Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте колеги,може ли да споделите мнението си за усилвателя  Biema W220-https://kynchev.com/proamplifier.html
И ще ми трябва ли някакъв пред усилвател или мога директно от лаптопа да му подам сигнал?
Въпросния усилвател ще се използва с чифт от ето тези колони -http://radoslavmusic.com/p/tonkoloni-oberton-s1531

Благодаря ви предварително!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 50
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

преди 16 минути, kuncho zidaro написа:

ще ми трябва ли някакъв пред усилвател или мога директно от лаптопа да му подам сигнал.

Moже да се пусне директно от лаптопа,но понеже усилвателят е само крайно стъпало,няма да имаш корекции за звука.Тази система предполагам я взимаш за озвучавания на тържества.Ще ти трябва допълнително един миксер.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Димитър 59 написа:

Moже да се пусне директно от лаптопа,но понеже усилвателят е само крайно стъпало,няма да имаш корекции за звука.Тази система предполагам я взимаш за озвучавания на тържества.Ще ти трябва допълнително един миксер.

за вкъщи е,просто technics su-v570PXC cap  започна да се задъхва с тези колони и мисълта ми е дали входния сигнал ще е достатъчен за да се извади максимума от усилвателя(Biemata W220) като е от лаптопа направо в усилвателя ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, JKirilov написа:

Отговорът е ДА. Входната чувствителност на усилвателя е 0.77V, е - не знаем за лаптопа, но да, ще е достатъчно!

Нов или втора ръка ще е?

Нов ще бъде!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 8.04.2020 г. в 23:20, kuncho zidaro написа:

Здравейте колеги,може ли да споделите мнението си за усилвателя  Biema W220-https://kynchev.com/proamplifier.html
И ще ми трябва ли някакъв пред усилвател или мога директно от лаптопа да му подам сигнал?
Въпросния усилвател ще се използва с чифт от ето тези колони -http://radoslavmusic.com/p/tonkoloni-oberton-s1531

Аудио изхода на лаптопа е доста под стандарта от 2V RMS, та да ще е нужен предусилвател/пулт. Това е професионална аудио уредба, не домашна! По отношение на качество на звука е на ниво по ниско от най - бюджетната HI FI система. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 28 минути, FusE написа:

Аудио изхода на лаптопа е доста под стандарта от 2V RMS, та да ще е нужен предусилвател/пулт. Това е професионална аудио уредба, не домашна! По отношение на качество на звука е на ниво по ниско от най - бюджетната HI FI система. 

Качеството не  е от особено значение важното да има много сила (защото със съседите се разбираме много добре) ,а мога ли да приспособя предусилвател с този кит

-https://hit-electronics.com/aktualno/kitove-sglobeni/kit-mp3-bluetooth-plear-fm-radio-sgloben.htm

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, kuncho zidaro написа:

а мога ли да приспособя предусилвател с този кит

-https://hit-electronics.com/aktualno/kitove-sglobeni/kit-mp3-bluetooth-plear-fm-radio-sgloben.htm

Може, но задължително със стабилизарано напрежение за да няма брум. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 9.04.2020 г. в 2:37, JKirilov написа:

Входната чувствителност на усилвателя е 0.77V

Няма нужда, не чакай Колев да оплюе простотиите бушонни!

Разбира се, можеш да вземеш и три предусилвателя... :angry:

Сещам се, че ти така или иначе първо ще вземеш Биема-та/ИРНИ/Краун и опитно ще установиш кон боб яде ли? ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, FusE написа:

Аудио изхода на лаптопа е доста под

Taя, след като изрично съм написал Входната чувствителност!

Пък и не знаеш колко е "Аудио изхода на лаптопа"...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, JKirilov написа:

Taя, след като изрично съм написал Входната чувствителност!

Пък и не знаеш колко е "Аудио изхода на лаптопа"...

Не знам какъв е изхода на лаптопа, но знам че  е под 2V RMS по причини които няма да разбереш за да не ги знаеш. Което си написал на каква база е, хвърлвен боб, кристална топка или нещо друго? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мдаааааа, Колев наизуст е писал, че нещо си разбирап от аудио... :angry:

Как да ти обясня, нямам нищо против да те науча на куп неща, чалъми, схеми, хватки, но ти си неспасяем? Помогнал съм на хиляди, но те бяха хора, искащи да се научат или просто да си направят хубава домашна система!

Това:

на 9.04.2020 г. в 2:37, JKirilov написа:

Входната чувствителност на усилвателя е 0.77V

съм го взел от сервизната документация на усилвателя, след което разгледах и схемата, елементарна е.

Колкото и да се кокорчиш, това е положението како Сийке! ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, JKirilov написа:

Това:

съм го взел от сервизната документация на усилвателя, след което разгледах и схемата, елементарна е.

Тогава се върни няколко поста по нагоре и пречети този  

преди 6 часа, FusE написа:

Аудио изхода на лаптопа е доста под стандарта от 2V RMS, та да ще е нужен предусилвател/пулт. 

преди 3 минути, JKirilov написа:

Мдаааааа, Колев наизуст е писал, че нещо си разбирап от аудио... :angry:

Как да ти обясня, нямам нищо против да те науча на куп неща, чалъми, схеми, хватки, но ти си неспасяем? Помогнал съм на хиляди, но те бяха хора, искащи да се научат или просто да си направят хубава домашна система!

Това ще бъде интерсно да разбера как си го сторил след като не знаеш как се чете печатна схема :speak:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кънчо, мисля разбра да игнорираш бушоня.

Предусилвател няма да ти е необходим! Купувай тоя амп, за който ти стига джоба и кажи как е!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Значи споровете са абсолютно излишни предусилвателя ще е с този кит ще направя и вход за чинчове към този кит, зада мога да подавам сигнал към него и тои да го вкарва в усилвателя. 

А сега въпроса ми е този кит ще даде ли нужния входен сигнал на усилвателя? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, kuncho zidaro написа:

А сега въпроса ми е този кит ще даде ли нужния входен сигнал на усилвателя? 

Предполагам че да, освен това има и тон - корекция. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кънчо, научи български, момче!

Не ти трябва предусилвател, но вече ще се кефя, ако се набуташ с изличшни пари и кабеляк! ;)

Все пак за последно - купи усилвателя (ИРНИ) и пробвай. После си купи даже мерцедес!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, JKirilov написа:

Кънчо, научи български, момче!

Не ти трябва предусилвател, но вече ще се кефя, ако се набуташ с изличшни пари и кабеляк! ;)

Все пак за последно - купи усилвателя (ИРНИ) и пробвай. После си купи даже мерцедес!

Приятел виж сега нямам намерение да се заяждам пари имам просто ми беше нужен съвет за усилвател и предусилвател а до това да ли ще се набутам не се притеснявай ако не ми хареса как звучи ще го подаря на човек от фоума които винаги се е отнасял с уважение към постовете ми!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, kuncho zidaro написа:

Приятел виж сега нямам намерение да се заяждам пари имам просто ми беше нужен съвет за усилвател и предусилвател а до това да ли ще се набутам не се притеснявай ако не ми хареса как звучи ще го подаря на човек от фоума които винаги се е отнасял с уважение към постовете ми!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Всяко крайно или крайни стъпала (усилватели на мощност) от по висок клас (тук изключвам дрънкалките за по 100-200 лева) Трябва да отговарят на DIN стандарт 45500, което ще рече -  0  ДЕЦИБЕЛА или  о,775 миливолта напрежение измерено при честота 1 Килохерц. Всичко над него е добре дошло за възбуждането на крайното стъпало до максималната му мощност. За да се ползва предусилвател,  в случая трябва да се знае изходното напрежение от източника на сигнал. Не визирам какъв е, понеже не съм сигурен, че е компютър или лаптоп.  В момента нямам възможност да напрявя измерване на изхода  от компютъра за да го напиша. Ще има разлика в различните типове аудиокарти, но тя ще е малка, но все си мисля, че ще е достатъчна за усилвателя, който си решил да закупиш.  Дори да е около 4-500 миливолта, пак ще имаш възможност да вдигнеш махалата на крак. Предусилвател ще си купиш накрая, само ако ти потрябва. Но!!! За да имаш добра корекция в обхвата от 20 до 20000 херца е желателно да имаш предусилвател с тон корекция  (ниски високи). Успех!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Колев60 написа:

Всяко крайно или крайни стъпала (усилватели на мощност) от по висок клас (тук изключвам дрънкалките за по 100-200 лева) Трябва да отговарят на DIN стандарт 45500, което ще рече -  0  ДЕЦИБЕЛА или  о,775 миливолта напрежение измерено при честота 1 Килохерц. Всичко над него е добре дошло за възбуждането на крайното стъпало до максималната му мощност. За да се ползва предусилвател,  в случая трябва да се знае изходното напрежение от източника на сигнал. Не визирам какъв е, понеже не съм сигурен, че е компютър или лаптоп.  В момента нямам възможност да напрявя измерване на изхода  от компютъра за да го напиша. Ще има разлика в различните типове аудиокарти, но тя ще е малка, но все си мисля, че ще е достатъчна за усилвателя, който си решил да закупиш.  Дори да е около 4-500 миливолта, пак ще имаш възможност да вдигнеш махалата на крак. Предусилвател ще си купиш накрая, само ако ти потрябва. Но!!! За да имаш добра корекция в обхвата от 20 до 20000 херца е желателно да имаш предусилвател с тон корекция  (ниски високи). Успех!

Колега благодаря ти за точния отговор,виждам че си доста компетентен ще можех ли да ми кажеш дали ще стане пред усливател с този кит защото е с дистанционно и ще ми е по лесно да усилвам а и ще мога да го ползвам и с блутут 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, kuncho zidaro написа:

Колега благодаря ти за точния отговор,вишдам че си доста компетентен ще можех ли да ми кажеш дали ще стане пред усливател с този кит защото е с дистанционно и ще ми е по лесно да усилвам а и ще мога да го ползвам и с блутут 

Чувствам, добър човек си за да ти откаже някой помощ. Аз  първо ще ти се извиня и ще ти кажа, че не се занимавам с такива дрънкулки( още веднаж се извинявам тук)  а само със сериозна и добра аудиотехника.То си е твоя работа, но на мен не ми е ясно едно. За какво ти е да правиш мохабети на съседите, докато явно както казваш ти, имаш възможност да си купиш каквото си искаш. Музиката или жанровете, които обичаш да слушаш не им трябва мощност та да се чуват в другия край на селото(това за селото, привидно съм го написал). Трябва ти един хол, добре обзаведен и мебелиран, една прилична техника  от по висок клас за да можеш да послушаш Някой аудио албум или грамофонна плоча на 3 вата мощност и да ти напълни душата от...качество. Бой, ебан и сръбска музика - колкото искаш. Не мода да го разбера това влечение у Вас вече 70 години. Но няма да те убеждавам да взаимстваш моя мироглед. Ти имаш конкретни въпроси и трябва с тях да се занимаваме.

Опитай и чети внимателно ако може:

Вземи всички модули на първо време без предусилвател, при условие, че не ти трябва "мощен бас". Ако се наложи, после ще мислим какъв да предложим. Като ги гледам тези от снимките и линковете, аз ако съм на теб - ще им бия по един шут  и си заминавам. Тук ще бъда и ако имаш въпроси, ще се постарая да съм ти полезен. НО!!! Твоето специално не е да слушаш музика, а да вдигате гирултия. Извинявам ти се, не се обиждай!

RMS стойности вече 775mV DIN са 1V RMS. 

Плюса е за този ред думи!  Старая се да бъда точен и никой да не бъде обиден в този подфорум!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Петър Воденичаров
      Здравейте,
      Имам колони Jamo C407 + Jamo C403 + C400 Cen, в малкото време което имам, ги слушам на усилвател Technics SA-TX30, източника най-често е телевизорът ( you tube ) иамам и CD player Technics SL-PS 50 , разбира се място за сравнение в звука от единия и другия източник няма. Така, нещо съм се навил да си купя друг усилвател ( техникса не се продава разбира се ) като съм загледал Yamaha RX-V2600. Някой от вас по запознат със  стойностите изписани на усилвателите и колоните дали може да ми каже Yamaxa-та възможни ли е да се представя по-добре от Technics-а ? Питам защото вече съм пробвал няколко усилвателя единият е Yamaha RX-397 и Marantz nr1501. Ямахата 397 е мой стар стерео ресивър  и не свири зле , Marantza го купих за пробата и се оказа,че не може въобще да се доближи по качество на звука до Technicsa. Има ли смисъл въобще да взимам ямахаRX-V2600 или да не се занимавам с глупости?
      Благодаря предварително!
    • от Valentwow
      Toва ще е първият път, в който сам си събирам и избирам компонентите за настолен компютър. Moже би пропускам някоя част или компонент, и ще се радвам да ми кажете кой е тои. Мненията ви ще бъдат оценени също. Всичките компоненти съм ги избрал от десктоп.бг.  Стремя се общата стойност да е до 1600лв (със ОС включително). Оставям линк към имгур със конфигурацията. Благодаря.

https://imgur.com/a/lOH1LeY
    • от nix55
      Здравейте, решил съм да осъвременя един компютър и ми трябва само кутия.
      Спрял съм се на тези - Zalman Case ATX - ZM-S3 или Deepcool Matrexx 30. Да знам има разлика в цената, но държа да има добър кабелен мениджмънт.
      Кажете мнението си за двете, ако някой ги има ще се радвам да прочета и вашето.
      Благодаря!
    • от БаалБек
      Повечето хора, когато чуят думата "пропаганда" в съзнанието им възниква негативна реакция. Но дали е така? Малцинството е открило могъщо средство за влияние върху мнозинството, че е възможно така да се оформи съзнанието на масите и те да използват цялата си енергия в желаната посока.
      Някъде бях чела, че сама по себе си пропагандата е нито добра нито лоша. Тя е част от този свят. Даже ми попадна една дефиниция:
      "Пропаганда - усилия системно насочвани към осигуряване на обществена подкрепа за дадено мнение или курс на действие"
      В този смисъл излиза, че пропагандата е напълно нормална форма на човешка дейност и всяко общество, независимо дали социално, религиозно или политическо, което си има някакви вярвания и се стреми да ги популяризира чрез изречени или написани думи, практикува Пропаганда.
      Вие какво мислите?
    • от kuncho zidaro
      Колеги искам да ви попитам дали този усилвател има защита от късо на изхода?
      Оставил съм ви линк от там може да видите усилвателя и схемата на всичките му елементи-https://www.hifiengine.com/manual_library/technics/su-v570.shtml
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване