Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Помощ - деинсталирах важен драйвер

Препоръчан отговор

Без да искам деинсталирах някакъв Synaptic  driver на новия си лаптоп. Още не съм го рестартирала и промените не са влезли в сила. Моля ви кажете ми от къде да го намеря и да го инсталирам пак, много съм притеснена..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Без да знаем какъв е лаптопът можем само да гадаем.

Сайтът на производителя на лаптопа почти сигурно ще го има в секцията с драйвери за съответния модел.

P.S. Ако се наложи, външна мишка ще работи и без специален драйвер.

Редактирано от killchain (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мерси. Лаптопа е HP EliteBook 8470p Notebook PC и намерих 2 драйвера със името Synaptic в сайта. Единия го инсталирах, казва се Synaptics WBF Fingerprint Driver. При инсталирането ми изскочи едно прозорче, където на руски пишеше, че има грешка, но самото инсталиране мина нормално. Обаче се чудя, възможно ли е да е бил Synaptic pointing device driver? Него го няма в сайта. Сега ще сложа и другия, който го има - Synaptics Mouse Driversystem software Manager Icon

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 28 минути, Desi Antonova написа:

Благодаря ти. Този го няма... дали да пробвам със System restore?

Рестартирай лаптопа. Той ще си го инсталира отново.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, Емил Костов написа:

Рестартирай лаптопа. Той ще си го инсталира отново.

Слава Богу прав си. Инсталира се! Трябва да се внимава какво се трие, но се изнервих, защото изтеглих една програма, а с нея ми се инсталираха още 3 и исках да махна всичко непознато 😄

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Desi Antonova написа:

Слава Богу прав си. Инсталира се! Трябва да се внимава какво се трие, но се изнервих, защото изтеглих една програма, а с нея ми се инсталираха още 3 и исках да махна всичко непознато 😄

Не, се теглят подобни програми, защото ще "омажат" драйверите. Има си стандартен начин за инсталиране. Също така не се инсталират безразборно драйвери, защото се получава същата беля. 

Като за начало е трябвало да рестартираш лаптопа. След това отиваш в Device Manager и гледаш дали имаш ! знак( проблемен драйвер) или ? знак ( непознат хардуер).

Щом сега всичко работи не пипаш нищо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, Desi Antonova написа:

Ако сваляш програми от легитимни източници, то програмите не инсталират нищо без твоето съгласие. В повечето случаи при инсталиране на дадена програма има отметки, които трябва да премахнеш, тъй като вече много компании имат партньори. Примерно ония ден инсталирам Opera и ми предлага да инсталира Avira или Avast анти-вирусната. За това е желателно преди да дадеш "Next" да четеш какво пише. Също понякога инсталатора ти дава избор между Custom настройки това ще ти даде избор сама да избереш какво да се инсталира и Recommended, които автоматично ще ти се инсталира каквото е зададено. Също когато не знаеш дадена програма за какво е просто и пиши името в Интернет и веднага ще ти излезе какви са й функциите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, tepmu написа:

Ако сваляш програми от легитимни източници, то програмите не инсталират нищо без твоето съгласие. В повечето случаи при инсталиране на дадена програма има отметки, които трябва да премахнеш, тъй като вече много компании имат партньори. Примерно ония ден инсталирам Opera и ми предлага да инсталира Avira или Avast анти-вирусната. За това е желателно преди да дадеш "Next" да четеш какво пише. Също понякога инсталатора ти дава избор между Custom настройки това ще ти даде избор сама да избереш какво да се инсталира и Recommended, които автоматично ще ти се инсталира каквото е зададено. Също когато не знаеш дадена програма за какво е просто и пиши името в Интернет и веднага ще ти излезе какви са й функциите.

Исках да си изтегля utorrent, на стария компютър бях с него и нямах проблем. Но този път беше някаква нова "уеб" версия, пита ме само дали искам Avast и аз маркирах, че не. После не тръгна, отварям да го деинсталирам и гледам още 5 програми инсталирани днес - 3 от тях бяха дошли с utorrent. Наистина не прочетох там agreementa на който се съгласих. Дори когато го деинсталирах utorrenta ми даде грешка на средата и остана част от него в компютъра. Накрая се наложи system restore но 2 драйвера са безследно изчезнали и не ми работи микрофона. Наистина, не ми се свалят вече такива хитри програми, пълни с дразнещи реклами и бъгове.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То ако не се съгласиш с условията за ползване, изобщо няма да можеш да продължиш с инсталацията. Тези неща са по-нататък. А и безплатен обяд няма, безплатната версия почти винаги е съпроводена от дразнещи реклами и т.н. В момента ли не ти работи микрофона?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Интересното, че в сайта на производителя имаш драйвери за Windows 10, пък нямаш аудио драйвер, сигурно за тях не е важен. Може да пробваш да изтеглиш за Windows 7, 8 или 8.1 да пробваш дали са съвместими. https://support.hp.com/us-en/drivers/selfservice/hp-elitebook-8470p-notebook-pc/5212907
Ако ти засече автоматично ОС на Windows 10, е сменяш от "Choose a different OS" гледай да не объркаш битовете и там вече ще имаш "Driver-Audio", теглиш, инсталираш и рестартираш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Desi Antonova написа:

