Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Бербатов обмисля да се кандидатира за президент на БФС, има ли смисъл от това ? По - добре ли ще е от Боби Михайлов ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Все си мисля, че не добър футболист, а добър мениджър по- би свършил работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен, ако сега БФС тръгне стремлаво нагоре, след 20-30 години ще имаме относително добър национален тим, след 50 добрър футбол като цяло в страната. Обаче се съмнявам БФС да тръгне нагоре. И футболът е както всичко останало - пречупено през призмата на горделивият и нещо не умеещ българин. Днес нямаме добри треньори, нямаме добри футболисти, нямаме и добри клубове, нито стадиони, нито икономика - футболът е индустрия. В БГ обаче се мъчат да го изродят до национална отговорност, което си е чисто престъпление. И Л. Пенев, и Батков по БТВ се изказаха много потресаващо - смятат за правилно клубовете да са длъжни да наемат български футболисти. Въпросът е защо сега те не го правят? Отговорът е ясен - не са достатъчно добри. Още по-лошото е, че и Пенев и всички топ български футболисти са натрупали целия си значим опит в чужбина. Който и да е - Бербатов, Стоичков, Пенев, Ст. Петров - всичките топ футболисти на БГ са изградили кариерите си в чужбина. Тези футболисти дърпаха националния отбор и с тези футболисти националният бе най-силен. За вътрешното първенство, то може и с чужденци, и с българи. Въпрос на пазар е - кой какво може и на каква цена. За да има силни български футболисти, трябва и силна лига с поне 10 равностойни отбора, изградена индустрия изразяваща се от детско обучение, та до последна заплата. Ест, това в условията на свободна конкуренция с Европа, а не по задължение и насила. Насила да държат 50 процента от тима да са българи (примерно както се изказа Батков). На клубът не му е работа да се грижи националният отбор да има обиграни играчи - на клубът му е работа да взима най-добрите според цената и да печели трофеи. Националният отбор може и ще е най-силен, ако в него играят само български футболисти, които са топ титъляри в топ световните клубове, както бе Стоичков, както бе Бербатов и т.н. Според мен ще е фатална крачка назад да се извиват ръцете на клубовете да играят с българи. Въпросът колко и кога ще се появят качествени треньори, също е много относителен. Днес топ тренчорите на БГ се подвизават или в трагичното ни първенство, или по Казахстан и т.н. Няма нито един българин от ранга на Клоп, Спецялния и т.н. Как да стане да има футбол в БГ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имам една питанка. Как стои прехвърлянето на деца и юноши (аматьори) в други клубове? Трябва ли съгласие от първия клуб или може свободно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Slevin_Kelevra написа:

Бербатов обмисля да се кандидатира за президент на БФС, има ли смисъл от това ? По - добре ли ще е от Боби Михайлов ? 

Съмнявам се и то не, защото иде реч за Бербатов. Футбол не става от днес за утре, а последните десетилетия този спорт бе тотално разсипан - ние вече нямаме ни треньори, ни футболисти, ни школи, ни нищо,  само далаверата братче, а отборите заприличаха на сиропиталища за мамини некадърници. Само, като се замисля, че в нашия град - население под 10К жители - освен официалния стадион на местния отбор, имаше: два външни, два квартални, един на пожарната и още 4-и към училищата; а днес няма нито един от тях ...... извинявам се, ама как да стане. Лапетиите съвсем сами - без абсолютно никакво участие на възрастни и родители - сами си организирахме първенства, играехме дори посред зима в снега. Сега децата ги гледам, като вързани в краката, топка не са виждали през живота си и поне половината с наднормено тегло.

Та не виждам как само единия Бербатов или който ще да е, ще промени това положение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, DarkEdge написа:

Все си мисля, че не добър футболист, а добър мениджър по- би свършил работа.

Докато шефове в БФС са бивши футболисти, потъването ще продължава. Най- големите успехи на българския футбол се случиха след управлението на човек, който е играл футбол само за удоволствие. Ама то спокойно може да се види и  колко от шефовете на FA примерно са футболисти. А футбола там е на едно, съвсем друго ниво.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, DebianBuster написа:

Аз имам една питанка. Как стои прехвърлянето на деца и юноши (аматьори) в други клубове? Трябва ли съгласие от първия клуб или може свободно?

Има картотека, която седи в клуба и ако даденият футболист успее да си я вземе, мисля че няма проблем. НО картотеките се заверяват във регионалното звено на футболният съюз, така че има някакви формалности

преди 9 часа, Slevin_Kelevra написа:

Системата е гнила, докато не се смени, все назад ще върви и държава и футбол.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Slevin_Kelevra написа:

Президента на Славия преди десетина дена си даде мнението за Бербатов - не става, поради  това, че се бие доста в гърдите, макар това да не изглежда така за феновете.  Аз запомних това мнение, защото и аз се бях замислил, дали пък Бербатов не е подходящ. Но като каза, че е дефакто егоист, се замислих и аз, дали тия лица, които гледаме по телевизията, са тия, които са и зад камерите. Определено не. Бил съм заедно с една "звезда", дето даваше интервюта по Нова и други телевизии, знам какво говореше, знам и какво си говорехме, разбрах и какъв е характера и. Така, че не се впрягай толкова за Бербатов. Едно се говори, друго се върши и трето е как те възприемат околните. 

