Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Прекъсване на интернета

Препоръчан отговор

Имам рутер Tenda N300. Интернета ми спира за около 30секунди и отвоно тръгва.Случва се по 5-10 пъти на ден.В ''лог-а'' на рутера това даже не го отчита,но IP-то ми се сменя.Доставчина на интернет също не отчита това спиране на интернет.Рутера е на 8-9 месеца
Купих нов рутер(същия Tenda N300).За 24 часа 3 пъти направи същото нещо.От тук предполагам ,че проблема не е в рутера.
От рутера имам кабел към компютъра.Също кабел към телевизора(взима от интернета за телевизия).Всички други устройства се свързват с WI-FI.На всички устройства го отчита спирането на интернета.

Някакви предложения?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Наблюдава ли се този проблем , ако ползвате интернета без рутер? Е може ли същият модел да купите , ако предходният е бил проблемен ? Тази марка мрежови устройства има не много добра репутация и е доста избягвана , като такава за закупуване. Ако има възможност заменете рутера с някой друг, пример с TP-Link TL-WR841N/d/. Ако сте на план по-голям от 50Мб/с е хубаво да помислите и за по-сериозно устройство.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, JohnTRIVOLTA написа:

Наблюдава ли се този проблем , ако ползвате интернета без рутер? Е може ли същият модел да купите , ако предходният е бил проблемен ? Тази марка мрежови устройства има не много добра репутация и е доста избягвана , като такава за закупуване. Ако има възможност заменете рутера с някой друг, пример с TP-Link TL-WR841N/d/. Ако сте на план по-голям от 50Мб/с е хубаво да помислите и за по-сериозно устройство.

Ами говорих 3 пъти с интернет доставчика ми и казаха ,че няма проблем от тяхна страна + вече 6 години ползвам тяхния интернет и нямам проблеми.Само този имаше в най-близкият магазин.Плана ми е 200mbps.Смених разклонителя и ще сменя до няколко дни рутера.Спрях се на TP-Link C6

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колко устройства са закачени на рутъра? Другите изпитват ли загуба на мрежа? Да не би тази машина да се разкача от рутъра и затова при доставчика и в лога на рутъра да не се отчита разпадане на връзката?

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, DarkEdge написа:

Колко устройства са закачени на рутъра? Другите изпитват ли загуба на мрежа? Да не би тази машина да се разкача от рутъра и затова при доставчика и в лога на рутъра да не се отчита разпадане на връзката?

Случвало се е дори и само компютъра да ползва интернета.Максимум 7 се вързват ,но не мога да кажа ,че става когато има повече или по-малко вързани устройства.Написах и в предмия пост ,че другите също изпитват загуба на интернет за същият период.Това го виждам на телевизора и на телефона ми.Какво точно означа ''разкача от рутъра''? Връзката ми е супер стабилна.Тъй като играя игра в която дори 50ms разлика в скороста я усещам нямам никаква загуба на интернет през останалото време.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 51 минути, d1rtiq написа:

Купих нов рутер(същия Tenda N300).За 24 часа 3 пъти направи същото нещо.От тук предполагам ,че проблема не е в рутера.

Или е дефект на модела. Провери за по-в фърмуер или направо си купи един по-свестен. С6 не е лош и е по-добър избор от Тенда

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кое IP ти се променя?

Имаш следната ситуация:

Доставчика ти на интернет - твоя рутер - твойте устройства.

Щом доставчика не отчита загуби или прекъсвания значи връзката доставчик - рутер не се губи, но пада твоята вътрешна мрежа.

Аз бих погледнал какво е настроено в DHCP-то на твоя рутер.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, DarkEdge написа:

Или е дефект на модела. Провери за по-в фърмуер или направо си купи един по-свестен. С6 не е лош и е по-добър избор от Тенда

Доста търсих по форумите ,но не намерих решение за този проблем.Ще купя нов рутер.

преди 3 минути, plamen_petrov_80 написа:

Кое IP ти се променя?

Имаш следната ситуация:

Доставчика ти на интернет - твоя рутер - твойте устройства.

Щом доставчика не отчита загуби или прекъсвания значи връзката доставчик - рутер не се губи, но пада твоята вътрешна мрежа.

