Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, 

Ако не ви се чете цял роман :D - въпросите са удебелени.

Имам няколко въпроса дали някой е ползвал подобно нещо и какво мисли по въпроса.

От догодина(в момента ми звучи все едно е далеч но вече сме с единия крак във 2020), започвам нещо като собствен бизнес успоредно със новата ми работа която също започва от 2020. И двете са свързани със много пътувания, в повечето случай кратки но чести. До сега съм пътувал заради работа малко, и съм избутвал без личен лаптоп само с телефон и служебният лаптоп. Когато пътувам сам някъде, кога на хижа кога някъде другаде в повечето случай съм със много хора около мен и нямаме много време дори за телефоните, да не говорим за лаптоп, затова и никога не съм имал нужда от лесно преносимо устройство. Виждам обаче, че вече устройство ще ми трябва, а опит нямам никакъв...

Появи се идеята, че не искам да нося нищо тежко, особено когато тръгна някъде и ми се свържат 2-3 пътувания кога лични, кога свързани с работа, да нося големи тежки устройства.

Първоначално бях съгласен на 13-15" големина, обаче започнах да си правя някаква равносметка, и установих че предпочитам нещо по малко. Под по малко имам в предвид нещо от типа на MacBook 12, Microsoft surface, Asus Zenbook 3.. иначе казано такива около 12", леки малки и удобни. за носене, когато имаш и друг багаж. 

След като обясних какво си представям, въпроса е че още не съм решил какво точно искам.. Първоначалният ми план беше да купя евтино устройство колкото да избутам докато не съм вкъщи. А за вкъщи да си сложа десктоп. Този вариант малко ме притеснява най-вече заради всичките прехвърляния на данни от едното на другото устройство всеки път... Ако намеря удобен лесен вариант за пълна синхронизация бих го предпочел, но си мисля че няма да стане. Затова помислих на 2ри вариант който ме заинтригува повече - по-мощно устройство което вкъщи да свържа към станция, и там да имам свързано всичко нужно, монитор, мишка клавиатура и т.н. Лошото е, че мощно устройство във малки размери е трудно да се намери.

Никога не съм ползвал MacOS, не знам как стоят нещата там като цяло, нито с програми платени/безплатни, свързване на външни устройства, по точно android телефон..  Цялостно държане на OS и т.н. и т.н.

Прегледах и алтернативите - Surface, zenbook, lenovo някакво гледах но не ме впечатли много.. дори гледах razer blate stealth 12.5" но ми е ненужен защото игри няма да играя.

Някой ползвал ли е нещо от изброените(Macbook 12", Asus zenbook 3, Microsoft Surface и т.н. 12") със някаква докинг станция? Няккакви проблеми, впечатления? 

Лаптопа ще се ползва най много за офис пакета - това вече го избутват и нисък клас, тук е ясно. Понякога ще се използва photoshop или друг вид photo editor. Доста по рядко ще се ползва VideoEditor. Разбира се като е личен ще се ползва за гледане на филми, страници и други неща, без игри... Въобще, ще свърши ли работа лаптопа да се ползва вкъщи със монитор, за да имам 1 устройство и да не се налага постоянно прехвърляне на файлове и т.н. от едното на другото устройство.

Другото което конкретно за MacBook, как стоят нещата там със емайл/календар - мога ли лесно ги синхронизирам със андроид.. най-вече календара и срещи/задачи? 2те причини които ме дърпат от MacBook е операционната система (никога не съм я ползвал) и притеснението че по всички ревюта за свързване с монитор повечето хора не са много доволни - особено 4К..

Наистина ли батерията на Macbook 12 издържа по 10 часа ли колко там се водят? 

Ех, написах роман, надявам се да не ви доскучае докато го четете. :D 

Благодаря предварително за отговорите

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чудя се докъде може да стигне глупостта. Какъв ви е проблемът да си закупите нормален лаптоп с нормален екран. Какви докинг станции и какви 5 лева, че и на някакви безумни цени?

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отиваш с единствената си техника и единствените си файлове в хижа, докато пиете ви изнасят багажа и сте game over.

Много по-логично е да имате настолна машина във вас за сериозна работа и някакъв лаптоп за път.

Много добре помислете за какво ще се ползва лаптопа, как ще се пренася и съответно какъв размер да е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, plamen_petrov_80 написа:

Отиваш с единствената си техника и единствените си файлове в хижа, докато пиете ви изнасят багажа и сте game over.

Много по-логично е да имате настолна машина във вас за сериозна работа и някакъв лаптоп за път.

Много добре помислете за какво ще се ползва лаптопа, как ще се пренася и съответно какъв размер да е.

Разбира се, че някъде периодично ще си записвам всико нужно и няма да ме притеснява това, че ще си изгубя всички файлове и информация.

Не се притеснявам от крадежи, не живея във БУлгариСТАН.. 

Помислил съм и много ясно знам че не искам да нося голям размер лаптоп. 

преди 7 часа, Емил Костов написа:

Чудя се докъде може да стигне глупостта. Какъв ви е проблемът да си закупите нормален лаптоп с нормален екран. Какви докинг станции и какви 5 лева, че и на някакви безумни цени?

Явно не пиша на Български.  Да взема да опитам на друг език ли? Проблема ми е, че НЕ ИСКАМ да нося със мен голямо устройство, искам вкъщи като се прибера да седна спокойно на голям монитор да си върша каквото имам да върша. Какви цени са безумни? На какво?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На работа съм с подобен лаптоп:

https://ardes.bg/product/hp-elitebook-755-g5-doking-stantsiya-hp-2013-ultraslim-2mn16av-30048384-d9y32aa-116066

Само че с по-новия Ryzen 7 3700U (не намирам такъв модел, май е разпродаден навсякъде) и докинг, какъвто се предлага в комплекта. Много е удобно - работиш си с външен монитор, клавиатура и мишка, а когато ми трябва нещо да правя в къщи или извън офиса с лаптопа, директно го откачам от докинга и го вземам. Може да се вържат и още монитори, въпреки че си ползвам екрана на лаптопа като втори монитор. Важната информация винаги можеш да си я съхраняваш в някой облак и евентуално на външен диск/USB, като периодично си добавяш новите неща. На колкото повече места я имаш, толкова по-голяма е вероятността при проблем да си я възстановиш.

Интересно е как все се намират в този форум хора (и то едни и същи), дето все казват на бялото черно? Човека това си е решил, това търси. Вие като не сте ползвали подобно нещо не значи, че никой не трябва да ползва и не върши работа. Ако няма да пишете по темата, по-добре нищо не пишете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Raze написа:

На работа съм с подобен лаптоп:

https://ardes.bg/product/hp-elitebook-755-g5-doking-stantsiya-hp-2013-ultraslim-2mn16av-30048384-d9y32aa-116066

Само че с по-новия Ryzen 7 3700U (не намирам такъв модел, май е разпродаден навсякъде) и докинг, какъвто се предлага в комплекта. Много е удобно - работиш си с външен монитор, клавиатура и мишка, а когато ми трябва нещо да правя в къщи или извън офиса с лаптопа, директно го откачам от докинга и го вземам. Може да се вържат и още монитори, въпреки че си ползвам екрана на лаптопа като втори монитор. Важната информация винаги можеш да си я съхраняваш в някой облак и евентуално на външен диск/USB, като периодично си добавяш новите неща. На колкото повече места я имаш, толкова по-голяма е вероятността при проблем да си я възстановиш.

Интересно е как все се намират в този форум хора (и то едни и същи), дето все казват на бялото черно? Човека това си е решил, това търси. Вие като не сте ползвали подобно нещо не значи, че никой не трябва да ползва и не върши работа. Ако няма да пишете по темата, по-добре нищо не пишете.

Здрасти. Благодаря ти много за мнението. Аз също имам такъв HP но тази седмица го оставих във офиса не мога да ти кажа точният модел. Само знам, че е по малък от 15 инча сякаш беше EliteBook 840G, знам че старият ми служебен беше 13.3" този сякаш е 14"., а да и е със интелски процесор но дизайна е точно този. Отново със докинг станция и 2 монитора свързан. Всъщност от него се замислих и ми дойде на идеята за лаптоп + докинг станция за лична употреба. Просто ми се струва излишно голям и тежък за да си взема такъв. Аз когато съм на път, ако си нося личния ще е само за някакви основни неща. Когато обаче не съм на работа заминал нанякъде по моите си проекти, ще се ползва по интензивно и повече. 

Даже когато ми дойде това на идея, си мислех дали да не си взема точно такъв личен и да мога ако се наложи от вкъщи да работя, да мога да свържа служебният към тая докинг станция, но се отказах защото политиката на фирмата ни е такава, че от вкъщи не можем да работим.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кражбата е само една много малка част от възможностите да останеш без работеща система.

Ако бизнеса ти е важен - две системи са по-добре от една - лично мнение.

Лошото е, че само ти знаеш точното естество на работа и начина по които я вършиш. След като ще правиш редовен бекъп, защо синхронизацията те плаши?

Лично аз не знам как работите на лаптопи (и изобщо техника) без да знаете модела й.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, plamen_petrov_80 написа:

Кражбата е само една много малка част от възможностите да останеш без работеща система.

Ако бизнеса ти е важен - две системи са по-добре от една - лично мнение.

Лошото е, че само ти знаеш точното естество на работа и начина по които я вършиш. След като ще правиш редовен бекъп, защо синхронизацията те плаши?

Лично аз не знам как работите на лаптопи (и изобщо техника) без да знаете модела й.

Кражба или друга причина, имам ли нужните файлове прибрани някъде на външен носител, облак и т.н, не се притеснявам и ще се радвам да сменя темата - безинтересна ми е.

Лично мнение - благодаря, всеки има право на мнение.

Бекъп на файловете не ми е бил никога проблем. Синхронизацията ме плаши защото все още не мога да си намеря удобен софтуер (в момента съм на личният си компютър със Линукс) да постигна синхронизация на календара, когато направя някаква среща/задача дали на компютъра или на телефона, да ми е актуално и на 2те устройства. На новата машина най-вероятно ще се разделям със линукса. Още не знам само дали ще е Windows или някой MacBook. 

Служебните лаптопи при нас ги сменят като топъл хляб, спрях да следя всеки модел и  частите вътре. Не ми е нужно при положение, че работата ми хич не е свързана със някакъв тежък софтуер, така, че разлика от всичките 4 устройства ползвани от мен до момента не съм намерил. Винаги са работили еднакви а са все по нови и нови модели... то като ползвам за моята работа само лек софтуер... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От цялото писане разбирам че искаш някой да ти каже "Да, вземи си мака". Това не ме кефи, онова не ме впечатлява, третото го имам.... Не разбрах къде ти е точно дилемата на теб?  

По принцип има достатъчен избор на ултрапортативни машини, стига естествено да имаш и достатъчен бюджет. Ако не е тайна покажи ни конкретен макбук (защото все пак са в различни конфигурации) че и ние да го оценим. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, zlinaka написа:

От цялото писане разбирам че искаш някой да ти каже "Да, вземи си мака". Това не ме кефи, онова не ме впечатлява, третото го имам.... Не разбрах къде ти е точно дилемата на теб?  

По принцип има достатъчен избор на ултрапортативни машини, стига естествено да имаш и достатъчен бюджет. Ако не е тайна покажи ни конкретен макбук (защото все пак са в различни конфигурации) че и ние да го оценим. 

Не очаквам някой да ми каже, купи си го. По скоро се надявам  на човек ползвал такъв да се отзове и да даде мнение. По това което виждам нов тук не може да се намери точно модела който гледах, MacBook 12 със i5 processor, останалите имат m3 процесори.. Разгледах и други машини, като Xiaomi AIr 12"  разглеждах и някакъв sufrace, hauwei matebook. 

Ще разгледам 13" , 12 не е толкова разпространено и малък избор има. Май ще се прежаля че не напълно малък какъвто имах като план. Все пак още нищо конкретно не съм решил. Просто наистина искам нещо компактно като го взема с мен.  Да задавам най-много въпроси за мак, защото имам най-малък(никакъв) опит със техни продукти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Взимаш това:
https://www.olx.bg/ad/portreplikator-dell-dock-wd19-180w-za-nay-novite-profesionalni-mashini-CID632-ID80IWK.html
Избираш си малък размер на дисплея от същия търговец, например:
https://www.olx.bg/ad/dell-latitude-7390-quadcore-i7-4-2ghz-13-3-ips-8-256-garantsiya-sep-22g-CID632-ID7UOFE.html
Така мисията е изпълнена.