преди 3 часа, Denitsa55 написа:

Стоичков тренираше здраво и не е мислил изобщо за милиони.

Най-големите футболисти са израснали в бедност и не са били разглезени.

да, бедност в началото, после бързо си купуваха Мерцедеси дори по време на комунизма. Една звезда през 80-те, се омъжи за една комшийка - сестра на най-добрия ми приятел от детството. Ами 120 лева заплата вземаха, но ни вози с Мерцедеса :) Това някъде средата на осемдесетте. То  Мерцедеси имаха само митничарите, какъвто беше комшията над мен, дето и той ни вози. Та тогава в Мерцедеси бяха митничари и футболисти.  Даже на футболиста Мерцедеса бе по-нов модел от тоя на митничаря -  очиларката срещу конската глава дизел с 60 коня някъде ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 43 минути, Denitsa55 написа:

Добре, че Славков измоли Блатер за пари за нова сграда на БФС.

Къде е причината тогава сега българския футбол да отнася 6 парцала и на национално и на клубно ниво?

Навремето не бе кой знае колко по-добре. През осемдесетте в Мексико, дори имаше един лаф - Едно Вуци и 11 куци.  До 1994-та нямахме и една победа на световно.  Дори самото ни класиране за световното през 1993-та, бе най-големият късмет на БГ футбола ни.  По време на комунизма имахме доста шампиони, но във футбола бяхме кръгла нула. Почти.    Само че комунистическото минало доста помогна за футбола ни през 90-те. По време на комунизма, дори аз имах желание да играя футбол, но не ме огря, щото само желание не стигаше. Трябваше да отговаряш и на определени критерии. Не е като сега - мама решила да те запише на футбол и вече ако издържи финансово, си големия футболист! Не. Навремето ме викаха за няколко спорта разни треньори, но по различни причини аз не отидох. Викаха ме за академично гребане, за баскетбол, за овчарски скок...особено показателен бе разговора ми с треньора, дето ме викаше за овчарски скок. Просто му казах - не искам да тренирам овчарски скоок, а скок на височина, щото и тогава Стефка Костадинова бе световна рекордьорка, а баща ми доста харесваше скока на височина. Не ме влечеше толкова Сергей Бубка, макар че баща ми го харесваше :)   Та така - казах му на оня - ако е скок на височина, да. Иначе не. Другите дето ме викаха за академично гребане им викам - трябва ли непременно да уча в спортното училище? Те ми казаха  ДА и бяхме до там.  Просто навремето си имаше някакъв път, избираха се точно определени хора с точно определени качества. Не е като сега, дето Сульо и Пульо стават футболист или певец, без изобщо да имат качества за това, освен едно голо желание, обикновено на мама!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 37 минути, Кико написа:

По време на комунизма имахме доста шампиони, но във футбола бяхме кръгла нула.

Има истина и в това - доста се преекспонират нещата, що се касае за футбола "време оно": на практика освен '94- а, нямаме кой знае какви успехи в този спорт. И което лично мен ме разочарова още повече, е че в много други дисциплини имаме вече баш шампиони, на баш световно ниво, ала никой не ги бройка за нищо - та за това и ги губим под чужди флагове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Denitsa55 написа:

Къде е причината тогава сега българския футбол да отнася 6 парцала и на национално и на клубно ниво?

Според мен, не случайно попитах как става трансферът на млади футболисти, там е ключът от бараката. Доколкото разбирам от правилниците на БФС, футболист-аматьор над 16 години може свободно да премине в друг аматьорски клуб. Също, след 16 годишна възраст, на футболист-аматьор може да се предложи професионален договор първо от клуба му, но той има право да откаже и да сключи професионален договор с друг клуб.