92213808_677068159500109_5171384810454646784_n.jpg

Дайте хардуерните идентификатори на двете проблемни устройства! 

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви много на всички, налага ми се да пътувам, довечера ще ги дам. Надявам се, че се виждат с десен бутон, защото не знам какви са тези устройства.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дал съм линк как се процедира. Приятен път!

преди 7 часа, DarkEdge написа:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 7.04.2020 г. в 10:18, DarkEdge написа:

Дал съм линк как се процедира. Приятен път!

за Base system device - PCI\VEN_197B&DEV_2392&SUBSYS_179B103C&REV_30

за неизвестно устройство - ACPI\VEN_HPQ&DEV_6000

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, Desi Antonova написа:

ACPI\VEN_HPQ&DEV_6000

http://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp62501-63000/sp62981.exe
След изтегляне стартирате с администраторски права

преди 18 минути, Desi Antonova написа:

PCI\VEN_197B&DEV_2392&SUBSYS_179B103C&REV_30

http://dl.drp.su/driverpacks/repack/CardReader/JMicron/FORCED/Allx64/All_1.0.72.4/JMicron-FORCED-Allx64-All_1.0.72.4-drp.zip

Разархивирате, отваряте диспечера на устройства, десен клик по неизвестно устройство, избирате Update driver > Browse my computer for drivers >указвате пътя до папката с разархивирания драйвър.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 минути, DarkEdge написа:

http://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp62501-63000/sp62981.exe
След изтегляне стартирате с администраторски права

http://dl.drp.su/driverpacks/repack/CardReader/JMicron/FORCED/Allx64/All_1.0.72.4/JMicron-FORCED-Allx64-All_1.0.72.4-drp.zip

Разархивирате, отваряте диспечера на устройства, десен клик по неизвестно устройство, избирате Update driver > Browse my computer for drivers >указвате пътя до папката с разархивирания драйвър.

Много ти благодаря и стана! За жалост микрофона ми още не работи. Намерих го в устройства, пише, че работи правилно, нямало нужда от ъпдейт на драйвера, но като го потърся чрез "настойване на микрофон" ми излиза пак това 

92086765_2692540734404358_3295797722145095680_n.jpg

а преди няколко дни работеше...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Десен клик по старт бутоона, избери Run. В полето за писане постави:
%windir%\System32\rundll32.exe shell32.dll,Control_RunDLL mmsys.cpl,,1
и покажи картинка

на 6.04.2020 г. в 16:17, Емил Костов написа:

Не, се теглят подобни програми, защото ще "омажат" драйверите.

Ти по-добре чети внимателно! Не става дума за програма за инсталиреане на драйвъри, а просто за програма, съпроводена от адуер.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, DarkEdge написа:

Десен клик по старт бутоона, избери Run. В полето за писане постави:
%windir%\System32\rundll32.exe shell32.dll,Control_RunDLL mmsys.cpl,,1
и покажи картинка

Екранна снимка (2).png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кликни на горния микрофон, избери Конфигурирай > Настрой микрофона

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 6.04.2020 г. в 23:56, Desi Antonova написа:

не, но един приятел ще дойде тия дни щото вече съм уморена и само глупости правя

92213808_677068159500109_5171384810454646784_n.jpg

Разгърни Sound, video and game controllers и покажи какво се вижда там. В горния панел не се вижда моделът на звуковата карта и ме съмнява, че драйвърът е подменен с универсалния такъв на Microsoft.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, DarkEdge написа:

Разгърни Sound, video and game controllers и покажи какво се вижда там. В горния панел не се вижда моделът на звуковата карта и ме съмнява, че драйвърът е подменен с универсалния такъв на Microsoft.

Екранна снимка (9).png

Екранна снимка (10).png

Екранна снимка (11).png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване