Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, малко история : купих си китайски телефон, като го включих си вкарах акаунта в гугъл, но НЕ ми свали контактите от там, та трябваше ръчно да ги въвеждам. Наистина нямаше никаква опция. Писах на търговеца и той ми изпрати друг телефон, който си работи супер.

Сега за първиа телефон, има андроид 5.1 , искам да му кача андроид 7. Някой може ли да ми каже как да го направя ? Пробвах със сервиз, но не живея в България и нищо не направиха в сервиза. Искам да си кача по-нов андроид и моля за подробна консултация , стъпка по стъпка /ама наистина като за глупак/  как да го направя. И да се прецака телефона - голям праз, имам си работещ, но поне нещо ще науча.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Търси при производителя на телефона, дали има ROM базиран на 7 и за инструкции за самия префлаш

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, street racer написа:

Търси при производителя на телефона, дали има ROM базиран на 7 и за инструкции за самия префлаш

НЕ няма ROM за този телефон, купих го от ebay за 42 евро. За нищо не може да се разчита на производителя. Вече пробвах

Благодаря за идета все пак :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, ryapov написа:

НЕ няма ROM за този телефон, купих го от ebay за 42 евро. За нищо не може да се разчита на производителя. Вече пробвах

Благодаря за идета все пак :)

Aми...трудна работа :)

При Android OS, нещата не са като при настолните ОС. Най-малко, драйверите за хардуера трябва да присъстват в ядрото....

Разрови се в XDA Developers или при братушките от 4PDA - може да излезе нещо --особено при руснаците

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, street racer написа:

Aми...трудна работа :)

При Android OS, нещата не са като при настолните ОС. Най-малко, драйверите за хардуера трябва да присъстват в ядрото....

Разрови се в XDA Developers или при братушките от 4PDA - може да излезе нещо --особено при руснаците

Доста ще е трудно защото на телефона пише само М10 и нищичко друго. А за братушкие и аз съм се замислил, дори май имах някъде регистрации. Решил съм да експериментирам с този телефон и ще го пробвам с всичко което намеря :) само че не знам как , а и от къде да си сваля софтуер за целта

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За експерименти трябваше някоя известна марка втора употреба да си вземеш на същите пари са.

Тия боклуци и за това не стават.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Pig написа:

За експерименти трябваше някоя известна марка втора употреба да си вземеш на същите пари са.

Тия боклуци и за това не стават.

На практика не съм давал пари за този телефон. Продавача ми изпрати друг телефон и след това ми върна парите. Така, че този си е за 100% експерименти :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма лошо, но дали има въобще софтуер някъде за тва нещо наречено "смартфон".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Pig написа:

Няма лошо, но дали има въобще софтуер някъде за тва нещо наречено "смартфон".

Точно за това ще експериментирам с всичко възможно, може пък да се получи ;)

преди 3 минути, AAUUXX написа:

Телефона това китайско творение ли е? 

https://4pda.ru/forum/lofiversion/index.php?t703608.html

Ако не е същото/ а май е / , то е твърде близко. Да имаш идея ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нядявай се някъде да има софтуер иначе мисията невъзможна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, ryapov написа:

Ако не е същото/ а май е / , то е твърде близко. Да имаш идея ?

Има някакъв Ром от линка който дадох, какъв е и дали ще работи нямам идея. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В самия телефон как го дава като модел в настройките? Ако не, изтегли си някое приложение за системна информация и виж поне процесора или дъното какви са е, след това търси ROM за тях, ако не на мериш модел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, AAUUXX написа:

Има някакъв Ром от линка който дадох, какъв е и дали ще работи нямам идея. 

ROM-a от линка е 5.0 ядро! Може да се пробва да се ползват драйверите от този и да се компилира с тях седмица....ама си е голяма заигравка с неясен краен разултат! Иначе самия флаш би трябвало да мине с FlashTools без ядове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, Raze написа:

В самия телефон как го дава като модел в настройките? Ако не, изтегли си някое приложение за системна информация и виж поне процесора или дъното какви са е, след това търси ROM за тях, ако не на мериш модел.

Супер идея, да ми подскажеш от къде какво да си дръпна, или поне някоя програмка за това ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж ми подписа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, street racer написа:

ROM-a от линка е 5.0 ядро! Може да се пробва да се ползват драйверите от този и да се компилира с тях седмица....ама си е голяма заигравка с неясен краен разултат! Иначе самия флаш би трябвало да мине с FlashTools без ядове

А би ли ми дал малко разяснения за FlashTools , моля. Намерих я, свалихя и до тук. Някой ако има познания, моля нека подскаже малко

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, ryapov написа:

А би ли ми дал малко разяснения за FlashTools , моля. Намерих я, свалихя и до тук. Някой ако има познания, моля нека подскаже малко

Какви разяснения.... То зависи от много други неща, като първото е самия ROM, после реализацията на boot loader-а от производителя..... и накрая как "готвача" на ROM-a е реализирал нещата....няма "универсална процедура".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързия отговор.  Тогава по друг начин - втория телефон който получих е същия модел, но андриода му е по-добър, т.е. качва си всичко от гугъл и работи доста добре, ТА може ли по някакав начин да му копирам операциаонната система и да я кача на въпросния дето ми е за играчка . Май стана малко неясноМога ли да прхвърля операционната система от един телефон на друг, като телефоните са еднакви и как ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не ти е отключен буутлоадера,мисля че няма да стане да се флашне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При устройства с root и custom recovery .....може. В твоя случай...само един китаец знае

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, bojoviki написа:

А как да го отключа ? Пълен лайк съм, моля помагайте !!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, bojoviki написа:

То за да се флашне, трябва да има имидж, с който да се флашне! Някой правил ли е такъв за това устройство?

преди 3 минути, ryapov написа:

А как да го отключа ? Пълен лайк съм, моля помагайте !!!

Само китаеца може да ти даде инструмент за целта

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами точно за тоя телефон,незнам.Две китайчета ги отключих,като изпратих имейл на производителя със стандартните глупости,че ти трябва за да се слагат експериментални ромове и други неща.До 10тина дни се изпраща код,с който се отключва буутлоадера на телефона и после с програми като Flash Tools и други подобни се слагат различни ромове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, bojoviki написа:

Ами точно за тоя телефон,незнам.Две китайчета ги отключих,като изпратих имейл на производителя със стандартните глупости,че ти трябва за да се слагат експериментални ромове и други неща.До 10тина дни се изпраща код,с който се отключва буутлоадера на телефона и после с програми като Flash Tools и други подобни се слагат различни ромове.

ОК писах му, пък да видим. Подшушни ми за програми за целта, та да ги търся. Flash Tools го свалих, но нищо не се случва, може ли малко инструкции за него ? А от къде бих могъл да сваля ромове ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от silfidan
      Здравейте. 
      Пратиха ми снимка през Скайп и сега тази снимка не мога да я изтрия от галерията ми в телефона. 
      Изтривам я. Тя изчезва и след секунди пак се появява в телефона ми на същото място в Галерия.
       Каква е причината? Как да я изтрия? Възможно ли е да е някаква скрита проследяваща програма или нещо подобно? Взех да се притеснявам...не е нормално да се изтрива и пак да се появява.
      Ще прикача какво пише в Подробности на снимката, които се появяват след като плъзна снимката нагоре....

• от WhiteTooth
      Здравейте!
      Преди известно време включих известията да се показват на началният екран под формата на балонче, все едно е чат от messanger и може да го местиш по екрана, за да го махна трябва да плъзна надолу и да изчистя известията или да цъкна върху него да ми отвори приложението, след което да го затворя за да го махна. Та, въпроса ми е, знаете ли как мога да го изключа това нещо, че почна много да ме дразни.
    • от WhiteTooth
      Здравейте!
      Като мобилно у-во използвам Samsung Galaxy Note 9 и съм доволен, но имам проблем. Използвам 2 сим карти, една немска и една българска. Немската сим карта е на слот 1, а българската на слот 2. От време на време когато си реши ми изписва че сим картата не е намерена и ми изключва само българската сим карта, за да оправя проблема трябва да рестартирам телефона.
      Някакви теории или съвети?

Сори за правописните грешки, пиша от телефона.
    • от Ramiram
      Здравейте от един месец използвам Приложението за запознанства наречено Tinder платих си за план gold  започнах да харесвам профили но не получавам харесвания някой може ли да ми каже защо използвах и boost но пак нищо не се получи снимките които съм качил са добре подбрани
  • Дарение

• Добави ново...