Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, днес си купих нов лаптоп HP Omen 15. Инсталирах му Windows 10, но когато цъкна долу на иконката за wifi не излизат никакви мрежи. Единственото, което излиза е това от снимката. Някакви идеи как да го оправя? Благодаря предварително! 

IMG_20200106_134657.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв е този самолетен режим, който си избрал?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, peekmemf написа:

Не съм избирал нищо. Даже не мога да цъкна върху него 

Виж тогава в device manager имаш ли ? знак ( непознат хардуер). 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво дали имам? Не разбрах. 

IMG_20200106_135946.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами да, инаш жълта удивителна на много устройства, трябва да им инсталираш драйверите. Конкретно в случая най-много те касае Network Controller-ът.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Влизаш в сайта на HP, пишеш серийния номер на лаптопа и ще ти се даде линк откъдето ще свалиш драйверите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако имаш кабел, вържи го с него към рутера да си изтегли липсващите драйвери или както каза Емил Костов - влизай на сайта на HP и действай!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А как се очаква да ги сваля ако нямам достъп до интернет? Мога ли да ги сваля от друг лаптоп и да ги прехвърля с флашка? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, peekmemf написа:

А как се очаква да ги сваля ако нямам достъп до интернет? Мога ли да ги сваля от друг лаптоп и да ги прехвърля с флашка? 

Можеш, но първо спри самолетния режим, защото той изключва всички безжични интерфейси

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, peekmemf написа:

Нямаш ли един кабел, за да вържеш лаптопа към рутера. Windows 10 ще си инсталира всичко сам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, peekmemf написа:

Затова ти предлагаме да вържеш кабел ако имаш. Windows 10 ти е разпознал LAN-картата и през нея ще имаш нет.

Ако нямаш кабел - действай с друг комп/лаптоп + флашка!

преди 25 минути, street racer написа:

Можеш, но първо спри самолетния режим, защото той изключва всички безжични интерфейси

Виж му снимката на Device Manager! НЯма разпознат безжичен контролер!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Magenta Riddim написа:

Виж му снимката на Device Manager! НЯма разпознат безжичен контролер!

Да де, ама ме съмнява, че няма да захапе драйвъра в самолетен режим....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Баш ще си тръгне с кабел, защото тази връзка е приоритетна!
а е активен самолетен режим, защото системата не познава wifi контролера.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, DarkEdge написа:

Баш ще си тръгне с кабел, защото тази връзка е приоритетна!
а е активен самолетен режим, защото системата не познава wifi контролера.

Възможно е. Не познавам в детайли мурафетите на 10 :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, peekmemf написа:

Ако няма кабел, свалянето на драйвърите на външен носител е най-добрата алтернатива

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Звънях на доставчика на интернет и най-сетне получих достъп до интернет чрез кабел. В момента се теглят и инсталират драйверите, благодаря на всички за отделеното време и съвети! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам защо говорите за самолетен режим, като на снимката се вижда, че е изключен иначе щеше да свети в синьо, просто го има като опция. Проблемът е от драйверите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 1 час, tepmu написа:

Проблемът е от драйверите.

Ееее, жив да си! Добре, че мина да кажеш...

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човекът е пилот, винаги е в Самолетен режим и го вдига, самолета! ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хаха, в момента пиша от лаптопа, благодаря отново на всички! Имам един последен въпрос и за да не пускам нова тема ще питам тук.Проблем ли е лаптопът да е постоянно на зарядно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като е постоянно на зарядно, що не му свалиш батерията?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама така й се скъсява животътр.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Goran Mitevski
      Здравейте,
      Не успях да намеря отговор на проблема ми, затова пиша нова тема.
      От 2-3 седмици имаме проблем с wifi-то вкъщи, но само на лап-топите, изчезва сигнала за 3-4 секунди мн често и след това се появява.
      Понеже работиме от вкъщи в момента и много често ползваме лап-топите и е адски дразнещо и тъпо.
      Интернета ни е към Vivacom, идваха 2 пъти сменяха рутера, няколко пъти сменяха настройките, името на рутера, паролата, какво ли не, но проблема все си го има.
      Утре идват да сложат трет рутер, по различен от предните да видиме дали ще се оправи проблема.
      Лап-топите (2 бр.) са с Windows 10.
      Преди бяхме на A1 и не сме забелязали такъв проблем.
      Ако сте имали подобен проблем, моля да споделите как да го реша.
      Благодаря предварително!
    • от Борислав Петров
      Здравейте, 
      Направих следната беля: 
      Реших да отворя лаптопа си за да го почистя и сменя термо пастата. Защото започна да вдига много температура. До тук нищо лошо( или нещо което не съм правил и преди).
      При прегледа от къде да разглобя охладителя, допрях отвертката до буксата на дисплея и направих късо. ( Да знам, че трябва да спра тока преди да правя каквото и да е)
      Това беше един от онези моменти на разсеяност в който те е яд доста дълго време!
      Като цяло лаптопа работи, но както се досещате екрана не.... Вижда се картина, но като чели подсветка е изгоряла. Също и от зад на капака има лед светлина която не работи.
      Лаптопа е Asus Rog Strix  gl703ge
      Въпрос ми е: Може ли да се оправи и колко смятате, че би струвало?
      Ще приложа и снимки към темата.

• от Boiko Borisoff
      Здравейте!Без да искам съм изтрил около 30-40 снимки от телефона (бяха на SD card) както и да е върнах снимките с едно приложение от Google Play, но забелязах,че са замаглени (КАЧЕСТВОТО НА СНИМКИТЕ БЕШЕ ДОБРО И ОРИГИНАЛИТЕ ПО ПРИНЦИП СА ЧИСТИ).Въпроса ми е има ли начин да ги върна default и ако да какъв е?
    • от paliona
      Здравейте.
      Купих китайски телефон Q18 XT2500 .
      Причини много. Няма да се повтори. Но все пак вече е факт.
      Проблема ми е следния. Ще го обясня по подробно.
      След като го стартирам горе в дясно с червен надпис пише "Customization"
      А след като му вкарам сим карта на А1 по средата излиза с червени букви следния надпис.
      "Dear user,the SIM card you insertedis not compatible, please insert the corect SIM card "
      Аз знам какво пише на текста. Но сим картата работи перфектно. Никви забележки. 
      Махам картата надписа изчезва.  Customiazation  стои постоянно .
      Опитах да ъпдейтна андроида. Но е стигнал до версия 8.1 и повече за сега не ми дава. 
      Телефона е чисто нов. Но може би софтуера нещо е бъгав или ..... не знам . С две карти е . Пробвах с две едновременно , но без резултат
      Ще се радвам ако някой може да ми помогне да махна поне този дългия надпис.
      Защото стои постоянно .Без значени дали снимаш или гледаш клип.
      Благодаря предварително .

• от StefanoV08
      Здравейте, след като стартирам компютъра той забива и не иска да зареди уйндоуса, опитвам да вляза в биоса, но също не ми дава проста забива на старта, пробвах с ресет на СМОС, но без ефект

• Дарение

• Добави ново...