Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Хувабото е, че регулиращата глава е съвсем отделен елемент и може лесно да се свали от крана за тест, или смяна. Препоръчвам да ги размените с друг радиатор за проба.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
на 16.01.2020 г. в 10:00, FusE написа:

Оправих се. Свалих едната дето не работи и другата.IMG_20200117_153604.jpg.f82959b9489fa986e4ad634c485a14bf.jpg

Тази от ляво едвам мърда(нещо му е станало) и двата са на 5

Купих си три нови глави и ги смених и трите! 

IMG_20200117_153639.jpg.d98d98d87a7b33cdb5f0eae6078d8116.jpg

преди 17 часа, zemonti написа:

Хувабото е, че регулиращата глава е съвсем отделен елемент и може лесно да се свали от крана за тест, или смяна. Препоръчвам да ги размените с друг радиатор за проба.

Благодаря и на вас!

Благодаря на всички за съветите! :)

Редактирано от barbuncela (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, barbuncela написа:

Оправих се. Свалих едната дето не работи и другата.

Тази от ляво едвам мърда(нещо му е станало) и двата са на 5

Купих си три нови глави и ги смених и трите! 

Сега еднакво ли усилват всички като са на една позиция? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, FusE написа:

Сега еднакво ли усилват всички като са на една позиция? 

Мда. Радиаторите са топли еднакво! Ами това е правено преди повече от 20 години, помня че бях малка като копаеха стените! От тогава нищо не е пипано!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, barbuncela написа:

Мда. Радияторите са топли еднакво! Ами това е правено преди повече от 20 години, помня че бях малка като копаеха стените! От тогава нищо не е пипано!

Било е време да се семнят в такъв случай, браво че си се справила. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, FusE написа:

Било е време да се семнят в такъв случай, браво че си се справила. 

Ами лесно е...Отвиваш главата и толкова. А не са и скъпи 8 лева. Иначе с крана е 25. Ама ако е крана....лятото, че и майстори...абе минах с малкия дявол!

Оставих ги за около час без главите докато купя други...малеее сигурно в стаите беше 30 градуса, не се дишаше.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, barbuncela написа:

Ами лесно е...Отвиваш главата и толкова. А не са и скъпи 8 лева. Иначе с крана е 25. Ама ако е крана....лятото, че и майстори...абе минах с малкия дявол!

Лесно, лесно ама не всяка жена познава тръбния ключ. Щом са толкова стари най - добре си смени и крановете лятото. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, FusE написа:

не всяка жена познава тръбния ключ. 

Е...какво да правя...нали съм за всичко все аз....и се правя на майстор...

Щом са толкова стари най - добре си смени и крановете лятото. 

Е да, ама това сама не мога...трябва да викам някой...колко ли ще ме оскубе...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, barbuncela написа:

Е...какво да правя...нали съм за всичко все аз....и се правя на майстор...

Е да, ама това сама не мога...трябва да викам някой...колко ли ще ме оскубе...

Не съм запознат, но питай ги от топлофикация, възможно да е техен ангажимент, не знам за цени колко ще е. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм запознат, но питай ги от топлофикация, възможно да е техен ангажимент, не знам за цени колко ще е. 

Абе да мине зимата...А те си и работят де...Ако излезе скъпо ,може и да се откажа...Абе да дойде лятото! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, barbuncela написа:

Абе да мине зимата...А те си и работят де...Ако излезе скъпо ,може и да се откажа...Абе да дойде лятото! :)

Може да направиш запитване към някоя фирма за цена да имаш представа за какво става въпрос, на бързо търсене намерих такава фирма 

https://vikteam.bg/монтаж-на-кранове-за-радиатор/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, FusE написа:

Може да направиш запитване към някоя фирма за цена да имаш представа за какво става въпрос, на бързо търсене намерих такава фирма 

https://vikteam.bg/монтаж-на-кранове-за-радиатор/

Аз че съм проста , съм проста! Ама...то крана може да го смени и брат ми. Но нали трябва да се източи инсталацията и пак да се пълни...е това не ми е ясно всяка фирма ли има право да го прави?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, barbuncela написа:

инсталацията и пак да се пълни...е това не ми е ясно всяка фирма ли има право да го прави?

Зависи си изцяло от дом съвета. Принципно някъде в мазето трябва да има абонатна. От там се източва и пълни ... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, ДИоNД написа:

Зависи си изцяло от дом съвета. Принципно някъде в мазето трябва да има абонатна. От там се източва и пълни ... 

В другия вход в мазето е! Ето цената, е не е скъпо де. 

Смяна/монтаж на кранове за радиатор, термо вентил, термо глава, секретен вентил 40 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В другия вход в мазето е! Ето цената, е не е скъпо де. 

Смяна/монтаж на кранове за радиатор, термо вентил, термо глава, секретен вентил 40 лв.

Да, де ... някъде е ... но водата е с пари ... т.е. сети се ... ;) Само за твоята смяна на кранове ... да се източва ... то верно зависи на кой етаж си, ако си на някой последен се източва по-малко ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, ДИоNД написа:

зависи на кой етаж си

е...греда. 3 етаж от 8... :(  Е , ама не е наложително за сега! И то са 3 входа....мамооо!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

е...греда. 3 етаж от 8... :(  Е , ама не е наложително за сега! И то са 3 входа....мамооо!

Мда ... един глидер е около 6 литра ... по ... по  ... по ... верно си е мале ... а цената на кубик е 2 лв. ... Сега ... хм ... като дойде лятото ... дано и някъде другаде да има проблем, че да се наложи да се прави някаква профилактика, принципно на около 13 години се прави такава, но си е специфично ... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, ДИоNД написа:

един глидер

Това какво е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това какво е?

Това е реброто на радиатора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, barbuncela написа:

Аз че съм проста , съм проста! Ама...то крана може да го смени и брат ми. Но нали трябва да се източи инсталацията и пак да се пълни...е това не ми е ясно всяка фирма ли има право да го прави?

Не знам и аз, от топлофикация трябва да кажат. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко настрани. 

Не ми е ясно защо барбинцела, щом като живее в Италия, пуска снимка и проблем с радиатори в България? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Иванчов написа:

Не ми е ясно защо барбинцела, щом като живее в Италия, пуска снимка и проблем с радиатори в България? 

:offtopic_s:

Иванчооооо off ... :) Май си мноооого в страни ... :) не само от темата ... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, barbuncela написа:

...Абе да дойде лятото! :)

преди 1 час, ДИоNД написа:

В някои случаи абонатната може да е на 50-100 метра от блока!

преди 59 минути, Иванчов написа:

барбинцела...

е баба ти! :mad:

Но да минем конкретно към развръзката - след като вече се е стоплило нормално, защо не ни поканиш на гости? ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 часа, FusE написа:

Не знам и аз, от топлофикация трябва да кажат. 

Значи викаш си ги тези дето я подържат абонатната и казваш за какво! Те си имали начини и ти сменяват крановете, не плащаш нищо. Пипнеш ли нещо по абонатната, или друга фирма, жална ти майка! И термо глави сменяли. Значи се прекарах с 25 лева! :biggrin:

п.п. Ама кой знае кога щяха да дойдат!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, barbuncela написа:

Значи викаш си ги тези дето я подържат абонатната и казваш за какво! Те си имали начини и ти сменяват крановете, не плащаш нищо. Пипнеш ли нещо по абонатната, или друга фирма, жална ти майка! И термо глави сменяли. Значи се прекарах с 25 лева! :biggrin:

Много се съмнявам да сменят кранове и да ремонтират ей така безплатно. Ако го правят безплатно, значи плащате някакъв абонамент за поддръжката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...