Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Колеги искам да ви попитам дали този усилвател има защита от късо на изхода?

Оставил съм ви линк от там може да видите усилвателя и схемата на всичките му елементи-https://www.hifiengine.com/manual_library/technics/su-v570.shtml

Благодаря ви предварително!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 30 минути, kuncho zidaro написа:

Колеги искам да ви попитам дали този усилвател има защита от късо на изхода?

Оставил съм ви линк от там може да видите усилвателя и схемата на всичките му елементи-https://www.hifiengine.com/manual_library/technics/su-v570.shtml

Благодаря ви предварително!!!

За имането, има (справка стр.10-11 от servise manual) но те съветвам да не правиш късо съединение, ако все още не си го направил. Но така, както питаш, като че ли вече си го пробвал. Или се лъжа?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много ти благодаря колега за бързия и точен отговор .Жив и здрав да си!!!!!
Усилих много и една от колоните изгоря и примигна лампичката под която пише  current drive  и единия канал се изключи.След това махнах изгорялата колона свързах здрава и той отново свирна и затова реших да питам тук дали евентуално има такава защита.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, kuncho zidaro написа:

Много ти благодаря колега за бързия и точен отговор .Жив и здрав да си!!!!!
Усилих много и една от колоните изгоря и примигна лампичката под която пише  current drive  и единия канал се изключи.След това махнах изгорялата колона свързах здрава и той отново свирна и затова реших да питам тук дали евентуално има такава защита.

Не е необходимо да натоварваш усилвателя до крайна мощност. Сам си забелязал какво се получава, когато се купуват такива изделия ей така без никаква консултация. Слава богу че последният има електронна схема за следене на правотоковата съставна на крайните стъпала, която от своя страна управлява стандартно малко реле за двата канала. Ако беше само на релето едва ли щеше да се справи с "аварията" защото е много по инертно в комутацията. Между другото, последното (релето) включва тонколоните със малко закъснение (3 до 5 секунди) ако си забелязал, което е едно преимущество при натискане на бутон OFF-ON. И ""волумето"" ти никога да НЕ Е на MAX

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Колев60 написа:

Не е необходимо да натоварваш усилвателя до крайна мощност. Сам си забелязал какво се получава, когато се купуват такива изделия ей така без никаква консултация. Слава богу че последният има електронна схема за следене на правотоковата съставна на крайните стъпала, която от своя страна управлява стандартно малко реле за двата канала. Ако беше само на релето едва ли щеше да се справи с "аварията" защото е много по инертно в комутацията. Между другото, последното (релето) включва тонколоните със малко закъснение (3 до 5 секунди) ако си забелязал, което е едно преимущество при натискане на бутон OFF-ON. И ""волумето"" ти никога да НЕ Е на MAX

Благодаря ти че се отзова бързо и че ми разясни как стоят нещата,хубавото в този случай е че е имало защита която е сработила защото този усилвател ми е много ценен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, JKirilov написа:

Ако не е тайна, какви са тонколоните?

Това е говорителя който изгоря.-http://tpetrov.com/search.php?prod=Високоговорител+BKH12212+4OM+100W

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ОК, не е срамно. Послушай

преди 1 час, Колев60 написа:

Не е необходимо да натоварваш усилвателя до крайна мощност.

!!! Примерно до 10-11 часа.

Силно свирене тип дискотека се прави с друго оборудване! ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, JKirilov написа:

ОК, не е срамно. Послушай

!!! Примерно до 10-11 часа.

Силно свирене тип дискотека се прави с друго оборудване! ;)

На този етап усилвателя ме устройва.Закачал съм му четири свадбарски колони на едно събиране с един винтелатор върху него  разбирасе и свиреше супер яко.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 40 минути, kuncho zidaro написа:

Това е говорителя който изгоря.-http://tpetrov.com/search.php?prod=Високоговорител+BKH12212+4OM+100W

Този тип говорители както и по - старите версии на благоевградски говорители подлежат на ремонт на символична цена. 