Изпратено от моят Mi A2 с помощта на Tapatalk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, vasettoo написа:

Взимаш това:
https://www.olx.bg/ad/portreplikator-dell-dock-wd19-180w-za-nay-novite-profesionalni-mashini-CID632-ID80IWK.html
Избираш си малък размер на дисплея от същия търговец, например:
https://www.olx.bg/ad/dell-latitude-7390-quadcore-i7-4-2ghz-13-3-ips-8-256-garantsiya-sep-22g-CID632-ID7UOFE.html
Така мисията е изпълнена.

Изпратено от моят Mi A2 с помощта на Tapatalk

Да, тази алтернатива също е доста интересна,  както опцията със HP. Бях забравил за DELL ако трябва да съм честен. Трябва да видя при мен какви са цените. Благодаря за предложението.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Martin Chuchukov написа:

Разбира се, че някъде периодично ще си записвам всико нужно и няма да ме притеснява това, че ще си изгубя всички файлове и информация.

Не се притеснявам от крадежи, не живея във БУлгариСТАН.. 

Помислил съм и много ясно знам че не искам да нося голям размер лаптоп. 

Явно не пиша на Български.  Да взема да опитам на друг език ли? Проблема ми е, че НЕ ИСКАМ да нося със мен голямо устройство, искам вкъщи като се прибера да седна спокойно на голям монитор да си върша каквото имам да върша. Какви цени са безумни? На какво?

И колко е голям и тежък един лаптоп с 15,6 инча монитор, а щом искате да си съсипвате очите то си е ваш проблем. А и ако това не е бзумна цена здраве му кажи. Все пак вие си решавате.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Raze написа:

Сериозно ли му предлагаш да вземе това от продавалник, на завишена цена и без гаранция? Да не би ти да си продавача, ако е така, още по-лошо за теб.

За лаптопа също не бих дал толкова пари на непознат, а от серията има доста по-нови оферти:

Още не бях стигнал до докинг станцията. Разглеждах лаптопа, тук мога да си намеря чисто нов разбира се, няма да дам толкова пари за 2ра ръка. Версията която той предлага за 2500 излиза български пари.  Ще го обмисля.

Относно докинг станцията, още дори не съм я търсил тук. :)

преди 3 минути, Емил Костов написа:

И колко е голям и тежък един лаптоп с 15,6 инча монитор, а щом искате да си съсипвате очите то си е ваш проблем. А и ако това не е бзумна цена здраве му кажи. Все пак вие си решавате.

Достатъчно голям и тежък по моето виждате за неудобство. Това, че имаме различни мнения не значи че вашето мнение е правилно и много ще се радвам да престанете да ми го натяквате, и да се държите снизходително така сякаш само вие знаете и разбирате от всичко, а аз не.

Отново със цената се опитвате по същият начин да действате. Да не би да взимам и харча вашите ПАРИ, че толкова ми натяквате че това е безумна цена? За мен това не е проблем да го платя и съм преценил, че искам да го купя. Когато започна да харча Вашите пари, заповядайте с нападките колкото искате!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, Емил Костов написа:

Човека търси съвет , а не да му четеш конско какво ще прави с парите си е негов проблем . Ти сигурно като ти дойде клиент и му казваш 150 лв струва ремонта питаш ли го има ли няма ли пари ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, adersa написа:

Човека търси съвет , а не да му четеш конско какво ще прави с парите си е негов проблем . Ти сигурно като ти дойде клиент и му казваш 150 лв струва ремонта питаш ли го има ли няма ли пари ?

Аз не му чета конско. Опитвам се да го накарам да помисли малко. От 6 годишен нося очила. Та щом иска да работи с офис пакет на 13 инфов монитор да го пробва преди това, вместо да хвърли 2500 за нещо тънко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Емил Костов написа:

Аз не му чета конско. Опитвам се да го накарам да помисли малко. От 6 годишен нося очила. Та щом иска да работи с офис пакет на 13 инфов монитор да го пробва преди това, вместо да хвърли 2500 за нещо тънко.

