Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Имам принтер Lexmark E120. Няколко пъти си купувах нови касети. Исках да си заредя касетата,когато свърши тонера. Мислех че така ще ми излезе по-евтино. Дадох я на фирма да ми я зареди.Крайния резултат беше,че дадох повече пари за зареждането в сравнение с новата касета. Също така като принтирах листата бяха много изцапани.Това продължи докато касетата свърши. Сега съм решил сам да си я заредя.Как става зареждането?В интернет има съвети,но търся някой който има опит за да ми каже последователно какво да правя.Не искам да повредя касетата или по-лошо принтера. Лек ден.

Редактирано от Филипов
Премахнат ненужен таг (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се занимавай с глупости, щом заместител ти идва най-евтино, вземай и ползвай.

Когато нещо не свършено както трябва се прави рекламация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е само това - трябва и чип

https://www.aliexpress.com/item/32920754143.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз си поръчах от тук: https://www.tonertrade.bg/

За принтер HP и съм доволен. На доста по- ниски цени са от оригинала.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябват ти инструмени, ръкавици, маска, прахосмукачка, мастило, което е като сажди от печката и много вредно, чип.Ето пример. Всичко опира до твоите възможности и цена. В JAR има чипове, а също и мастило. Ботилката е 1000мл/гр (едва ли е килограм). Нещо не вдявам как измерват количеството, но ако е 1000ml, на зареждане трябва около 85, което ще ти е достатъчно за около 10-11 зареждания.

Съветът ми е много да внимаваш с мастилото. Един колега от България пълни тонер касети и има изградена стая за целта, с вентилации с филтри на масата, отделно прахосмукачка и т.н. Самият процес е доста пипкав и се извършва без резки движения, за да не се разнесе прахът (мастилото) из въздуха и да го вдишаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако искаш да печаташ качествено купуваш само оригинални касети, но е скъпичко.

Ако искаш да печаташ по-евтино или купуваш заместителни касети или даваш на фирма да ти ги зарежда, качеството на печат е по-ниско, но разходите са по-малки.

Да си купиш тонер и сам да си зареждаш касетите ако никога преди това не си се занимавал с това, ще ти излезе хем скъпо хем принтера няма да печата както трябва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 8.03.2020 г. в 16:37, antsofia написа:

Също така като принтирах листата бяха много изцапани.

Първи вариант - напълнен е с неподходящ тонер.

Втори вариант, по-вероятен - тонерът е наред, но барабанът и/или ножът са за смяна. Барабанът може да се избърше много внимателно с чиста копирна хартия.

Можеше да цитираш цените...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да не създавам нова тема...

Консуматив HP 19A Original LaserJet drum; black; 12000 Page Yield ; ; HP LaserJet Pro M102/M104/MFP M130/MFP M132

това Yield да разбирам ли че примерно ако е 166 лева ще изкара 12000 разбира се на теория ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Daylight Dancer написа:

да не създавам нова тема...

Консуматив HP 19A Original LaserJet drum; black; 12000 Page Yield ; ; HP LaserJet Pro M102/M104/MFP M130/MFP M132

това Yield да разбирам ли че примерно ако е 166 лева ще изкара 12000 разбира се на теория ?

Нищо не ти разбирам но си постнал модел на друм (не касета) който изкарва ориентировъчно 12к копия.

Друма не е касета не съдържа тонер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Друм е на баба ти фурката! Барабан е думата, печатащ барабан, а в случая той е Long life!

Танцьорче, обясни пак?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не купувай заместител патил съм си от тях ходя в фирма и съм доволен .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 52 минути, adersa написа:

Не купувай заместител патил съм си от тях ходя в фирма и съм доволен .

Не си прав и къде видя

преди 53 минути, adersa написа:

заместител

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, JKirilov написа:

Не си прав и къде видя

чета коментарите на другите като му предлагат евтин заместител . Ще си съсипе барабана .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, adersa написа:

чета коментарите на другите

Те са за първия въпрос, този е втори - различен.

Освен това техниците отдавна влязоха в час и вече заместителите са си супер. Пример - на жената е DJ1320. Носих при един колега да я напълни, сложи не НР, а Xerox! След като ми обясни, че е по-фин и многократно използван вече. Печата супер.

А за моя принтер, вместо да го изхвърля, му взех току що неоригинална съвместима касета. Понеже вече не се произвеждат оригиналните, а цената беше къде 350 лева. Сега е 45 лв. Печата смъртоносно, като истинска. ;) Няма какво да се желае повече засега.

Daylight Dancer, купувай смело. Предполагам визираш Солитрон? При качествен тонер и хартия може да изкара и повече!

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, JKirilov написа:

Носих при един колега да я напълни, сложи не НР, а Xerox

Аз преди 3 месеца си взех една от офис 1 на промоция стигна до средата оня ден и забелязах , че кофти става печата в офиса има климатик добра температура . Разкарах я и си сложих старата оригиналната и си печата супер сега чакам да свърши да отида пак  , където ходих преди да я заредят .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, adersa написа:

Аз

И кого интересува? А каква е връзката с темата? Не си зареждаш ти касетата...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, DarkEdge написа:

И кого интересува? А каква е връзката с темата? Не си зареждаш ти касетата...

Давам примери на човека да внимава ако иска да си купува заместител .

Както ти така и някои други давате примери какво забранено ли е ? шеф ли си на форума кво ?

Виждаш , че ти пръв почваш да се заяждаш с мене .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, не се заяждам, а отчитам никому ненужната разливаща се информация от теб. Което явно ти е стил на живот. Иливането на ненужна информация в стил махленските клюкарки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 часа, JKirilov написа:

Друм е на баба ти фурката! Барабан е думата, печатащ барабан, а в случая той е Long life!

Танцьорче, обясни пак?

2gPvMQ.jpg

И какво значи Logn life?

Нищо им им няма на заместителните касети(тонерни) печатат си нормално.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, adersa написа:

Аз преди 3 месеца си взех една от офис 1

Каква? Нова оригинална? Нова съвместима (марка, снимка)? Употребявана?

В някои случаи, примерно при спиране на тока или бързо зключване, е достатъчно да се вдигне капачето и да се почисти с хартия полепналия по барабана тонер. Но вечни неща няма.

Докато пише човек и се явява нов неграмотен?

Пак да почетвъртя - навремето, когато нямаше чипове (не че е толкова важно) касетите с матово-зелен барабан пълнехме 2-3 до 4 пъти без проблем. Касетите с допълнително монтиран електриково-зелен Long life барабан пълнехме 6 до 10-12 пъти. Тогава оригиналните касети бяха над 200 кинта.

По другия въпрос ако не си виждал:

Long life.jpg

то просто спри да пишеш по форуми, сурат тефтерът ти е достатъчен! ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, JKirilov написа:

Каква? Нова оригинална? Нова съвместима (марка, снимка)? Употребявана?

В някои случаи, примерно при спиране на тока или бързо зключване, е достатъчно да се вдигне капачето и да се почисти с хартия полепналия по барабана тонер. Но вечни неща няма.

Докато пише човек и се явява нов неграмотен?

Пак да почетвъртя - навремето, когато нямаше чипове (не че е толкова важно) касетите с матово-зелен барабан пълнехме 2-3 до 4 пъти без проблем. Касетите с допълнително монтиран електриково-зелен Long life барабан пълнехме 6 до 10-12 пъти. Тогава оригиналните касети бяха над 200 кинта.

По другия въпрос ако не си виждал:

Long life.jpg

то просто спри да пишеш по форуми, сурат тефтерът ти е достатъчен! ;)

Ако искаш да кажеш че някой може да му ресетне чипа на друма просто му го кажи не ме занимавай с глупости.

Ако не си полезен за питащия за какво изобщо пишеш ... до тука преведе една дума и написа нещо което значи точно нищо за питащия. Показа че знаеш турски думи и до тука приключва участието ти...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Майчицеееееее, друма няма чип, твоят е за смяна. Хващай друма... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 11 часа, JKirilov написа:

Майчицеееееее, друма няма чип, твоят е за смяна. Хващай друма... :)

Имам принтер при мене който го ползва 19а. Хванах го и направих снимка - отбелязал съм ти подсказките ...

dohSka7.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А-а-а-а видях ти някои писания в други теми сега осъзнах че си ония с 25 профила.

И се занимавам да ти отговарям /block

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...