Аз бих погледнал какво е настроено в DHCP-то на твоя рутер.

За IP-то.Играта която играя ако се смени IP иска да си напиша на ново паролата,но не съм обръщал внимание повече.
За DHCP от рутера:
DHCP Server enable
Start IP 192.168.0.100
End IP 192.168.0.200
Preferred DNS Server 192.168.0.1
Alternative DNS Server (празно поле)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

бих си изключил всичко от рутъра и с жива wifislax (примерно), една проверка за да видя дали не правят опит за хакване на рутъра
тъй де, описанието на дефекта ме насочва в тази посока

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, дръндю написа:

бих си изключил всичко от рутъра и с жива wifislax (примерно), една проверка за да видя дали не правят опит за хакване на рутъра
тъй де, описанието на дефекта ме насочва в тази посока

Живея в блок на 7мия етаж.Познавам хората около мен и не мисля ,че има такива.Какво е wifislax?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, d1rtiq написа:

Живея в блок на 7мия етаж.Познавам хората около мен и не мисля ,че има такива.Какво е wifislax?

Моля, всички останали да напуснат планетата и най-вече интернет.

Преди да купиш каквото и да е установи какъв е проблема ти!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, Филипов написа:

На рутера сменил ли си му паролите? Да сложиш твои. Админ и Wi-Fi.

с това няма да си реши проблема с прекъсването
ако е с динамично айпи, с всяко заглушаване на рутъра, ще му се сменя айпито
Пламен е прав, че първо трябва да се разбере какъв е проблема, не е задължително да е от атака на хакер

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, Филипов написа:

На рутера сменил ли си му паролите? Да сложиш твои. Админ и Wi-Fi.

Не бях ,но го направих.Ще купя по добър рутер и ще пиша след като тествам 2-3 дни

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Наблюдаваш проблема при рутер, както и при директно закачен компютър към доставчика ти. А познай къде е проблемът?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Емил Костов написа:

Наблюдаваш проблема при рутер, както и при директно закачен компютър към доставчика ти. А познай къде е проблемът?

Няма как да го закача директно към доставчика и да съм на него няколко часа, но вкраен случай може и това да пробвам

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, d1rtiq написа:

Няма как да го закача директно към доставчика и да съм на нено няколко часа, но вкраен случай може и това да пробвам

Как така да няма? По какъв начин идва интернет връзката до теб? ( директен кабел, модем, рутер, оптика)?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Емил Костов написа:

Как така да няма? По какъв начин идва интернет връзката до теб? ( директен кабел, модем, рутер, оптика)?

От рутера 12м кабел.Така съм от 5-6 месеца.Проблемите с рутера са от 1 месец

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, d1rtiq написа:

От рутера 12м кабел.Така съм от 5-6 месеца.Проблемите с рутера са от 1 месец

Тоест върви UTP кабел, влиза в рутера и от там имаш интернет? Ако е така можеш да елиминраш рутера и да тестваш директно без него.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Първо за да се идентифицира проблема какво е направено?
Знае ли се как е свързаността, как доставчика доставя услугата?
Меден кабел?
Оптичен?
Как физически доставя!
Проверено ли е трасето, подаден ли е сигнал към доставчика пратил ли е технии, проверено ли е?
Рутерът подменен ли е от доставчик?

Сега следващото, как доставчика доставя мрежа логически до клиента?
Директно DHCP с или по PPPOE.

Ако директно на кабела имаш DHCP разкарваш рутера и връзваш компютър по горе е казано!

Сега виждам че имаш Тенда, тази Тенда е боклук, аз не харесвам никакви Тенди, Тендите за нищо не стават!

Къде ти прекъсва?
По вифи или по кабелна връзка?

Сканиран ли е радио ефира?
Играно ли е с настройка на канала за пренос на данни и мощността?
Лога на устройството прегледано ли е?

Кой е доставчикът?

Никой неможе да ти отговори на въпроса, трябва сам да стигнеш до отговорите, които търсиш!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вече над 5 дни ползвам новия TP Link Archer C6. Интернета не е спирал изобщо. Връзката е стабилна(както си беше и преди това)
Най-вероятно стария рутер се е рестартирвал заради високата връзка ,която идва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване