Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте банда, имам следното питане:
С PC съм и в момента, ловя безжичен интенет от устройство пъхнато в USB-то на компа. Рутера е в друга стая. Имам ЛАН карта. Искам оттам, да пусна ЛАН кабел, по който да има интернет. Има ли вариант за такова нещо???
п.с. Ако не(макар, че съм чувал че може, но незнам как се настройва), трябва ми устройство, което да приеме безжичен интернет, да го разпръсне безжично, но да има и дупка за жичен интернет. Има ли такова животно- чувал съм за Internet Repeater, което се включва в AC и прави това, или се бъркам?
0
  •  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако имаш възможност да прекараш кабел от рутера до компютъра,  го прекарваш, изключваш безжичната карта на компютъра, включваш  жичната и си готов ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, lupis написа:

Ако имаш възможност да прекараш кабел от рутера до компютъра,  го прекарваш, изключваш безжичната карта на компютъра, включваш  жичната и си готов ;)

няма възможност за жична връзка към компа, затова питам , може би не сте ме разбрал Мога ли от ЛАН-карта на PC, което приема безжичен Интернет от USB устройство, да пусна жичен кабел с интернет?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква ти е ОС ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

WIN 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пускаш Internet Connection Sharing и ще стане това, което искаш, макар да е доста дърварско изпълнение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www.connectify.me/ , само че е платено. Разбира се го има и безплатно тук- там.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, Петър Петрунов написа:
Здравейте банда, имам следното питане:
С PC съм и в момента, ловя безжичен интенет от устройство пъхнато в USB-то на компа. Рутера е в друга стая. Имам ЛАН карта. Искам оттам, да пусна ЛАН кабел, по който да има интернет. Има ли вариант за такова нещо???
п.с. Ако не(макар, че съм чувал че може, но незнам как се настройва), трябва ми устройство, което да приеме безжичен интернет, да го разпръсне безжично, но да има и дупка за жичен интернет. Има ли такова животно- чувал съм за Internet Repeater, което се включва в AC и прави това, или се бъркам

Я да видя, дали разбирам правилно ситуацията.

На компютъра е поставен Wifi адаптер. Ползваш безжичната мрежа на рутер - без значение къде се намира (стига да е в обхват).

Къде е монтирана ЛАН картата? Откъде докъде искаш да „пуснеш“ кабел?

Пп. Функцията на Wifi Repeater е, когато обхвата на мрежата е недостатъчен - да го разшири.

Ппп. Не разбирам за какви платени варианти говорите???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тоест искаш компютъра ти да приема безжично с адаптера интернет и да го предава по кабел? Какъв е смисъла от подобна простотия?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Петър Петрунов написа:

безжичен Интернет от USB устройство

Какъв по-точно е този "безжичен интернет"?

Ако е обикновено Wi-Fi от рутера в съседната стая - просто махаш това "USB устройство", слагаш един рутер в ролята на репитер, и пускаш от него кабели към компа и накъдето си искаш.

Ако обаче е тип "бисквитка" и ловиш сигнал от мобилен оператор - там вече не знам. Работил съм навремето с connectify, става, ама е доста бъгава програма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Начини има много, всеки със своите предимства и недостатъци. Най-лесния вариант (и най-дървения) е ICS. Друг вариант е втори рутер и WDS - ако главния рутер и "втория" имат такава възможност. Тук скоростта ще падне почти на половина. Трети начин - горе - долу читав, е ползването на PowerLine адаптери.

Най - добре ще стане (без да се прекарва кабел) с някакво CPE (примерно SXTsq Lite2 или някой на UBNT) и втори "рутер" зад него. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

скоростта не ме интересува, просто искам да имам жична интернет връзка от Лан картата на ПЦ-то. Защо ми е необходима ли - искам да тествам алармена система с ЛАН модул, който приема единствено жична връзка. Рутера е в друга стая, на друг етаж(живея в къща) и затова питам за този вариант.

преди 2 часа, jhoro написа:

Я да видя, дали разбирам правилно ситуацията.

На компютъра е поставен Wifi адаптер. Ползваш безжичната мрежа на рутер - без значение къде се намира (стига да е в обхват).

Къде е монтирана ЛАН картата? Откъде докъде искаш да „пуснеш“ кабел?

Пп. Функцията на Wifi Repeater е, когато обхвата на мрежата е недостатъчен - да го разшири.

