Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с Лан карта

Препоръчан отговор

Добър вечер имам проблем с лан картата, мога да използвам интернет до 10 Mbps....

Дъното е това Asus STRIX B250G GAMING, Socket 1151.

Инсталирани са най новите драйвери, обаче просто не знам как да го направя за да ползвам 100 Mbps.

Променя ли нещо веднага оставам без интернет което не е нормално.

Untitled1.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 минути, The-Walk!nG-Dead написа:

С кабел към компа от една кутийка.

Каква кутийка??

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Емил Костов написа:

Каква кутийка??

От нея тръгва сигнала за интернета.

https://imgur.com/a/eBPNrZL

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, The-Walk!nG-Dead написа:

От нея тръгва сигнала за интернета.

Я обясни малко по-подробно къде си включваш компютъра -  към рутер, към модем, към ОНТ, към UTP кабел от доставчика или към изградена вътрешна мрежа в сградата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гледам в други сайтове и те имат същия проблем?

преди 1 минута, Емил Костов написа:

Я обясни малко по-подробно къде си включваш компютъра -  към рутер, към модем, към ОНТ, към UTP кабел от доставчика или към изградена вътрешна мрежа в сградата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, The-Walk!nG-Dead написа:

Гледам в други сайтове и те имат същия проблем?

ONT значи. Пробвай с друг кабел и пробвай с друг компютър и кажи резултата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Емил Костов написа:

ONT значи. Пробвай с друг кабел и пробвай с друг компютър и кажи резултата.

Утре ще идват да видят какво става с този кабел но до вчера го ползвах на 100 Mbps с старото ми дъно.

Което малко ме съмнява да е от кабела.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, The-Walk!nG-Dead написа:

Утре ще идват да видят какво става с този кабел но до вчера го ползвах на 100 Mbps с старото ми дъно.

Което малко ме съмнява да е от кабела.

Без да провериш не може да предполагаш. Ако кабелът е повреден и се трупат грешки по портовете устройства се опитват да комуникират и свалят скоростите. Проблемът може и да е в самото ОНТ, в скоростите от доставчика. Може да ти се е омазал и драйверът. Пробвай компютъра на друг доставчик. Това са бабешки методи но вършат прекрасна работа. Изключваш нещата едно по едно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, JKirilov написа:

Т.е. от днес ти имаш нов компютър и си го свързал със стария сив кабел както стария комп?

Разбира се.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Такава простотия за първи път преживявам.

преди 1 минута, JKirilov написа:

И като избереш 100Мб пълен дуплекс става какво?

Оставам без нет.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това е последствие. Освен това отдясно има цели два бутона! Вторият, да речем не е нужен. А Диагностика? А някакво съобщение? Как влизаш по принцип в интернет?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, JKirilov написа:

Това е последствие. Освен това отдясно има цели два бутона! Вторият, да речем не е нужен. А Диагностика? А някакво съобщение? Как влизаш по принцип в интернет?

В момента имам интернет обаче 10 Mbps а трябва, да имам 100>>>

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, JKirilov написа:

Ако няма да отговаряш кажи да спра? :mad:

Имаш 10, цъкаш на 100, после?

Май не ме разбираш сложа ли друго освен 10 нямам интернет.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не, ти не разбираш, нали трябва да има съобщение някакво? С диагностиката какво става?

Освен това бялата "кутийка" не я снимай от четвъртия етаж, а отпред и отзад!!!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, JKirilov написа:

Не, ти не разбираш, нали трябва да има съобщение някакво? С диагностиката какво става?

Освен това бялата "кутийка" не я снимай от четвъртия етаж, а отпред и отзад!!!!!

Започва да прави като на клипа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Драйверите за lan картата/дънната платка от къде ги инсталира? Пробва ли с тези от сайта на производителя за дънната платка:

https://www.asus.com/bg/Motherboards/ROG-STRIX-B250G-GAMING/HelpDesk_Download/

Инсталирай ги, направи рестарт и кажи резултата. Ако не си инсталирал и останалите драйвери, инсталирай и тях.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На снимката кабела не изглежда повреден, но пък като че ли не е кримпнат добре (вижда се синята обвивка на жилата как стърчи леко). На другия му край нямаме снимка, сигурно и там е така. Предполагам е Cat 5/Cat 5e SFTP, щом автора е имал 100 мбит/с с предната машина. Не че е излишно едно прекримпване, проблема може и да е от драйвери на мрежовата карта. От там трябва да се започне.

преди 14 часа, Емил Костов написа:

С какъв UTP кабел си? Смени го с нов 1 гигабитов.

Емо какво значи 1 гигабитов ?

Kабел от Cat 5e нагоре е способен през четирите чифта жила да подкара 1 гбит/с скорост!

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, Raze написа:

Драйверите за lan картата/дънната платка от къде ги инсталира? Пробва ли с тези от сайта на производителя за дънната платка:

https://www.asus.com/bg/Motherboards/ROG-STRIX-B250G-GAMING/HelpDesk_Download/

Инсталирай ги, направи рестарт и кажи резултата. Ако не си инсталирал и останалите драйвери, инсталирай и тях.

От сайта, на Asus са драйверите, но по някаква причина повече от 10 Mbps не мога да ползвам.

преди 2 часа, JohnTRIVOLTA написа:

Нека се пробва с друг кабел първо !

Чакам да дойдат да видят какъв е проблема.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, The-Walk!nG-Dead написа:

От сайта, на Asus са драйверите, но по някаква причина повече от 10 Mbps не мога да ползвам.

Чакам да дойдат да видят какъв е проблема.

В сайта на Асус има по-нов драйвер. Твоя според снимката е Version 22.4.16.0, а по-новия е Version 22.9.16.0.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване