Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

От няколко дни се опитвам да си закача Google Chrome и Spotify на task bar-а, но не ми позволява да ги сложа с теглене(показва едно зачерктано кръгче) нито с десен бутон, смисъл самата опция си е там, но когато я използвам иконката не се закача пробвах с много програми и останових че програмите издадени от Microsoft се закачат(Microsoft Edge;One Note) не успях да намеря решение на проблема сам.. Някой да помогне ако знае как моля!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Не си казал кой Windows 10 се ползва!
Ако не е Home, стартирай gpedit.msc, навигирай до 
User Configuration > Administrative Templates > Start Menu and Taskbar
Намери Remove pinned programs list from the Start Menu , Remove pinned programs from the Taskbar

Find-Remove-pinned-programs-list-from-the-Start-Menu-and-Remove-pinned-programs-from-the-Taskbar-in-gpedit.png

С двукратно кликване на всеки ред последователно задавай Not Configured
Кликни Apply и OK
Set-Prevent-users-from-customizing-their-Start-screen-settings-to-Disabled.png

Намери Prevent users from customizing their Start screen and Start Layout и задай Disabled 
Кликни Apply и OK
Рестартирай.

Ако не помогне това:
Изтегли на десктопа прикачения файл. Кликни двукратно на него, ако се появи UAC потвърждсение, потвърди. Потвърди добавянето на съдържанието на файла в регистратурата.
Рестартирай и тествай.

Taskbar_missing_fix.reg

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах и двата начина, но не стана проблема си остава, а иначе като изпълня "winver" пише че използвам Windows 10 Enterprise

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво е съдържанието на папката:

%APPDATA%\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch\User Pinned\TaskBar

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

image.png.4034024a47861f82f60d2afc4dd76bb3.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вижте в Properties на прекия път на Google Chrome какви са параметрите.

Иначе за теста изтрийте прекия път на Google Chrome от тази папка и след това рестартирайте системата.

Сега отворете пак тази папка и провлачете в нея преките пътища, който искате да закачите на Google Chrome и на Spotify. След това пробвайте да ги закачите отново.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, B-boy/StyLe/ написа:

Вижте в Properties на прекия път на Google Chrome какви са параметрите.

image.png.c9da5574a6dca92e997ba40129ed1455.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Странно...липсва табът пряк път:

VVqLi04.png

Изтрийте иконата. След това отворете папката на Google Chrome и с десен бутон върху exe файла изберете Send to desktop (create shortcut). Сега провлачете тази икона в %APPDATA%\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch\User Pinned\TaskBar

Опитайте се сега да го закачите в Taskbar-a.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз лично ползвам 8.1 и не знам дали не е премахнат в 10, но не би трябвало, защото според мен си е полезен за редактиране на пътеките на преките пътища.

Сещам се за още няколко неща, които можете да проверите ако решите:

1. Включете показването на скритите файлове и проверете за повредени икони в %APPDATA%\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch\User Pinned\TaskBar и ги изтрийте.

2. Ако сте премахвали стрелката от иконите вижте дали в регистрите за следния ключ HKEY_CLASSES_ROOT\lnkfile не ви липсва стойността IsShortcut (ако липсва я създайте например с командата за CMD => reg add "HKEY_CLASSES_ROOT\lnkfile"/v IsShortcut /f).

3. В GPedit освен нещата споделени от ExaFlop, погледнете следната настройка и я сложете и нея на Disabled:

open-do-not-allow-pinning-programs-to-th

4. Вижте с друг потребителски акаунт дали проблема съществува.

5. В Windows 7 имаше и два ключа, където се съхраняваха думи, които забраняваха закачането на икони в TaskBar-a, но нещо липсва при мен в 8.1 (и предполагам го няма и в 10), но може да има алтернативни такива. Трябва да се провери.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\FileAssociation\AddRemoveNames
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\Windows\CurrentVersion\explorer\FileAssociation\AddRemoveNames

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега проверих как е при Microsft Edge (който мога да закача на task bar-а) и при него също липсва таб Shortcut

image.png.cdca9bcb9eb92d6fce1bd57e3b3f71a8.png

въпреки това мога с десен бутон да го добавя на лентата

image.png.1a5a6d5e886ff775a52cdd49296a59f7.png

преди 5 минути, B-boy/StyLe/ написа:

1. Включете показването на скритите файлове и проверете за повредени икони в %APPDATA%\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch\User Pinned\TaskBar и ги изтрийте.

Няма скрити файлове.

преди 5 минути, B-boy/StyLe/ написа:

2. Ако сте премахвали стрелката от иконите вижте дали в регистрите за следния ключ HKEY_CLASSES_ROOT\lnkfile не ви липсва стойността IsShortcut (ако липсва я създайте например с командата за CMD => reg add "HKEY_CLASSES_ROOT\lnkfile"/v IsShortcut /f).