Според Вас защо търся докинг станция? тоя лаптоп че ще го нося с мен, не значи че 15 часа на ден ще го гледам! Когато съм вкъщи на голям екран, когато не съм вкъщи ще се ползва по-малко. Но вие просто искате да докажете по някакъв начин, че сте прав. 

преди 11 минути, adersa написа:

Аз тънак лаптоп не бих си взел никога .

Същото казвах преди години, сега установих че за моите нужди точно този тънък който никога уж нямаше да си взема, ми е най-удобното нещо. До скоро не ми трябваше и затова не съм и търсил да купувам. Времената се менят и съвет от мен, никога не казвайте никога :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 8.12.2019 г. в 1:32, Martin Chuchukov написа:
Здравейте, 

Ако не ви се чете цял роман  - въпросите са удебелени.

Имам няколко въпроса дали някой е ползвал подобно нещо и какво мисли по въпроса.

От догодина(в момента ми звучи все едно е далеч но вече сме с единия крак във 2020), започвам нещо като собствен бизнес успоредно със новата ми работа която също започва от 2020. И двете са свързани със много пътувания, в повечето случай кратки но чести. До сега съм пътувал заради работа малко, и съм избутвал без личен лаптоп само с телефон и служебният лаптоп. Когато пътувам сам някъде, кога на хижа кога някъде другаде в повечето случай съм със много хора около мен и нямаме много време дори за телефоните, да не говорим за лаптоп, затова и никога не съм имал нужда от лесно преносимо устройство. Виждам обаче, че вече устройство ще ми трябва, а опит нямам никакъв...

Появи се идеята, че не искам да нося нищо тежко, особено когато тръгна някъде и ми се свържат 2-3 пътувания кога лични, кога свързани с работа, да нося големи тежки устройства.

Първоначално бях съгласен на 13-15" големина, обаче започнах да си правя някаква равносметка, и установих че предпочитам нещо по малко. Под по малко имам в предвид нещо от типа на MacBook 12, Microsoft surface, Asus Zenbook 3.. иначе казано такива около 12", леки малки и удобни. за носене, когато имаш и друг багаж. 

След като обясних какво си представям, въпроса е че още не съм решил какво точно искам.. Първоначалният ми план беше да купя евтино устройство колкото да избутам докато не съм вкъщи. А за вкъщи да си сложа десктоп. Този вариант малко ме притеснява най-вече заради всичките прехвърляния на данни от едното на другото устройство всеки път... Ако намеря удобен лесен вариант за пълна синхронизация бих го предпочел, но си мисля че няма да стане. Затова помислих на 2ри вариант който ме заинтригува повече - по-мощно устройство което вкъщи да свържа към станция, и там да имам свързано всичко нужно, монитор, мишка клавиатура и т.н. Лошото е, че мощно устройство във малки размери е трудно да се намери.

Никога не съм ползвал MacOS, не знам как стоят нещата там като цяло, нито с програми платени/безплатни, свързване на външни устройства, по точно android телефон..  Цялостно държане на OS и т.н. и т.н.

Прегледах и алтернативите - Surface, zenbook, lenovo някакво гледах но не ме впечатли много.. дори гледах razer blate stealth 12.5" но ми е ненужен защото игри няма да играя.

Някой ползвал ли е нещо от изброените(Macbook 12", Asus zenbook 3, Microsoft Surface и т.н. 12") със някаква докинг станция? Няккакви проблеми, впечатления? 

Лаптопа ще се ползва най много за офис пакета - това вече го избутват и нисък клас, тук е ясно. Понякога ще се използва photoshop или друг вид photo editor. Доста по рядко ще се ползва VideoEditor. Разбира се като е личен ще се ползва за гледане на филми, страници и други неща, без игри... Въобще, ще свърши ли работа лаптопа да се ползва вкъщи със монитор, за да имам 1 устройство и да не се налага постоянно прехвърляне на файлове и т.н. от едното на другото устройство.

Другото което конкретно за MacBook, как стоят нещата там със емайл/календар - мога ли лесно ги синхронизирам със андроид.. най-вече календара и срещи/задачи? 2те причини които ме дърпат от MacBook е операционната система (никога не съм я ползвал) и притеснението че по всички ревюта за свързване с монитор повечето хора не са много доволни - особено 4К..

