Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, искам да ви попитам дали тази конфигурация е читава:

Кутия: Cooler Master MasterBox MB520 RGB

Дънна платка: ASUS ROG STRIX B360-F GAMING

Процесор: Intel Core i7-9700F

Охладител за процесор: Cooler Master MasterAir MA620P

RAM Памет: HyperX Fury RGB 16GB (2x8GB)

SSD: Silicon Power P34A80 (512GB)

HDD: Toshiba P300 2TB HDD

Видеокарта: ASUS ROG Strix GeForce RTX 2060 SUPER EVO OC Edition

Захранване: FSP Group Hyper K

Принципно тази конфигурация е готова, смятате ли, че е добре? Като цяло ще се използва за гейминг и програмиране. Може също да ми предложите конфигурация до 3500/4000лв без монитор, ще се използва главно за гейминг и програмиране, също ако може да включва сгобавяне на конфигурацията (ако е възможно).

Благодаря Ви!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не казваш колко пари даваш за тази готова конфигурация , за да ти се каже има ли по-добро за тези пари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

d7cfd9d5901a40579482bb61c85cb834-full.pn

- повече защо да харчиш.. инак

(1) 12ядра с дъно: Asus prime X570-P, 3900X

(2) 2080super: https://www.vario.bg/palit-geforce-rtx-2080-super-grp-ne6208sh20p2-1040g

(3) SX8200 pro 512GB -> corsair mp510 960GB: https://www.vario.bg/corsair-force-series-mp510-960gb-cssd-f960gbmp510

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Untitled.jpg

Предложението ми от Варио е просто за пример. Има и по-евтини фирми , които вероятно не бавят чак толкова доставките.  С малко късмет ще влезеш за 4хил. и с 2800/2080S, макар че на фона на цената им , не мисля че е оправдано. Особено 2080 модела.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много бе!

Смени харда с WD/Seagate!!! По избор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, Енрико написа:

Принципно тази конфигурация е готова

Не съм го разбрал това. Когато се счупи, ще обсъдим...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стана ми интересно , как по-точно да очакваме да се счупи ?

Иначе по темата ,

преди 16 часа, Енрико написа:

Принципно тази конфигурация е готова, смятате ли, че е добре? Като цяло ще се използва за гейминг и програмиране. Може също да ми предложите конфигурация до 3500/4000лв без монитор, ще се използва главно за гейминг и програмиране, също ако може да включва сгобавяне на конфигурацията (ако е възможно).

ако вече е готова , каква е идеята с нашите предложения и съвети ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Готова в смисъл продава се готова не че я е купил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има вече предложения както с АМД , така и с интел конфигурация. Ако даден компонент , цена или нещо друго не му харесва нека го обсъдим като сподели пред нас за да може да се коригираме. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще използвам предложената конфигурация с AMD, но искам предложение за по-мощно дъно/процесор и повече SSD. Както казах в първия пост готов съм да дам до 4000лв. Също така ако си го поръчам от Варио, ще го сглобят ли конфигурацията или трябва аз да си я правя?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, pepy86 написа:

Стана ми интересно , как по-точно да очакваме да се счупи ?

Когато се върти, върти, върти, върти, накрая се счупва. Особено Тошиба...

преди 48 минути, Енрико написа:

Ще използвам предложената конфигурация с AMD

Недей!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Енрико написа:

Ще използвам предложената конфигурация с AMD, но искам предложение за по-мощно дъно/процесор и повече SSD. Както казах в първия пост готов съм да дам до 4000лв. Също така ако си го поръчам от Варио, ще го сглобят ли конфигурацията или трябва аз да си я правя?

-asus prime x570-p, ryzen 3900x = 3840 лева, хартисват за голямо охлаждане и асемблиране

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може би аз не видях , но никъде не се споменава за това какъв е монитора /резолюция , време за реакция , честота на опресняване/?  Ако говорим за FHD ,  варианта с АМД конфигурация изобщо не влиза в сметката. Разликата в полза на интел ще е доста сериозна щом говорим за гейминг. 2К резолюция и на горе нещата почват да се изравнят , макар че интел ще продължава да има и там леко предимство в повечето налични към момента заглавия.  По-високата резолюция все по решаваща роля ще играе видео картата и по-малка процесора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

- колеги компютърът не е само за игри... дори на фуллхд какво значение имат 5 кадъра -/+, картата не е 2080ти... 