преди 36 минути, kuncho zidaro написа:

На този етап усилвателя ме устройва.Закачал съм му четири свадбарски колони на едно събиране с един винтелатор върху него  разбирасе и свиреше супер яко.

Тъй не се прави, ще изгори крайния чип или трансформатора и усилвателя отива в гюма. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, FusE написа:

Този тип говорители както и по - старите версии на благоевградски говорители подлежат на ремонт на символична цена. 

Тъй не се прави, ще изгори крайния чип или трансформатора и усилвателя отива в гюма. 

Как ще изгоря чипа или трафа аз бях  спазил омовото съпротивление и бях  сложил винтелатор на въпросното събиране и всичко мина супер,усилвахме почти до макс.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, kuncho zidaro написа:

Как ще изгоря чипа или трафа аз бях  спазил омовото съпротивление и бях  сложил винтелатор на въпросното събиране и всичко мина супер,усилвахме почти до макс.

Ако предположим че тонколоните са били с по 8 ома импеданс при свързване паралелно на две за канал се получава 4 ома, а този усилвател не е проектиран да издържа дълготрайно при толкова висок товар на изхода. Казвам всичко това защото вече трудно се намират на пазара крайни чипове SVI/RSN, а още по - трудно ще се намери оригинален трансформатор. Усилвателя е добре звучащ, с мек звук, качествени тонкорекции и предусилвателна част в допълнение с голям запас от мощност заслужава да му се радвате по дълго. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, FusE написа:

Ако предположим че тонколоните са били с по 8 ома импеданс при свързване паралелно на две за канал се получава 4 ома, а този усилвател не е проектиран да издържа дълготрайно при толкова висок товар на изхода. Казвам всичко това защото вече трудно се намират на пазара крайни чипове SVI/RSN, а още по - трудно ще се намери оригинален трансформатор. Усилвателя е добре звучащ, с мек звук, качествени тонкорекции и предусилвателна част в допълнение с голям запас от мощност заслужава да му се радвате по дълго. 

Колоните бяха по 4 ома четири на брой,тогава беше инцидентно с него защото нямахме друг,иначе вече си го пазя просто така се случи че изгорих този говорител.И останах учуден как не изгоря и затова реших дa питам тук защото знам че има хора които разбират и ще ми обяснят както направи-Колев60.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, kuncho zidaro написа:

Колоните бяха по 4 ома четири на брой,тогава беше инцидентно с него защото нямахме друг,иначе вече си го пазя просто така се случи че изгорих този говорител.И останах учуден как не изгоря и затова реших дa питам тук защото знам че има хора които разбират и ще ми обяснят както направи-Колев60.

Аз също съм учуден че не е изгорял при 2 ома на изхода, явно са презапасили с мощност трансформатора от Technics. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, FusE написа:

Аз също съм учуден че не е изгорял при 2 ома на изхода, явно са презапасили с мощност трансформатора от Technics. 

На гърба на този  усилвател пише че трафа е 550в а колоните бяха като тези -https://www.oberton.com/bg/продукти/тонколони/76-серия-тм/292-tm212.html

Как успя да се справи този усилвател тогава не знам, но е факт издържа на натоварването.Най вероятно заради вентилатора които бях сложил върху него .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, JKirilov написа:

Но не помниш как ги беше свързал?

Отзад има четири извода на усливателя за колони и там ги бях свързал само трябаше да им сваля спиконите защото попринцип се свързват за професионални стъпала.
Но както колегата каза услватела е стерео и е разделен на четири извода два по два успоредно свързани.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нищо няма защита от късо. Прегряване е друга работа.

Принципно при късо усилватрелят изгаря от липса на обратна връзка. Примерно ако с обратна връзка стъпалото има коефициент 20 при късо изчезва сигналът за обратна връзка и осилвателят забива на максимум с правия коефициент от (десетки)хиляди.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, Филипов написа:

Нищо няма защита от късо. Прегряване е друга работа.

Принципно при късо усилватрелят изгаря от липса на обратна връзка. Примерно ако с обратна връзка стъпалото има коефициент 20 при късо изчезва сигналът за обратна връзка и осилвателят забива на максимум с правия коефициент от (десетки)хиляди.

аз и един приятел които е на вътре с нещата го прегледа и каза че има защита,след това нарочно дадохме на късо с два кабела и защитата сработи.Такаче защита от късо има.

Не съм сигорен дали  е вярно защото виш колегата какво е казал.

на 29.03.2020 г. в 19:44, Колев60 написа:

на 29.03.2020 г. в 19:22, Колев60 написа:

За имането, има (справка стр.10-11 от servise manual) но те съветвам да не правиш късо съединение, ако все още не си го направил. Но така, както питаш, като че ли вече си го пробвал. Или се лъжа?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, JKirilov написа:

Точно такъв спор май не съм виждал... ;)

защо

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Колев60 написа:

Къде в темата виждаш нещо като спор?

И  аз това се учудих защото спор няма просто исках да знам дали има защита от късо и както каза Колев60 и един мои  приятел защита има и вече я тествахме.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравей!

Нямаше да пиша  отново в темата, поради това, че последната е изчерпана от към отговори, а и вярвам, че сте доволен, след като сте благодарили по един или друг начин.

1. Поствам линк към сервизното описание на изделието:

https://dox.abv.bg/download?id=b4b140da52

Отново казвам, че нямате никакви основания за притеснения към усилвателя, стига да не ви стане навик да си правите късо съединение на неговите изходи.Никой не ви е подвел с отговора си, като ОБЕЗАТЕЛНО прескочите мнението на JKirilov( или с другият му известен ник - Jorge)

Регистрацията му е от 4 декември 2019 а днес е  31 март 2020 год. Това значи 4 месеца или дневно, средно по 12 поста на ден. Зачитайки се в темите, в които е участвал, над 80% са просто глупости, написани от него. Изявява се като човекът с големите амбиции и претенции че е кадърен във всяка една област, та даже и в празни приказки и забава. Или с две приказки - приема се като "ГУРУТО" на форума. Естествено, че не е само той  в този форум. Понеже сте все още нов, нямате тази нагласа да сте запознат (макар и виртуално) с такива като него, за да знаете на кого можете да се доверявате и разчитате на помощ. Много често поства в теми със свои размишления, като НЕ посочва към кого е насочен поста.

Досещам се, че става въпрос за Филипов и моя  пост - все едно си противоречим. Да, ама не ! Филипов ясно е написал в поста си:

"Примерно ако с обратна връзка стъпалото има коефициент 20

Примерно ако с обратна връзка стъпалото има коефициент 20 при късо изчезва сигналът за обратна връзка и осилвателят забива на максимум с правия коефициент от (десетки)хиляди."

Подчертавам отново тази част от пасажа:  "...

"... изчезва сигналът за обратна връзка и осилвателят забива на максимум с правия коефициент от (десетки)хиляди."

Това разсейва по всякакъв начин съмненията, че някой ви е подвел.
Само че момчето , за което говорим не е наясно нито с аудио техниката, нито с ремонтите и, а най малкото със схемното решение на такива изделия. Абсолютно съм уверен, че последният дори не знае означенията на електронните елементи в радиоелектрониката.

Моят съвет: Прескачайте му постовете и бъдете уверен, че в този форум каквото и да попитате, ще се намерят хора да ви се подиграят и такива, които с желание ще ви помогнат!

Пожелавам ви приятен ден!

Ето ви документация на усилвателя:  https://dox.abv.bg/download?id=b4b140da52

А това е страницата, която се обсъжда .  Погледнете горе, вдясно интегралната схема, участваща в електронната защита.

•  
  •  
  •  

м

ScreenShot005.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)

Евала човек ,ти и още FusE и Филипов ми разяснихте нещата  за което ви Благодаря!!!

Редактирано от Филипов
Премахнат ненужен цитат на последен пост (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване