Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

cybercrackerbg

Въпрос за вертикален фризер Privileg OKO мод. 3505

Препоръчан отговор

Здравейте, наскоро си закупих употребяван фризер вертикален с 4 чекмеджета Privileg OKO. Интересува ме какво означават символите на регулатора над вратата. Има степени от 1... 2... до 6 с цифри, а също буква S и точка като символ. Преместват се, ако се пъхне отвертка или стотинка в процепа, и се завърти. Но не ми е ясно кое какво е, защото предишния собственик не знаеше, явно го е ползвал някой друг в семейството му. Благодаря на отзовалите се.

IMG_20190902_184053.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това отговаря на врътката 1, 2, 3.....6 на другите хладилници и фризери. S - /shock/ шоково или бързо замразяване /например след размразяване и почистване/. Купи си един термометър и виж коя цифра на минус колко градуса отговаря. 1 - най-слабо замразяване. 6 - най-силно /примерно минус 25/.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А точката какво значи? Доколкото видях е с три звездички, значи замразява стандартно до минус 18, което ще рече че всяка степен понижава с до 3 градуса температурата вътре, а точката вероятно е изключено или нещо такова...? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече ти го написаха. Най-слабото 1 съответства на около -18. Ползвай го на 2 -3. Като достигне заданието (няколко часа до 15 трябва да изключи компресора.Ако не стане - износен компресор и си дал парите напразно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам дали е износен компресорът му, макар че дълго време не е бил ползван. Докараха ми го с паяжини и боклуци, може да е ползван за гълъбарник или курник на село. Вече го почистих и дезинфекцирах навсякъде. Само го пуснах да проверя дали е жив, работи и тръгна да замръзва, но го спрях. Филипов, точката като означение какво трябва да е?

Изчетох няколко чужди ръководства за фризери из нета, където пише че трябва да се включи и да замрази, едва след това да се сложи храна в него да се охлажда. Не знам как да постъпя, мислех да опаковам разни неща и да ги подредя вътре, и да го пусна. Отделно четох някъде, че не е добре да работи празен, най-малкото трябва да има поставено пластмасово шише с вода.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В режим S (shock) агрегатът работи без терморегулатора(елиминиран). В този режим не трябва да работи повее от час.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 41 минути, cybercrackerbg написа:

Преместват се, ако се пъхне отвертка или стотинка в процепа, и се завърти.

Това пък защо са го направили така инженерите от Привилег?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При по-старите модели от времената на българските хладилници и фризери МРАЗ, доколкото знам е така. А някой за точката какво означава ще сподели ли? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На кое викаш точка? Чертичката на 9 часа? Това не е ли изкл.?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 2.09.2019 г. в 19:07, cybercrackerbg написа:

Изчетох няколко чужди ръководства за фризери из нета, където пише че трябва да се включи и да замрази, едва след това да се сложи храна в него да се охлажда.

Точно така трябва да се постъпи.

на 2.09.2019 г. в 19:07, cybercrackerbg написа:

Отделно четох някъде, че не е добре да работи празен, най-малкото трябва да има поставено пластмасово шише с вода.

Това е някаква глупост.

на 2.09.2019 г. в 19:28, cybercrackerbg написа:

А някой за точката какво означава ще сподели ли?

Да, точката е изключен.Особено внимание обърни на следното.

на 2.09.2019 г. в 19:18, DarkEdge написа:

В режим S (shock) агрегатът работи без терморегулатора(елиминиран). В този режим не трябва да работи повее от час.

Така е.Винаги, когато при мен постъпи  фризер за ремонт, режа кабелите на бутона s.Този режим е погубил стотици компресори.

Редактирано от badr (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте отново,

Режимът за шоково замразяване изобщо няма да го ползвам (фризерчето има две такива отделения - горе и долу, но отпада като опция). Първият му собственик го е сложил на позиция 1 (минус 18 градуса), не мисля да пипам врътката. Вчера бях в един магазин за бяла техника втора употреба и питах - казаха да пусна фризера да работи абсолютно празен и когато термостата започне да изключва, да пълня постепенно с храна. Ако го напълня до горе изведнъж и включа, ще тормозя компресора и щял да изгори. Свърших и друга полезна работа: в ОЛХ видях обява за метална кошничка за фризер и я купих. Пасва идеално най-долу. Срещнах се с жената продавач. Сподели, че Топлофикация й е завела дело заради неплатени сметки, разпродава всичко от дома си, каквото може да пласира. Дадох й 1 лев повече, нека да пие едно кафе. Поговорих с нея 10-ина минути да не е самотна, беше ядосана и стресирана. Още веднъж осъзнах каква брутална мизерия и нищета е затиснала обикновените хора. Кошничката я боядисах с блажна боя от мазето, защото беше олющена и ръждива, ще влезе в употреба тези дни.

IMG_20190905_064703.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едит към 11 септември: Филипов се оказа прав - фризерът охлажда, но недостатъчно, температурата достигна до минус 9-10 градуса при максимална зададена шеста степен. Компресорът работеше около 30 часа без да спре, реших че може да изгори. Изключих уреда от мрежата. Обадих се на хладилни техници, а от телефонната консултация с тях стана ясно, че има проблем с буталата на компресора и / или с термостата. Понеже фризерчето не понижава температурата достатъчно, терморелето не отчита или е "залепнало". Говорих с продавача, от когото купих фризера Привилег. На 10 септември той си го взе обратно. Постъпи коректно, върна ми парите. Вече съм с нов фризер, отново втора употреба - Polar ZS 130, полски. Работи без проблеми, 148 литра бруто, с четири чекмеджета. Купих го за 120 лв по обява. Влиза в работен режим за около 2 часа, на втора степен охлажда до минус 18 градуса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...