Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте.Майка ми е хипертоник и търся качствен апарат.Моля който е запознат да препоръча марка апарати.Предпочитам автоматичен като нямам определен бюджет, а е важно да е надежден.

Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е ли най-разумно медицинско лице да направи подобна препоръка? Най-добре попитайте лекар. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Утре имам ходене до личната и ще попитам, но реших и тук да питам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Питай, ама ако нямате някакви по-близки роднински или други отношения най-вероятно ще ти препоръча марка дето търговските посредници и плащат комисионна. С лекарствата е така защо да не е и с апаратите за кръвно. Преди 8 години си взех един на JoyCare, може и да не е марков и скъп като моделите на Omron но много добре си работи все още - бащата го ползва всеки ден си мери кръното с него. Тоя изглежда 1:1 като него макар, че е на друга фирма https://www.emag.bg/aparat-za-izmervane-na-kryvno-naljagane-medisana-mts-51152-60-zapametjavanija-avtomatichno-izkljuchvane-oscilometrichen-srebrist-51152-eco/pd/DZDPVMBBM/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-точния апарат е старият със слушалките и с помпичката. Просто трябва да се научиш как работи и отчита. Тези електронни боклуци са уникално, безполезен, лъжлив и пълен ( мъжките полови торбички). А щом си хипертоник е хубаво да отидеш на преглед и да ти се изпишат хапчета за нормализиране на кръвното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам конкретно за апаратите им за кръвно, но OMRON е елитна японска компания, която прави доста качествени ел. компоненти срещани във много видове домакинска техника.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Soviet Soldier написа:

OMRON

е "мерцедесът" и не само за апаратчета! Вземай!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така е, omron са най-качествените. Ако искаш да е най-точен, гледай да е с маншон, който се слага на бицепса на ръката, възможно най-близко до сърцето. Тези за китки дават по-големи отклонения. Реално по-точен от медицинския няма, но пак си е относително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам колко са качествени тези японски или каквито там играчки им казвате, но аз лекар с такива апарати не съм виждал. Поне 3 пъти в годината давам кръв и винаги ми мерят кръвното със стария апарат и със слушалките.  Иначе при така наречените електронни меренето е пълен ташак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напротив. На мен пък дори различни доктори на различни места са ми мерили кръвното с такива апарати. Мерят си достатъчно точно, въпреки че аз нямам проблеми с кръвното и не съм забелязал разлики. А и кръвното постоянно се мени, особено на болни хора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-точния апарат е старият със слушалките и с помпичката. Просто трябва да се научиш как работи и отчита. Тези електронни боклуци са уникално, безполезен, лъжлив и пълен ( мъжките полови торбички). А щом си хипертоник е хубаво да отидеш на преглед и да ти се изпишат хапчета за нормализиране на кръвното.

С една добавка - за самодиагностика е добре, стетоскопа да е вграден в маншона!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Емил Костов написа:

Ако има някой достатъчно опитен да ти измери кръвното да, ако трябва сам да си го мериш не вършат работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Механичен ! SENDO :

20100814204049-primo1.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ако има някой достатъчно опитен да ти измери кръвното да, ако трябва сам да си го мериш не вършат работа.
То пък голямата „философия”!
Нахлузваш маншона, залепваш (като гледаш са не е стегнато), слагаш стетоскопа върху вената и помпиш до към 170-180. После изпускаш налягането полека и слушаш със слушалките. Когато започнеш да чуваш пулса (а стрелката на манометъра „започне да играе”) - това е горната граница. Систоличното налягане.
Изпускаш, докато спре да се чува. Това става на долната граница - диастоличното накягане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

пълен ташак

За тебе май всичко е така? ;)

аз лекар с такива апарати не съм виждал

Просто е. Освен мерене на кръвно, лекарят слуша И за аритмия, прескачане на сърцето и т.н.

А ако прочетете началото с разбиране:

преди 3 часа, kolib4iata написа:

Майка ми е хипертоник

ще се спрете с точните ръчни...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, JKirilov написа:

За тебе май всичко е така? ;)

Просто е. Освен мерене на кръвно, лекарят слуша И за аритмия, прескачане на сърцето и т.н.

А ако прочетете началото с разбиране:

ще се спрете с точните ръчни...

Това какво мислиш за мене е без значение. Зависи дали ще поемеш отговорност постващият като си купи електронния боклук и той не работи, а ти си го убедил в противното как ще се почувстваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако някой попита : " Ама защо не електронен ? " .

Защото можеш да гледаш и слушаш как работи сърцето , а не свободни електрони !  :lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто е. Ще съди Япония в Брюксел... :angry:

Но след 30 години един клип как ти с треперещи ръце стискаш помпичката ще ми дойде добре!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, JKirilov написа:

Просто е. Ще съди Япония в Брюксел... :angry:

Но след 30 години един клип как ти с треперещи ръце стискаш помпичката ще ми дойде добре!

Ето на теб всичко ти е на ташак.Дано не ти се налага да търсиш мнение или да питаш за нещо в даден форум и да ти отговарят така. Ще разбереш какво имам в предвид. Аз мнение съм дал, ти също. Постващият да си решава сам!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Емил Костов написа:

Аз мнение съм дал

но за млад човек, сега дай за възрастен?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, kolib4iata написа:

Здравейте.Майка ми е хипертоник и търся качствен апарат.Моля който е запознат да препоръча марка апарати.Предпочитам автоматичен като нямам определен бюджет, а е важно да е надежден.

Благодаря предварително.

Omron. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Но след 30 години един клип как ти с треперещи ръце стискаш …

Защо да чакаме - мога още сега да ти покажа, какво правя „с треперещи ръце”!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Емил Костов написа:

Най-точния апарат е старият със слушалките и с помпичката.

Аз ще отида по-далеч-най-сигурния и точен апарат е с живачен манометър-при него няма начин да се отчете грешно. Сега такива не се намират, този е останал от дядо ми-известен лекар някога много отдавна. Използвам го , когато трябва и той е винаги еталон. Имам и електронни, но те са за един приблизителен тест. Освен това в най-критичния момент се оказва, че батериите са свършили, на повечето им се разваля сензора за пулса и почват да лъжат.

IMG_000133.JPG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, kolib4iata написа:

Благодаря предварително.

Марка -  лично аз се доверявам на Lumiscope, Omron, Riester, Contec. На Sanitas машинките също не са за подценяване въпреки, че са в долния ценови клас. . Модел - препоръчвам колкото по-нов, толкова по-добре, тъй като са изчистени проблемите от по-старите версии.

Моят домашен е на лумископ, старичък е, но пък ми върши чудесна работа.  

0dec35321793811433be3787510829a9.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прочитайки отговорите и изхождайки от идеята, че ще се измерва кръвно на хипертоник се спирам на обикновен апарат OMRON.Благодаря.

П.П Тази марка ма ли обикновени апарати, че не намирам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...