Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Безжични слушалки за телевизор

Препоръчан отговор

Телевизорът е Samsung UE32C5000, не е андроид ТВ, така че ще ми трябват слушалки с блутут към тях, защото май тв-то няма - спрял съм се на тези

https://www.emag.bg/slushalki-za-televizor-bluetooth-tellur-morpheus-zeal-tll511191/pd/DVHCR0BBM/?X-Search-Id=584e318e5cee7af7c36d&X-Product-Id=44390161&X-Search-Page=1&X-Search-Position=0&X-Section=search&X-MB=0&X-Search-Action=view

Но искам да попитам има ли вариант да се чува звука от тв-то за останалите, а също да си върви и по слушалките?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако не държиш на супер качествен звук има и по евтин вариант. Аз взех за баща ми (доста зле е със слуха) тези. Като цяло вършат добра работа. Но звука (поне на техния самсуняк) няма начин да се "дублира". Този проблем съм го решил с една стара аудио система, директно от STB-то

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В същия сайт(emag.bg) има едни безжични слушалки JBL T450BT за 102 лв. Марката поне е известна.Предполагам,че ще са по добър избор.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, The Man Of Steel написа:

Но искам да попитам има ли вариант да се чува звука от тв-то за останалите, а също да си върви и по слушалките?

Зависи от ТВ, при някои може. Но защо търсиш такава възможност?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 30 минути, JKirilov написа:

Зависи от ТВ, при някои може. Но защо търсиш такава възможност?

Поради причината посочена по-горе от друг потребител. Баща ми е зле със слуха, а останалите хора около него искат да слушат тв-то нормално.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, The Man Of Steel написа:

Поради причината посочена по-горе от друг потребител. Баща ми е зле със слуха, а останалите хора около него искат да слушат тв-то нормално.

Виж сега, за бащати ще му трябва нещо такова Sony Wireless MDR-RF895RK .
Намери ги в интернет и виж че си имат база от която се излъчва сигналът по радиовълни.
Значи към тази база се подава стерео звук от телевизора ( няма да се занимавам да го гледам твоя дали има аналогов изход).
Ако има само оптичен изход за звука, тогава се купува един DAC който има аналогов изход.
А ако бащати гледа от някакъв приемник който му праща всичките канали до телевизора, тогава вадиш звука от приемника към слушалките.
Моделът който ти цитирам работи при нас, та даже булката си слуша китайските телевизии и в тоалетната, да не изпусне някоя песен. През това време телевизорът също може да излъчва звук на ниво което искате. 
Батириите на тези слушалки са евтини и стандартни, може да му купиш на бащати още 4 и да му ги зареждаш предварително и като са се разредили един чифт, за 20 секунди слага други две заредени. А може и незареждащи се батерии даже да работи, ако има под ръка и нещо не му се чака да се заредят изтощените.
Има и два пъти по-евтини модели на подобни слушалки във френския амазон, май бяха томсон.
Много поздрави на баща ти от Белгия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, The Man Of Steel написа:

Решение е слухов апарат след преглед при специалист доктор. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, FusE написа:

Това е най-лошото възможно решение и нямат пари за качествени звукови апарати.
Освен това дъртият няма да иска да свикне с тях. Пък и батериите им са скъпички и няма такива дето да се зареждат. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, FusE написа:

Повярвай ми - не е точно така. Баща ми има апарат, калибриран според неговата фонограма и т.н..... (не е от 200 лв). За "нормален разговор, "урбан" среда", шофиране...върши работа, но за гледане на тв (турския сеериал и новините)...не става

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Никаква възможност ли няма за прокарване на едно кабелче?

По другия въпрос, вместо да питаш по форуми, пъхни едно жакче и виж дали спира звука? При моя телевизор не само не спира, но и се усилват от различни места.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

https://4sales.bg/bezzhichni-mnogofunkcionalni-slushalki-5v1-3342

Взех тези но статичния шум, който се чува е непоносим. Като бръждящо радио иначе звука се предава но заедно с нетърпим шум, има ли начин да го намаля

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами за 20 лв от къде да дойде някакво качество !?
Дал съм ти качествен модел, с друго не мога да ти помогна.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може, но с настройки, няма да се справиш сам.

Ако продължиш с пазаруването:

https://edigital.bg/tv-audio-razvlechenie/slushalki/slushalki/bezzhichni-slushalki-c27676?filter[search]=&filter[order]=cheapest&filter[limit]=24

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 31.03.2020 г. в 21:34, Белгиеца написа:

Виж сега, за бащати ще му трябва нещо такова Sony Wireless MDR-RF895RK .
Намери ги в интернет и виж че си имат база от която се излъчва сигналът по радиовълни.
Значи към тази база се подава стерео звук от телевизора ( няма да се занимавам да го гледам твоя дали има аналогов изход).
Ако има само оптичен изход за звука, тогава се купува един DAC който има аналогов изход.
А ако бащати гледа от някакъв приемник който му праща всичките канали до телевизора, тогава вадиш звука от приемника към слушалките.
Моделът който ти цитирам работи при нас, та даже булката си слуша китайските телевизии и в тоалетната, да не изпусне някоя песен. През това време телевизорът също може да излъчва звук на ниво което искате. 
Батириите на тези слушалки са евтини и стандартни, може да му купиш на бащати още 4 и да му ги зареждаш предварително и като са се разредили един чифт, за 20 секунди слага други две заредени. А може и незареждащи се батерии даже да работи, ако има под ръка и нещо не му се чака да се заредят изтощените.
Има и два пъти по-евтини модели на подобни слушалки във френския амазон, май бяха томсон.
Много поздрави на баща ти от Белгия.

Не разбрах, зареждат ли се тези слушалки или трябва да им купувам постоянно батерии 1.5 V

?

?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, The Man Of Steel написа:

Не разбрах, зареждат ли се тези слушалки или трябва да им купувам постоянно батерии 1.5 V

Тези слушалки си идват с две от малките ААА батерии, които се зареждат и са в една черна обвивка да се слагат лесно от бабички в едната слушалка. А ти можеш да купиш от Лидъл например още 4 ААА батерии и да ги заредиш и тях. После като се разредят тези оригиналните, то те предупреждава с една лампичка и можеш за 15 секунди да ги смениш с вече заредените преди това.
А жена ми не се занимава да ги вади оригиналните батерии като си гледа китайците, ами взима другите слушалки с дългия кабел и слуша от усилвателчето. А безжичните слушалки ги слага върху базата и те се зареждат така. То на нея не ѝ трябват слушалки, само когато е пуснала китайци ги слага, щото ме нервират аз да ги слушам. Ето сега телевизора в този момент работи в кухнята без слушалки и го чувам смътно чак до тук, ама говори на френски.
Но за стар човек е по-добре да си сменя батериите с готови заредени вече в резерва.
Този номер няма да можеш да го правиш с моделите с литиеви батерии, щото не знам от къде ще намериш зареждачка за тях, даже и да си купил втора литиева батерия. А за обикновените ААА батерии като тези в Сони слушалките има зареждачки навсякъде по магазините, те зареждат и от по-големите батерии обикновено.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не знам от кога си в Белгия, ако изобщо си там, но не пиши глупости като DarkEdge, защото освен пожар, може и да се претрепе човекът!!!

Какво захранване има вложено се разбира от Упътването!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

""...за постоянно.""

Ама за толкова години все още не си се КОНСУЛТИРАЛ с русата хубавица, за да научиш нейното мнение!  Сипе ли ти башка, купи ли ти билет за автобуса...не те виждам какво ще правиш в България с тези две леви ръце! А ако ти е сложила и рогца, помоли я да ги направи по прибрани, за да можеш да влизаш и излизаш през входната врата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е и?

Зареждате ли незареждаемите (non-rechargeable) батерии? Всички зареждаеми, които на правилен български се наричат акумулатори, все с една и съща зареждачка ли ги пълните? ;)

В конкретния случай е абсурд Сони да не са сложили съответното зарядно! А когато си купиш от Лидъл, купуваш и тяхното зарядно!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 часа, JKirilov написа:

В конкретния случай е абсурд Сони да не са сложили съответното зарядно! 

На моделът Сони който ние имаме, самата база върши работа на зарядно. Слагаш слушалките отгоре и се зареждат докато ти писне. За това съм му казал да си купи още 4 други евтини ААА зареждащи се батерии, та да ги сменя веднага като се разредят двете оригиалните. Каквито и други безжични слушалки да ползват, този проблем с разреждането на батериите беш по средата на турския сериал винаги ще го има. Та е по-добре да може да се ползват евтини ААА зареждащи се батерии, отколкото да трябва да се купи втора скапа литиева батерия и да ѝ се търси от незнам къде си отделно зареждащо устройство. Щото нали трябва да може да продължава да си гледа човек мача докато се зарежда батерията. А как ще го гледа, ако зареждането става като се поставят самите слушалки на базата ?
Абе ти някакви подобни слушалки имаш ли въобще ?
Или само си философстваш на теория как ти се иска да е било ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване