Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте,

Възнамерявам да купувам нов телевизор и ми е нужна помощ от по-запознати в тази област от мен.

Бюджетът ми е 1600-1700 лв, трябва да е 55 инчов, няма нужда да е curve и 3D. Ще гледам основно филми (през Plex) със свързано домашно кино към него (Sony 5.1), затова и звука му не е акцент за избора. Ще вържа и ps4 към телевизора, но не го взимам основно заради него.

За момента съм се спрял на:

Sony Bravia KD-55XG8596

Samsung QE55Q60T

SAMSUNG QE-55Q67R

Гледах на живо първия и третия - цветове на Самсунга естествено са доста по-наситени, но черния цвят на Сонито (разбрах че има софтуерно затъмняване) е доста по-добро. Също плюс за Сонито е че поддържа Dolby Vision, докато Самсунга е с HDR10. Вторият телевизор е нов модел от тази година, би трябвало да е с по-изпипан QLED, може би.

Моля дайте съвет кой от изброените си заслужава парите, има ли по-добро за този бюджет (примерно на LG) и софтуерите как са един спрямо друг - Tizen vs Android!

Благодаря !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, bellerephon написа:

примерно на LG

Добави ги в списъка, заедно с Шарп примерно, Панасоник.

Подробности очаквай от пигито...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@bellerephon

Дигни още малко бюджета защото тези модели които си избрал са доста окастрени и не си заслужават.

https://www.pazaruvaj.com/lcd-crt-i-plasma-televizori-c3164/samsung/qe55q70ra-p457493556/#mnenija

https://www.pazaruvaj.com/lcd-crt-i-plasma-televizori-c3164/sony/bravia-kd-55xf9005b-p402635871/#mnenija

преди 6 минути, JKirilov написа:

Подробности очаквай от пигито...

Тебе ше те назнача за секретарка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разгледай моделите на LG и Panasonic в твоя ценови диапазон.

Като ОС-а на LG е една от доста добра след Android TV-то на Sony (първо).

При повечето модели LG, няма да имаш проблем със плейването офлайн на множество формати.

И една вметка тук. Ако домашното кино няма  оптика/оптичен вход или HDMI/arc, то новия телевизор няма да успееш да го свържеш към него.

Със конвертори/преобразуватели  spidif към RCA /3.5 mm жак, не се получава качествен саунд (за евтините конвертори).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, oic написа:

И една вметка тук. Ако домашното кино няма  оптика/оптичен вход или HDMI/arc, то новия телевизор няма да успееш да го свържеш към него.

Има оптика има и HDMI. Пуснал съм кабели вече, чака само тв-то. 

преди 12 минути, oic написа:

Като ОС-а на LG е една от доста добра след Android TV-то на Sony (първо).

Тоест да разбирам че Android TV е най-добрата ОС ?

преди 30 минути, Pig написа:

Дигни още малко бюджета защото тези модели които си избрал са доста окастрени и не си заслужават.

Гледах това Сони, 9-та серия, но все пак е от 2018 година, нз дали е по-добър от 8 серия от 2019 година. Моля те да ми разясниш ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, bellerephon написа:

Гледах това Сони, 9-та серия, но все пак е от 2018 година, нз дали е по-добър от 8 серия от 2019 година. Моля те да ми разясниш ?

Разбира се по много по добър от XG85, това е топ модел за 2018г. затова се произвежда и през цялата 2019г. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, bellerephon написа:

Тоест да разбирам че Android TV е най-добрата ОС ?

Разбира се, че е по добрата. Има множество приложения в маркета.

Но, ако използваш външен Android TV Box от среден до висок клас бокс, ще превъзхожда Andorid-a на Sony-то

Лично аз бих поизчакал да излезнат новите модели TV 2020 да ги разгледам (ако не са излезнали вече). Като съответно  на старите ще свалят цените (2019)

Не бих разглеждал TV от 2018 г.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, oic написа:

Ако домашното кино няма  оптика/оптичен вход или HDMI/arc, то новия телевизор няма да успееш да го свържеш към него

Не е вярно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 47 минути, oic написа:

Лично аз бих поизчакал да излезнат новите модели TV 2020 да ги разгледам (ако не са излезнали вече). Като съответно  на старите ще свалят цените (2019)

Чакам от няколко месеца вече и за съжаление ми се налага да бързам, тъй като ще се нанасям в нов апартамент. Надявах се покрай Великден да има промоции, но за съжаление такива нямаше или ако имаше не си заслужаваха. Иначе Самсунг вече изкараха новите модели, в Plesio ги има, но честно казано това QLED ми идва малко прекалено цветно, далеч от естествените цветове. Останалите марки нз кога ги изкарват, но явно няма да ги дочакам.

преди 51 минути, Pig написа:

Разбира се по много по добър от XG85, това е топ модел за 2018г. затова се произвежда и през цялата 2019г. 

Да, но вече влизам в ценови клас, при който мога да търся и OLED (най-евтините разбира се).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, bellerephon написа:

Да, но вече влизам в ценови клас, при който мога да търся и OLED (най-евтините разбира се).

Тук става въпрос за две различни технологии. Добрите LCD са на тези тези цени като минимум 1850лв. Иначе за 1700лв си взимаш телевизори които не си заслужават. Избора си е твой.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, bellerephon написа:

тъй като ще се нанасям в нов апартамент

Да не се нанася! ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добро телевизорче но трябва да се гледа централно заради това че е извит.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ще сваляш изисквания към TV, разгледай TCL телевизорите. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, JKirilov написа:

Да не се нанася! ;)

Хахахах говори с жената, аз нямам проблем. 

Някой да сподели впечатления от Nanosell технологията на LG ?

Също така каква е разликата между Sony KD-55XG8505 и Sony KD-55XG8596 освен близо 300 -те лв. в цената? Виждам единствено разлика в Frame Interploation Technique (ПОДОБРЯВАНЕ НА ДВИЖЕНИЕТО), като на първия е 800Hz на втория 1000Hz. Идеята ми е заслужава ли си това ПОДОБРЯВАНЕ НА ДВИЖЕНИЕТО с 200 Hz 300 лв. ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Допълнителните кадри които добавят Съ псевдо големите hertz-и, изобщо не ги поглежда. Те са маркетингов трик. По скоро гледай матрицата, / панела да е 100 hz, ако търсиш по висок клас ТВ. 

LG правят също доста добри телевизори в средния и високия клас. 

По горе писа, че те интересува Plex. 

Имат го  в техния маркет ОС, умните ТВ от марките LG, Samsung, Panasonic,  и разбира се за Андроид на Sony. 

Предимството да имаш ОС на ТВ е че без проблем се инсталира. KODI с вкл. добавки стриймваш директно на него. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, oic написа:

Предимството да имаш ОС на ТВ е че без проблем се инсталира. KODI с вкл. добавки стриймваш директно на него. 

И на колко от тия ОС може да им инсталираш Коди ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, bellerephon написа:

Някой да сподели впечатления от Nanosell технологията на LG ?

Страхотна е.Много финен образ.Точни цветове.Ако наблягаш на качеството на картината преди всичко друго,това е правилния избор,като не пренебрегваме в никакъв случай ОLED.Разлики в качеството между двете няма.Nanosell e по-новата,но на сравняване е идентична като OLED .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Pig написа:

И на колко от тия ОС може да им инсталираш Коди ?

ОС Android TV имах в предвид.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, Димитър 59 написа:

Страхотна е.Много финен образ.Точни цветове.Ако наблягаш на качеството на картината преди всичко друго,това е правилния избор,като не пренебрегваме в никакъв случай ОLED.Разлики в качеството между двете няма.Nanosell e по-новата,но на сравняване е идентична като OLED .

Пак папагалстваш рекламни драсканици. Но толкова си можеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Pig написа:

Пак папагалстваш рекламни драсканици. Но толкова си можеш.

преди 3 минути, Pig написа:

Пак папагалстваш рекламни драсканици.

Защо смяташ така?OLED не са ли вече за теб най-добрите,каквото беше мнението ти?Нали твоята любима марка Sony ги използва?Измяташ ли се сега или просто търсиш повод да се зачекнеш пак с мен? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Димитър 59 написа:

Защо смяташ така?OLED не са ли вече за теб най-добрите,каквото беше мнението ти?Нали твоята любима марка Sony ги използва?Измяташ ли се сега или просто търсиш повод да се зачекнеш пак с мен? 