Вчера пробвах тожа решение, но при мен IsShortcut

3. В GPedit освен нещата споделени от ExaFlop, погледнете следната настройка и я сложете и нея на Disabled:

Направих го преди.

Пробвах и е по същия начин

преди 11 минути, B-boy/StyLe/ написа:

5. В Windows 7 имаше и два ключа, където се съхраняваха думи, които забраняваха закачането на икони в TaskBar-a, но нещо липсва при мен в 8.1 (и предполагам го няма и в 10), но може да има алтернативни такива. Трябва да се провери.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\FileAssociation\AddRemoveNames
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\Windows\CurrentVersion\explorer\FileAssociation\AddRemoveNames

При мен първият същесвува, трябва ли да го правя нещо? Отностно вторият, няма такъв но съществува AddRemoveApps

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Цитат

Това не го разбрах. Т.е. има стойност IsShortcut за HKEY_CLASSES_ROOT\lnkfile?

Цитат

При мен първият същесвува, трябва ли да го правя нещо? Отностно вторият, няма такъв но съществува AddRemoveApps

Ами нека да видим съдържанието му. Изпълнете командата от CMD.exe (стартиран с администраторски права)

reg query HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\FileAssociation /v AddRemoveNames /s >"%userprofile%\Desktop\AddRemoveNames.txt"

След това покажете съдържанието на файла AddRemoveNames.txt, който трябва да се е появил на десктопа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стана ми интересно: от старт меню-то пробва ли каква индикация дава?

Screenshot-1.png

Момчетата по-горе са дали доста идеи...Виж и тези:

Chrome's "Add to Taskbar" Is Broken in Windows 10

How to Pin a Program to the Windows 10 Taskbar

Pin File to Taskbar in Windows 10

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 1 час, B-boy/StyLe/ написа:

дали не е премахнат в 10

Тук си е
Ето едно пълно ръководство:
https://troubleshooter.xyz/wiki/fix-pin-to-taskbar-missing-in-windows-10/

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, DarkEdge написа:

Тук си е
Ето едно пълно ръководство:
https://troubleshooter.xyz/wiki/fix-pin-to-taskbar-missing-in-windows-10/

Аз имах предвид дали не е премахнат табът Shortcut, не закачането.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, точно за него говоря - има го:
Snap4.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно...щом при него го няма може да е индикация за някакво сериозно омазване (или "тунинговане").

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Насочваме се към метод 5 от:

преди 14 минути, DarkEdge написа:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, B-boy/StyLe/ написа:
Цитат

Това не го разбрах. Т.е. има стойност IsShortcut за HKEY_CLASSES_ROOT\lnkfile?

Да не съм го дописал..

преди 32 минути, B-boy/StyLe/ написа:
Цитат

Ами нека да видим съдържанието му. Изпълнете командата от CMD.exe (стартиран с администраторски права)

reg query HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\FileAssociation /v AddRemoveNames /s >"%userprofile%\Desktop\AddRemoveNames.txt"

След това покажете съдържанието на файла AddRemoveNames.txt, който трябва да се е появил на десктопа.

Извинявам се допуснал съм грешка името му е AddRemoveApps

преди 32 минути, NIKISHARK написа:

Стана ми интересно: от старт меню-то пробва ли каква индикация дава?

Screenshot-1.png

В старт менюто не виждам нито Chrome нито Spotify и като цяло други неща извън тези от Windows/Microsoft не ми дава и да добавям други

преди 38 минути, NIKISHARK написа:

Момчетата по-горе са дали доста идеи...Виж и тези:

Chrome's "Add to Taskbar" Is Broken in Windows 10

How to Pin a Program to the Windows 10 Taskbar

Pin File to Taskbar in Windows 10

Първите джа ги опитвах но не стана... третият мисля че се отнася единствено за текстови документи/видео файлове не за програми

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, kris.petrov написа:

третият мисля че се отнася

за всякакъв вид файлове

преди 26 минути, B-boy/StyLe/ написа:

Ясно...щом при него го няма може да е индикация за някакво сериозно омазване (или "тунинговане").

преди 1 час, kris.petrov написа:

Индикация за поражения в HKLM раздела.
Мисля, че най-бързото решение е Reset със запазване на програмите и личните файлове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, kris.petrov написа:

Първите джа ги опитвах но не стана... третият мисля че се отнася единствено за текстови документи/видео файлове не за програми

Току-що си направих от текстов файл пряк път за Firefox....Имам усещането,че някоя програма доста е обикаляла из регистри и настройки...Не знам дали един windows repair  няма да свърши работа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, DarkEdge написа:
преди 1 час, kris.petrov написа:

Индикация за поражения в HKLM раздела.
Мисля, че най-бързото решение е Reset със запазване на програмите и личните файлове

В момента пробвам 5тия метод от статията която изпрати

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, kris.petrov написа:

Вече всичко е наред благодаря за помощта!

А да имате идея с какво бяхте оптимизирали за да се стигне до това положение?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз искам да знам интересно ми е но не мога да отговоря скоро си смених хард диска с такъв дето беше употребяван от баща ми..Преди малко погледнах на неговият компютър и останових че при него има абсолютно същият проблем, а мисля че всичко идва от липсата на табът Shortcut в Properties в момента се опитвам да оправя проблема без да използвам методът който DarkEdge ми предложи просто от любопитство. Четох във форума на microsoft за липсата на табът Shortcut и решения на проблема и доколкото виждам навсякъде се говори просто за повредени файлове на Windows и в момента се опитвам да намеря кой файл е повреден :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Александър Миланоски
      Здравейте, това ми  първия път през живота си , който пиша във форум , искам да кажа предварително че компютърната ми култура и грамотност не са големи , наскоро започнах да чета и да се занимавам понеже искам да си взема настолен комптър с монитор,за определени цели - стриймване  и игра.
      Разполагам с бюджет от 1500лв, търся си настолен компютър  (цял или да си го сглобя част по част ) както и монитор към него. На този компютър искам да мога да играя Фортнайт и СтарКрафт 2 както и след време да правя стримове на тези игри . В момента сегашния ми ламптоп искам  когато разполагам с новия компютър да го използвам за да обработвам видео  материала , който ще записвам и извличам от новия компютър ( мисля да използвам OBS ) ( въпреки че не ми идва идея как да прехвърля видеото което ще е записано от новия компютър на сегашния ми лаптоп ,и дали то ще се промени когато бъде пренесено в лаптопа  , флашка? )
      Като характеристики за компютъра  от който имам нужда  сравнявам с препоръчителните системни изисквания на Фортнайт, целта не ми е всичко да върви на максимално качество , но поне ако играя  и стриймвам с настройки на играта средни,ФПС-са да не са ми както на сегашния ми компютър едвам 40-50 (целя се да е нещо над 90FPS) и да ми лагва и да е толкова зле за контролиране , камо ли да взема да записвам всичко това , с това качество.
      Системните изисквания на Фортнайт за да върви добре играта :
      CPU: Core i5 2.8GHz. RAM: 8GB RAM. HDD: 16GB Free Space. GPU: Nvidia GeForce GTX 660 / AMD Radeon HD 7870 or equivalent video card with dedicated memory of 2GB or higher VRAM. OS: Windows 7, 8.1, or Windows 10 64-bit. DirectX: Version 11 or better.  
      Гледах  всякакви различни клипчета в ютуб за при избор на различни компоненти в този случай Видео карта като едно ми хвана окото :
      сетъпа от това видео :
      CPU:Intel Core i5 6500
      Ram:16gb DDR4
      VGA:Asus Dual RX 580 (4GB)
      HDD:2x120 SSD
      POWER:Croshair 650W
      --------------------------
      допълнителен въпрос , ако копирам този сетъп  от това видео бих ли могъл като си сваля и OBS и нещата за стрийм при пускане на това да не се развали ФПС и качеството на gameplay-я , понеже четох че тези програми изкисвали стабилен процесор, който ако мога да сменя от този сетъп  и да сложа по-добър, как биха тръгнали нещата , както и това дали са съвместими( няма как да си харесам предполагам каквито и да са части и да сглобя нещо от тях , трябва да са съвместими , но как всъщност разбираме дали са съвместими подбраните части  ?)
      Друг въпрос е когато четох видях за разликата между монитора и че има значение и какъв монитор разполгаш , неговия вид ,време за реакция и търся нещо което би си паснало добре с горните настройки, имайки предвид че ще   си останат същите части или ако ги променим и заместим с по-добър клас части за постигане на по-голямо качество ?
      Видео карта ,процесора и монитора били от значение за геймърите и тези три компонента оказват влияние на ФПС-а в играта, следователно и на стрийм(ако е пуснат) ?
      Дали ако се закупят 2x8 gb Ram би било от полза или ако е за просто две игри,записващата и стриймваща програма  няма смисъл понеже останалото пространство просто няма да се използва или е добра инвестиция ако в бъдеще ще се добавят нови игри на този компютър?
      С кои части бих могъл да сменя по-горния сетъп така че да получа по-добра качество на gameplay-я и stream-ването , като същото време всичко това ,включително и монитора да не надвишават бюджета ?
      Не търся определени марки , а по-скоро постигане на качество на gameplay-я и stream-ването, както и не съм се спрял на точно определени сайтове за купуване на техниката

Благодаря Ви за отделеното време .

