Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте,

дълго време ползвах един двукасетачен касетофон Панасоник / познатият на всеки RX-CT 900/ за озвучаване във всекидневната било на вход от PCто или пък ТВто . Напълно задоволително се справяше като сила и качество. Но годинките му оказаха влияние и основен проблем е че мембраните на говорителите поизгниха и се скъсаха подобно на атомобилчето ми, което още чака да му сменя говорителите, които му закупих, но все не остава време!

Решил съм да го заменя с някаква система 2.1 с бюджет макс 200лв. Спрял съм се финално на Microlab FC530U . 

Има ли някой лично впечатление и мнение за споменатият модел и дали той е оптималният вариант за бюджета? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, RudeBoy написа:

Защо не си вземеш пак някой Panasonic? Примерно - SA-PM25 ?

Не ми трябва цяла система ... просто така и така го имах панасоника и го ползвах , като 2.1 система - касетки не ползвам от доста години :) Искам нещо ново и сравнително компактно вече. Надявам се да не са много къси кабелите на сателитите - да са поне около 1.5м. за да не се налага да се правя на майстор с поялника и да ги подменям с по-дълги !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Без да поглеждам конкретния посочен модел - добър избор!

Други заслужаващи марки - Edifier, Sven...

Има и модели, които са 2.0, но имат по-добър ефект особено при ограничен бюджет, примерно Микролабите Соло.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ще слушаш основно музика, насочи се към активна аудио система 2.0 (класическо стерео).

Ако ще наблягаш на филмите и игрите, то тогава 2.1 е по удачният вариант.

Съвет: ако за в бъдеще искаш да свързваш аудиосистемата към плосък телевизор, гледай да има и оптичен вход spdif/toslink.

Разбира се и оптиката е възможно да се използва за свързване към звуковата карта на компютър с подходящият изход spdif.

Edifier C2XD 2.1 Активни колони

Edifier R 1700 BT

Edifier R1280T

Edifier R1280DB - кафява

Microlab FC330 - 2.1

MICROLAB SOLO 6C

Първото предложение има spdif.

Ако ще наблягаш на музика вземи последното или R1280DB.

При слушане (монитор) от близко погледни R 1700 BT

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ТВ-то е с  3.5мм жак . На PCто съм със слушалки superlux и с разкачане на слушалките от оасновният кабел ги връзвам и тях към такъв с мъжки накрайници 3.5мм към касетофона ! В нас се слуша основно денс музика от 90те, clube dance, clube house, house и подобни, като филми се гледат , но не често , но пример тв канала The Voice пък регулярно !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, JohnTRIVOLTA написа:

Решил съм да го заменя с някаква система 2.1 с бюджет макс 200лв. Спрял съм се финално на Microlab FC530U . 

Има ли някой лично впечатление и мнение за споменатият модел и дали той е оптималният вариант за бюджета? 

Добри тонколони за цената си и добре звучащи, усилвателя им е базиран на ИС TDA2030 която беше доста известна из DiY любителите някога. 

преди 3 часа, RudeBoy написа:

Примерно - SA-PM25 , SA-PM20 ?

Лоши крайни стъпала, доста изкривяват, не са добър избор тези аудио системи. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, FusE написа:

Лоши крайни стъпала, доста изкривяват, не са добър избор тези аудио системи. 

Това го казваш от опит, или си го чел някъде в нета?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, RudeBoy написа:

Това го казваш от опит, или си го чел някъде в нета?

От опит казвам, сменил съм една дузина ИС на тези системи, PM15, PM20, PM22, PM25. Работят с ИС AN7135 за високите с разделителен кондензатор на изхода, а на ниските е LA4705N която се среща в авто аудио техника. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, JohnTRIVOLTA написа:

ТВ-то е с  3.5мм жак .

През 3.5 мм жак качеството на аудио сигнала обикновено е лошо.

При новите ТВ, за да се свърже сигурно и качествено една аудио система е или чрез spdif/toslink или през HDMI (ARC), към AV ресийвър.

При тях липсва аналоговата връзка с 3.5 мм жак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, oic написа:

През 3.5 мм жак качеството на аудио сигнала обикновено е лошо.

При новите ТВ, за да се свърже сигурно и качествено една аудио система е или чрез spdif/toslink или през HDMI (ARC), към AV ресийвър.

При тях липсва аналоговата връзка с 3.5 мм жак.

Е уж са позлатени жаковете :)  Не съм чак с толкова чувствително ухо !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, oic написа:

Ако ще слушаш основно музика, насочи се към активна аудио система 2.0 (класическо стерео).

Ако ще наблягаш на филмите и игрите, то тогава 2.1 е по удачният вариант.

Съвет: ако за в бъдеще искаш да свързваш аудиосистемата към плосък телевизор, гледай да има и оптичен вход spdif/toslink.

Разбира се и оптиката е възможно да се използва за свързване към звуковата карта на компютър с подходящият изход spdif.

Edifier C2XD 2.1 Активни колони

Edifier R 1700 BT

Edifier R1280T

Edifier R1280DB - кафява

Microlab FC330 - 2.1

MICROLAB SOLO 6C

Първото предложение има spdif.

Ако ще наблягаш на музика вземи последното или R1280DB.

При слушане (монитор) от близко погледни R 1700 BT

Понеже  "John TRIVOLTA"" е добър човек реших да направя едно малко уточнение по поста на колегата  "оис"

Посоченият модел "Microlab 330", на вънщен вид няма нищо смущаващо, но беше закупен от съседът ми преди около 2 години доколкото си спомням от Емаг със някакава малка отстъпка. След известно време се установи, че "куполните говорители " не свирят и на двете колони. Какво се оказа на практика.   Китайците са направили отлична емитация на купулни говоритеки от пресован и боядисан в черно картон.  Няма шпулка, няма изводи, няма и проводници към тях. Такова нещо не бях срещал  до сега. На по късен период от време , ровейки се из руските сайтове за този вид техника попаднах на това, което съм описал по горе. Ще се постарая да намеря сайта и ако го открия ще постна линк във този си пост. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Колев60 написа:

Посоченият модел "Microlab 330", на вънщен вид няма нищо смущаващо, но беше закупен от съседът ми преди около 2 години доколкото си спомням от Емаг със някакава малка отстъпка. След известно време се установи, че "куполните говорители " не свирят и на двете колони. Какво се оказа на практика.   Китайците са направили отлична емитация на купулни говоритеки от пресован и боядисан в черно картон.  Няма шпулка, няма изводи, няма и проводници към тях. Такова нещо не бях срещал  до сега. На по късен период от време , ровейки се из руските сайтове за този вид техника попаднах на това, което съм описал по горе. Ще се постарая да намеря сайта и ако го открия ще постна линк във този си пост. 

Точно така е в този модел високочестотни говорители няма, налични са в по- високия модел на марката, все пак получава се толкова колкото е цената. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, JKirilov написа:

Какво щяхте да правите без мен?...

Не знам, говорим за microlab ти показваш logitech?! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, FusE написа:

От опит казвам, сменил съм една дузина ИС на тези системи, PM15, PM20, PM22, PM25. Работят с ИС AN7135 за високите с разделителен кондензатор на изхода, а на ниските е LA4705N която се среща в авто аудио техника. 

Човек, за повече от 10 години работа в магазини за техника съм се наслушал на какви ли не китайски 2.1 пръчки от рода на цитираните по-горе. Не знам какви интеграли имат вътре, ама никоя не съм чул да дава звук като Panasonic-ите. Да не говоря колко съм ги насочвал към сервизите, понякога даже като предпродажбени ...

Имал съм SC-PM22, в момента съм със SC-PM25 (от 13 години!), и като се развали, ще си взема пак от същата серия. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, RudeBoy написа:

Човек, за повече от 10 години работа в магазини за техника съм се наслушал на какви ли не китайски 2.1 пръчки от рода на цитираните по-горе. Не знам какви интеграли имат вътре, ама никоя не съм чул да дава звук като Panasonic-ите. Да не говоря колко съм ги насочвал към сервизите, понякога даже като предпродажбени ...

Имал съм SC-PM22, в момента съм със SC-PM25 (от 13 години!), и като се развали, ще си взема пак от същата серия. 

Казавам само, че TDA 2030 са по - добре звучащи от AN7135, LA4705N защото работят на двуполярно захранване и са без разделителен кондензатор на изхода, изкривяват по - малко, както и че TDA 2030 е HIFI за разлика от AN7135 и LA4705N. Но щом ти харесва как звучи няма да те убеждавам в противното. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички ви за взетото участие в темата и мисля правилно съм се насочил !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както вече казах:

на 14.02.2020 г. в 17:18, JKirilov написа:

добър избор!

Но след като си от София, прослушай 2.0 микролабите и едифайърите... Така - за спорта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мислех да пиша в темата защото 150-200 лв. са пари за кабели, а не за музикални системи ама съм отвратен от мизерните фирми, които имитират някакви ВЧ драйвери. Имитацията на такива елементи трябва да е подсъдима по някакъв начин предполагам или наглостта на малките жълти човечета ще продължава да просъществува. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах преди няколко години MICROLAB SOLO 7 - тотално разочарование.Брум,   гъгнещ звук, умрял бас.Май Edifier ще е по -добрата оферта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, AGD написа:

Не мислех да пиша в темата защото 150-200 лв. са пари за кабели, а не за музикални системи ама съм отвратен от мизерните фирми, които имитират някакви ВЧ драйвери. Имитацията на такива елементи трябва да е подсъдима по някакъв начин предполагам или наглостта на малките жълти човечета ще продължава да просъществува. 

Дайте по същество .. така и вече сте с коментар в темата !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мога да ти предложе нищо за 200 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, AGD написа:

Не мога да ти предложе нищо за 200 лв.

То това става ясно от предходният коментар , но се чудя защо не се въздържахте от него , след като не можете да си пречупите професионалният поглед ?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...