Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте хора.

Имам голям Инстаграм профил ( за животни ) и искам като качвам някое видео, в самото видео да сложа анимацийки -> съвсем малък размер които се показват от всеки ъгъл на видеото и се скриват..( анимации животни )

Когато се пусне видеото искам през няколко секунди от всяка страна да излиза малко животно било то куче, котка, заек,кенгуру... излиза и се скрива отново... след като се крие , другото животно се показва от друго място на видеото ( все едно се крият и се показват ).. Мисля че не е сложен процес.. ( Стига да съм обяснил добре , и да ме разбрахте : )   ) 

Наден ще качвам по 3-4 клипа в профила... Така че има ли вариант да стане лесно с добавянето им към видео... ако е сложно по добре не..... ( дано ме разбрахте : )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Използвай adobe after effects за анимации. Видеото можеш да обработиш с Адобе Premiere. Имаш възможността да вземеш готови анимации и чрез същата програма да ги вмъкнеш като анимации във видеата си. А защо не използваш и друга програма за анимации maya 3D, blender 3D ? - www.blender.org.

Изпратено от моят MYA-L11 с помощта на Tapatalk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 37 минути, Rumen Yordanov написа:

Използвай adobe after effects за анимации. Видеото можеш да обработиш с Адобе Premiere. Имаш възможността да вземеш готови анимации и чрез същата програма да ги вмъкнеш като анимации във видеата си. А защо не използваш и друга програма за анимации maya 3D, blender 3D ? - www.blender.org.

Изпратено от моят MYA-L11 с помощта на Tapatalk

Гледах видеа в YouTube...май ще ми отнеме 2 дни за 1 проста анимация :D 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей, от това, което разбрах не мисля, че има нужда да правиш 3D анимация с програми като blender, maya и cinema4d, най-малкото защото е голямо усилие, най-вече ако трябва сам да си направиш модел на животно и след това ригване и анимация... Може да намериш готов ригнат модел, но пак е много повече усилия от предложението ми долу.

По-лесният вариан е с готова анимация пред зелен екран. Потърси примерно "green screen animation animal" и ще ти излязат много. С малко  по-специфично търсене (не само за зелен екран) след известно време няма начин да не намериш нещо много подходящо. Добавяш видеото в програмата и премахваш зеленият екран, за да стане фона прозрачен (ако не знаеш как потърси видео как се прави за програмата, която ползваш). След това скриваш видеото от екрана и с най-проста анимация движеш клипа да се покаже над твоя във избрано място.

В зависимост от готовата анимация може да изглежда странно, затова ще е добре да потърсиш повече. Примерно добре би трябвало да изглежда клип с котка която върви примерно от дясно на ляво и след това спира и сяда. В програмата докато котката върви ще анимираш целият клип да се движи от дясно на ляво и реално ще изглежда достатъчно добре, че котката върви върху клипа ти. Надявам се, това е каквото искаш да направиш. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей, от това, което разбрах не мисля, че има нужда да правиш 3D анимация с програми като blender, maya и cinema4d, най-малкото защото е голямо усилие, най-вече ако трябва сам да си направиш модел на животно и след това ригване и анимация... Може да намериш готов ригнат модел, но пак е много повече усилия от предложението ми долу.

По-лесният вариан е с готова анимация пред зелен екран. Потърси примерно "green screen animation animal" и ще ти излязат много. С малко  по-специфично търсене (не само за зелен екран) след известно време няма начин да не намериш нещо много подходящо. Добавяш видеото в програмата и премахваш зеленият екран, за да стане фона прозрачен (ако не знаеш как потърси видео как се прави за програмата, която ползваш). След това скриваш видеото от екрана и с най-проста анимация движеш клипа да се покаже над твоя във избрано място.

В зависимост от готовата анимация може да изглежда странно, затова ще е добре да потърсиш повече. Примерно добре би трябвало да изглежда клип с котка която върви примерно от дясно на ляво и след това спира и сяда. В програмата докато котката върви ще анимираш целият клип да се движи от дясно на ляво и реално ще изглежда достатъчно добре, че котката върви върху клипа ти. Надявам се, това е каквото искаш да направиш. :)

П.П. Извинявам се за двете съобщения. Като натиснах бутона за запис се забави много. След това на началната страница излезе грешка 503...Заета работа...

Редактирано от Random Person (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

намерих доста такива анимации които каза ( със зеленият фон ) Определено е доста по добра идея... Но навсякъде искат някакви огромни суми само за един клип със зелен фон.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Все пак да кажа... Да, изисква повече търсене и със сигурност няма да намериш безплатно хубави клипове за всички, които искаш, но се намират. Изисква се и малко хитрост. Малко на линията на правилата на форума ще дам пример - ако има демо видео с ниско качество в youtube, или където и да е, може да използваш него. Все пак ако е 480p и го слагаш с малък размер над 1080p клип няма да си личи толкова. Ако демо клипа има лого или текст в ъгъла, може и това да се премахне. Също се намират и със син екран. Но вече тук идват авторските права затова внимавай какво взимаш ако не си го закупил. Потърси някаква статия за разширено търсене с google (примерно filetype: за определени файлове и най-вече използването на кавичките; Ако знаеш английски потърси нещо като "google advanced search operators"), което ще ти помогне за намиране на платени неща безплатно и като цяло това, което искаш. Но да, очевидно, ако искаш всичко да стане бързо и лесно ще ти струва пари...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...