преди 17 часа, Димитър 59 написа:

Разлики в качеството между двете няма.Nanosell e по-новата,но на сравняване е идентична като OLED .

Пий ги тия хапове не са за красота.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Pig написа:

Пий ги тия хапове не са за красота.

Пак предлагаш хапове наляво надясно,на всеки.Бая постове натрупа от фразата ,,пий си хаповете".Не се обиждам от човек,мислещ се за умен,но сложил за име на ника си:Прасе...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Димитър 59 написа:

Пак предлагаш хапове наляво надясно,на всеки.

Наркоман, на хапове - какво друго да предложи?... Той само това си знае :cool: 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, Димитър 59 написа:

Пак предлагаш хапове наляво надясно,на всеки.Бая постове натрупа от фразата ,,пий си хаповете".Не се обиждам от човек,мислещ се за умен,но сложил за име на ника си:Прасе...

Нямам за цел да те обидя но ти нямаш нищо в главата и няма как да разбереш че папагалстваш рекламна информация от нета, доказваш го всеки път.

Относно ника дали ми е прасе или каквото и да е, е без никакво значение но не съм се самоназначил с титла "ИТ специалист" за която нямам никакви знания.  Пий ги тия хапове да не се излагаш.

преди 18 минути, RudeBoy написа:

Наркоман, на хапове - какво друго да предложи?... Той само това си знае :cool: 

Свети ли ти лампата в фейса.............. "баровеца" с телевизора ?

Нередовния прием на хапове те люшка ту към едната крайност ту към другата а именно не знаеш къде си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Камен Петров
      Искам да питам телевизор дали може да бъде ползван за монитор.
      Примерно TV PHILIPS 32PHS4203/12
      Но имам впредвид да се ползва за монитор за графичен дизайн? Adone RGB и прочее изиквания. Понеже такива спецификации не намирам.
    • от leonsanchesss
      Добър вечер колеги, реших да си купувам лаптоп та исках да се допитам до вас. Лаптопът ще се използва основно за учебни цели и  любителска видеообработка. Бюджетът е около 1200лв. (+/- 100). Други изисквания са да има IPS - матрица и матов дисплей тъй като ще се прекарва доста време пред него. Като размери на екран се чудя между 14" и 15,6 инча. За сега съм се спрял на следните модели: 
      1.Lenovo IdeaPad S540-15IWL - 81NE00B6BM
      2.Lenovo IdeaPad S540-14API - 81NH00A7BM
      3.Lenovo IdeaPad 330s-14IKB - 81F400BCBM_8GB
      4.Лаптоп Lenovo ThinkBook 15-IIL - 20SM003SBM/2_16GB

• от Венцус
      Здравейте,
      Ако може някой да ми отговори, мога ли да свържа посредством блутут слушалки със саундбар  и така да слушам звука от телевизора?  Слушалки - Bluetooth Слушалки PowerLocus P1, саундбар - Sharp  HT-SB95, телевизор   LG 43UK6470PLC. Саундбарът се свързва лесно с телефона. Натискам бутона "блутут", след това "сдвояване" , саундбарът излъчва сигнал,  на телефона излиза  името и вече мога да предавам звук от телефона на саундбара. Обаче обратното не се получава - не  може да се предаде звукът от саендбара на слушалките. Възможно ли е блутутът на саундбара да е еднопосочен, само да приема сигнал, а да не може да предава. 
    • от nix55
      Здравейте, решил съм да осъвременя един компютър и ми трябва само кутия.
      Спрял съм се на тези - Zalman Case ATX - ZM-S3 или Deepcool Matrexx 30. Да знам има разлика в цената, но държа да има добър кабелен мениджмънт.
      Кажете мнението си за двете, ако някой ги има ще се радвам да прочета и вашето.
      Благодаря!
    • от Стоян Янакиев
      Предложете някакъф лаптоп до 1600 лева, ще се използва предимно за игри. 
  • Дарение

• Добави ново...