Наистина ли батерията на Macbook 12 издържа по 10 часа ли колко там се водят? 

Ех, написах роман, надявам се да не ви доскучае докато го четете.  

Благодаря предварително за отговорите

в момента, пред мен има два лаптопа - моят ( macbook 13 ) и на колегата - razer blade 13 

И двата ще ти свършат работа за целите ,които си си поставил.

По върпосите : 

1.)Ползвал съм почти всичко изброено.Всички са добри. Докинг станция не ти трябва по никакъв  повод и никаква причина.

2.)Монитор в къщи ? Нямаш грижи със HDMI кабел си включваш лаптопа във каквото устройство искаш.Въореки,ч е смисъл от това няма поне за мен.Екранът на самият лаптоп е достатъчно голям.

3.Синхронизацяита на вградения мейл ,календар, контакти,  в макае идеална със акаунта ти в gmail . Проблемът ти с макОС ще бъде във коренно различния начин на работа със всичко, с което си свикнал - като започнеш от стартирането, и стигнеш до финала. Всичко е различно и ако не ти се занимава да учиш на дърти години нова система - просто не се занимавай.

Колкото до батерията - да, нямаш проблеми с нея, но 10 часа при ултратънък лаптоп с гледане на поточно видео, фейсбук и т.н. ? 

edit : В момента лаптопът ми работи от около 10 часа сутринта.Сега е 2 и половина, тоест 4,5 часа и батериятами от 100 % падна на 47 процента. Пуснатнепрекъснто е spotify, браузвам в нета, и съм отворил word i exel - за друго не съм го ползвал.Едва ли ще издържи до 6 часа вечерта ми се струва, но може и да пробваме ..... :) 

edit 2 : в момента е 17:50, батерията на макбука е на 7% . Дотук почти 10 часа  работа само на батерия.  За съжаление се налага да ставам и след това ще го включа да се зарежда.

Тъй че отговорът ти е да, батерията на макбука издържа 10 часа интензивна работа , включваща през цялото време браузване в интернет, постоянно активно поточно аудио и едновременно с това работа с word и exel

edit 3 : та съветът ми е :

Ако си свикнал да работиш с компютър под windows и телефон с андроид ,  и ако нямаш желание, нерви и най-вече време за да учиш наново как да работиш с компютър и как да използваш ежедневните си приложения - нeдей да си купуваш Макбук. Прпоръчвам ти горещо модел като на колегата : razer blade 13 , страхотен дизайн, лек, тъчпадът му е подобен като на моя мак, клавиатърата е удобна, екранът е досатъчно добър, върви всичко , с което си свикнал. Аз лично почти се вклюбих в него.Почти,защото моята любов си има ябълка отзад.

Ако пък искаш бързина, стабилност, страхотна функционалност, издържлива батерия и хардуер от бъдещето, а исаш да научиш и усвоиш  нещо ново - тогава си купи макбук и няма да съжаляваш.

f40176ea7f94d9259b28b082cf564842.jpgd55df22a2b6be68cf9df9464c0d9cda1.jpg

Редактирано от Trichocephalus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 10.12.2019 г. в 11:39, Trichocephalus написа:

Ако пък искаш бързина, стабилност, страхотна функционалност, издържлива батерия и хардуер от бъдещето, а исаш да научиш и усвоиш  нещо ново - тогава си купи макбук и няма да съжаляваш.

Това беше отговора който чаках. Благодаря. Идеята за docking станция беше, че когато съм вкъщи бих се радвал на голям екран отделна клавиатура и мишка и т.н. но все пак всичко което съм правил преди това на преносимата машинка да ми е там и да мога отново да го ползвам. Свикнах във офиса така, че даже 2 монитора и вкъщи в момента се кривя на лаптоп и ако трябва да съм честен нямам търпение да си сложа монитор и вкъщи.

btw, 2та един до друг са красота, заслужават си и 2та. Проблем голям със ученето на нова ОС нямам. Ползвах за основна ОС на личният си лаптоп 8-9 месеца Linux само за да си уча на него неща да тествам и свиквам като цяло с него. 

Даже се замислям, един колега мисли да сменя старият си macbook, може да го накарам да ми го даде да си ръчкам да видя как ще ми седи ОС-а.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...