лейката, че съпругът може да няма мачовското самочувствие да е бездействащ специалист по всичко и да е помолил жената да провери онлайн за типичните за модела проблеми, докато той е зает с нещо друго?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, zemonti написа:

А не ти ли минава през лейката, че съпругът може да няма мачовското самочувствие да е бездействащ специалист по всичко и да е помолил жената да провери онлайн за типичните за модела проблеми, докато той е зает с нещо друго?

Да провериш какво има писано в интернет и да пуснеш тема за дискусия във форум за мен са две много различни неща!

Не виждам и написано: "Търся ръководство за този модел пералня" така, че ... по правилно е комуникацията да се води със специалиста.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...