-9700к без HT дипваше кадрите в rdr2, като пуснаха играта, пример давам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Монитора ми е ASUS TUF GAMING VG27VQ - 165 Hz, 1ms, FreeSync, 1920 x 1080. Компютъра няма да го използвам само за гейминг, искам спокойно да ми върви на 140/200FPS игри като CS:GO, Fornite, GTA V и подобни заглавия. В конфигурацията искам да имам добра видео карта, процесор и повече SSD. Искам също да има възможност за ъпдейт в бъдеще.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Твърде зле е въпросния райзен на тази резолюция. Тук не говорим за единични заглавия като примера по-горе .  Просто на FHD по-ниската му честота играе решителна роля.  Моя 3600Х бууства на 4290Мхц грубо.  Със стария ми процесор 8600К с клок само на 4.8Гхц го биех почти всички игри . Тук там бяха на кантар. А разликата в някои заглавия не е 5% или 5fps ,а стига до 10+% на горе. Това са сравнения с 1080ти . Карта , която е от класа на предложените ни 2070Super.  9700К колкото и калпава бройка да му се падне , все до 4.8Гхц съм сигурен че го докара с всиок клас въздушен кулер и водното от моя пост. А разликата ще отиде още над тези 10% при 1080р.

едит: Съжалявам , но когато говорим за FHD и комбинация от райзен процесор + карта от този клас , нещата не стоят добре. Споделям мнението си на база на тестовете с моя 3600Х . На скоро правихме сравнение с 3700Х и 3900Х + 2080 msi Trio спрямо моята райзен конфигурация и честно казано и там останах разочарован. На същите заглавия , едва 5-6% отгоре спрямо моя 3600х , предвид факта  че неговата карта се води уж малко по-бърза.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз смятам да си взимам втори монитор и да го вържа към компютъра тоест да използвам 2 монитора (не знам дали ще има проблем). Предложете ми конфигурация, която да купя вече. Както казах мощен процесор, видео карта и повече SSD, искам решение с intel и amd, ако имате да ми давате други съвети - добре дошли, но ако може скоро да ми предложите конфигурацията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не разбрах в горните две конфигурации кое по-точно не ти харесва ? Ако има даден компонент , който не те устройва било като цена/марка/визия и т.н. просто го сподели.

Не искам да те убеждавам в никакъв случай , че трябва да вземеш интел . Просто тая масова райзен психоза във форумите взе да ми идва в повече .  Ако говорим за по-ниско бюджетни конфигурации ще се съглася , че са по-добрия избор. Но  компютър за 4хил лева + FHD монитор , просто не се връзва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

-2070супер няма възможности за 165фпс в тежки игри, така че пак ботълнекът е там, не в процесора... 3900Х да е чак твърде зле... не знам, звучи супер преувеличено и компютърът не е само за игри

- колегата пепи86 да каже къде разликата 9700К (сток) и 3900Х минава 10% с 2070супер на 1080п до 165фпс

-овърклок не е идеален за компютър за работа... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, arestant написа:

-2070супер няма възможности за 165фпс в тежки игри

За FHD ? не съм съгласен.  Впрочем имал съм и 2070Супер за около месец /макар и ниския клас на Zotac Mini -  с двете перки/ . Беше ми достатъчно да видя какво представлява модела и какви са неговите възможности. 165фпс няма как да се докарат във всяко заглавие , но картата като производителност изостава с едва 5% от 1080ти (FTW3) и около 10% от 2080 (Super JetStream)  при еднакви условия за тестване на моята конфигурация.  

Коя карта гарантира впрочем въпросния fps дори на fhd на всички заглавия ? 

преди 1 час, arestant написа:

къде разликата 9700К (сток) и 3900Х минава 10% с 2070супер на 1080п до 165фпс

Защо сток ? Всички защитници на великите райзени като няма с какво да оправдаят по-ниските му резултати излизат с този довод. 3900Х е заводски изцеден на макс. Повече процесора не може да предложи(2-3% с PBO и до там). 9700К има бройки , които се клокват на 5Гхц+ . С offset какъв е проблема да се ползва за 24/7 с OC ? Аз моя 8700К го ползвам както за работа така и за гейминг на 5.1Гхц за 24/7 - 1.31v max.  За бенчове на 5.3Гхц -1.4-1.41v max. /С офсет ./ Всичко е до бройка/късмет.   Дайте като райзена не може , да не клокваме и интелите, че да е честно сравнението.Ако ще го ползва на сток , то нека си вземе 9700F и да не се занимава .  Не виждам какъв е проблема , човека да разполага с по-голям запас от сингъл кор перформънс.

Отделно не виждам къде интел ще срещне пречка за програмиране ?  За друга работа ще се ползва ли въпросния компютър?/това е въпрос към автора/.

Дано не се обидиш , нищо лично към теб колега. Просто райзен + FHD + висок клас GPU за мен е много лоша комбинация. Това е изцяло мое мнение и не ангажирам никой с него. Ако някой държи ще споделя моите резултати на 3600Х + SC2 hybrid 1080ти  как се справя на FHD срещу интел .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, pepy86 написа:

За FHD ? не съм съгласен.  Впрочем имал съм и 2070Супер за около месец /макар и ниския клас на Zotac Mini -  с двете перки/ . Беше ми достатъчно да видя какво представлява модела и какви са неговите възможности. 165фпс няма как да се докарат във всяко заглавие , но картата като производителност изостава с едва 5% от 1080ти (FTW3) и около 10% от 2080 (Super JetStream)  при еднакви условия за тестване на моята конфигурация.  

Защо сток ? Всички защитници на великите райзени като няма с какво да оправдаят по-ниските му резултати излизат с този довод. 3900Х е заводски изцеден на макс. Повече процесора не може да предложи(2-3% с PBO и до там). 9700К има бройки , които се клокват на 5Гхц+ . С offset какъв е проблема да се ползва за 24/7 с OC ? Аз моя 8700К го ползвам както за работа така и за гейминг на 5.1Гхц за 24/7 - 1.31v max.  За бенчове на 5.3Гхц -1.4-1.41v max. /С офсет ./ Всичко е до бройка/късмет.   Дайте като райзена не може , да не клокваме и интелите, че да е честно сравнението.Ако ще го ползва на сток , то нека си вземе 9700F и да не се занимава .  Не виждам какъв е проблема , човека да разполага с по-голям запас от сингъл кор перформънс.

Отделно не виждам къде интел ще срещне пречка за програмиране ?  За друга работа ще се ползва ли въпросния компютър?/това е въпрос към автора/.

Дано не се обидиш , нищо лично към теб колега. Просто райзен + FHD + висок клас GPU за мен е много лоша комбинация. Това е изцяло мое мнение и не ангажирам никой с него. Ако някой държи ще споделя моите резултати на 3600Х + SC2 hybrid 1080ти  как се справя на FHD срещу интел .

Споделяй, това си е полезно инфо особено кога е от първа ръка....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Енрико написа:

искам решение с intel и amd

преди 1 час, Енрико написа:

Искам също да има възможност за ъпдейт в бъдеще.

Ако имаш предвид смяна на процесора ъпгрейд винаги е възможен дори да вземеш 10 годишна машина стига да не си купил топ-модела.

Ако имаш предвид с актуален процесор Интел от 5 години въртят едно и също и след месец пак ще има смяна на дъна и сокети.

Тоест трябва да изчакаш да пуснат новите процесори и съответните дъна това в момента реално бива пенсионирано един вид.

841.jpg?ssl=1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 38 минути, pepy86 написа:

-чакай, колега не карай се.. не съм защитник, а интел юзър, но фактите как да отрека: 4 ядра повече и 24 треда повече...

(1) никоя карта не гарантира 165 фпс в тежки игри, но друго е важното: гпу-то е ботълнек, не процесор, с това наум вече разликите са малки от 9700К до 3900Х... хубаво пишеш все FHD, но тук мониторът е 165Hz...

(2) къде 10% повече от 9700к до 3900Х в тежка игра на заложен 165 фпс макс?

(3) - овърклок добре, аз не отричам, но не е ли неуместно от нашата призма да предлагаме и все с клокнати интели да мерим... а не всеки юзър клоква, и последствието не е едно: напрежение, топлина, консумация...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...