Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Eray Hasanov

Син екран при влизане в игра. Моля за помощ

Препоръчан отговор

преди 8 минути, Eray Hasanov написа:

Принципно ако напишеш lenevo g580 и като влезеш в сайтове там за гледане на мен само nvdia ми излиза не мога да кажа много но може и да си прав.Не мосля че е от високи температури :)

Ако е изгоряла ще мога ли го подновя за части там от някаде??

Първо трябва да си убеден, че проблемът е хардуерен, второ да си намериш такава карта и трето да прецениш дали си струва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, tepmu написа:

Първо трябва да си убеден, че проблемът е хардуерен, второ да си намериш такава карта и трето да прецениш дали си струва.

Убеден съм че е хардорен щом пробвах с всичко това което ми пише на самия екран и което видях в интернет за грешката но без успех.За части ако има евтина може да стане.

преди 2 минути, DarkEdge написа:

Превключи си картата  по подразбиране да е винаги nvidia:

Виж ще работи ли лаптопът в нормален (ненатоварен) режим. Провери можеш ли да гледаш видео.

Мерси че отне от времето си да ми изпратиш видеото но като си отворя nvdia settings-a ме праща в синия екран :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи картата е мъртвец. Върни се в сервиза. Не знам какво са правили, ама да не устаноят умрял компонент не е густо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, DarkEdge написа:

Значи картата е мъртвец. Върни се в сервиза. Не знам какво са правили, ама да не устаноят умрял компонент не е густо.

Ако авторът е искал само преинсталиране без да има някакви оплаквания или искане за профилактика, е напълно възможно, тъй като по подразбиране, както знаеш, лаптопът си работи с вградената видеокарта, с която няма проблем. Разбира се, странно е ако е нямал проблем преди да го занесе, а като го е взел - да има, но може да е просто случайност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, tepmu написа:

без да има някакви оплаквания

Сините екрани малко оплакване ли са?

преди 2 часа, tepmu написа:

Ако авторът е искал само преинсталиране

преди 7 часа, Eray Hasanov написа:

Преди 2 дена беше на преинсталация

Добре е първо да се чете, а после да се пишат смислени неща.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, Eray Hasanov написа:

като си отворя nvdia settings-a

Пробвай да го направиш в safe mode като форма на последна проверка. Ако се получи, тогава пробвай да промениш настройките на TDR delay

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 часа, DarkEdge написа:

Сините екрани малко оплакване ли са?

Добре е първо да се чете, а после да се пишат смислени неща.

Доколкото разбрах е бил на сервиз за смяна на клавиатурата и преинсталиране, а не заради тази грешка.

на 27.02.2020 г. в 19:08, DarkEdge написа:

Извинявай, но на тази картинка нищо не се чете.

Това в сервиз? Иси сиплатил? Ако е така се ввърни и им направи рекламация.

на 27.02.2020 г. в 19:20, Eray Hasanov написа:

Да имах проблем с клавиатурата и им казах да поръчат нова и да я сложат. Платих им.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 27.02.2020 г. в 18:40, Eray Hasanov написа:

Преди 2 дена беше на преинсталация може

Не пише преинсталирах.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, DarkEdge написа:

Не пише преинсталирах.

Не разбрах, това какво общо има с моите думи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз не разбрах какво търся в твоите цитати.
Какво общо има ли - машина излязла от сервиз(прясно инсталирана) забиа в синьото. Дали, щом са взели пари за тази дейност, нямат отговорност, а?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, DarkEdge написа:

И аз не разбрах какво търся в твоите цитати.
Какво общо има ли - машина излязла от сервиз(прясно инсталирана) забиа в синьото. Дали, щом са взели пари за тази дейност, нямат отговорност, а?

Ами явно не говорим на един език... Казваш, че е бил на сервиз и че те носят отговорност, аз казвам, че не е задължително да е така. Ако авторът е занесъл лаптопа на сервиз просто за смяна на клавиатурата и преинсталиране и те са го направили, не виждам каква отговорност носят те, тъй като стигнахме до извода, че проблемът на картата е хардуерен, а не софтуерен. Ако авторът е занесъл лаптопа заради въпросната грешка и те са решили, че проблемът е софтуерен и с преинсталиране ще се оправи - да носят отговорност, защото са взели пари и не са тествали дали всичко е наред. Ако авторът е занесъл лаптопа заради въпросната грешка и от сервиза са му казали, че проблемът е хардуерен и евентуално колко ще струва, но той не се е съгласил - те не носят отговорност. Ако авторът е занесъл лаптопа заради въпросната грешка, но от сервиза не са решили проблема (без значение по каква причина), но и не са взели пари за това - не виждам проблем отново.

Искам да кажа накратко, че на сервиз подобно, както при лекар се ходи с конкретен проблем / оплакване и оттам насетне оставаш специалистът да си свърши работата, а не му казваш какво да прави. Пример не отиваш при лекаря да казваш "изпиши ми антибиотици", а казваш "болен съм" и оттам насетне той преценява как да те лекува.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има и още един вариант - проблема да се е появил след сервиза, просто на видеокартата и е дошло времето.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, tepmu написа:

преинсталиране

Какво ли значи за теб преинсталиране? Може би едно наливане на ОС/драйвъри? На това му се вика гаражна инсталация! С гаранция до завоя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, DarkEdge написа:

Какво ли значи за теб преинсталиране? Може би едно наливане на ОС/драйвъри? На това му се вика гаражна инсталация!

Някой и драйвери не слагат ..., но пари вземат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, plamen_petrov_80 написа:

пари вземат

И то какви...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, DarkEdge написа:

Какво ли значи за теб преинсталиране? Може би едно наливане на ОС/драйвъри? На това му се вика гаражна инсталация! С гаранция до завоя.

Аз все още не мога разбера какво се хващаш за тази дума "преинсталиране". За това моля те обясни ми, ти какво разбираш, че ми е интересно? Не знам за теб /може би, защото не съм специалист/, но когато някой познат / приятел е искал от мен преинсталиране на компютъра иска точно това ОС (да не кажа Windows), драйвери, основните програми и настройки, а вече ако има някое конкретно оплакване тествам хард диск и др. за проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, tepmu написа:

Аз все още не мога разбера какво се хващаш за тази дума "преинсталиране"

Не можеш да разбереш, защото ти убягват някои моменти.
Самото наливане на ОС, драйвъри и програми е само началото на цялостното конфигуриране на една система - за има-няма час е готово.
Следва отстраняване на грешки...от 15-ина минути до 8 часа и половина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, DarkEdge написа:

Не можеш да разбереш, защото ти убягват някои моменти.
Самото наливане на ОС, драйвъри и програми е само началото на цялостното конфигуриране на една система - за има-няма час е готово.
Следва отстраняване на грешки...от 15-ина минути до 8 часа и половина.

Отново ще кажа бъди по-конкретен, грешки е много общо, за такива от Event Viewer ли говориш или sfc /scannow, chkdsk проверки, на RAM, HDD проверка, на температурите, в Device Manager-a, защото тях ги имах предвид под "настройки", а и на прясно инсталирана ОС, с правилни драйвери и програми какви грешки да има толкова?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди да обявите карата за мъртвец, само ще кажа, че в момента ползвам Acer Aspire 5536G, който е с амд атлон и радеон 4570 графика. Машината е на 10 годинки, грее  да си е** майката (стабилно). Процесора е стигал до 105 градуса. Няколко пъти се е изключвал от зор, НО  още работи. Няма проблем ни с игрите, ни с филмите. Няма сини екрани под 10ката или със 7цата преди.  Автора спотед мен да си смени сервиза. 
Ps: май трябва да го карам на профилактика, че през годините е ходил  има-няма три пъти. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Eclipse2G написа:

само ще кажа

А редно ли е? Каква е връзката на твоята ситуация с тази на автора?

преди 2 часа, Eclipse2G написа:

Няма сини екрани

А при него дори опита да достъпи настройките на nvidia картата срива машината.
Айде стига сме мерили нашите банани минават ли през чужди отвори!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Та да ви питам едон въпрос. Изтрих драйвера който беше нов и инсталирах стар драйвер който е от диска, със стария драйвер влиза във игрите но ми показва удивидителен на драйвера знаци нещо не е както трябва ли или? И не ми излиза син екран но при игрита вървя със много нисък фпс? От какво може да е дали използва нвдиата или само интела та затова да имам нисък фпс

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, нещо не е както трябва. Къде точно ти показва удивителен на драйвера? Дай скрийншот.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, RudeBoy написа:

Да, нещо не е както трябва. Къде точно ти показва удивителен на драйвера? Дай скрийншот.

Там на видео картата се вижда удивителен знак

received_254556802240034.jpeg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами най-вероятно си деинсталирал драйвера ѝ, и в момента караш само на вградената в процесора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...