Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, нещо не откривам тема за това.

Искам да си купя някакъв по-голям пречиствател за въздух (air purifier) в повече капацитет, вече взех един евтин за проба, ще отиде другаде.

Спрях се на Xiaomi Mi Purifier 3H като нов модел с по-добър хепа филтър (E13).
В тази връзка имам 2 въпроса, на които никъде не получавам конкретен отговор.
1. Може ли xiaomi моделите да се ползват БЕЗ интернет, а само в локална мрежа с Mi Home приложението? Ако за да го настроя ще ми трябва задължително интернет, автоматично отпада цялата марка като вариант. Ще ми трябва и за село, и това е критична глупост ако няма да може.
2. хубаво ли е да има UV лампа устройството, защото Xiaomi примерно нямат, а доколкото четох е доста полезно: " UV светлината се бори с микроорганизми като микроби, вируси, бактерии и плесен. ". Кое в xiaomi се бори с това?

Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Цитат

OLED сензорен дисплей 
Докоснете, за да настроите работния режим.

Ами тъй като гледам, това си е филтърен пречиствател, няма йонизатор. Има и управление от сензорния дисплей.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, те всички имат подобно нещо, само че поне за предните четох че с бутона може да се циклира само между 3 режима (auto, favorite, sleep). В този 3H намерих в някакъв по-официален сайт описания, че май "режимите" включват вече и 3 степени на вентилацията, което май ме интересуваше. Май него ще взема, само да го намеря наличен някъде. Пък предвид търсенето, ако не ми върши работа в управленчески аспект, винаги мога да го продам с някаква загуба.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, teglicha написа:

Искам да си купя някакъв по-голям пречиствател за въздух (air purifier) в повече капацитет,

Това прави въздуха като в чиста стая на ASML

https://www.homedics.com/air-quality/air-cleaners/5-in-1-totalclean-large-room-tower-airpurifier.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква е тая локална мрежа? При мене приложението е мобилно и бачка на 4г или wi-fi от телефона. Като Пречиствателя се свързва през Wireless. Аджеба, ако на село нямаш рутер, как да се конектнат през тая локална мрежа?

На въпрос 2 - отваряш гугле и четеш.... от колко части е хепа филтъра и т.н.....Коя какво прави и дали те устройва….

Моя PRo го взех ей така на майтап, нямах големи очаквания, но съм доволен до момента. Въздуха е по свеж в помещението.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми ей такава на - LAN - local area network, в която ще се свърже устройството. Почти всеки дом днес има локална мрежа, образувана от рутер! Що за въпрос.

Не искам да завися от интернет за да си управлявам едно домашно устройство. Айде рутер имам и/или ще имам и на село, но само за локална мрежа. Не искам устройството да се свързва с разни китайски (или каквито и да било) сървъри. Четох за много хора с проблеми при връзка на устройствата с разни сървъри, недостъпни, или зле работещи сървъри. Като цяло не ме интересува достъп през телефон и/или извън дома ми. Това е от тези устройства, за които не искам да се грижа и да ги мисля постоянно кога да ги пускам или сменям скорости, или да наблюдавам постоянно качество на въздуха.., също както с извращенията с wifi бойлери и т.н.

Има доста purifier-и на пазара, и ми е трудно да се ориентирам кои са хубави, с немного скъпи филтри, дали да има UV, йонизатор и т.н., затова този на Xiaomi по принцип май ми допада най-много засега, единствено галимацията с wifi и апп-а ме спира, не съм фен да си тъпча телефона с купища апп-ове за всяка пръ*ня, сайт и т.н. Това Mi Home приложение само то е около 100 МБ!

Аз гугле чета доколкото мога, но затова са форумите, в гугле може много неща да се намерят с достатъчно търсене и време, но и за форумите си има теми за питане, патило и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Zaza Zaraza написа:

Каква е тая локална мрежа? При мене приложението е мобилно и бачка на 4г или wi-fi от телефона. Като Пречиствателя се свързва през Wireless.

Умните хора гледат да няма никакво Wifi ако може на 2 км от вас ,а вие искате wifi в пречиствателя на въздух Пълно малоумие е да чистиш въздуха си и едновременно да го замърсяваш с излъчването на високочестотна микровълнова радиация вътре стаята.  ??? Ужас...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, teglicha написа:

е съм фен да си тъпча телефона с купища апп-ове за всяка пръ*ня, сайт и т.н. Това Mi Home приложение само то е около 100 МБ!

Ами опъвай жици тогава.....Хаха....Кой ползва вече такава мрежа, бре? Не знам, имаш много изисквания за един въздохопречиствател. Все едно ще купвате къща.....

преди 5 минути, Alletheya написа:

Умните хора гледат да няма никакво Wifi ако може на 2 км от вас ,а вие искате wifi в пречиствателя на въздух Пълно малоумие е да чистиш въздуха си и едновременно да го замърсяваш с излъчването на високочестотна микровълнова радиация вътре стаята.  ??? Ужас...

Кои са тия умни хора? ХАХАХ....Днешно време в кой дом няма wi-fi?

Нещо с философи, ич не ми се спори....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, teglicha написа:

Има доста purifier-и на пазара, и ми е трудно да се ориентирам кои са хубави, с немного скъпи филтри

Евтино хубаво няма всичко струва,  колкото струва. WiFi in air purifier this is the most retarded ''''extra' I've ever heard.His Job is to clean the Air. Dumb people around not knowing what they need It is getting better and better destroying our environment with their stupid WiFi-s radiation.

преди 1 минута, Zaza Zaraza написа:

Кои са тия умни хора?

Тези ,които ги е грижа за здравето им. Все едно да се пазиш от рак като отидеш в помещение задимено от пушачи Вашата работа е същата. Ще чистите въздуха , но ще пускате Wifi...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Zaza Zaraza, имах 2-3 прости въпроса, след това коментара. Не знам откъде си измисли, че имам кой знае какви изисквания. Изискванията ми ще ги покрие явно всеки пречиствател за около ~300 лв, питането ми беше конкретно за Xiaomi пречиствателите и 3H конкретно дали могат да се управляват пълноценно БЕЗ достъп до интернет и разни външни сървъри. Приложението май иска акаунт, затова без нет не може, затова остава през копчета дали може да се управлява поне базово, скорост на вентилатора и т.н.

И да, подобен уред за мен е абсурдно да е част от т.нар. IoT, поне в частта да зависиш от интернет сървъри за настройки. Трябва да си има и собствен интерфейс на самия него за тия неща. За Wifi си прав, навсякъде вече има. Но на един рутер като навържеш 10 безсмислени wifi устройства, на всички им пада бандуита, не искам безсмислени wifi. Никъде не съм казал, че ше го връзвам с жица. С жица си ползвам стационарните машини и телевизори у нас, просто съм разумен, и wifi е само за телефоните и някой лаптоп. Хич не ми дреме за това кое е модерно, модно и т.н., извращения.
Ще взема един 3H и ще видим как е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...