Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, предстои ми да си взема лаптоп, който ще бъде използван главно за програмиране и рядко за гейминг на CS GO главно и ми трябва помощ с избора. Бюджетът е 2000 лева. Благодаря предварително! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От този линк може да видиш няколко модела между 1500 и 2000лв. Филтрирал съм ги за ~250 SSD, матов 15'' екран и 8GB RAM. Това поне бих търсил аз в този бюджет. 

Иначе... ако няма да го носиш със себе си много, 17'' ще е по-удобен за програмиране, пък и за игри. В противен случай, търси 15 инчови. 

Аз като си търсех лаптоп преди около 2г. ми ги препоръчваха в следния ред - Lenovo, Dell, HP, Acer, Asus. Взех Lenovo Y700 и съм относително доволен. Не е перфектен, но няма перфектен в този клас. Lenovo са малко по-скъпички, но са и малко по-здрави от Acer и Asus. 

Ако мислиш да играеш нещо по-тежко от CS:GO, бих препоръчал Acer Nitro 5 или Lenovo Legion Y530. Ако няма да играеш много, Dell Vostro - водят се на теория най-здравите в този клас, имаш 3г. гаранция но пък за сметка на това компонентите са по-слаби и доколкото видях е единствения лаптоп без IPS екран. С HP-то не мисля, че ще можеш да играеш игри. 

Общо взето няма перфектен избор, просто трябва да прецениш кое ти е приоритет и с кое може да направиш компромис. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво програмиране, на какво? Какви са изискванията на това ИДЕ за хардуер?

преди 6 часа, ToDiR0S написа:

Lenovo са малко по-скъпички, но са и малко по-здрави от Acer и Asus.

Това на какво основание го твърдиш, тествал ли си всички марки? Аз пък имам лаптоп Asus на почти 5 години (от подписа), на майка ми също и бях взел в началото на 2015 бюджетен Asus, който също работи без проблеми все още и мога по тази логика да ти твърдя, че тази марка са най-здрави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами уча софтуерно инженерство и миналата година като си правех проектите и сегашният ми лаптоп се бавеше много време и се натоварваше доста,което е изнервящо и то много. Проектите бяха на visual studio като цяло. Ще използвам и виртуални машини доста. За игрите главно CS и то вече доста рядко, но все пак се сещам да я пусна понякога.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Търси си лаптоп с повече RAM памет, щом ще се ползват виртуални машини и процесор с поне 4 ядра/8 нишки, даже може направо 6/12, бюджета го позволява, въпреки че ще грее много, ако се товари стабилно. Може и 16 GB RAM да не ти стигат в някои случаи, но памет може да се добави и допълнително. Повечето лаптопи се продават с максимум 16 GB, но има и някои "геймърски" с по 8 GB (да им се чудиш при тези цени на паметите от какво спестяват, все пак такива бяха и лаптопите преди 5-6 години). Леки игри като CS:GO се играят нормално и на вградено intel видео.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Darkerrplease написа:

Ами уча софтуерно инженерство и миналата година като си правех проектите и сегашният ми лаптоп се бавеше много време и се натоварваше доста,което е изнервящо и то много. Проектите бяха на visual studio като цяло. Ще използвам и виртуални машини доста. За игрите главно CS и то вече доста рядко, но все пак се сещам да я пусна понякога.

Ще ползваш много на брой виртуални машини пуснати едновременно или често ще има пусната една виртуална машина?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, the professor написа:

леново са боклуци...

При положение, че повечето марки се правят в Китай и Тайван(сиреч от един гараж) е малко смешно да твърдиш кое е боклук и кое не.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 8.08.2019 г. в 0:49, Darkerrplease написа:

Бюджетът е 2000 лева.

преди 6 минути, Darkerrplease написа:

2199лв.

Иначе би трябвало да ти свърши работа, както и всички останали подобни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей,

Подбрал съм ти лаптопи до 2000 лв., без значение от марка, модел и т.н. - https://www.jarcomputers.com/Laptopi_cat_2.html?ref=cat&fprice[price-filter-other]=p_from-0-p_to-2000

Ето и няколко лаптопа, които определено си заслужават и са малко по-специализирани -https://www.jarcomputers.com/Laptopi_cat_2.html?ref=cat&fprop[10][779]=779&fprice[price-filter-other]=p_from-0-p_to-2000  . Те влизат в цената, която си предценил да дадеш за лаптоп. Имат добри характеристики. Разгледай ги.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ти, колега, но не можах да си избера от jar. В момента се колебая между тези двата: https://www.laptop.bg/laptops-acer-Nitro_5_AN515_52-acer_nitro_5_an51552_NHQ3XEX025#characteristics и този, само че с 12 рам https://www.laptop.bg/laptops-hp-Omen_15-hp_omen_15dc0078nu_4MM72EA250GBSSD. Какви са разликите и кой да избера според вас? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 8.08.2019 г. в 0:49, Darkerrplease написа:

Здравейте, предстои ми да си взема лаптоп, който ще бъде използван главно за програмиране и рядко за гейминг на CS GO главно и ми трябва помощ с избора. Бюджетът е 2000 лева. Благодаря предварително! 

Здравей!

Какво ще програмираш, ще работиш ли с графични програми? Ще го разнасяш ли често -защото тези лаптопи които си избрал са си по-големи, обемни, тежки и най-вече с малък живот на батерията.

Ако няма да се използва за работа с тежки графични програми може да минеш и с някой модел лаптоп с далеч по-слаба видео карта, но с ПО УДОБНА за писане клавиатура, далеч ПО-ГОЛЯМ живот на батерията, и естествено ПО-МАЛКА тежест, далеч по приятен ще ти стане лаптопа за разнасяне/местене.

Не съм геймър, но лаптоп с mx130/mx150/mx250  все си мисля че ще са достатъчни за игра на CS GO, но за разлика от геймърските лаптопи ще получиш МНОГО по-добър лаптоп за програмиране.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, rosko написа:

Здравей!

Какво ще програмираш, ще работиш ли с графични програми? Ще го разнасяш ли често -защото тези лаптопи които си избрал са си по-големи, обемни, тежки и най-вече с малък живот на батерията.

Ако няма да се използва за работа с тежки графични програми може да минеш и с някой модел лаптоп с далеч по-слаба видео карта, но с ПО УДОБНА за писане клавиатура, далеч ПО-ГОЛЯМ живот на батерията, и естествено ПО-МАЛКА тежест, далеч по приятен ще ти стане лаптопа за разнасяне/местене.

Не съм геймър, но лаптоп с mx130/mx150/mx250  все си мисля че ще са достатъчни за игра на CS GO, но за разлика от геймърските лаптопи ще получиш МНОГО по-добър лаптоп за програмиране.

Признавам си не съм търсил подробна информация, но двата лаптопа имат 4 клетъчни батерии - с неизвестни капацитети и с неизвестно потребление - как определихме колко време ще изкарат на батерия?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, plamen_petrov_80 написа:

Признавам си не съм търсил подробна информация, но двата лаптопа имат 4 клетъчни батерии - с неизвестни капацитети и с неизвестно потребление - как определихме колко време ще изкарат на батерия?

То не е и нужно да търсиш...

Грубо казано лаптоп с 45 ватов  високоволтажен процесор сравняваш с  лаптоп  с процесор 15 ватов, който при леко натоварване без проблем се закотвя  на 7.5 вата на честота близка до базовата без турбо...

Тези за които намеквам са точно с такива процесори.

Различни класове процесори са... първите са за геймърски-мултимедиини лаптопи и работни станции, докато другите са в категорията "ултрабук"... която Интел започна да налага по-сериозно след 2013г.

Нямат база за сравнение, какво да говорим за консумация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Все си мисля, че можеш да скопиш един 45W процесор, но не можеш да напомпаш 15W (поне не и до 45W).

Не ме разбирай погрешно - изобщо не се заяждам!

Просто всичко е сметки - почва се от капацитет на батерията, след това имаш текущ разряд който винаги варира, но опитно можеш да намериш минималната и максималната му стойност, тогава вече може да се сравняват две различни машини (като казвам различни - визирам и два еднакви лаптопа, но различно настроени също).

Също така ми е ясно, че има преки връзки между разхода на енергия, бързодействието и отделената топлина.

Нека питащия си изясни за себе си какво желае, нека разгледа на конкретни модели представянето на батериите им - колкото и да не са точни ревютата в мрежата, могат да му покажат все пак какво а очаква - ако това му е важно и накрая винаги ще избере машината с по-малко компромиси или с компромис който би преглътнал.

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...