Ппп. Не разбирам за какви платени варианти говорите???

На компютъра е поставен Wifi адаптер. Ползваш безжичната мрежа на рутер - без значение къде се намира (стига да е в обхват). - Точно така.

ЛАН картата е на ПЦ-то ми и оттам искам да изкарам жична интернет връзка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Петър Петрунов написа:

преди 2 часа, street racer написа:

Пускаш Internet Connection Sharing и ще стане това, което искаш, макар да е доста дърварско изпълнение

Ако системата ползва някаква облачна услуга (просто и трябва връзка с Internet) - ще стане. Естествено, PC-то трябва да е включено 24/7. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 53 минути, street racer написа:

PC-то трябва да е включено 24/7. 

Или само докато теста трае.

Всъщност тази алармена система нуждае ли се от интернет или искаш просто да влезеш в настройките, ако е второто и тя има зададен IP адрес ти трябва само кабела и да си вкараш адрес на твоята жична карта - прегледай добре какво пише в ръководството!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом целта е

преди 2 часа, Петър Петрунов написа:

алармена система с ЛАН модул

значи няма да направиш нищо!

То затова е направено да

преди 2 часа, Петър Петрунов написа:

приема единствено жична връзка

Щото Wi-Fi-я се заглушава елементарно и оставаш без аларма!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, JKirilov написа:

Не е точно така. Може да останеш, без нотификации, но системата ще сработи

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Петър Петрунов написа:

скоростта не ме интересува, просто искам да имам жична интернет връзка от Лан картата на ПЦ-то. Защо ми е необходима ли - искам да тествам алармена система с ЛАН модул, който приема единствено жична връзка. Рутера е в друга стая, на друг етаж(живея в къща) и затова питам за този вариант.

На компютъра е поставен Wifi адаптер. Ползваш безжичната мрежа на рутер - без значение къде се намира (стига да е в обхват). - Точно така.

Тоест, интернет достъпа е в ред - „рутер - Wifi - комп (през wifi адаптер)“ Ти искаш да „извадиш“ сигнал през ЛАН на компа?

Един вид - компютъра да стане повторител?

преди 1 час, JKirilov написа:

Как ще се заглушава?

Просто алармата (ако може да се свърже безжично) ще е още едно устройство в мрежата. Явно самата аларма, хардуерно не поддържа безжична връзка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, jhoro написа:

Тоест, интернет достъпа е в ред - „рутер - Wifi - комп (през wifi адаптер)“ Ти искаш да „извадиш“ сигнал през ЛАН на компа?

Един вид - компютъра да стане повторител?

Как ще се заглушава?

Просто алармата (ако може да се свърже безжично) ще е още едно устройство в мрежата. Явно самата аларма, хардуерно не поддържа безжична връзка.

Лесно се заглушава по WiFi, колегата @JKirilov иска да каже, че това е причината производителите на алармени системи от гледна точка на сигурност да са проектирали устройствата за връзка по кабел, а не по WiFi.

Колега, пробвай наистина с пауър лан адаптъри - примерно това https://plasico.bg/powerline-tp-link-tl-pa4010-starter-kit-4667.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, street racer написа:

системата ще сработи

Всяка система ще сработи. Даже без интернет. Даже и без компютър...

преди 1 минута, naskobg написа:

пауър лан адаптъри

Токът пък се спира отвън - от площадката или от мазата...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, JKirilov написа:

Той, като спре тока....какво ще работи, освен "КСВ-то" на СОТ-а?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И всичко, което е с акумулатори...

Оставете човека да си мисли!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, JKirilov написа:

А и кой ще знае, че пренасяш по пауър лан адаптър? Те спрат ли ти тока далеч по-големи проблеми ще има от преноса по пауър лан!

преди 2 минути, JKirilov написа:

И всичко, което е с акумулатори...

Оставете човека да си мисли!

Или на UPS?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко е вече ОК, има Интернет от ЛАН  картата на компа, прави се настройка wireless adaptor-a - Control Panel\Network and Internet\Network Connections, оттам Sharing - Alow other devices...-local area network, след това се слагат правилните настройки на самия ЛАН модул - IP, Gateway, Mask и  вече приема Интернет жично, а самата алармена с-ма ми трябва само за тест, не си я слагам. Мерси на отзовалите се.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...