Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

На колко време се сменят батериите на безжичните мишки

Препоръчан отговор

преди 37 минути, Климент С написа:

наколко време се сменяват батериите на безжичните мишки 

Няма как да се даде точен отговор. Зависи от батериите, мишката и как се ползва/колко време. Обикновено с хубави алкални батерии трябва да изкара поне месец, но ако се ползва рядко (2-3 пъти месечно), може да изкара и години.

Така или иначе, хубаво е винаги да имаш под ръка резервни батерии - траят с години и не се нуждаят от специални грижи. Аз принципно ползвах до онзи ден алкални, които периодично зареждах по специален начин. В началото изкарваха около месец след зареждане, но в последствие (след над 20 зареждания) изкарваха по няколко дена. Накрая ми писна и си взех 2 акумулаторни (имам зарядно) - от няколко дена съм с тях, надявам се да карат по над месец с едно зареждане, особено сега, както съм по цял ден в къщи пред компютъра.

https://praktiker.bg/bg/Baterii/BATERII-ENERGIZER-2XAA-2300-MAH/p/402626

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И? Това с какво помага, без да се знае марка/модел на мишка, марка/модел на батерии? Четеш упътването на мишката, ако там не пише - отиваш на сайта на производителя или търсиш в гугъл ревюта на мишката и там четеш, ако някой е писал колко изкарва - писал. Друг вариант е слагаш нови батерии и засичаш колко време ще изкарат, така ще си имаш някаква представа. Принципно най-изгодно е да вземеш акумулаторни батерии - 2 батерии са ти около 15-20 лева, зареждат се средно 500-1000 пъти, като в някои случаи са по-издържливи и от алкални батерии, зарядно и то там някъде, но го ползваш за много батерии през годините. Както казах, може да зареждаш и алкалните батерии, но не всички държат заряд, добре е да се дозареждат постоянно - примерно ако се изхарчат 1/3 или до половината, катко и за тях ти трябва специално зарядно за алкални батерии, което е по-скъпо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Адски много зависи от мишката (поколение, модел, сензор..). При стандартно ползване всеки ден се дават обикновено сравнително надеждни времена.

Последните безжични на Logitech с HERO сензора примерно, с една АА кара около 4 месеца при стандартно ползване и Hi настройка. С ААА - наполовина. Имал съм по-стари лоджитеци с АА батерии и с вградени акумулаторни - с алкални караха г/д толкова, а тия с вградените винаги за мен са били трагедия - по най много седмица до 10 дни в най-добрия случай, иначе след 1 година - по 3-4-5 дни. Някои карат по 2 дни.

Въпреки всичко след новата Lightspeed технология на Logitech, вече не бих си причинил кабелна мишка. Преди нея повечето карах на кабелни заради ненадеждността на безжичните, които съм пробвал, както и други техни негативи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз си търкалям едно rapoo 7800p вече сигурно 4+ години и докато не умре, не мисля да го сменям. Честно не съм засичал колко изкарват батериите, но е над месец при ползване 10-16 часа в денонощието. Официално го пишат 12 месеца, но реално е много по-малко, може би това важи при 1-2 часа ползване на ден и изключване от бутона, което аз не правя.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При Logitech често е обратното - изкарват повече отколкото пишат по сайта :) . Но пак зависи.

Моята при всекидневно ползване изкарва 4 месеца и половина с една АА батерия, а вътре има място за две. Те техните могат и с една и аз така ги ползвам за да са по-леки. С две батерии ще изкара 9 месеца, при Hi настройка (която всъщност отговаря на 1000Hz). Това с кои да са вградени акумулаторни няма шанс мишка. Също никога не я изключвам.

С (АА) акумулаторни презареждаеми също отдавна спрях да се занимавам, защото хем са 1.2V (1.4 макс след заряд), хем мишките не ги обичат много, поне тия дето съм имал, и карат значително по-малко от нормални алкални. След като моята изключи от изхабена батерия, измервам около 1.1V са паднали. С тия по презареждаеми 1.2 надали ще изкара и половината време на алкалните, но само гадая на база предишен опит. И макс година съм изкарвал с такива, след 30-40-50 зареждания вече почти не стават за нещо по-гладно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За акумулаторните батерии е относително, но това вече е друга тема. Те също си имат определен капацитет, както и много зависи от марка и модел.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако мишката е със сензор (лазерен) който е енергийно зависим, се вземат 2 чифта презареждащи батерии Ni Mh със голям капацитет. Така винаги ще имаш батерия за мишката. 

Новите мишки, имат и модели със вградени презареждащи батерии Li-Ion. Които се зареждат докато работиш с мишката. (кабелна) Което си е доста удобно. 

Logitech G сериите имат подобен модел, както и MX Master-a, и китайският му клонинг Rapoo MT750/750S.

Т. Е. В зависимост от бюджета и предназначението за мишката има варианти. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С китайския клонинг няколко месеца не знам дали има половин година. Ползвам Duracell или Varta.

Купувал съм разни евтини батерии и изкарват около месец но предвид колко струват е горе-долу същата работа ценово. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване