Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте! :)
Преди години си сглобявах доста бюджетна конфигурация, но вече е време да я ъпгрейдна. Проблема е, че не мисля че има вариант това да се случи без да се подмени абсолютно всичко. Все пак реших да се допитам до хора с повече познания в сферата на хардуера. Долу ще опиша всички компоненти с които разполагам. Бюджета е 1.5к.
Това което искам от машината е да мога да работя нормално с доста процеси работещи едновременно и игри със средни технически изисквания. Търся нещо на което мога да разчитам в близките 2 години. 

MB: ASROCK H61M-DGS/H61/1155

CPU: INTEL G860 3.0GHZ/3MB/LGA1155/BOX

RAM: 4GB DDR3 1333 A-DATA

HDD: 500GB WD SATA 6GB S-7200 15MB

VIDEO CARD: SAPPHIRE HD7770 OC 1G GD5 BULK

PSU: FORTRON HE-400/400W

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще се сменя всичко, освен ако много не държиш да си оставиш твърдия диск. Предполагам, че кутията е бюджетна. За какъв монитор си говорим или се търси нов?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, PANOV написа:

Ще се сменя всичко, освен ако много не държиш да си оставиш твърдия диск. Предполагам, че кутията е бюджетна. За какъв монитор си говорим или се търси нов?

Мониторът ще е нов, но не е включен в бюджета. Отворен съм и за такива предложения.
Та що се отнася до конфигурацията, би ли ми предложил нещо с възможност за евентуален ъпгрейд след време? Какво мислиш за Ryzen 5 3600 + GTX1660 комбинацията?

едит: кутията е супер бюджетна и не държа да я преизползвам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

яз бих изрискувал е с тва

с некви допълнителни  части за 150 лв 

https://www.olx.bg/ad/intel-i5-4570-3-6ghz-asus-h81m-plus-8gb-ddr3-1600mhz-promo-CID632-ID7XgBL.html#840c0b8c64

та към 400 лв общо 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Yvan Sergeеv написа:

яз бих изрискувал е с тва

с некви допълнителни  части за 150 лв 

https://www.olx.bg/ad/intel-i5-4570-3-6ghz-asus-h81m-plus-8gb-ddr3-1600mhz-promo-CID632-ID7XgBL.html#840c0b8c64

та към 400 лв общо 

Какво визираш под допълнителни части?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

видеокарта втора ръка за около 100 лв

подходяща 

не щото продавача  че е решил че струва толкова 

а  реалистична пазарна цена за втора ръка карта 100 лв

и ssd  ново 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Yvan Sergeеv написа:

видеокарта втора ръка за около 100 лв

подходяща 

не щото продавача  че е решил че струва толкова 

а  реалистична пазарна цена за втора ръка карта 100 лв

и ssd  ново 

Доста примамваща оферта.. Не мислиш ли, че е много рисковано втора ръка карта в днешно време :? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо ориентировъчно:

ASROCK B450M PRO4 AM4 1 149.17 лв. 149.17 лв.
AMD Ryzen 5 6C/12T 3600 4.2GHz 36MB 65W AM4 box with Wraith Stealth cooler 1 430.05 лв. 430.05 лв.
G.SKILL DDR4 2x8GB 3200MHz RipjawsV F4-3200C16D-16GVKB 1 141.77 лв. 141.77 лв.
ADATA SX8200P 512GB M2 2280 PCI 1 156.02 лв. 156.02 лв.
Gigabyte N1660OCC-6GD 1 468.05 лв. 468.05 лв.
DeepCool Case ATX - DUKASE v3 USB3.0 DP-ATX-DUKBK-V3 1 84.11 лв. 84.11 лв.
Super Flower 500W 80 Plus Bronze King ECO SF-500P14HE 1 94.31 лв. 94.31 лв.
Междинна стойност: 1 523.48 лв. с ДДС
Натрупани отстъпки: 27.63 лв.
Доставка: безплатна
Обща стойност: 1 495.85 лв. с ДДС

Дъното трябва да бъде с обновен BIOS - говори го с фирмата. Може да си оставиш твърдия диск.

Като от Варио евентуално може да се вземе малко по-читава кутия - Versa H26 TG или Nova Mesh TG.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не мисля че среден и нисък клас са рисковани

търси по възможност с пасивно охлаждане или най- много 1 вентилатор

но може и да си закупиш чисто нова за 200 -300 лв

gt 1030  примерно 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Yvan Sergeеv написа:

не мисля че среден и нисък клас са рисковани

търси по възможност с пасивно охлаждане или най- много 1 вентилатор

Моето захранване ще ги издържи ли? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще държи, но защо нова 1030, по-добре на старо 1050 /ti без допълнително захранване, сиреч 75W. И SATA SSD, примерно Samsung 860 Evo / Crucial MX500.

За ново става и intel i5-9400F с 1660 Ti, което специално за игри ще е по-добре.

P.S.: Идея за монитор: LG 24MP59G-P, LG29WK600-W

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Панов, за монитор можеше за същите парички да му предложиш ''borderless 3 side''(за 24''-я модел). Инак фирмата посочена от теб не ми вдъхва доверие, а и има някои уловки(Доставка и начин на плащане). Другото, което ми прави впечатление е, че масово се предлагат монитори с поддръжка на ''FreeSync'', което е безсмислено при добавянето на карта от ''Nvidia''. Безсмислено, защото предлаганите монитори са нисък клас и никога няма да дочакат нещо от зелените. Също така не виждам вариант 9400F + 1660Ti без да се изреже до кокал от останалите компоненти. Все пак в увода пише, че се търси конфигурация за работа и игри на средни настройки. Но пък и не се знае с каква резолюция ще бъде новият монитор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Също толкова орязана колкото и горната с 9400F/1660Ti е 50лв нагоре без афтърмаркет охладител. Не че е оптимално, даже изобщо.

За монитори без официално сертифициране има редица списъци из нета - ето един примерен: цък. Общо взето почти всеки 75Hz монитор е Adaptive Sync / Freesync сертифициран, та го репоръчах като изгоден 24 инча IPS 75Hz - което си е предимство без значение от синхронизацията. Като се има предвид, че фирмата действително е базирана в Унгария с всичките последствия от това, когато не пестиш много или опреш до обслужване, може би по-добрият вариант е AOC 24V2Q, който е именно borderless от трите страни. Все нямат пълно регулиране на стойката, което си е недостатък.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, PANOV написа:

Също толкова орязана колкото и горната с 9400F/1660Ti е 50лв нагоре без афтърмаркет охладител. Не че е оптимално, даже изобщо.

За монитори без официално сертифициране има редица списъци из нета - ето един примерен: цък. Общо взето почти всеки 75Hz монитор е Adaptive Sync / Freesync сертифициран, та го репоръчах като изгоден 24 инча IPS 75Hz - което си е предимство без значение от синхронизацията. Като се има предвид, че фирмата действително е базирана в Унгария с всичките последствия от това, когато не пестиш много или опреш до обслужване, може би по-добрият вариант е AOC 24V2Q, който е именно borderless от трите страни. Все нямат пълно регулиране на стойката, което си е недостатък.

Нека G. Koleff напише какъв монитор смята да закупи, защото ако е FHD 1660 е достатъчна за неговите изисквания. А ти дай конфигурация с 9400F + 1660Ti за 1550 лъва. Аз не мога да измисля такава, която да е различна от боклук. 

П.П. Сериозно ли усещаш тези 15Hz?:D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Jorge написа:

Нека G. Koleff напише какъв монитор смята да закупи, защото ако е FHD 1660 е достатъчна за неговите изисквания. А ти дай конфигурация с 9400F + 1660Ti за 1550 лъва. Аз не мога да измисля такава, която да е различна от боклук. 

Не съм наясно с мониторите и различията между посочените от вас за жалост. Нямам и големи предпочитания честно казано, единствено да е 24" (ориентировъчно).

Относно конфигурациите, виждам различни варианти, главно 9400F + 1660 и Ryzen 5 3600 + 1660. Каква е разликата между двата варианта? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, G.Koleff написа:

Относно конфигурациите, виждам различни варианти, главно 9400F + 1660 и Ryzen 5 3600 + 1660. Каква е разликата между двата варианта? 

Никаква. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Jorge написа:

Не, защото не съм на 75Hz. Като има прилични IPS панели с такава честота на тази цена за мен са добри бюджетни решения спрямо стандартните 60Hz.

За интелската - подобна на горната бях събрал набързо с друго SSD, но с B365M Pro4, AEGIS 3000 памети, 9400F и 1660Ti на GB. Или от Варио:

ASrock B365M Pro4

intel Core i5-9400F

G.Skill Aegis DIMM Kit 16GB F4-3000C16D-16GISB

ADATA SX8200 Pro 512GB

EVGA GTX 1660 Ti XC Black

Seasonic SSR-500LC

TT Versa H26 TG

1552

Има си спестявания и уговорки, но това с разпънат бюджет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, PANOV написа:

Не, защото не съм на 75Hz. Като има прилични IPS панели с такава честота на тази цена за мен са добри бюджетни решения спрямо стандартните 60Hz.

За интелската - подобна на горната бях събрал набързо с друго SSD, но с B365M Pro4, AEGIS 3000 памети, 9400F и 1660Ti на GB. Или от Варио:

ASrock B365M Pro4

intel Core i5-9400F

G.Skill Aegis DIMM Kit 16GB F4-3000C16D-16GISB

ADATA SX8200 Pro 512GB

EVGA GTX 1660 Ti XC Black

Seasonic SSR-500LC

TT Versa H26 TG

1552

Има си спестявания и уговорки, но това с разпънат бюджет.

Става твоето предложение изключвайки кутията и дъното, но явно няма как. Според мен(споменато е по-горе, че се търси 24'' монитор, което ще да е 1080p) е логично да се заложи на 1660, а със спестените средства да се подменят тези 2 компонента. 

П.П. Към G.Koleff - напиши какви средства ще отделиш за монитор и да ти се предложи завършена конфигурация. Предложението на Панов е отлично предвид бюджета(прехвърлил го е с едва около 3,3%). И търпи лека корекция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, може и с 1660, предвид разликата в производителността и това, че питащият не е претенциозен към заглвията, така че да се преориентират някои средства, а може би да остане и за афтърмаркет охладител. :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако броят Куди, има значение за работата, нещата май не са баш еднакви. Доколкото виждам, авторът е поставил игрите на второ, а не на челно място в дейностите, заради които се избира конфигурацията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, sliderum написа:

Ако броят Куди, има значение за работата, нещата май не са баш еднакви. Доколкото виждам, авторът е поставил игрите на второ, а не на челно място в дейностите, заради които се избира конфигурацията.

confused donald trump what? staring what did you say GIF

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, sliderum написа:

Ако изобщо работата е графично интензивна. А и тогава няма да е голяма драма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, PANOV написа:

Ако изобщо работата е графично интензивна. А и тогава няма да е голяма драма.

Не е графично интензивна работата. Програмист съм и рам, ссд и процесор са ми на първо място според мен.

преди 15 часа, Jorge написа:

П.П. Към G.Koleff - напиши какви средства ще отделиш за монитор и да ти се предложи завършена конфигурация. Предложението на Панов е отлично предвид бюджета(прехвърлил го е с едва около 3,3%). И търпи лека корекция.

Предложете оптималната конфигурация около описаните от вас компоненти абстрахирайки се от бюджета. Нека не се орязва до 'кокал'. :)' Все пак ориентировъчен бюджет + монитора ми е 1.8к. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вие си знаете, но CUDA все пак помагат и на програмистите за по-бързи тестове  на кода(може да се тестват парчета, изискващи при обичайни процедури рестарти, без рестартите, в контейнер и компилации на кернели и прочие. Ако не се лъжа. Честно казано, не съм особено запознат и не знам дали не става дума само за кодове за силно специфични  задачи, или вече нещата са напреднали в по-широк смисъл. Г-н Колев, само Вие може да отговорите със сигурност на въпроса, ако се движите, запознат и прилагащ, ако Ви върши работа, с най-модерното напоследък в програмистките техники.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...