Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, искам да направя ъпгрейд на настоящата машина, с която разполагам. Причината е, че играя доста тежички игри и се представя слабичко, а и ми насичат, което е доста досадно, а не обичам да пестя от графики, по принцип, а се налага... (Assassin's Creed Odyssey, Crysis 3, Witcher 3 и т.н) 

Ето и конфигурацията, с която разполагам:

Процесор: Intel Core i5-4690 @ 3.50GHz

ОХЛАДИТЕЛ: Cooler Master Hyper 212 EVO

Видео карта: EVGA GTX 970 SC ACX 2.0 4GB

ДЪННА ПЛАТКА: Gigabyte B85M-D3H

Захранване: Corsair VS Series VS550 550W White

RAM: 2x8 1600mhz DDR3 (Една плочка Evo leggera GEIL и една на Hyper X)

Хард диск: 1TB WD RED 7200rpm

Кутия: Sharkoon VG4-W

Въпросът ми е кое бих могъл да сменя, кое да оставя, защото не съм много наясно с компютърния хардуер. Много съм ,,ЗА" части втора употреба, с гаранция естествено.

Бюджет, който бих могъл да отделя, не знам със сигурност, около 1400-1700лв.

Дали е съпоставима видеокартата 1080 Ti с това дъно? И дали няма да спъва процесора? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Запазваш кутията ако ти харесва и твърдия диск, който изобщо не е за системен диск (съмнявам се да е 7200, но няма точен модел даден) за обем.

Преглеждал ли си кое колко се натоварва при игри?

Всичко друго се сменя, трябва само да прецениш дали ще е само с нови компоненти или с комбинация нови+употребявани (визирам най-вече видео картата).

Не си споменал на каква резолюция играеш!

Един хардуер може да е съпоставим само с хардуер от същия тип/вид, но различни могат да бъдат съвместими.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, plamen_petrov_80 написа:

Запазваш кутията ако ти харесва и твърдия диск, който изобщо не е за системен диск (съмнявам се да е 7200, но няма точен модел даден) за обем.

Преглеждал ли си кое колко се натоварва при игри?

Всичко друго се сменя, трябва само да прецениш дали ще е само с нови компоненти или с комбинация нови+употребявани (визирам най-вече видео картата).

Не си споменал на каква резолюция играеш!

Един хардуер може да е съпоставим само с хардуер от същия тип/вид, но различни могат да бъдат съвместими.

Благодаря за отговора!

Твърдият диск, поне така пишеше в nikem-bg.net, е WD 1TB SATAIII Caviar Red 7200rpm 64m 

Всичко се натоварва на 99%-100% по време на игра. Нямам против и компонентите да са втора ръка, бих ги намерил и с гаранция, просто искам възможно най-доброто, защото съм перфекционист :D

Играя на 1920х1080.

Spoiler

Ще прикача снимка, за да се види твърдият диск, и да кажа само че това не е оригиналната конфигурация, а подобна, и някой части бяха сменени в последствие.

8882.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какво казва Crystal DiskInfo за твоя диск?

Аз никога не бих вярвал на технически параметри (и не само) написани на сайт на търговец.

Аз виждам някой разлики от пуснатото в първия пост и поместената снимка сега.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Бях сложил в спойлер съобщението, но не сте го видели: ,,Ще прикача снимка, за да се види твърдият диск, и да кажа само че това не е оригиналната конфигурация, а подобна, и някой части бяха сменени в последствие".

преди 5 минути, plamen_petrov_80 написа:

Какво казва Crystal DiskInfo за твоя диск?

Аз никога не бих вярвал на технически параметри (и не само) написани на сайт на търговец.

Аз виждам някой разлики от пуснатото в първия пост и поместената снимка сега.

image.png.0c25776341c96c9181fbe0a8042b9c82.png

Мда, напълно прав се оказахте.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Както виждаш диска ти е 5400 оборота.

За основа може да се вземе нещо такова:

http://nikem-bg.net/cart/63088p1r62063p1r63919p1r63023p1r63579p1r63556p1rf.html

и възможно най-бързото видео с остатъчна гаранция.

Може да се търси и система с нова видео карта като ако цената е висока, да се вземе по-евтино дъно, по-слаб процесор, без допълнително охлаждане, по-бавен SSD и т.н.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дигат си оборотите когато е нужно но не са предвидени за системни и постоянното чагъртане ги скапва бързо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За да вземеш видеокарта, която ще е доста по-добра от сегашната ти, ще трябва да дадеш към 800-900+ лева - търсиш поне RX 5700 (още по-добре XT модел) или RTX 2060 (S), където производителността ще ти е 70-100+% по-добра.

http://nikem-bg.net/computer-components/ASUS-AMD-Radeon-RX-5700-8GB-GDDR6-RX5700-8G/

http://nikem-bg.net/computer-components/PALIT-RTX-2060-SUPER-DUAL-8GB-GDDR6-NE6206S018P2-1160A/

Евентуално, може и с малко по-слабите 1660S/1660TI, но там ще имаш около 30-40% по-добра производителност, пак ще е сравнително добър ъпгрейд и ще ти позволява с подходящ процесор да подкараш AC:Odyssey на високи настройки и що-годе стабилни 50-60+ кадъра. Вариант е да си потърсиш и втора употреба 1070 TI с остатъчна гаранция, намира се за около 450 лева, като по производителност е близка до RX 5700/GTX 2060.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Специално с AC с 4 ядрения процесор е заникъде и колкото по-силна карта вземе, толкова по-очевадно ще го почуства. За 1700 лева дъно,процесор,рам и карта и готово. Ако правилно виждам в примерната конфигурация има ССД а в първия пост няма. Каква е ситуацията? Захранването щом досега го е бутало, ще продължи и занапред. Нито процесора ще му е по-лаком, нито картата (дори и с 5700ХТ)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Tommygun написа:

Специално с AC с 4 ядрения процесор е заникъде и колкото по-силна карта вземе, толкова по-очевадно ще го почуства. За 1700 лева дъно,процесор,рам и карта и готово. Ако правилно виждам в примерната конфигурация има ССД а в първия пост няма. Каква е ситуацията? Захранването щом досега го е бутало, ще продължи и занапред. Нито процесора ще му е по-лаком, нито картата (дори и с 5700ХТ)

Единствено забравих да спомена, че разполагам с SSD 128GB, за което се извинявам.(Silicon Power A55 2.5 128GB SATA3 SP128GBSS3A55S25)

Горната снимка, на която са частите на конфигурацията, не е на оригиналната конфигурация, защото някой неща бяха променени в последствие. Цялата конфигурация е в първия пост, вече и със SSD-то.

Та, какво бихте предложили, примерно RTX 2060 да сложа, за процесор и дъно се чудя какви да са... (Възможно е и някоя част да е втора ръка, бих я намерил с гаранция).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Поне 4/8 процесор за твоя сокет I7 или еквивалентен Xeon. При цени 200+ лева, най-добре да преминеш към нова платформа - минимум Ryzen 1600 AF + 2х8 GB DDR4 RAM (минимум) + дъно (~450+ лева за всичко).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, Raze написа:

Поне 4/8 процесор за твоя сокет I7 или еквивалентен Xeon. При цени 200+ лева, най-добре да преминеш към нова платформа - минимум Ryzen 1600 AF + 2х8 GB DDR4 RAM (минимум) + дъно (~450+ лева за всичко).

Процесор - 200 лв.

Памет 150 лв.

Дъно - 150 лв.

По-реално е да е около 500 лв.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това е оптималния вариант, но винаги има варианти да мине и по-тънко (въпреки че не е много препоръчително) - евтино дъно за 100-120 лв., памет излизат промоции 2х8 за около 130 лв, а може на първо време с 1х8 и после още толкова.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване