Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

musicmania

Помощ за избор на колони за ТВ

Препоръчан отговор

Здравейте, 

От няколко месеца търся да си закупя саундбар за телевизора ми /Самсунг/ , но като им чета ревютата, предимно на Сони и са доста отрицателни, във форумите коментарите също не са много "за" купуването на саундбар, стигнах до извода, че се препоръчва по скоро купуването на аудио система или колони с буфер. Бюджета ми е 400-500лв, като предимно ще се гледат филми и музика ще се слуша от време на време. Свързването или с оптика, или с блутут, без значение 2.1 или 5.1, стига да ми е в бюджета. Не съм наясно с тях и ви моля за помощ при избора, важното е да е чист хубав звука  и бас :) Мерси

Нещо такова, това не знам дали става, но има доста положителни отзиви - Logitech Z906 3D-Stereo-Lautsprecher, schwarz https://www.amazon.de/dp/B004PGM9KY/ref=cm_sw_r_cp_apa_i_6oFRDb01CDR7X

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ще ползваш телевизора за източник няма смисъл да се занимаваш с глупости и излишен разход на средства. 100 левчета те оправят напълно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Jorge написа:

Ако ще ползваш телевизора за източник няма смисъл да се занимаваш с глупости и излишен разход на средства. 100 левчета те оправят напълно.

Телевизор, телефон.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, musicmania написа:

...

Нещо такова, това не знам дали става, но има доста положителни отзиви - Logitech Z906 3D-Stereo-Lautsprecher, schwarz https://www.amazon.de/dp/B004PGM9KY/ref=cm_sw_r_cp_apa_i_6oFRDb01CDR7X

Нещо такова ще те метне в нервно-паралитичен куест. Този лъжетек е правен в гаражите на Мао Цзедун. Импулсното захранване е равностойно на чушкопек. Напича вътре като трифазен тостер. Пърдялката докарва някакъв фонов джангър, но сателит-пискуните са все едно си поставил порцеланово биде пред устата на актьорите. Хвалбарите на положителните отзиви да разтворят чадъра и право при доктор Хаус, да им примери температурата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С лоджитека чист бас и звук, няма как да стане. Това се отнася за всички пластмасови тонколни.

На какво държиш повече музика или филми.

Ако е за музика основно тонколоните, трябва да са две (класическо стерео 2.0), за филмите съответно 2.1 (5.1 и т.н. конфигурации)

Тъй като бюджета е малък и явно трудно да се вместиш с усилвател + тонколони, ще трябва да избираш от активните тонколни (като примера по-горе, но корпусите/кутиите да са от "дърво")

От къде ще се пазарува (чужбина или BG)?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За този бюджет не мога да предложа добре звучаща аудио система за музика, но ако ще са приоритет филми тогава ще върши работа Logitech също и Edifier имат не лоши тонколони, както и саундбар на марка по избор . 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, oic написа:

С лоджитека чист бас и звук, няма как да стане. Това се отнася за всички пластмасови тонколни.

На какво държиш повече музика или филми.

Ако е за музика основно тонколоните, трябва да са две (класическо стерео 2.0), за филмите съответно 2.1 (5.1 и т.н. конфигурации)

Тъй като бюджета е малък и явно трудно да се вместиш с усилвател + тонколони, ще трябва да избираш от активните тонколни (като примера по-горе, но корпусите/кутиите да са от "дърво")

От къде ще се пазарува (чужбина или BG)?

Без значение, може и от тук и от Амазон. По скоро музика, филми си гледам също, нещо с як бас и добър звук.;)

преди 3 минути, AAUUXX написа:

За този бюджет не мога да предложа добре звучаща аудио система за музика, но ако ще са приоритет филми тогава ще върши работа Logitec също и Edifier имат не лоши тонколони, както и саундбар на  арка по избор . 

Да, за Edifier съм чувал добри отзиви. Можеш ли за този бюджет до 500-550 да ми предложиш нещо добро с як бас

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, musicmania написа:

Без значение, може и от тук и от Амазон.

Може да си ги купиш откъдето си искаш, но прочети отново какво са ти написали хората.

"Това се отнася за всички пластмасови тонколни."

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Колев60 написа:

Може да си ги купиш откъдето си искаш, но прочети отново какво са ти написали хората.

"Това се отнася за всички пластмасови тонколни."

Затова моля за предложения, да не се излъжа по някой боклук:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, musicmania написа:

Да, за Edifier съм чувал добри отзиви. Можеш ли за този бюджет до 500-550 да ми предложиш нещо добро с як бас

Як бас е силно казано, но предвид това което търсите колони със субуфер,  тези на Edifier не са никак лоши. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво разбираш под як бас. За този бюджет разтърсващ бас не може да има.

Пак не каза за музика ли държиш или не.

За музика (основно):

Edifier R2730DB

За филми (основно):

Edifier S350DB 2.1 Активни колони

Един клас от горе (от горните, не за "як бас"):

Edifier S2000 Pro 2.0

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, musicmania написа:

Затова моля за предложения, да не се излъжа по някой боклук:)

Аз не мога да ти предложа нищо в твоя ценови клас а и колегата над мен, във вторият пост ти е дал най разумното предложение. Колони до 100 лева са за пряка реч. Другото е скъпо, приятелю! А , сигурен съм че може би не ти е и необходимо. Дано не ми се обидиш, като стар член на форума, но ти казвам истината.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, oic написа:

Пак не каза музика за музика ли държиш или не.

За музика (основно):

Edifier R2730DB

За филми (основно):

Edifier S2000 Pro 2.0

Edifier R2730DB са прилично звучащи колони, но не се вписват в изискванията "як бас" мисля че 2.1 е по- подходящ избор в случая. На всички е ясно, че за каквото и да е аудио качество е абсурд да се говори при този тип системи, но се търси някакъв компромисен вариант. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, oic написа:

Пак не каза музика за музика ли държиш или не.

За музика (основно):

Edifier R2730DB

За филми (основно):

Edifier S2000 Pro 2.0

За филми по скоро.

преди 1 минута, AAUUXX написа:

Edifier R2730DB са прилично звучащи колони, но не се вписват в изискванията "як бас" мисля че 2.1 е по- подходящ избор в случая. На всички е ясно, че за каквото и да е аудио качество е абсурд да се говори при този тип системи, но се търси някакъв компромисен вариант. 

Тези, нали? Edifier S350DB 2.1 Активни колони

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, musicmania написа:

За филми по скоро.

Ето, това дето са ти предложили е много по добро от пласмасовите колони.https://www.pazaruvaj.com/aktivni-koloni-c4060/edifier/s350db-2-1-p387403081/ Купувал съм такива за мой познат и добре се справят с "филмите".

http://www.dot-media.gr/pdfProduct/010121.pdf

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, musicmania написа:

Тези, нали? Edifier S350DB 2.1 Активни колони

Активни са разбира се, може да ги видите в youtube има ревюта, също свалете да прегледате и user manual. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега погледнах, че може да се сглоби и друг вариант усилвател + тонколони:

Усилвател Tangent Ampster, 2x50W, Bluetooth, class D, черен

Така възможно е да се получи (не със сигурност защото усилавтеля пак е клас D)

Има добра оценка в www.whathifi.comHi-fi

Има даже Sub out. Ако иска по нататък може и един активен субуфер 9"-ка 10"-ка да добави.

И тогава ще усеща като удари бас-а (щом иска по-як бас)

Избира с останалите средства едни букшелф тонколни и готово.

Лошото е че ще трябва да са втора ръка. Защото за нови прилични не стига бюджета:

JBL Arena 130

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, oic написа:

Сега погледнах, че може да се сглоби и друг вариант усилвател + тонколони:

Усилвател Tangent Ampster, 2x50W, Bluetooth, class D, черен

Избира с останалите средства едни букшелф тонколни и готово.

Лошото е че ще трябва да са втора ръка. Защото за нови прилични не стига бюджета:

JBL Arena 130

Така възможно е да се получи (не със сигурност защото усилавтеля пак е клас D)

Има добра оценка в www.whathifi.comHi-fi

Има даже Sub out. Ако иска по нататък може и един активен субуфер 9"-ка 10"-ка да добави.

И тогава ще усеща като удари бас-а (щом иска по-як бас)

A между този JBL и Edifier S350, кой е за предпочитане? ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, musicmania написа:

Ако са в комплект със субуфер са по- добри от Edifier S350, но се надскача значително бюджета, 400лв усилвател, 300лв фронт колони и още 300лв за субуфер. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, AAUUXX написа:

Ако са в комплект със субуфер са по- добри от Edifier S350, но се надскача значително бюджета, 400лв усилвател, 300лв фронт колони и още 300лв за субуфер. 

Оставам си на Edifier :) мерси иначе за предложението.

Иначе това Сони бях харесал да купя https://www.technopolis.bg/bg/Soundbar-sistemi/Soundbar-sistema-SONY-HT-RT4/p/53273

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, musicmania написа:

Това не мога да отговоря еднозначно. Пък и не съм ги сравнявал на живо ,За да изкажа мнение.

Но все пак:

Ако държиш на филмите, и не си взискателен на тема hi-fi качествен звук вземай Edifier S350DB.

Ако искаш да надграждаш, и обичаш музиката, то тогава другият вариант.

Редакция:

Ето ти по-едно ревю за двата варианта (тонколони)

EDIFIER S350DB _ (Z Reviews) _ The Basshead 2.1 / Soundbar Killer

JBL Arena 130 _(Z Reviews)_ Big and Loud and Cheap and Amazing

*имай на предвид за JBL Arena 130, че човека ги захранва със големи мощни моноблокове.(усилватели)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, musicmania написа:

Оставам си на Edifier :) мерси иначе за предложението.

Иначе това Сони бях харесал да купя https://www.technopolis.bg/bg/Soundbar-sistemi/Soundbar-sistema-SONY-HT-RT4/p/53273

колега ако ще даваш 600 лева по добре вземи тези на изплащане са без оскъпяване.... хем към ресивъра можеш да вържеш още неща,след време можеш и колоните да смениш с по големи :) 

https://techmart.bg/Домашно кино Pioneer HTP-075

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, Мирослав Сотиров написа:

колега ако ще даваш 600 лева по добре вземи тези на изплащане са без оскъпяване.... хем към ресивъра можеш да вържеш още неща,след време можеш и колоните да смениш с по големи :) 

https://techmart.bg/Домашно кино Pioneer HTP-075

Малките пластмасови "кубчета" съм ги слушал. Звучат по-зле, откъм качество от активни тонколони на Edifier за около 120 лв.

Ако реши да ги сменя в последствие със качествени (entry level тонколони) минимум 700-800 лв. още за 4 букшелф и център.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 21.10.2019 г. в 21:58, oic написа:

Пак не каза за музика ли държиш или не.

За музика (основно):

Edifier R2730DB

За филми (основно):

Edifier S2000 Pro 2.0

Здравейте отново, сега се чудя дали да не взема S2000 Pro. Можете ли да ми кажете кой ми препоръчвате от двата, няколко дни се чудя, нищо че са ми малко над бюджета, ама дали ше са 400 или 600лв, поне да взема нещо добро. Това ме притеснява, че за филми препоръчвате 2.1 или 5.1, а тези са 2.0 Поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...