Аз докато тренирах последно (преди 15-тина години), нямаше такова нещо. Много от нас не продължиха с футбола, защото не бяхме достатъчно добри за парите, които клубът ни искаше за нас. И ние не можехме да играем другаде, освен в нашия клуб. Дефакто се разделихме на 3-вида: 1. Играчи, които останаха да си играят в клуба, 2. Играчи, които бяха закупени и 3. Играчи, за чийто клубовете не даваха повече от 3-4 хил.лв, но собственият ни клуб искаше 30-40 хил. лева. Ест, последните не продължихме с футбола. И това говоря за третодивизионен клуб, в малък град, с постоянно трениращи 30-40 за всяка възраст, с мъжки, юношески и детски отбори. По онова време всеки малък град имаше 3-те отбора, някъде не достигаха и деца играеха за юноши. Тогава, за разлика от днес, десткият футбол бе бизнес, каквъвто трябва да е. Много от месните бизнесмени инвестираха в нас. Помня, като юноша, мачовете от първенството бяха всеки четвъртък и в продължение на месеци не бях стъпвал в четвъртък в училище, защото пътувахме с автобус в цялата област. Не бяхме лишени от нищо - символична месечна такса от 5лв, екипи, душове, треньори, техника. Дори ни водеха по ресторанти. Днес, в същият малък град, същите бизнесмени ги има и нито един от тях не се занимава с футбол. Някои с тайкуондо, други с баскетбол. 2011г. говорих с единя от тях, който много уважавам по ред причини, и той ми сподели, че вече нямало как да се правят пари от детски футбол, защото всеки може да ходи да си подпише където си поиска. Тогава се замислих за мен, за другите като мен, чийто родители нямаха 30-40 бона да платим на клуба, за да ни пусне да играем в друг. Помислих си, че е добре. Все пак не сме роби. Обаче преди 2-3 години ми направи впечатление колко зле е станало. Има само един клуб, чийто президент и треньор е един добър бивш играч от моя набор. Нямат треньори за ОФП, за атлетика. Базата си е точно, както когато аз тренирах, но много по-занемарена. Дори вече ги няма допълнителните местещи врати, изкуствената стена. Застроени са помощните игрища. Тез деца (общо са 20-тина само) са изцяло на издржката и отговорността на треньора, кото видно го прави от добра воля и основното с което помага, е времето прекарано в треноровки. Няма нито един спонсор. Та, замислих се, че всичките ни споносри, които трошаха маса пари за нас и се грижеха да не се лишаваме от нищо, не са го правили, защото много обичат децата, а за пари. Знаели са, че много от нас ще превърнат в добър продукт и ще полчат съответната цена. Днес, когато няма начин да я получат, заради свободата на избор, те просто не си прахосват парите. Никой нормален бизнесмен няма да тръгне да троши десетки хиляди на месец за заплати, екипировка и оборудване, наеми без да има гаранция за възвръщаемост. Единствените печеливши от цялата система са големите клубове, които искат млади играчи, но не и да плащат за тях, а да ги взимат на готово. Естествено, със съответните последици. Вече в БГ единствените, които имат развит детски футбол, са големите отбори за които не е проблем да си задържат топ играчите. Но масовият детски футбол, не съществува. От там вече не идва и достатъчно качество за мъжете и т.н. И, сега е точно таква дупка. Преди 10-тина години детският масов футбол изчезна, което пролича днес.. Нито един футболист на средно световно ниво.. Утре ще е още по-зле.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, sound написа:

Има истина и в това - доста се преекспонират нещата, що се касае за футбола "време оно": на практика освен '94- а, нямаме кой знае какви успехи в този спорт. И което лично мен ме разочарова още повече, е че в много други дисциплини имаме вече баш шампиони, на баш световно ниво, ала никой не ги бройка за нищо - та за това и ги губим под чужди флагове.

Сещам се, че на времето на мода не бе само футбола. Много си тачехме примерно Леката атлетика, Художествената гимнастика, Вдигането на тежести, Бокса и особено Борбата. Пиша ги с главни букви да се отличават :)  Имаше и други разбира се. Футбола обаче се приемаше малко на майтап, щото там нямахме никакви успехи.  Дори навремето имаше едни смешки, дето се разпространяваха на магнитофонна лента и кой каквото намери, щото малко имаха касетофони. Та там точно се иронизираше играта ни с Англия. Примерно нещо такова - "Вече цяло полувреме англичаните играят, нашите ги гледат. Нека, гледат, нека се учат. ..." Който иска, може да си намери тия бисери от бай-Тошово време :) Понеже сега стана въпрос за шайбите от Англия, се сетих за тия майтапи. Или се сещам нещо от сорта...Ето, Ангелов( да кажем) напредва и шутира неспасяемо в аут! Такаааа....

В другите спортове имахме много шампиони. През деветдесетте едва ли не всичко отдадоха на допинга, но аз предлагам да се сетим примерно за рекордьора на 100 м бягане в ония времена - Бен Джонсън. Или пък примерно да се сетим за игричките на някои сили в атлетиката, дето разни хермофродити представяха за жени, а си бяха баш мъже :)  Да се сетим и за обвинeнията в тениса навремето, как някои жени всъщност не бяха жени, а мъже. Те и цици нямаха де. Ама кой да се сети да сложи малко силикон :P. Примери десетки мога да давам, ама вече ми изневерява и паметта ;)

ПП: Извинявам се, днес им викаме "джендъри". Много добро наименование за всичко, когато човек иска да не обиди някой на пед*л.  И понеже това вече не се смята за болестно състояние, нека живет всички джендъри  в спорта ;) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човекът, който предаде националния отбор иска да е начело на главната футболна институция в България. СМЯХ !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз смятам, че това са само слухове и Митето няма да се кандидатира. И това, че си бил добър футболист не гарантира, че ще си добър мениджър…

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...