• от Liliya Pavlova
      Здравейте!
      Свързахме Джойстик GENESIS MANGAN 200 NJG-1425 към компютъра ( Windows 10), разпознаха се, пише, че работи нормално.

Но като влезем в Fortnite нищо не реагира. Нямаме друга игра, на която да тестваме …
      Моля за мнение къде може да е проблемът и / или джойстик, който със сигурност сработва.
      Предварително благодаря!
    • от @deXter
      Задача 1. Даден е символен низ и множество от символи. Да се напише функция, която показва кой е най-често срещаният символ от универсалното множество в символния низ и колко пъти се среща той в низа.
      Вход:
      Множество: { 'e' , 't' , 'i' , 's' }
      Символен низ: "This is one test string!"
      Изход:
      s - 4 //  най-често срещаният символ е s, среща се 4 пъти 
      ----
      Задача 2. Дадени са две множества set1 и set2. Да се намери стойността на най-големия елемент, който принадлежи на второто, но не принадлежи на първото множество.
      Вход:
      Set1: {5, 2, 3, 8, 1, 6, 4, 12, 9, 10}
      Set2: {6, 11, 8, 2, 5}
      Изход:
      11 // най-големият елемент, който принадлежи на второто множество, но не принадлежи на първото
      ----
      Задача 3. Да се напише функция на C++, която приема като аргумент универсалнот множество от символи и произволно множество от символи. Функцията да определя, колко премахвания на елементи от второто множество трябва да направим, за да го сведем до подмножество на универсалното.
      Вход:
      a b c e // универсалното множестов
      a x f b c d a r w h // произволното множество
      Изход:
      7
      ----
      Задача 4. Да се напишат функции на C++, които събира и изважда дроби, като представя резултата във вид на несъкратима дроб.
      Вход: 1/2 + 1/3  Изход:  5/6
      Вход:  2/3 - 4/5  Изход:  -2/15
      ----
      Задача 5. В посолство работят извстен брой служители, като всеки от тях говори един или два чужди езика. От служителире E - знаят английски, G - немски, F - френски, S - испански, а освен това EG използват едновременно и английски и немски, EF - английски и френски, GS - немски и испански. Колко служители работят в посолството?
      Вход:
      E = 26, G = 23, F = 15, S = 11
      EG = 8, EF = 7, GS = 6
      Изход:
      54
      ----
      Задача 6. Дадени са множество от символи и символен низ. Да се напише функция, която кодира най-често срещания символ от множеството в текста, като го разменя с най-рядко срещания.
      Вход:
      Множество: { 'e' , 't' , 'i' , 'o' }
      Символен низ: "this is one test string!"
      Изход:
      t е най-често срещаният символ, който принадлежи на множестото
      o е най-рядко срещаният символ, който принадлежи на множеството
      ohis is tne oeso soring!
      ----
      Моля, помогнете! Спешно е.
      Благодаря предварително!
    • от ninov
      здравейте закупих от германия компютър с windows  10 ъпдейтван от windows 7. но на немски сега искам да го инсталирам на български мога ли директно да  кача windows 10 Компютъра е с оригинален windows 7 ключ прочетох че ако директно инсталирам windows 10 мога да загубя електрония ключ
    • от Атанас Димов
      Здравейте ! Днес имах да правя смяна на батерия на iphone 7. Този модел съм много запознат с него понеже това ще е 4тия който поправям. И до сега съм нямал проблеми при смяна на компоненти на iphone 7. Така но този път явно съм оплескал нещо.
      Телефона работи перфектно  без забележки просто батерията пада за няма и няколко часа ползване. Никога не е воден на ремонт от както е закупен преди години. Аз съм първия който го отваря. Та така смених батерията (и преди съм сменял) всичко мина окей затворих го пуснах телефона.. обаче хоум буттона (сензора) не работи. А преди това си работеше. И просто сега не си го побирам в главата какво може да е станала понеже  го оправя много внимателно все пак чужд телефон. нямал съм такъв контакт близост до бутона той си е с дисплея батерията е на другата страна.*Той се разтваря като книга като се отвори* Просто не виждам какво може да съм оплескал. Не е чак такъв фатален проблем казал съм че смяната ще се забави ще сменя бутона за моя сметка. Но просто не знам как се е прецакало като съм нямал контакт до него. Винаги отварям през долните ръбове не съм човъркал с перцето долу в средата където е бутона.
      Благодаря !
  • Дарение

• Добави ново...